Jump to content

Photo

|| Stripovi i superheroji || - Opšta diskusija

• Please log in to reply
124 replies to this topic

#1 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 247 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 15 December 2012 - 09:37 PM

Sa ovom vrstom diskusija ste već upoznati na ovom forumu, tako da uglavnom znate o čemu se radi. Ovde možemo diskutovati o novim izdanjima na našim prostorima, koji bi strip preporučili koji ne, da li vam se sviđaju izgled i prevod izdanja i slično.

A najveći povod otvaranja ove teme je dosta dobrih najava Darkwooda i još nekih ozbiljnih izdavača, ali da se ne lažemo Darkwood je najbolji.
Poslednja DW-ova najava:

Spoiler

Kako vam se čine ove najave, da li ćete nešto uzimati? Ja ću možda TWD. smile.gif
Btw. još jednu kul najavu od DW-a možete naći ovde.
  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#2 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 387 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 17 December 2012 - 03:26 PM

Jeste da mi se ne dopada u globalu ovaj DC New 52 reboot, ali Aquaman serijal je odlican. Mozda i najbolji o njemu do sada, a cuo sam i da su WW i Batman odlicni, tako da ce i to da se procita. Je l' citao neko to, pa da cujem utiske?
  • 0

#3 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 247 Reputation

Posted 17 December 2012 - 04:35 PM

Betmen je odličan, pročitao sam prvi story arc Night of the Owls, a sada trenutno traje Death of the Family (i to čitam, naravno biggrin.gif), prvo pojavljivanje Džokera u "akciji" u New 52. Obavezno pročitaj!

Edited by c0fi, 17 December 2012 - 05:31 PM.

• 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#4 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,534 posts
  • 1,213 Reputation

Posted 21 December 2012 - 07:06 PM

“Бетмен: Година прва” коначно у српском издању.

ovo bi bilo lepo imati na polici...
  • 0

This song is ending. But the story never ends.

#5 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 247 Reputation

Posted 21 December 2012 - 08:22 PM

Izašlo za salon stripa. Još jedan na mojoj wish listi. A ima i lepu promotivnu fotografiju. biggrin2.gif

420827_524988277516886_329733573_n.jpg

Sveže iz štamparije, na Salonu stripa u SKC-u!

• 0
-Alfred Pennyworth

#6 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,534 posts
  • 1,213 Reputation

Posted 21 December 2012 - 08:26 PM

ovo ana-marija na slici?
  • 0

#7 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 247 Reputation

Posted 21 December 2012 - 08:40 PM

ovo ana-marija na slici?

Da. biggrin.gif
  • 0
-Alfred Pennyworth

#8 hah

hah
  • 50 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Naruto:)

Posted 25 December 2012 - 09:33 PM

Obožavam seriju 'Okružen Mrtvima'. Nikad nisam čitao strip, jer ne verujem da ga mogu naći ovde kod nas, bar u mom gradu biggrin.gif

DAMPYR je druga priča anchy.gif biggrin.gif

Prosto sama radnja stipa me uvuče u dalje čirtanje samih delova..počeo sam redovno da ga čitam još od 8. br smile.gif Mada, sad ga i manje nalazim i čitam smile.gif
  • 0

Pshwlyu.jpg

#9 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 247 Reputation

Posted 25 December 2012 - 09:50 PM

Mada, sad ga i manje nalazim i čitam smile.gif

Koliko ja znam Dampyr je ukinut kao kiosk izdanje. I treba da počnu da izlaze po 2 (ili više, nisam siguran) superbook-a (ili šta god) godišnje.
  • 0
-Alfred Pennyworth

#10 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,534 posts
  • 1,213 Reputation

Posted 25 December 2012 - 10:11 PM

Koliko ja znam Dampyr je ukinut kao kiosk izdanje. I treba da počnu da izlaze po 2 (ili više, nisam siguran) superbook-a (ili šta god) godišnje.

ccc..deli pogresne informacije..dampir ce izlaziti trotoman (dakle superbook) na svaka 3 meseca sto ce reci 12 prica godisnje..trebalo bi od januara..tiraz nece biti veliki ali ce biti dovoljan da zadovolji sve ljubitelje serijala..

sto se tice Walking dead-a koliko ja znam od januara ce da bidne na nasem trzistu ako vec i nije..
  • 0

#11 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 247 Reputation

Posted 25 December 2012 - 10:17 PM

Al' sam stavio "upozorenja" koliko ja znam i nisam siguran, tako da to nije potpuno pogrešna informacija. tongue.gif
Btw. TWD kreće krajem januara (piše u prvom postu). A u Srbiji je već izašlo prvih 13 sveščica u izdanju Lavirinta, izlazilo od avgusta 2004. do marta 2007.

EDIT: I mogao bi Joda (ili bilo ko drugi) da postavi sliku svoje kolekcije stripova, naravno ako ga ne mrzi. Jodu sam istakao zato što je na jednom forumu rekao da ima pozamašnu kolekciju stripova, a ja bih voleo da je vidim. ;).gif

Edited by c0fi, 25 December 2012 - 10:23 PM.

• 0
-Alfred Pennyworth

#12 hah

hah
  • 50 posts
  • 0 Reputation

Posted 25 December 2012 - 10:23 PM

Pa o tome ti pričam biggrin.gif Nema ga više na kioscima kod nas, tačnije ja sam kupovao u 'Konanu' obična prodavnica svkakih stipova, i jefitnije je prodavao stripove, pošto su bili polovni..tako da odjednom je prestao da ih nabavlja, tačnije ja sam prestao da ga čitam, jer me je smorio:) Dampyr kao strip nije nešto bio popularan kod nas kao Dilan Dog ili Martin Mitrerija..pa je vrv zbog toga i ukinut ohmy.gif
leti.gif
  • 0

Pshwlyu.jpg

#13 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,534 posts
  • 1,213 Reputation

Posted 25 December 2012 - 10:53 PM

I mogao bi Joda (ili bilo ko drugi) da postavi sliku svoje kolekcije stripova, naravno ako ga ne mrzi. Jodu sam istakao zato što je na jednom forumu rekao da ima pozamašnu kolekciju stripova, a ja bih voleo da je vidim. ;).gif

kad bih sve islikao mislim da bi forum pao..HAHAHA.gif mogu da pobrojim kolekcije..veliki je problem sto nemam de da drzim pa je vecina po kutijama..srce mi se cepa zbog toga..

jefitnije je prodavao stripove, pošto su bili polovni..

nisu bili polovni nego stripoteke prodaju po promo cenama koje su od 30-50 dinara nize..

tako da odjednom je prestao da ih nabavlja, tačnije ja sam prestao da ga čitam, jer me je smorio:)

lepo uzmes od prvog broja "Djavolji Sin" da se upoznas sa celom pricom jer si do 8og broja imao mnogo bitnih momenata..a ne znam koliko ste upoznati sa time da je dampir srpska rec i da vodi koren od iste reci kao vampir tj od reci "pir" koja oznacava vatru..inace sam dampir se kod nas nazivao vampirovic..itd..da vas ne gusim sa etimologijom..biggrin2.gif

Dampyr kao strip nije nešto bio popularan kod nas

problem je nastao kad su cene pocele da rastu..pa su se ljudi onda odlucivali za ono sto im je bilo poznato dok su oni HC zaludjenici nastavljali sa dampirom koji je nazalost doziveo ovakvu sudbinu..
  • 0

#14 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 247 Reputation

Posted 25 December 2012 - 11:17 PM

Pogledajte šta sve Česi imaju od stripova ohmy.gif. Slikao boss52.

Spoiler

I njihova internet stranica je ovde: Comics Point

Valjda sam sve slike pohvatao, mada je i ovo dovoljno da parimo oči...
  • 0
-Alfred Pennyworth

#15 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,534 posts
  • 1,213 Reputation

Posted 25 December 2012 - 11:20 PM

sve ovo, doduse ne na jendom mestu i ne u ovakvom ambijentu, imas i kod nas i to vecinom originale (koji su mi drazi od prevoda posto prevod cesto zabrljaju) na raznim mestima po BG-u dok su NS i SU mnogo bolji po tom pitanju..a i uvek mozes da narucis preko Darkwood-a..barem je ranije moglo..
  • 0

#16 hah

hah
  • 50 posts
  • 0 Reputation

Posted 25 December 2012 - 11:44 PM

nisu bili polovni nego stripoteke prodaju po promo cenama koje su od 30-50 dinara nize..

Nisi me skontao. Kod njega možeš da kupuješ i prodaješ stripove, ili mange... Zato su cene bile manje kad kupuješ, jer su bili polovni smile.gif
To je obična prodavnica časpopisa koja, eto, ima samo dobru reputaciju, koja mu i odražva taj posao:)
  • 0

Pshwlyu.jpg

#17 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,534 posts
  • 1,213 Reputation

Posted 25 December 2012 - 11:51 PM

Da to se zove striparnica i to isto ima u BG-u..samo sto lik prodaje nove neotpakovane po nizim cenama..al izgleda da kod tebe to nije slucaj..
  • 0

#18 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 247 Reputation

Posted 01 January 2013 - 06:46 AM

Jel čitate nešto od ongoing amerikanaca? Evo ja sam sad progutao prvih 6 brojeva Sage (dok se 7. i 8. skidaju, njih ću verovatno pročitati kad se probudim).

Vikipedija

Strip ima veoma dobru priču, vidi se da je pisac bio inspirisan Star Wars-om. Sviđa mi se što je mešavina fantasy-a i SF-a, a oba žanra mnogo volim, tako da tu može da dobije samo plus. Crtež je, takođe, veoma dobar, ne čudi što autorku navode kao jednog od najboljih ženskih crtača. Pored toga što je strip odličan, na neke trenutke može biti i veoma bizaran, nisam se načitao mnogo stripova, ali kod amerikanaca nisam navikao na onolike psovke i golotinju. Sve u svemu odličan strip, ne čudi što ga mnogi smatraju najboljim delom godine i obavezno ga pročitajte. Ali, što bi Teri rekao, strip i nije baš za malu dečicu, tako da ne znam da li bi svima legao (najviše zbog eksplicitnosti).
Edit: Pročitao sam 7. i 8., radnja se polako zahuktava, biće dobro. Odličam cliffhanger na kraju 8. broja.
---------------------

Od ostalih amerikanaca pratim nove kornjače od IDW-a, za njih bih mogao da kažem nešto sutra, Betmena, i Young Justice tie-in, a mogao bih uskoro još nešto da dodam. smile.gif

Edited by c0fi, 01 January 2013 - 07:08 AM.

• 0
-Alfred Pennyworth

#19 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,534 posts
  • 1,213 Reputation

Posted 03 January 2013 - 02:57 PM

Sve o "Alanu Fordu" u jednoj knjizi
  • 0

#20 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 247 Reputation

Posted 05 January 2013 - 05:57 PM

Image Comics mi je iz dana u dan sve draži i draži, trenutno najbolji izdavač u AmeriKi. Poslednji njihov strip koji sam pročitao je CHEW, za sada sam pročitao samo prvi story arc, ali sigurno ću nastaviti dalje jer je strip stvarno odličan.

250px-Chew_1.jpg

Vikipedija

Glavni lik stripa je Toni Ču, on je sibopata, a to znači da kada proba neko jelo može da odredi sve o jelu, kada je napravljeno, ko ga je napravio, u kojim uslovima je pravljeno itd. ovo takođe važi i kada proba ljudsko meso. Jedino jelo koje ne izaziva ovu "moć" je repa. Toni je, takođe, i policajac i nakon jednog incidenta na poslu njega pozivaju u FDA ( Food and Drug Administration). Radnja se odigrava u svetu gde je piletina, nakon izbijanja ptičijeg gripa, zakonom zabranjena. To je neki uvod u radnju (nadam se da sam ga lepo ispripovedao) i možda zvuči malo glupo, ali se u stripu dokazuje da nije.

Kao što sam već naveo radnja je dobra i jedva čekam da vidim dalji tok. Crtež je odličan, podseća me na onaj iz francuskih humorističkih stripova, tačnije na Taličnog Toma. Skoro svi likovi su mi se svideli, Toni je veoma dobar i lako vam se svidi. Agenta Savoja u početku i nisam nešto voleo, ali posle one tuče u 2. broju mi je možda i omiljen lik. Jedva čekam da vidim Vampira, najviše zbog ovoga:

Spoiler

Takođe su mi se svidele i slike na zidu, tokom tučnjave u 2. broju.

Spoiler

Pročitajte strip nećete se pokajati, vidim da ga je synhro već čitao, pa kakvi su utisci? smile.gif
  • 0
-Alfred Pennyworth

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info