Jump to content

Photo

Doctor Who (1963-2013)

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 markocr

markocr
  • 4 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindza Kornjace

Posted 02 April 2009 - 02:44 AM

3ligXbo.jpg

Da li neko gleda ovu seriju! Nije losa Sci-fi serijica... Prikazuje se jos od 1963-1989 i od 2005 do sad!!! Ima nekih 700 i kusur epizoda!! Ako postoje ljudi koji je gledaju neka se jave. BBC- Doctor Who

IMDb

doctor_tardis1.jpg
  • 1

#2 Eleanor

Eleanor
  • 224 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Pepeljuga

Posted 04 December 2012 - 05:46 PM

Pocela sa gledanjem nedavno. Savrsena serija! Zaista savrsena! smile.gif
  • 1
Posted Image

I <3 DISNEY

#3 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,278 posts
  • 60 Reputation

Posted 04 December 2012 - 08:51 PM

Savršena serija, uvek bila!
  • 0

Adaptation is the key for the survival.

#4 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 12 July 2013 - 03:25 PM

Spoiler

:smiley_XD:

• 1

#5 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 27 July 2013 - 10:22 AM

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#6 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 13 October 2013 - 04:33 PM

Pronađene stare epizode serije “Doctor Who”

• 1

#7 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 25 October 2013 - 05:21 PM

• 0

#8 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 20 January 2017 - 10:46 PM

Silence will fall when the question is asked...

Zašto li sam prestao da gledam ovu seriju, da mi je samo znati...

Baš sam stigao tu negde kada treba da se razreši situacija sa tim čudnim "Silence" tipovima koje zaboraviš kada ne gledaš u njih. Mislim da je sledeća epizoda na redu bila "The Wedding od River Song", ali sam iz nekog razloga pre godinu ipo prestao da je gledam. Moram uskoro početi iz početka.

• 0

Posted Image

#9 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 21 January 2017 - 01:40 AM

TEBROOOOOO! Dakle to ti je sad imperativ i domaci! :grin: Ozbiljan sam. Meni jedna od ako ne i omiljena serija (vidis i sam ko je na avataru :D ). Doduse ja sam prestao da gledam na kraju End of Time part 2 jer mi Met nikako nije legao pa sam onda tu pauzu od 3 godine iskoristio i odgledao ceo ClassicWho, odslusao veliku vecinu audiodrama i rocitao veliku kolicinu stripova i knjiga. A onda mi je ortak poslao scenu koja je najava za Pedesetogodisnjicu i ja sam bio potpuno apsolutno odlepio ko mladi pavijan i odgledao celog Jedanaestog za 3 dana (ziveo BINGE!). Necu da lazem umeju da vrljaju ali ispod toga serija nudi zaista dosta sstvari i lekcija o samom zivotu.

GO WATCH NOW! :grin:

• 1

#10 Hotdog94

Hotdog94
  • ...Od sada i sa mirisom lavande...

• 719 posts
  • 111 Reputation
  • Omiljeni crtać:Cartoon Network, anime, kratke forme, i trista cuda

Posted 21 January 2017 - 01:42 AM

Ja odlegah period sa Ecclestonom, plus nesto od gosn. Tennanta. Ne znadem da li Capaldi izvlaci situaciju...

• 0
"You know, I'm sick of following my dreams, man. I'm just going to ask where they're going and hook up with 'em later."

- Mitch Hedberg, a comedian (Mitch All Together)

#11 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 21 January 2017 - 01:49 AM

Kapaldi je apsolutni BOG! Dakle ova nota koju je on doneo seriji i on sam kao glumac je fenomenalan je jednostavno nesto sto postavlja nove standarde. Vidi se da je Mofat zeleo da primeni neki malo klassicniji pristup i da nekako vize odrazi prve doktore sa Kapaldijem (u jednom trenutku vidimo i jelly babies) i apsolutno mu je uspelo, i smatram da je za to zasluzan pre svega Kapaldi a onda i Dzena sa kojom ima apsolutnu hemiju iako je razlika nekih 20 godina izmedju njih dvoje.

EDIT

Scena koja me je vratila seriji nakon nekih 3 godine i nekoliko meseci...

• 1

#12 Hotdog94

Hotdog94
  • ...Od sada i sa mirisom lavande...

• 719 posts
  • 111 Reputation
  • Omiljeni crtać:Cartoon Network, anime, kratke forme, i trista cuda

Posted 21 January 2017 - 02:09 AM

Maestralno odigrao ovo, moracu da bacim oko na nove epke svakako.

• 0
"You know, I'm sick of following my dreams, man. I'm just going to ask where they're going and hook up with 'em later."

- Mitch Hedberg, a comedian (Mitch All Together)

#13 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 21 January 2017 - 10:16 AM

Prebacio sam postove vezane za seriju iz švrljaonice, jer im je ovde i mesto. 

TEBROOOOOO! Dakle to ti je sad imperativ i domaci! :grin: Ozbiljan sam. Meni jedna od ako ne i omiljena serija (vidis i sam ko je na avataru :D ). Doduse ja sam prestao da gledam na kraju End of Time part 2 jer mi Met nikako nije legao pa sam onda tu pauzu od 3 godine iskoristio i odgledao ceo ClassicWho, odslusao veliku vecinu audiodrama i rocitao veliku kolicinu stripova i knjiga. A onda mi je ortak poslao scenu koja je najava za Pedesetogodisnjicu i ja sam bio potpuno apsolutno odlepio ko mladi pavijan i odgledao celog Jedanaestog za 3 dana (ziveo BINGE!). Necu da lazem umeju da vrljaju ali ispod toga serija nudi zaista dosta sstvari i lekcija o samom zivotu.

GO WATCH NOW! :grin:

Ne brini, planiram da počnem iz početka već neko vreme... U svakom slučaju, hvala što si još više ubrzao donošenje te odluke  :grin:

• 0

Posted Image

#14 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 10 February 2017 - 11:38 PM

Pogledao sam "Blink" ponovo, jer nema veze sa glavnom radnjom a sigurno najbolja epizoda, ne samo ove serije, nego verovatno svih serija koje sam ikad pogledao. Masterpiece!

Kao što rekoh, nema veze sa glavnom radnjom, tako da i ko nije gledao Doctor Who-a može da pogleda. U pitanju je priča za sebe a traje samo 40 min. Sve preporuke!

• 0

Posted Image

#15 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 10 February 2017 - 11:42 PM

Cuvena "epizoda Doktora bez Doktora" :D Oh da "Don't blink" ;)

• 0

#16 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 10 February 2017 - 11:48 PM

Nije baš bez Doktora ali shvatam poentu :D

Koji su inače tvoji favoriti, što se epizoda tiče?

• 0

Posted Image

#17 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 11 February 2017 - 12:20 AM

Preskacem Classic Who jer bi lista bila poduza (i iako je nikada necemo gledati mislim da bi mi epizoda sa Prvim Doktorom Marco Polo definitivno bila jedna od favorita po onome sto je ostalo sacuvano i sto sam citao o istoj). Ako cemo da redjamo onda mora po sezonama i to biram jednu epizodu po sezoni (two parter-e racunam kao jednu)

Prva sezona

Empty Child/Doctor Dances - drugi two parter sa kojim se susrecemo u revived serijalima, jednostavno jedna od mnogo dobro napisanih prica koje pogadjaju poentu i vidimo pun Mofatov potencijal

Druga sezona

Iako me je zavrsetak (Army of Ghosts/Doomsday) ostavio slomljenog i mrtvog neko vreme (jer kako drukcije reagovati na "Burning up a sun just to say good bye"i "Rose Tyler...") ipak moram da se odlucim za

The Girl in the Fireplace - koja je igrom slucaja opet Mofatovih ruku delo. SImpaticno ispricana prica, slobodno cu reci bajka koja ce na izvestan nacin biti bitna sest sezona kasnije. Samo jedna rec, Mofat.

P.S. School Reunion mi je veoma draga epizoda zato sto ponovo vidimo Saru Dzejn koju je igrala fenomenalna Liz Slejden

Treca sezona

Stigla nam je Marta Dzons! Veoma podcenjen kompenion zato sto ljudi nisu mogli da prihate nekoga posle Rouz (od istog sindroma ce posle patiti i moja draga Klara Osvald, but more on that later). Ovde bez razmisljanja, iako je u istoj sezoni kao i pomenuti Blink, biram

Human Nature/Family of Blood - pre svega jer je jos jedna od "companion centered" epizoda a i zato sto saznajemo malo vise o samom Doktoru i o teretu koji on nosi u sebi i sta zapravo znaci biti Doktor i cega se on odrice. Suvisno je reci da je u svojim poslednjim satima zivota pored svih ostalih posetio i unuku Dzoan Redfern samo da se uveri da je sve bilo kako treba.

Cetvrta sezona

Dona! Meni nikad nije nesto prirasla za srce al eto ljudi je vole. Ne svidja mi se njena prebrza transformacija koja se bukvalno desila za dve epizode. To ne biva tako. Iako se ova smatra za jednu od slabijih sezona ja zaista ne mogu da izaberem samo jednu epizodu jer je dosta njih dobro, pobrojacu one koje su mi drage Fires of the Pompeii, Midnight, Turn Left a izdvojiti opet verovatno moj omiljeni two parter u kom prvi put upoznajemo River

Silence in the Library/Forest of the Dead - jer je ovo prica koja otvara potpuno nove horizonte i unosi po prvi put neke novine u sam pojam "putovanja kroz vreme". Opet Mofatovih ruku delo sto znaci spremite se za nerviranje i kidanje zivaca.

Specijali

Next Doctor i End of Time

Mislim da je suvisno pricati o ovim epizodama.

E sada kada se Deseti regenerisao nakon cuvenog "I don't want to go" ja prestajem da gledam jer mi se Met Smit uopste nije dopao i pravim pauzu do 2013 za to vreme sam odgledao, odslusao i procitao sve ono sto je bilo pre revivala i na svim ostalim medijima. Visak slobodnog vremena. Idemo dalje

Peta sezona

Bez razmisljanja VIncent and the Doctor. Predivna pretopla prica koju svima preporucujem uz Blink. Honorable mention Beast Below.

Sesta sezona

Jedina epizoda koja mi se svidela i koju mogu uvek da izdvojim je Doctor's Wife koju je pisao jedan od mojih omiljenih pisaca danasnjice Nil Gejmen.

Sedma sezona

Klara! (cukaj Jenna Coleman i shvatices moje odusevljenje :D )

Journey to the Center of the TARDIS - sam naziv dovoljno govori :)

Cela "...of the Doctor" trilogija (Name, Day, Time) jednostavno Mofate svaka ti cast. Day of the Doctor je inace epizoda kojom se proslavlja 50 godina serija i vilica ti padne do zemlje. Btw ono sto je zanimljivo je da je DW prvo slavio 50 godina 2013 a onda je slavio 10 godina 2015. Wibbly-wobbly timey-wimey :)

Osma sezona

Otisao Smit uskocio Kapaldi!

Od njegove prve sezone biram epizodu Listen. Sta je ono sto se krije ispod kreveta i ko nas to gleda iz mraka...i cega se to Doktor zapravo plasi?

Deveta sezona

Heaven Sent. U celoj epizodi samo Doktor. Trebalo je to odraditi i osmisliti i uklopiti da bude onako dobro.

Sad se ceka 15 april za nastavak :D

• 0

#18 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 11 February 2017 - 12:48 AM

Vau, nisam očekivao ovoliko opširno :D

Ja sam pogledao samo 6 sezona i to pre 3 godine, ali se dobro sećam gotovo svega. Slažem se za Donu, neverovatno mi je išla na živce, dok mi je najdraži companion bila Marta. 

Od ovih epizoda koje si nabrojao uživao sam u "Human Nature/Family of Blood", "Silence in the Library/Forest of the dead", dok je kraj epizode "Vincent and the Doctor" verovatno najemotivniji trenutak u celoj seriji.

Meni je Smit skroz ok, ali Tenant je NEPREVAZIĐEN.

Sviđa mi se kako provlače neke stvari kroz čitavu seriju, koje budu relevantne tek mnogo kasnije nego što su prvi put prikazane (Bad Wolf, Žena koja se pojavljuje na zidovima i govori da još nije vreme...)

Čak sam pročitao zanimljiv detalj, a to je da su se ljudi masovno kladili na uspeh Gvineje čini mi se, na OI, jer je Doktor rekao da će neočekivno osvojiti zlatnu medalju  :D

• 0

Posted Image

#19 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 11 February 2017 - 12:56 AM

Oh bacanje kuka u proslost pa cak i Classic Who epizode i izvlacenje stvari iz naftalina i provlacenje motiva koji ce kasnije dobiti neko vece znacenje (Silence will fall, Cracks in Time, He wil knock four times itd) je nesto sto sa ovom serijom mozes da radis jer ima taj element vremena (mislim uzmi npr River koja sa Doktorom putuje reciprocno tj prvi put kada ona njega vidi zna sve o njemu a on nista o njoj a prvi put kad on nju vidi on zna sve o njoj a ona nista o njemu). Da ne pocinjem sa tim stvarima u ovim sezonama koje nisi gledao. Ovo nije serija kao druge, i ne verujem da ce skoro biti neke serije koja ce moci da se meri sa njom jer zaista nudi toliko toga i zaista nije bitno ako neki put izgleda jeftino i sto se setovi na kojima je snimano cesto ponavljaju (bbc 12 glumaca, 6 props-ova i 5 setova) jer ima dusu i srce i svima zeli dobrodoslicu i da ostanu sto duze. 

• 0

#20 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 11 February 2017 - 01:01 AM

Ooo da, pukotina i The Master (You Are Not Alone - YANA)... Jednostavno, suviše fantastičnih scena i ideja. Moram ubrzo početi ponovo da gledam.

• 0

Posted Image

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info