Jump to content

Photo

Avatar: The Legend of Korra (Avatar: Legenda o Kori, 2012-2014)

• Please log in to reply
106 replies to this topic

#41 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation
  • Omiljeni crtać:Avatar: The Last Airbender

Posted 05 October 2013 - 10:39 AM

Izasla nova epizoda.

Jedno pitanje. Nesto se ne secam bas, kao kroz maglu. U prvoj epizodi, kada Tenzin objasnjava sta je Ujedinjena Republika i Republic City, je l' on bese rekao da su Aang i Zuko pretvorili kolonije Vatrene nacije u Ujedinjenu Republiku? Sto bi znacilo da repiblika neme veze, tj ne obuhvata Vatrenu Naciju, Kraljevstvo Zemlje, Nomade i Vodena plemena? Ako je tako, koji djavo onda Kora zahteva pomoc od Republike? Mislim, svakako je razumem, jer joj je pleme u opasnosti, ali uopste ne razmislja dugorocno. I zasto bi iko isao u rat, koji je izazvao licno Avatar. Neka ga sama sredi. Predsednik je ispao totalno fer. Ubedljivo je lik koji me najvise nervira u celom Avatar serijalu. Bolje da joj Aang nikada nije vratio moci, mozda bi ipak ostala uz Tenzina i po prvi put NESTO I NAUCILA.

Lici li nekome onaj predsednik na Toma Seleka? 

Edited by CaJIn, 05 October 2013 - 10:43 AM.

• 0

Zetsubou wo shirou. Kore wa Uchiha Madara. Kami no chikara ga!

tumblr_mqxekwSaZG1r60ay5o1_500.gif

#42 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,252 Reputation
  • Omiljeni crtać:Mawaru Penguindrum

Posted 05 October 2013 - 10:12 PM

Sačekaću da se završi sezona, pa ću najverovatnije pogledati ujedno sa re-watchom prethodne.
  • 0

#43 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation

Posted 13 October 2013 - 07:27 AM

Sesta epizoda. The Sting

When Triad activity threatens to put Future Industries out of business, Mako performs an investigation and uncovers a conspiracy.

Spoiler

Inace, izasli su i nazivi zadnje tri epizode, pa sezona ima ukupno dvanaest i to su:

1. Rebel Spirit

2. The Southern Ligths

3. Civil Wars, Part 1

4. Civil Wars, Part 2

5. Peacekeepers

6. The Stings

7. Beginnings, Part 1

8. Beginnings, Part 2

9. The Guide

10. A New Spiritual Age

11. Night of a Thousand Stars

12. Harmonic Convergence

Edited by CaJIn, 13 October 2013 - 07:28 AM.

• 0

#44 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation

Posted 22 October 2013 - 06:32 PM

Ovakve dve epizode sam cekao da konacno malo pojasne stvari o elementima. Bilo je lepo kada su u TLA objasnili da su zmajevi, krtice, bizoni i mesec zasluzni za upravljanje ali niko nije objasnio odakle sama moc potice. 

U nekoj od epizoda pred borbu sa Ozaijem, Aang je uspeo da meditira te prizove prosle Avatare za savet. Zasto Kora nije uradila isto na pocetku ove knjige? Ocigledno je da Wan zna kako se zaustavljaju duhovi, a verovatno i neki od prethodnih Avatara, pogotovo ako se radi o Nomadu.

• 0

#45 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 22 October 2013 - 06:50 PM

Mogla je da ostane u komi makar jos jednu epizodu ne zbog price o avatarima vec zato sto je ovako glupo..ovo je ko kad kaznis dete i uzmes mu bicikl a onda mu ga odma sutra vratis...

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#46 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation

Posted 22 October 2013 - 07:04 PM

E da znas, bilo bi zanimljivo kako bi se ostali snasli u ovom ratu bez Avatara...

• 0

#47 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 22 October 2013 - 07:45 PM

Pa to ti kazem makar malo da je potrajalo i da smo videli sta se sa njima desava..mada pazi valjda ce sad da ostave malo prostora dok se ona vrne nazade..barem se nadam..

• 0

#48 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation

Posted 22 October 2013 - 07:48 PM

Ili ce da nadju neki spiritualni portal i op eto je tamo gde treba. :grin: Ima jos par epizoda, videcemo sta ce biti.

• 0

#49 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 24 October 2013 - 11:43 PM

aPvR4bR_460s_v2.jpg

• 0

#50 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 25 October 2013 - 02:51 AM

Elem, pceo sam da gledam. Za sada deluje ok, ali nisam nesto odusevljen. Akcija je fina, animacija isto. Glasovi su ok. Posto se prica polako gradi, moracu bar celu prvu sezonu da pogledam, pa cu tek onda o njoj i likovima da komentarisem.

EDIT: Mda, omasio sam temu. Ovo je bilo za TLA xD

Edited by TerriccotaPie, 25 October 2013 - 11:59 AM.

• 0

Posted Image

#51 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation

Posted 06 November 2013 - 07:17 AM

Pa to ti kazem makar malo da je potrajalo i da smo videli sta se sa njima desava..mada pazi valjda ce sad da ostave malo prostora dok se ona vrne nazade..barem se nadam..

Vrnula se jako brzo. :grin:

Nisam ocekivao onakav personaliti od Tenzina...

• 0

#52 TheGunslinger

TheGunslinger
  • Anime Inkvizitor

• 1,251 posts
  • 349 Reputation

Posted 06 November 2013 - 12:27 PM

Zapravo, za Tenzina mi je bila nekako logično, s obzirom na to kolike je nerealistične nade Aang polagao u njega.

Usput rečeno - zašto se polovina likova u seriji ponaša kao da su popili pilule koje im smanjuju IQ? Posebno mislim na Lin Beifong. U prvoj sezoni smo videli da je pametna i sposobna...ali u drugoj sezoni je totalni moron.

Ne samo da je nekoliko puta odbacila Makove veoma osnovane sumnje, tretirajući kao da nije tip koji je onaj jedan put pomogao da se spasi ceo grad. Nema logike u njenom nedostatku povrenja u njega. S druge strane, skoro slepo veruje onoj dvojici OČIGLEDNO KORUMPIRANIH policajaca...apsolutno mi je nije jasno zašto su joj tako iskasapili lik. Ako se na kraju ispostavi da je ovo radila namerno iz, kojih god razloga, onda će možda imati smisla, ali zasad je ovo užasno.

• 0

Posted Image

This is no beginning,
This is the Final Cut

#53 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 06 November 2013 - 12:37 PM

Sve je zbrzano, osnovni problem..

• 0

#54 Zyon

Zyon
  • Real Legend!

• 21 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of Korra

Posted 06 November 2013 - 12:39 PM

Pozdrav, ja sam naao ovu temu, pa sam doao malo :)

Dakle zanima me jel ima neko neki link na kojemu mogu skinit 10. Epizodu druge sezone? Po mogućnosti u 3gp formatu...

Inače ja mislim da je film interesantan. I savreno pokazuje kako često i nakon to se uvjerimo u neto opet srljamo u to. Kao Korra. Te učinimo neto, a kasnije shvatimo da je to potpuno krivo, kao kad je otvotila portal i započela rat.
  • 0

#55 TheGunslinger

TheGunslinger
  • Anime Inkvizitor

• 1,251 posts
  • 349 Reputation

Posted 06 November 2013 - 12:59 PM

Dakle zanima me jel ima neko neki link na kojemu mogu skinit 10. Epizodu druge sezone? Po mogućnosti u 3gp formatu...

Nažalost, niko ne poseduje vremensku mašinu, tako da teško da neko može da ti da taj link sada.

10 epizoda izlazi prekosutra.

Edited by TheGunslinger, 06 November 2013 - 12:59 PM.

• 0

Posted Image

This is no beginning,
This is the Final Cut

#56 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation

Posted 06 November 2013 - 04:22 PM

Zapravo, za Tenzina mi je bila nekako logično, s obzirom na to kolike je nerealistične nade Aang polagao u njega.

Usput rečeno - zašto se polovina likova u seriji ponaša kao da su popili pilule koje im smanjuju IQ? Posebno mislim na Lin Beifong. U prvoj sezoni smo videli da je pametna i sposobna...ali u drugoj sezoni je totalni moron.

Ne samo da je nekoliko puta odbacila Makove veoma osnovane sumnje, tretirajući kao da nije tip koji je onaj jedan put pomogao da se spasi ceo grad. Nema logike u njenom nedostatku povrenja u njega. S druge strane, skoro slepo veruje onoj dvojici OČIGLEDNO KORUMPIRANIH policajaca...apsolutno mi je nije jasno zašto su joj tako iskasapili lik. Ako se na kraju ispostavi da je ovo radila namerno iz, kojih god razloga, onda će možda imati smisla, ali zasad je ovo užasno.

Meni uopste nije logicno, jer je u prvoj sezoni predstavljen kao jako ozbiljan hajde da kazem goofy duhovni vodja. U drugoj sezoni deluje ocajno. Osim spizoda o Wanu, ova knjiga mi je uzasna. 

• 0

#57 TheGunslinger

TheGunslinger
  • Anime Inkvizitor

• 1,251 posts
  • 349 Reputation

Posted 06 November 2013 - 04:29 PM

Osim spizoda o Wanu, ova knjiga mi je uzasna. 

Sa ovim mogu da se složim.

Iskreno, nisam ni prvu sezonu voleo preterano, mislio sam da je bila zbrzana i da je imala puno protraćenog potencijala, i da ceo benders vs non-benders konflkt nije dobro obrađen, ali...u odnosu na ovo je zlato.

• 0

Posted Image

This is no beginning,
This is the Final Cut

#58 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 06 November 2013 - 04:32 PM

Pa da ali zato je napravljen lep kontrast..imas dvoje dece za koje Ang koga svi smatraju za neko savrsenstvo nije mario jer nisu bili Air Bender-i i pricaju realno o njemu kakav je i sta je a onda na drugoj strani imas Tenzena kog je Ang hvalio na sva vrata i vucarao svuda sa sobom tako da svi znaju za njega i vide ga kao neku velicinu dok ispada da ni on nije toliko savrsen koliko se mislilo. Dakle lepo predstavljene razlike tj da uvek postoji vise nego sto vidimo, i pravo da ti kazem drago mi je sto su malo oprljili Anga i njegovu reputaciju. Bilo bi preterano da je on ostao kao svetac.

• 0

#59 TheGunslinger

TheGunslinger
  • Anime Inkvizitor

• 1,251 posts
  • 349 Reputation

Posted 06 November 2013 - 04:38 PM

Da, to se i meni svidelo. Jer, svi u tom svetu vide Aang-a samo kao velikog avatara, sjajnog političara i vođu...ali oni najbliži njemu ga nisu videli tako, i on je bio čovek koji je grešio. Na uštrb svog porodičnog života je postigao sve ostalo. Čini ga više ljudskim likom, jelda.

Isto važi i za Tenzina - nije savršen, daleko od toga, i ima svoje mane dalje od "zvoca puno" što mu je bila jedina prava mana u prvoj sezoni.

• 0

Posted Image

This is no beginning,
This is the Final Cut

#60 Zyon

Zyon
  • Real Legend!

• 21 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of Korra

Posted 06 November 2013 - 04:42 PM

Pa da ali zato je napravljen lep kontrast..imas dvoje dece za koje Ang koga svi smatraju za neko savrsenstvo nije mario jer nisu bili Air Bender-i i pricaju realno o njemu kakav je i sta je a onda na drugoj strani imas Tenzena kog je Ang hvalio na sva vrata i vucarao svuda sa sobom tako da svi znaju za njega i vide ga kao neku velicinu dok ispada da ni on nije toliko savrsen koliko se mislilo. Dakle lepo predstavljene razlike tj da uvek postoji vise nego sto vidimo, i pravo da ti kazem drago mi je sto su malo oprljili Anga i njegovu reputaciju. Bilo bi preterano da je on ostao kao svetac.

Slažem se, tako su pokazali da svatkoima mane i prednosti.

Tenzin također, do sada je samo kako kolega kaže "zvoncao" a sada se srami jer nije uspio pristupiti svjetu duhova, također vrlo je strog, što se vidi na treniranju Milo-a kako da istrenina lemura, te napravi "čudovište" od njega, znači da voli da je sve perfektno.

Inače meni se sviđa knjiga, ali čini mi se da Lin BeiFong ne želi Maka kao detektiva, i puno je "gluplja" negu u prvoj knjizi. U prvoj je bila mudra, inteligentna, a sada... Suprotnost.

Edited by Zyon, 06 November 2013 - 04:44 PM.

• 0