Jump to content

Photo

NBA Liga

• Please log in to reply
372 replies to this topic

#1 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža kornjače

Posted 15 February 2009 - 04:09 PM

Prosto neverovatno da nemamo temu o NBA ligi. Valjda zato što nas više i ne zanima toliko kao nekada. Da li još uvek neko prati NBA? Poslednja sezona koju sam baš redovno pratio je bila kada su Sacramento Kingsi i LA Lakersi igrali finale zapadne konferencije. Danas ponekad odgledam neku utakmicu ali nije to to. wink.gif

Koliko sam se u to vreme ložio na NBA, snimao sam svaki NBA Action koji je vodio Ilija Kovačić. Imam neke sačuvane pa ću videti da okačim. smile.gif

• 0

#2 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Duško Dugouško, ali i ostali RTB crtaći

Posted 15 February 2009 - 05:20 PM

Ne pratim više NBA ligu,osim ako slučajno prebacim na Sarajevsku televiziju OBN,jer oni prenose,ali ne zadržim se više od 10 minuta.Ranije sam je voleo,jer do pre 10-ak godina je još i ličila na nešto.Danas to više nije sport.Svi "najbolji" igrači su maksimalno markentinški iskorišćeni.Igra je stavljena u drugi plan.Nije bitno koja ekipa je pobedila,već koliko je Lebron Džejms,na primer dao koševa i koliko je faulova napravljeno na njemu,,pa ga kamera zumira milion puta u toku utakmice,pa reklamiraju njegove patike...Kao da taj Džejms igra za sebe a ne za svoju ekipu.

Nekada je postojao rivalitet između L.A Lejkersa i Boston Seltiksa.Postoje i danas rivaliteti,ali ne među ekipama,nego među igračima i to je odvelo NBA u propast.

Postojala je ideja da NBA liga bude prenošena i kod nas,na jednoj privatnoj televiziji,ali je bilo toliko malo interesovanje da se odustalo od toga.

Šta tek reći o All-Star mečevima.Tek oni više ne liče ni na šta.

Nažalost,pošto su tu pare najvažnije,radi se na tome da se u skorijoj budućnosti stvori i Evropska konferencija NBA lige,gde bi učestvovali najbogatiji evropski klubovi.

Svaka čast NBA,ali za mene,jedino ozbiljno klupsko takmičenje je Evroliga.

NBA liga,više nikad neće biti ono što je bila,jer je košarka u Americi izgubila svoju lepotu i rekao bi smisao.

Mnogo mi je interesantnija univerzitetska (koledž) košarka,što prenosi Sport klub.

Edited by Boga, 15 February 2009 - 05:33 PM.

• 0

#3 Krillin

Krillin
  • 437 posts
  • 3 Reputation
  • Omiljeni crtać:Dragon Ball

Posted 16 February 2009 - 09:56 AM

Pratio sam NBA kada su svi u srbiji obozavali Sacramento Kings-e u kojima su igrali Divac, Stojakovic, Bibi i druzina... U zadnje vreme skoro da i ne pratim utakmice jer moras posteno traziti da bi nasao neki prenos ili snimak NBA utakmice. I onda sam poceo da pratim novi sport za mene NFL i u tome vec uzivam par godina XD
  • 0
Posted Image

#4 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 13 June 2009 - 03:55 PM

Prosto neverovatno kako ih hoće šara angry.gif Setite se samo one trojke Roberta Orija protiv Sakramenta...

Fišer doneo brejk Lejkersima

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su kao gosti Orlando Medžik 99:91, u četvrtom meču finalne serije NBA i stekli prednost od 3-1 u seriji.

Lejkersi su do pobede na Floridi stigli posle produžetka, pošto je u regularnom toku meč završen rezultatom 87:87. Igrač odluke bio je veteran Derik Fišer, koji je najpre postigao trojku za produžetak 4,6 sekundi pred istek regularnog vremena, a zatim još jednu trojku 31,3 sekunde pre kraja produžetka, kojom je doneo konačnu prednost timu iz Los Anđelesa.

Meč broj pet igra se u nedelju, ponovo u Orlandu, a Lejkersi bi pobedom osvojili titulu broj 15 u klupskoj istoriji.

Orlando je tokom prvog poluvremena konstantno vodio, otišao na odmor sa plus 12, ali je veoma lošom igrom u trećem periodu poklonio prednost gostima. U završnih 12 minuta Medžik je ponovo stekao prednost i mogao da sa velikom prednošću uđe u završnicu, ali se tada osetilo iskustvo Lejkersa.

Fišer je meč završio sa 12 poena, a pre ključnih šuteva promašio je 5 uzastopnih šuteva za tri. Fišer je trenutno treći igrač u istoriji NBA po broju postignutih trojki u finalima i ispred njega se nalaze samo Robert Ori (56) i Majkl Džordan sa 42 trojke ubačene u finalima.

Kobi Brajant je bio najefikasniji na meču sa 32 poena (8/8 sa bacanja, ali 11/31 iz igre) i 8 skokova, sledili su ga Trevor Ariza (16p, 9s) i Pau Gasol (16p, 10s).

Dvajt Hauard je umalo stigao to tripl-dabla, sa 16 poena, 21 skokom (6 u napadu) i 9 blokada, ali je uz 7 izgubljenih lopti bio veoma loš sa linije bacanja - 6/14, uključujući i ključna bacanja u finišu regularnog toka. Hido Turkolu je dao 25 poena (3a, 5s), a Mikael Pjetrus dao je 15 poena.

Medžik je podbacio u šutu za 3 poena (7 od 21), a Rašard Luis je potpuno razočarao, sa 6 poena (0/4 za 2, 2/6 za 3), uz 7 skokova i 4 asistencije.

Orlando - L.A. Lejkers 91:99 (24:20, 25:17, 14:30, 24:20, 4:12), 3:1 u seriji za Lejkerse
(Turkoglu 25p 5s, Hauard 16p 21s 9b, Pijetrus 15p - Brajant 32p 7s 8as, Gasol 16p 10s, Ariza 16p 9s)

Izvor: B92
  • 0

#5 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 13 June 2009 - 05:13 PM

Baš sam se iznenadio kada sam video da RTS prenosi finale... Zna li se možda hoće li otkupiti prava za sledeću sezonu?
  • 0

Posted Image

#6 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation

Posted 13 June 2009 - 07:34 PM

QUOTE (ted @ Jun 13 2009, 06:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Zna li se možda hoće li otkupiti prava za sledeću sezonu?

Čisto sumnjam.

Mali je interes u našoj zemlji za NBA ligu, izuzev završnice, čak sam negde čuo da su skoro besplatno hteli da ustupe prava za područje Srbije, ali nijedna naša televizija to nije prihvatila jer bi bila mala gledanost.

Poslednjih nekoliko sezona, televizija OBN iz Sarajeva prenosi kompletnu sezonu, pa pretpostavljam da će i sledeću. Ne znam da li je imaš u ponudi.

Edited by Boga, 13 June 2009 - 07:35 PM.

• 0

#7 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 13 June 2009 - 09:19 PM

QUOTE (Boga @ Jun 13 2009, 08:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ne znam da li je imaš u ponudi.

Evo imam je od skora smile.gif Stigla kablovska i kod nas biggrin.gif
  • 0

Posted Image

#8 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation

Posted 03 October 2009 - 11:03 AM

Negde sam u prolazu video da Sport Klub ove sezone prenosi NBA ligu. Da li prenosi samo predsezonske mečeve ili celu ligu, stvarnoi ne znam.
  • 0

#9 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 03 October 2009 - 11:18 AM

Koristi li neko ovde IPTV? Tamo nema sport klub ali imaju tri neke sportske arene koje prenose svašta pa i NBA.
  • 0

#10 st.dragan

st.dragan
  • 8,972 posts
  • 7 Reputation

Posted 03 October 2009 - 11:53 AM

KDS kablovska nudi sve te tri arene i sport klub.
  • 0
Svi električni uređaji rade na sivi dim. Kada sivi dim izađe, uređaj više ne radi.

#11 Guest_STEFI GROBARCINA_*

Guest_STEFI GROBARCINA_*
  • 0 Reputation

Posted 11 May 2010 - 09:21 PM

Volim Lejkerse. smackhead.gif
  • 0

#12 hmpv

hmpv
  • 100 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Dusko Dugousko

Posted 18 September 2010 - 08:50 PM

Navijam za Dallas Mavericks zbog Dirk Nowitzkog...

• 0

#13 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 19 September 2010 - 08:17 AM

Sacramento Kings

Na ovu ekipu treba obratiti paznju ove godine. Kingsi se ponovo vracaju na put slave.
Tajrik Evans, ruki godine, bice nova zvezda! U svojoj prvoj sezoni ostvario je prosek
od 20 poena, 5 skokova i 5 asistencija. Ovo je za rukom samo poslo Dzordanu, Oskaru Robertsonu i LeBronu Dzejmsu!

Edited by Skaplja, 19 September 2010 - 01:52 PM.

• 0
You're monster Zod! ...and I'm gonna stop you!

#14 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 21 October 2010 - 08:28 PM

U nedelju pocinje nova nba sezona koju nameravam da pratim. smile.gif Jednostavno, uzeleo sam se nba lige... biggrin.gif

Kako komentarisete prelazak Lebrona Dzejmsa u Majami? Mislite li da je napravio pametan potez?
  • 0

#15 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 388 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 21 October 2010 - 08:30 PM

Sigurno ce biti Majami opasan tim ove godine jos imaju odlicnog pleya Vejda i centra Bosa, mada je Boston najveci favorit.
Navijam za Orlando i nadam se barem finalu konferencije kao prosle godine.
  • 0

#16 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 21 October 2010 - 08:40 PM

Ja navijam za Boston i Lejkerse. smile.gif

Hm...ne znam bas da li je Boston najveci favorit, jer su svi lideri tima matori igraci. Alen je vec 14 godina u nba koliko i Dzermejn O'Nil, Garnet 15, Sekil cak 18, Pirs 12 itd, ali svakako da ce biti jedan od jacih timova na istoku. Interesantno da ce u timu biti dva bivsa igraca Partizana Semih Erden i Stefon Lazme. smile.gif
  • 0

#17 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 22 October 2010 - 03:28 PM

Meni paznju vise privlace mladi timovi.
Oklahoma ce biti jos bolja nego prosle godine, a Sakramento i Minesota mogu da iznenade.
Navijacu za Sakramento i Nju Orleans!
  • 0

#18 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 388 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 11 November 2010 - 10:28 PM

Orlando me za sada nije nesto odusevio ali bice to bolje, dok me New Orleans veoma prijatno odusevio kao i sam Cris Paul...
  • 0

#19 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 12 November 2010 - 06:25 PM

New Orleans je zaista ozbiljna ekipa, gledao sam ih protiv Majamija, stvarno dobro igraju na celu sa Polom. Eh, da im je jos onog Stojakovica iz dana kada je igrao za Sakramento... smile.gif
  • 0

#20 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 12 November 2010 - 06:38 PM

Ne bih se slozio oko Stojakovica. Ja bih rekao da je on na izlaznim vratima. Zadnja mu je godina ugovora i uprava kluba moze to da iskoristi za neki trejd. Vec su se javile glasine da Hornetsi nude Stojakovica Filadelfiji za Igodalu. Trejd ima smisla, Igodala je mladji, odlican atleta i igra dobru odbranu. A i odbrana je najzasluznija za ovaj skor Nju Orleansa od 7-0 a svi znamo da je to Stojakovicu oduvek bila slaba tacka. A i budimo realni, Stojakovic je i u Sakramentu bio treca-cetvrta opcija u napadu iza Vebera i Bibija. Osim one sezona kada je Veber bio povredjen, Pedja nema cime vise da se pohvali.

Edited by Skaplja, 12 November 2010 - 06:48 PM.

• 0

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info