Jump to content

Photo

A Star is Born (2018)

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Leka Srbin

Leka Srbin
  • 584 posts
  • 32 Reputation
  • Omiljeni crtać:Malci

Posted 23 October 2018 - 08:28 AM

ZVIJEZDA_JE_RO_ENA223.png

Originalni naslov: A Star Is Born
Početak prikazivanja filma: 04.10.2018
Dužina trajanja filma: 135 min
Država/Godina: USA/2018
Žanr: muzički, drama
Glumci: Lady Gaga, Bradley Cooper, Andrew Dice Clay, Sam Elliot
Režiser: Bradley Cooper
Distributer: Blitz Film & Video Distribucija d.o.o.

Radi se o pravom autorskom delu Bredlija Kupera – on ga je, naime napisao, režirao pa u njemu glumi i peva. Film je napravljen prema klasičnoj priči iz 1937. godine o tragičnoj ljubavi između iskusnog muzičara na zalasku karijere i mladoj pevačici u usponu. Film obiluje fantastičnom originalnom muzikom koju je pisao sam Kuper a sve su pesme u filmu snimane uživo.

U filmu „Zvezda je rođena“, Bredli Kuper glumi muzičara koji pokušava da pomogne neafirmisanoj pevačici koju tumači Lejdi Gaga.

Screenshot_4_2.jpg?itok=YILsCmR6

U pitanju je rimejk istoimenog filma iz 1976. u kom su glumili Barbra Strejsend i Kris Kristoferson. Režiju potpisuje Bredli Kuper koji tumači i glavnu ulogu, a premijera se očekuje u oktobru ove godine.

U jednom od intervjua koje je dala na Tribeka festivalu, Gaga je ispričala da je od početka očekivala „trampu“ između nje i Bredlija Kupera. „Ja ću se osloniti na tebe da izvučeš od mene najiskreniji mogući nastup, jer ja nikada pre nisam glumila na filmu. Zauzvrat, napraviću od tebe muzičara.“

„Pevanje uživo je bilo zastrašujuće, zaista sam se mnogo oslanjao na nju“, priznao je kasnije Kuper.

Vredi pogledati, film je, bez obzira što je rimejk, odličan. Ja sam gledao original sa Barbrom Stejsend i Kris Kristoferson, ali to ne umanjuje vrednost ovog filma.

Ocena 9/10 (samo zato što je rimejk)

• 0
:kolce: Eво ме опет... :kolce:

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info