Jump to content


Photo

Tribina Društva ljubitelja fantastike LK: “Spajdermen: novi svet”


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,190 posts
  • 1,461 Reputation
  • Gender:Male

Posted 15 January 2019 - 12:57 AM

Spiderman-Delta-628x353-cpxx.jpg
 
Prvi termin u 2019. godini u Društvu ljubitelja fantastike “Lazar Komarčić” pripao je priči o Spajdermenu! Naime, Marko Marković, Vladimir Marković Looney, Đurđina Radić Đixx i Miljan Tanić su razgovarali o animiranom filmu “Spajdermen: Novi svet” za koji su svoj troje pozajmili glasove junacima, dok je Looney bio i reditelj sinhronizacije.
 
Spajdermenovci.jpg
 
Dakle, bila je to prilika da sa saznaju i brojni detalji vezani za sam proces rada na sinhronizaciji jednog animiranog filma, ali je početak razgovora pripao priči vezanoj za sam kvalitet filma – pošto ga brojni fanovi smatraju najboljim od svih do sada Spajdermen-filmova.
 
Jedno od pitanja koje je Miljan Tanić postavio je bilo vezano upravo za tu “razliku” između animiranog i igranog filma, a Vladimir Marković je odgovorio da kod igranih filmova često ne postoji hrabrost da se zaposle ljudi koji se bave komedijom, dok se to ovde desilo i rezultati su – vidljivi. O samom njihovom radu kaže da su imali praktično samo dve nedelje za sinhronizaciju, što je malo, ali da je to ipak bolja varijanta od, recimo, dva i po meseca koliko su imali za rad na filmu “Ralf razbija internet”.
 
Sa njim se, po pitanju te distinkcije između animirano i igranog filma, složio i Marko Marković jer je animacija uvek davala više slobode, a ovde su kreatori uspeli sve da uklope – i animaciju, priču, humor…
 
Đurđina Radić nije bila ranije upoznata sa “Spider-Verse” linijom pa je nešto malo uspela da pregleda kako bi se upoznala, pre svega, sa likom, tako da je sada čeka isčitavanje stripova. Njen prvi rad na ozbiljnijem animiranom filmu je bio “Ralf”, mada je “Spajdermen” pre stigao u bioskope. “Pre toga sam trenirala na nekim opskurnim crtaćima gde sam radila i po četiri lika odjednom”, kaže ona, uz demonstraciju kako je to zvučalo, na radost malobrojne publike.
 
Prilagođavanja su normalna kada se radi sinhronizacija za neko tržište, a Marko ističe da se naročito mora paziti na sinhronizaciju sa otvaranjem usta na ekranu. U “Spajdermenu” je to gotovo stopostotno uspelo – samo jedan lik se “razilazi” sa tekstom.
 
Pošto je Marko doajen sinhronizacije – radi je od 2004. godine, i pozajmio je glas mnogim likovima, ipak kaže da kada se radi neki lik koji je ikona “naravno da je prpa”.
 

 


  • 1

This song is ending. But the story never ends.


#2 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

  • 3,281 posts
  • 71 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd

Posted 30 January 2019 - 01:00 AM

Odličan film, odlična priča, odlična sinhronizacija!


  • 0

Adaptation is the key for the survival.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info