Jump to content

Photo

Arrow (2012-)

• Please log in to reply
63 replies to this topic

#1 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 248 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 03 November 2012 - 10:18 PM

Va923ZT.jpg

Vikipedija
IMDb

Arrow je nova, moderna ekranizacija čuvenog DC stripa Green Arrow i emitovaće se na kalalu CW. Stephen Ammel će glumiti glavnu ulogu, a naravno kada je reč o superherojima to su obično dve uloge, po danu Oliver Kvin - multimilioner i noću Zelena Strela - junak koji se po uzoru na Robin Huda bori protiv nepravde.

Serija je veoma inspirisana Nolanovim Betmenom, i to se može odmah primetiti. Ako ste gledali Nolanovog Betmena već možete da predpostavite šta je priča, ali tu Nolan nije imao potpuni uticaj, već su dodali neke pojedinosti koji imaju svoj šmek . Mladi Oliver Kvin se posle 5 godina provedenih na pustom ostrvu vraća u Starling City, i rešava da uništi sve bogate industrijaliste koji su se obogatili na patnjama drugih, sa liste koje mu je otac dao na samrti, sve ostalo što bih rekao bi mogao biti spojler. Likovi su u seriji pretrpeli dosta promena, najviše Green Arrow, on se ovde ponaša kao neki antiheroj, mada isto tako ne mogu da kažem da mi se to ne sviđa. A promena koji bi mogla da mi se ne svidi je to što Black Canary (Dinah "Laurel" Lance, u seriji za sada oslovljavana samo sa Laurel), možda, neće imati moći neće i obući onaj kostim. :( A što se tiče likova sve ukupno, svi su mi se manje više svideli, pogotovo Džon Digl i Felicity Smoak, ona je kraljica. A najviše me je razočarala Oliverova keva. Gluma ponekad, ume da bude malo drvena, ali, se ne primeti toliko. Kamera mi je malo smetala u proj epizodi kod Oliverovih parkur poteza (u gradu, ne na ostrvu) ali, kasnije ne toliko. CG efekti su ponekad dosta loše urađeni, kod ostrva, strele u zidu i još jedne stvari koju neću da otkrivam jer je spojler. DC-ju je napokon krenulo u igranom području i van Betmena, nadam se da će Amazonka i svu ostali igrani projekti biti ovoliko dobri. Sve preporuke.

Edited by Leka Srbin, 16 December 2018 - 01:08 PM.

• 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#2 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 07 November 2012 - 09:11 PM

Sto se serije tice so far so good, dobra je, drzi paznju i postepeno nas upoznaje sa likovima. I ne bih se slozio da je Nolan imao ikakvog uticaja na ovo ostvarenje (de nadje to ociju ti tvojih lepih?) jer je i sam Green Arrow pomalo mracan strip.

Ako neko zeli da se upozna sa samom serijom putem stripa postoji za sada 5 objavljenih brojeva koje vam preporucujem da procitate.
  • 0

This song is ending. But the story never ends.

#3 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 248 Reputation

Posted 07 November 2012 - 09:53 PM

Što se tiče Nolana, nešto malo sam našao na netu, a i sam se slažem. Na primer povratak u grad posle dugog vremena, advokat(ica) koja se ne plaši velikih zverki i opasan deo grada (u Betmenu onaj deo gde se Brus našao sa onim mafijašem, zaboravih mu ime). Ovo treće je malo glupo, ali i za to ljudi pričaju. ;).gif

Inače, moguće i da nije inspirisana Nolanom već stripovima: Green Arrow: The Longbow Hunters i Green Arrow: Year One.

• 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#4 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 07 November 2012 - 10:00 PM

sve sto si naveo su vec odavno poznati i prisutni stereotipi..a koliko sam ja citao serija je postavljena na temeljima Year One serijala..mislim da bi ovde serbian mogo najvise da nam pomogne..
  • 0

#5 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 10 December 2012 - 01:30 AM

Pogledah sve epizode koje su izasle do sada (prvih osam) i kao veliki fan Green Arrowa-a, mogu reci da sam vise nego zadovoljan. Prica je sasvim dobra, atmosfera relativno lepo preneta iz stripa, a likovi sasvim okej, iako tu ima malo propusta. Nekako sam mnogo vise ocekivao od Laurel kao lika, ali je zato serija dala novog odlicnog lika za ovu fransizu - Digla. Sam Green Arrow kao lik je sasvim dobar i glumac uopste nije los, dok sami protivnici su takodje sasvim okej. Deathstroke, Deadshot, Merlyn, Drakon su se za sada pojavili i jos uvek cekamo najveceg - Count Vertigo-a. Rezija i gluma za TV standarde sasvim okej, iako gluma zna da bude malko "drvena" u pojedinim situacijama. Sve u svemu, za sada serija spada u onu tzv. kategoriju "so far so good" i bas me zanima, kada i da li ce uopste Speedy postati Speedy.

P.S.

Green Arrow nije superheroj, on cak nije ni heroj, jer:

At his core, He isn't hero. He is a hunter.
  • 0

#6 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 248 Reputation

Posted 12 December 2012 - 03:32 PM

Mali casting update.

CW's "Arrow" Casts Colton Haynes as Roy Harper
"Arrow" Casts Manu Bennett as Slade Wilson
Arrow Casts Fringe’s Seth Gabel As Count Vertigo-Inspired Villain
  • 0
-Alfred Pennyworth

#7 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation

Posted 12 December 2012 - 05:26 PM

^ Ovo mi se vec svidja. Roy je fenomenalan lik. Red Arrow is on the way. biggrin.gif Ili samo Speedy.
  • 0

#8 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 13 December 2012 - 03:37 PM

Prvih 9 epizoda vise nego dobre. Lepo razvijena prica, lepo predstavljeni likovi, nije prenabudzeno niti je nesto zbrzano jednostavno zadovoljava sve potrebe prosecnog gledaoca i ljubitelja super herojskih ostvarenja..ne mogu da iscekam 16 januar za nastavak a do tada se bacam na ozbiljno citanje ovog lika..
  • 0

#9 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation

Posted 14 December 2012 - 09:11 PM

Pogledah i ovu poslednju (devetu) epizodu za sada i bila je odlicna, mozda i najbolja do sada. Steta, sto bas sada ide na pauzu sve do sredine januara, ali dobro. Taman da se podsetim onih najboljih GA strip naslova. Prica je do sada sasvim dobra, likovi na mestu, kao i sve ostalo. I konacno dobismo onog, pravog Merlyna, a koje taj glavni igrac na vrhu...i guess..Count Vertigo? biggrin.gif

At his core, He isn't hero. He is a hunter.
  • 0

#10 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 14 December 2012 - 09:17 PM

e samo ti ko ekspert da mi potvrdis jel prica prati Year One ediciju?
  • 0

#11 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation

Posted 14 December 2012 - 09:22 PM

Year One je origin prica koja je relativno standalone i nema bas neke veze sa ostalim GA naslovima, ako se ne varam. Sama serija ne prati nijednu origin pricu, jer pre svega, Olie uopste nema sestru, bio je uvek sin jedinac. To je glavna razlika, mada ima jos njih. Procitaj strip...nije suvise dug, a bas je dobar.
  • 0

#12 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 14 December 2012 - 09:27 PM

skidoK ja sve ono pa ceM za vikend da prelistam..smile.gif
  • 0

#13 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 248 Reputation

Posted 11 February 2013 - 08:59 PM

Arrow dobija drugu sezonu.

Ne čudi. biggrin.gif A ja moram malo da požurim sa gledanjem tek sam desetu pogledao, jes' da ne zaostajem mnogo, ali ja dok se nakanim da pogledam prođe sezona. biggrin.gif
-----------------------------------------------------------

I Jodo jel si pročitao GA: Year One? smile.gif
  • 0
-Alfred Pennyworth

#14 Captain

Captain
  • ƎⱭIƧЯƎHTO

• 2,199 posts
  • 146 Reputation
  • Omiljeni crtać:Pokémon, Dragon Ball Z, Death Note

Posted 11 February 2013 - 09:03 PM

Pregledao 13 epizoda, odlicna serija smile.gif
  • 0

#15 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 13 February 2013 - 09:02 PM

Mid-Season Trailer

• 0

#16 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 248 Reputation

Posted 13 February 2013 - 09:04 PM

Danas sam ogledao 11. i 12. Trinaesta se skida. Onaj Japanac (il' Kinez, ne znam šta je biggrin.gif) mi je sve zanimljiviji lik. A epizoda sa Vertigom mnogo bolja nego što sam očekivao. ;).gif
  • 0
-Alfred Pennyworth

#17 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation

Posted 06 March 2013 - 08:01 PM

Uh, mnogo dobra serija, za sada. Crixus aka Slade Wilson odlicno glumi i mnogo jak lik uopsteno, a poslednja epizoda je bila bas dobra. Jedva cekam ostale, iako ima klisea, serija je nekako previse zabavna i sasvim pristojno je prenela Green Arrowa sa stripa na ekran.
  • 0

#18 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 06 March 2013 - 08:04 PM

Predlazem ti da potrazis stripove koji su izlazili za potrebe serije...
  • 0

#19 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 248 Reputation

Posted 06 March 2013 - 08:06 PM

Slejd Vilson aka Deathstroke najbolji lik u seriji. biggrin.gif
I primetio sam da se Diglov brat zove Endi, kao i autor stripa GA: Year One. biggrin.gif
  • 0
-Alfred Pennyworth

#20 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 16 May 2013 - 01:56 PM

Zavrsila se prva sezona, serija je obnovljena za drugu i sta jos reci osim da se ceka. Lepo je odradjena prica, razvoj likova i svi oni sporedni elementi koji idu uz to. Za razliku od Smolvila, Arrow je poceo odmah sa ozbiljnom pricom i gura je bez prekida i iskreno se nadam da nece rastegnuti seriju kao vec pomenuti smolivl na 12 sezona nego da ce da stanu na neke 3-4-5 sto bi bila normalna cifra. Naravno da prica uvek moze da se nadogradi ali mislim da bi to bilo ubijanje samog lika i onoga sto je serija do sada potigla..

edit

Od septembra ce imati konkurenta iz drugog tabora tj Agents of S.H.I.E.L.D. tako da ce biti zanimljivo posmatrati utrkivanje izmedju DC-a i Marvela i na malim ekranima.
  • 0

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info