Jump to content

Photo

Marvel Cinematic Universe (2008-)

72 replies to this topic

#61 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 28 May 2017 - 11:32 AM

Pre nego sto pocnemo sa pricom pogledajte ovaj dijagram

Spoiler

Pogledali? Ima nesto da nije jasno? Cak i da nema nastavljam sa pricom. Moramo da se vratimo koju deceniju unazad. Devedesetih su stripske kuce pocele da propadaju, masovno. Ne samo MARVEL i DC nego cak i recimo Boneli (pa imamo onu svinjariju u Dilanu Dogu ali o tome neki drugi put) i onda da bi opstali su poceli da prodaju prava na svoje junake filmskim kucama da bi mogli nekako da prezive. U toku 90ih ima nekoliko filmova (od cega je cak jedan Kapetan Amerika sniman na podruciju bivse SFRJ uz pomoc Jadran filma) koji su toliko nebitni da su pali u zaborav i pre nego sto su stigli u bioskopske sale. E sada flash forvavard na kraj poslednje dekade proslog milenijuma kada 1998me izlazi film Blade i zaista pocinje da najavljuje nesto novo u svetu superherojskih filmova. 20th century fox i Columbia pictures posto su imali prava na X-men fransizu a ovi drugi na Spiderman-a zapocinju svoje serijale. U medjuvremenu izlaze dva Punisher filma koji prolaze malo nezapazeno, onda onaj "ne toliko" nesrecni Daredevil, jedan Hulk (Erik Bana) i jos nekoliko direct-to-dvd izdanja koja su vise smesna nego bolna za gledanje. I onda godina kada se desio preokret je 2008ma kada su u veoma malom razmaku izasli prvi Iron Man i Incredible Hulk i time najavili veliki shared universe koji raste i do danas. U narednih deset godina, pored toga sto je MARVEL dobio nazad prava na mnoge svoje likove nastavili su da sire vec postojeci univerzum do nezapamcenih granica te tako pored, za sada, PETNAEST filmova imamo i 4 NETFLIX-ove serije (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist) i jos nekoliko njih u najavi (za sada samo Punisher i Defenders-i koji ce objediniti likove iz prethodne cetiri serije), 2 koje je radio ABC Agents of Shield i otkazanu Agent Carter te najavljenu Inhumans seriju. Ako vas zanima sta i kako da gledate i kojim redom KLIK.
"Ali cekaj bre Jodo bogamupoljubim sta je sa X-men-ima onda imaju oni drugi Spiderman filmovi pa i Fantasticna cetvorka? Sta je sa tim?"
Odakle poceti a ne zaplakati, ajde prvo sa onim laksim. Sto se tice Spajdija, MARVEL je uspeo da dobije prava nazad za taj lik tako da moze da ga koristi u svojim filmskim ostvarenjima. To je naravno dvojno starateljstvo (SONY radi marketing i distribuciju o cemu nam svedoci onaj ocajni poster za SM Homecoming) ali bitno je da je Piter ponovo kuci (Civil War ne bi bio isti bez njega, znam da ne prati film verno strip ali opet). E sada sto se X-men-a tice well ovo ce biti komplikovano. X-meni imaju pre svega komplikovan time line, zato sto neki filmovi brisu ono sto se desilo u drugim filmovima a onda ti filmovi u kojima je to obrisano prepoznaju dogadjaje koji bi trebali da ne postoje itd. Sve u svemu to je univerzum za sebe u kom, gle cuda nije Deadpool jer njega radi druga filmska kuca i to je razlog sto je DP mogao onoliko da se sprda i sto osim Kolosusa i MegaBlast devojcurka nismo videli nikoga od mutanata. Ono sto je zanimljivo je da MARVEL, kao filmska kuca nema prava da koristi izraz mutant pa ih tako nazivaju raznim drugim imenima sto je na momente smesno i zanimljivo.

To je to ukratko. Ima pitanja?
  • 4

This song is ending. But the story never ends.

#62 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,871 posts
  • 508 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 28 May 2017 - 07:57 PM

Recit kao i uvek,opsiran takodje.... :novine:  ujedno i dosta interesantnih stvari si izneo.Lepo je sto siris svoje znanje Jo. :D

• 0

#63 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 28 May 2017 - 08:28 PM

Inace ovo je ukratko just the basics inace bih mogao da ga razdelim i da pisem nekoliko opsirnijih postova ako ikoga zanima uopste.

• 0

#64 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,871 posts
  • 508 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 28 May 2017 - 08:34 PM

U to ne sumnjam da mozes jos mnogo da se raspises,nego bolje ovako da znam nesto povrsno i ostalo saznam dok gledam sva ova cuda.Da se ne zatrpavam nekim informacijama pre vremena a i da mi (slucajno) ne spoilujes.  :wacko: :D 

• 0

#65 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 10 June 2017 - 09:48 AM

• 1

#66 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,278 posts
  • 60 Reputation

Posted 13 August 2017 - 12:51 AM

Dok se troše velike pare i ekranizuju, ja sam zadovoljan! :D

• 0

Adaptation is the key for the survival.

#67 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 30 November 2017 - 04:20 PM

Pre nesto malo vise od deset godina, Dzon Favro i Kevin Fajgi zajedno sa Robertom Dauni Dzuniorom i Sten Lijem su nas poveli na jedno veliko putovanje. U narednim godinama broj filmova se povecavao, kako u celokupnom broju tako i u godisnjem, kao i broj likova koje gledamo od kojih su neki doziveli prve ekranizacije. Usput su dosle i serije, stripovi i mnoge druge stvari. Deset godina, devetnaest filmova kasnije (dva jos uvek nisu bila u bioskopima ali su najavljeni) dolazimo do kraja puta na koji su nas poveli. A nakon toga ko zna kuda ce da nas vode. Bez daljeg odlaganja, trejler za nesto sto se cekalo zaista dugo i o cemu smo svi mi sanjali, Infinity War.

• 0

#68 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 12 March 2018 - 09:21 PM

Prošle nedelje se na kanalu AXN prikazivalo 10ak MCU filmova, pa sam pogledao Iron Man-a, Thor-a i Avengers-e.

Ne mogu da kažem da sam oduševljen (pogotovo ne Torom), ali definitivno ih vredi pogledati ako ste ljubitelji ovog žanra...

Najzanimljivije je što se, kao što ime ove teme i govori, sve dešava u jednom univerzumu i moraju da se pogledaju stariji filmovi da bi se u potpunosti razumela radnja novijih iz istog ili drugih serijala.

Možda čak i pogledam još koji pa da spreman sačekam "Infinity War"

• 0

Posted Image

#69 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 31 July 2018 - 06:28 PM

Disney is Reportedly Considering Reinstating James Gunn as The Director of GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 3

• 0

#70 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 15 November 2018 - 05:13 PM

023thr_111418_team_downey_copy.jpg

• 0

#71 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 25 March 2019 - 02:54 PM

Jos mesec dana

a onda se malo strpimo i gledamo ovo

I ovo samo za HC fanove

KLIK

Edited by Joda, 25 March 2019 - 03:21 PM.

• 0

#72 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 23 April 2019 - 01:30 PM

• 0

#73 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 07 May 2019 - 08:19 PM

Richard Madden in Talks to Star in Marvel’s ‘Eternals’

• 0

Reply to this topic