Jump to content

Photo

|| Filmomanija || - Opšta diskusija

208 replies to this topic

#1 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 11 December 2012 - 07:06 PM

Ovde će se voditi rasprave o filmovima, glumcima i generalno o filmu. Uopšteno!
  • 0

Posted Image

#2 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 11 December 2012 - 07:19 PM

QUOTE (Joda @ Dec 11 2012, 06:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Epic, Epic, Epic!!!
Pa kako me nesrecnice pretece, danima oblecem po netu da nadjem i da prvi izbacim! Mrzim te! tongue.gif
Ne bih da se ukljucujem u raspravu oko Avengersa, znate moje misljenje ali cu samo da dodam da su sa ovim malim cetvorookim smorili.
  • 0
You're monster Zod! ...and I'm gonna stop you!

#3 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 11 December 2012 - 07:21 PM

Psst...snimamo novog Harija Potera

Pazi sto se harija tice prave presek svega i ubacuju neke stvari koje se nisu pojavljivale u knjigama..a i uzmi u obzir da se pravi za luna parkove..
  • 0

This song is ending. But the story never ends.

#4 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 11 December 2012 - 07:26 PM

^ Svejedno da li je Avengers dobar film ili nije, on u svakom pogledu nije za decu od 10 godina, vec za mnogo starije. I da..SH stripovi uopste nisu deciji, stereotipni i kakvim se vec smatraju, a to sto pojedini ih ne citaju i ne znaju ni 1% njih (za vecinu je samo Batman poznati superheroj iz DC-a i jedini superheroj koji nema super moci), pa samo znaju da kazu da su klise i da oni nose gace preko pantolona. Samo ja ne znam ko nosi taj "outfit" jos uvek. Nisam neki preterani fan Avengersa, kao i vecine SH filmova iz vise razloga, ali zato SH stripove obozavam i cvrsto stojim iza toga.

Sto se tice MoS-a, trailer uopste nije los, samo da ne naprave Supermena previse jakim (kao onaj u Silver Age), ali ni previse slabim.
  • 0

#5 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 11 December 2012 - 07:46 PM

Izvini brate ali moras se sloziti da je prethodnim S filmovima falilo sepktakla. Treba da ga urade previse jakim jer je covek (od celika) ipak Superman. Govorimo o prvom i najvecem superheroju. Mislim da ce i on i Zod da budu nenormalno snazni a pored istinske drame to je ono sto smo svi i hteli. ;).gif
  • 0

#6 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation

Posted 11 December 2012 - 07:52 PM

Svakako, ma Silver Age Superman je leteo od Zemlje do Sunca ili tako nesto za nekih par sekundi. HAHAHA.gif

To bi bilo previse u ovo vreme za Supermena. Hmm...od svih Superman filmova, samo mi se dopao prvi i donekle drugi, a ostali su ili meh ili veoma losi.
  • 0

#7 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 11 December 2012 - 07:58 PM

Slazem se, mada se meni drugi ipak malo vise svideo od prvog. U onom iz 2006. je akcija odlicna kao i efekti a sve ostalo je bilo jaaako, jako lose. Ali Man Of Steel deluje kao posebna prica, mislim da ce ovo konacno biti film kakav Superman zasluzuje. smile.gif
  • 0

#8 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation

Posted 11 December 2012 - 07:59 PM

^ Nadam se. Inace, je l' znas iz kojih ce stripova crpiti neke elemente ili uopste nece?
  • 0

#9 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 11 December 2012 - 08:03 PM

Koliko sam ja cuo, nece crpiti ni iz jednog stripa, bar tako Snyder kaze. Bice ono standardno poreklo sa unistenjem Kriptona ali sve ostalo najavljuju kao novo i originalno. Mislim da necemo znati odgovor sve dok ne pogledamo film. Inace Henry Cavill je citao sve sto je mogao da nadje a kaze da su mu omiljeni stripovi Red Son i Death Of Superman. Moram priznati odlican izbor! bravo.gif
  • 0

#10 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation

Posted 11 December 2012 - 08:07 PM

Uh, Red Son. To je predobar strip. Superman kao Rus. HAHAHA.gif

A ovaj drugi je izmenio ceo DC svet i spada u najbolje DC stripove ikada. Ali nekako je moj favorit jos uvek All-Star Superman.

• 0

#11 c1k4_ml3kc3

c1k4_ml3kc3
  • ЯдźŗēĻ

• 468 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Svi

Posted 11 December 2012 - 10:16 PM

QUOTE (Joda @ Dec 11 2012, 06:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>

ne nego cu sa 25 da se lozim na FF serijal..u tom slucaju biram Avengers-e bez razmisljanja..a zaista ne zelim vise da se raspravljam na tu temu jer sam rekao sta sam imao..to sto je neko zatvoren i ne moze da procita strip od 100 strana da bi lepo razumeo celu pozadinu filma je, ko sto uvek kazem, drugi padez...

У ал' си наоштрен. Ко ти дрма кавез? xD

За разлику од The Avengers Final Fantasy је видео-игра о којој ти немаш благог појма као што си већ и навео раније. Ако се ти ложиш на јунаке из стрипова то не значи да свако мора и да је потребно.

Такође, о стриповима знам јако много (Marvel, DC) иако нисам ''колекционар'' ко ти али ово будаласто вређање је смешно с твоје стране.

Такође, нико те не тера да се ложиш на Anime, јапанске видео-игре, видео-игре или било шта слично. Схвати да су укуси различити и да нема ништа лоше у томе што неко воли Поније, аниме, RPG исто као што нема ништа лоше ако не воли дотичне ствари.

Као неко ко воли стрипове (поготово Marvel) јако сам разочаран сваком екранизацијом дотичних исто као што ћу бити разочаран екранизацијом Warcraft-а без Illidan-a и Arthas-а, односно свих новијих филмова који се раде ''на жваку''.

Такође филм The Avengers је увреда за интелигенцију, fanbase или не. Штета је што је тако популаран (био) na 9gag-у.

Питам се само како је од филма настала дискусија на конту стрипова, ал' добро. Постоји илузија да се вређа Marvel/DC универзум laugh.gif laugh.gif

Edited by c1k4_ml3kc3, 11 December 2012 - 10:19 PM.

• 0

Fantasy's not for the weak-minded

#12 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 11 December 2012 - 10:22 PM

QUOTE (c1k4_ml3kc3 @ Dec 11 2012, 10:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Схвати да су укуси различити и да нема ништа лоше у томе што неко воли Поније, аниме, RPG исто као што нема ништа лоше ако не воли дотичне ствари.

Izvini molim te ali ti bi trebalo da budes poslednja osoba koja govori o tome da su ukusi razliciti. Koliko se secam, kod tebe je sve zasnovano na znanju i iskustvu, je l' da?

Такође филм The Avengers је увреда за интелигенцију, fanbase или не. Штета је што је тако популаран (био) na 9gag-у.

Kakva izjava! HAHAHA.gif Da nije smesna bila bi zalosna...

Edited by Skaplja, 11 December 2012 - 10:23 PM.

• 0

#13 c1k4_ml3kc3

c1k4_ml3kc3
  • ЯдźŗēĻ

• 468 posts
  • 5 Reputation

Posted 11 December 2012 - 10:24 PM

Ако ти сматраш да Film The Avenger ради justice свету Marvela ја ти одмах дајем аплауз.

Ако желиш нешто лично да ми кажеш изволи - имаш PP. ;).gif Мало ми је досадно да сваки пут пишем о себи када ме неко вређа.

Edited by c1k4_ml3kc3, 11 December 2012 - 10:25 PM.

• 0

#14 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 11 December 2012 - 10:25 PM

A ako ti mislis da ne radi onda toliko o tvom poznavanju Marvela. Hvala za aplauz ali skroz nepotrebno.
  • 0

#15 c1k4_ml3kc3

c1k4_ml3kc3
  • ЯдźŗēĻ

• 468 posts
  • 5 Reputation

Posted 11 December 2012 - 10:30 PM

Наравно да не сматрам да је филмско остварење у стању да прикаже деценију рада у тричавих два сата. Само зато што ми неко маше именом The Avengers испред носа не значи да ћу да паднем под утицај funboi-изма и да одмах кажем како је филм VAU. Многе ствари у самом филму су ем пребрзе ем пренаглашене до граница сулуде мелодраме која се труди да дочара тај свет на прави начин.
Као индивидуа нисам одушевљен филмом, згрожен сам што сам га гледао у биоскопу и било ми је толико досадно да сам умало заспао. Ако ти то смета, реши тај проблем уместо што ме вређаш.
  • 0

#16 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation

Posted 11 December 2012 - 10:36 PM

Ja sam vec pominjao da su mi Avengersi bili zabavni. Bleda prica, fina akcija i vizuelno lepo izgleda. Od SH filmova obicno ne ocekujem vise(od novog Supermena ocekujem), ali to nije trebao da bude klasican SH film. Avengersi mi nisu pruzili nista vise od nekih drugih ekranizacija stripova. Recimo, poslednji Hulk mi je 2x bolji itd. I onda gomila fanova navali s pricom kako Osvetnici pruzaju nesto vise od onoga sto zaista dobijemo i to me smara.
I da..SH stripovi uopste nisu deciji...

Definitivno, ali film The Avengers je prilicno deciji. Nemam nista protiv decijih ostvarenja, ali ovo su bas prilagodili deci. Posebno humor koji je pretezno smesan malisanima....
  • 0

Posted Image

#17 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 11 December 2012 - 10:38 PM

У ал' си наоштрен. Ко ти дрма кавез? xD

За разлику од The Avengers Final Fantasy је видео-игра о којој ти немаш благог појма као што си већ и навео раније. Ако се ти ложиш на јунаке из стрипова то не значи да свако мора и да је потребно.

Такође, о стриповима знам јако много (Marvel, DC) иако нисам ''колекционар'' ко ти али ово будаласто вређање је смешно с твоје стране.

Такође, нико те не тера да се ложиш на Anime, јапанске видео-игре, видео-игре или било шта слично. Схвати да су укуси различити и да нема ништа лоше у томе што неко воли Поније, аниме, RPG исто као што нема ништа лоше ако не воли дотичне ствари.

Као неко ко воли стрипове (поготово Marvel) јако сам разочаран сваком екранизацијом дотичних исто као што ћу бити разочаран екранизацијом Warcraft-а без Illidan-a и Arthas-а, односно свих новијих филмова који се раде ''на жваку''.

Питам се само како је од филма настала дискусија на конту стрипова, ал' добро. Постоји илузија да се вређа Marvel/DC универзум laugh.gif laugh.gif

Toliko o vredjanju u i ko koga vredja. ;).gif

Sto se pp-a tice dobro znamo i ti i ja kako si mi prosli put odgovorio kada sam ti uputio savet kako da izmenis temu tako da, ponovo, neka hvala. ;).gif

Ako nisi znao, The Avengers je kulminacija Marvel Cinematic Universa i logicno je bude velik, brz i nabudzen film a pored toga je tu i odlicna gluma Robert Downey Jr.-a a narocito Toma Hiddlestona
  • 0

#18 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,252 Reputation
  • Omiljeni crtać:Mawaru Penguindrum

Posted 11 December 2012 - 10:44 PM

Zaista me nisu interesovali superheroji u globalu..ni kao klinca, a ni sada. Ali..to me kao filmofila nikako neće odgovoriti od gledanja ekranizacija sa tom tematikom.

Avendžersi su samo jako loš film..kako god pogledaš.
  • 0

#19 c1k4_ml3kc3

c1k4_ml3kc3
  • ЯдźŗēĻ

• 468 posts
  • 5 Reputation

Posted 11 December 2012 - 10:45 PM

Нешто и даље не видим да су други сређивали теме к'о ја, а видео си да сам отварао теме онако како си ме упутио и ја сам то испоштовао. Не знам зашто се сада љутиш? Да не желиш чоколаду да ти пошаљем?! laugh.gif

Па знам да једва чекаш да одем одавде и нормално да питам такво питање зато што сам изненађен самим одговором Јоде који се увредио и схватио то као напад на читав Marvel свет у афекту због Terrи-ја. Извређа FF без разлога. Право да ти кажем, ја свакога ко се тако понаша питам ''ко ти дрма кавез'', а Јода јесте будаласто извређао FF. Као што рекох, нико не пљује Marvel свет, а није се ни Јода паметан родио па да је све онако како он каже.

А ти само чекаш прилику да ме вређаш на личној основи, да направиш неку паметну зачкољицу и да добијеш гомилу Like-ова. Твоја срећа је што то нећеш дочекати од мене. И зато те стављам на ignore.

Ако неко хоће са мном да се препире или да ми нешто пише, вређа итд - ево лепо PP и свима ћу одговорити.

Edited by c1k4_ml3kc3, 11 December 2012 - 10:51 PM.

• 0

#20 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation

Posted 11 December 2012 - 10:46 PM

QUOTE (synhro @ Dec 11 2012, 10:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Zaista me nisu interesovali superheroji u globalu..ni kao klinca, a ni sada. Ali..to me kao filmofila nikako neće odgovoriti od gledanja ekranizacija sa tom tematikom.

Avendžersi su samo jako loš film..kako god pogledaš.

Moze i tako, kratko i jasno.
  • 0

Posted Image

Reply to this topic