Jump to content

Photo

Imena dve crtane serije

crtani cartoonnetwork hrt

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Iggy89

Iggy89
  • 6 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Previše odličnih crtaća da bih se odlučio za jedan

Posted 09 September 2018 - 06:16 PM

Pozdrav svima, naime u pitanju su dve crtane serije mislim iz 90ih, jedna je možda sa kraja 80ih ne sećam se tačno kvaliteta. 

1. Prva serija je o porodici koja se penje na tavan u kom pronalaze da li neku knjigu ili nešto drugo, spoje ruke u krug i onda se stvore u neku određenu vremensku epohu i preuzmu, da tako kažem, uloge odnosne živote ljudi iz tih epoha. Tipa ako su u 16 . veku u Francuskoj onda budu deo putujućeg karnivala, sećam se da je otac u porodici bio jednom bacač vatre. Samo ne sećaju se toga da su došli iz tavana nego zaista žive te živote iz epohe u kojoj su. Mislim da je crtani išao na CN-u ili Bumerangu ali sam prešao sve moguće liste i nigde je ne nalazim. 

2. Kod druge serije je svaka epizoda priča za sebe sa likovima za sebe. Išla je jedno vreme na HRT-u, to se slučajno sećam, prekinuli su je i puštali TinyToons crtaće nakon nje. Jedna epizoda je bila o princu koji želi da prestane kiša jer želi da stalno uživa na suncu i onda kada čarobnjak prekine kišu kao reciprocitet prirode on se pretvori u ribu. Bilo je još dobrih epizoda ali se njih vrlo malo sećam.

Hvala unapred svima na pomoći.

Edited by Iggy89, 09 September 2018 - 06:43 PM.

• 1

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

Also tagged with one or more of these keywords: crtani, cartoonnetwork, hrt