Jump to content


Photo

Sunđer Bob "persona non grata" u Kazahstanu


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,254 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Kruševac
  • Omiljeni crtać:Mawaru Penguindrum

Posted 29 September 2014 - 11:30 AM

Sunđer Bob "persona non grata" u Kazahstanu

Omiljeni lik iz dečjih crtanih filmova i zvezda televizije B92 Sunđer Bob Kockalone je "nasilnik koji kvari dečje umove," smatraju kazahstanski političari i stručnjaci, prenose tamošnji mediji.

 

202362563154290b5caf51c173041875_orig.jp


Nakon što su odgledali nekoliko epizoda, službenici kazahstanskog Ministarstva obrazovanja savetuju roditeljima da ne dopuste deci gledaju poznati animirani crtani film u produkciji "Nicklodeon-a". Smatraju da Sunđer Bob stvara kulturu huliganstva, nasilja i nasilničkog ponašanja.

Predsednica Odbora za zaštitu prava deteta Zabira Orazalieva, rekla je da crtani lik "ima negativan uticaj na umove dece".

Dodala je i da Sunđer Bob redovno nanosi nasilje drugima u svojoj zajednici i čini se da uživa u tome, a to štetno utiče na decu.

"To šokantno ponašanje ostaje u detetovom umu i utiče na to da se i sami tako ponašaju," kazala je.

Sunđer Bob Kockalone se emituje radnim danima u 10:20 i vikendom u 10:15 na televiziji B92. Za njega kažu da je "najmaštovitiji stanovnik Koralova".

Ako do sada niste gledali njegove avanture, evo šta se tu događa:

"U dubinama tihog okeana u Koralovu živi sunđer po imenu Sunđer Bob Kockalone. On živi u ananasu sa svojim ljubimcem pužem Gerijem. Međutim, Sunđer Bob ima jednu veliku manu – sa neverovatnom lakoćom upada u nevolje. Čak i ako propusti da razbesni svog nervoznog komšiju Lignjoslava, upašće u nevolju sa svojim najboljem prijateljima, morskom zvezdom Patrikom i vevericom Sendi."



Izvor:
B92.net


  • 0

#2 Asketas

Asketas
  • 137 posts
  • 21 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:LionKing

Posted 29 September 2014 - 05:43 PM

ne volim nesto Sundjera previse ali, ovo mi je presmesno


  • 1

#3 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

  • 9,871 posts
  • 839 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Belgrejd
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 29 September 2014 - 11:30 PM

Kako smaraju s takvim izjavama.. Sundjer bob povredjuje druge oko sebe i uziva u tome? Pa, vecina starijih crtaca su na istu tu foru, plus sama izjava je netacna.

Eh, ko ih sisa, Sundjer je ionako preskocio ajkulu odavno.


  • 0

#4 macak mika

macak mika
  • 338 posts
  • 74 Reputation
  • Gender:Male

Posted 13 January 2015 - 01:33 PM

Totalna glupost, ja sam na radiju slusao kako Sundjer Bob sa svojim glupostima koje pravi ispira deci mozak, sto je i ovo netacno, ne znam sta imaju tolko protiv Sundjer Boba.


  • 0
  •                be7932b26a7d68fc0fda01d42f42d969.jpg





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info