Jump to content

Photo

LoudWorks

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,272 posts
  • 58 Reputation

Posted 01 November 2009 - 06:48 PM

Šta mislite o LoudWorks-u i njihovim sinhronizacijama!?

41571_36605317027_3952815_n.jpg

Po meni nisu loše, samo što ih nekako briga da smišljaju imena za likove iz crtaća koja bi bila svojstvena našem jeziku!!!! Takođe, nedostaju fazoni, "rade grub prevod", ali i lektor za taj suvi prevod koji rade, a uz to imaju sve mlađe glumce... dedu im tumači neki mladić i sl.

No, i da ih pohvalim, odlično su sinhronizovali Damba, Planetu sa blagom... pa i Winx!!!!!

Da li će da objave svoja dela (vedeo) ili je to ekskluzivno namenjeno RTS-u! u Ultri? Ove me najviše zanima zbog Diznijevih crtaća koje su sinhronizovali?

Srodna tema: Ultra TV

Edited by Leka TS, 29 November 2016 - 06:46 PM.

• 0

Adaptation is the key for the survival.

#2 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža kornjače

Posted 01 November 2009 - 06:53 PM

Ne pratim puno novije crtaće, tj crtaće sa novijim sinhronizacijama, ali jedino što mogu da kažem je da su očajno odradili sinhronizaciju za mikijevu radionicu, pogotovo za Paju Patka gde se razume svaka deseta reč...
  • 0

#3 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,272 posts
  • 58 Reputation

Posted 01 November 2009 - 06:59 PM

Da, Milan je FAN stare sinhronizacije... Ja nemam zamerke na to kako su tehnički odradila MR, ali...

... ALI, ispala je baš neka suvoparna Mikijeva radionica. Bez fora i fazona! Što je moja velika zamerka njihovom radu... Rade prostu sinhronizaciju, a ne adaptaciju dela na za srpski jezik.
  • 0

#4 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža kornjače

Posted 01 November 2009 - 07:08 PM

Pa nije to samo sa njima slučaj već i sa ostalim sinhronizacijama poput Prizorove. Problem je što nema kvalitetnih ljudi, nije stvar samo u glasu, već malo i u harizmi. Ove novije, mlađe glumce, ne mogu ni da gledam, a kamoli da slušam ono što oni sinhronizuju. Prevodioci rade najobičniji posao, prevedu onako kako prevedu a na ljudima, koji sinhronizuju crtaće, je da odaberu način kako će to da prezentuju.

Jesam fan starijih sinhronizacija jer su rađene iz ljubavi prema deci, da ih nasmeju, da ih oraspolože, a ne da izdeklamuju to što imaju, pokupe kintu i odu kući. Razmislite zašto je rtb ekipa htela da neke crtaće sinhronizuje džabe, ali da se zna da je to od njih za malu decu. Neka neko od današnjih sinhronizera ponudi tako nešto...nema šanse.
  • 0

#5 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation
  • Omiljeni crtać:Avatar: The Last Airbender

Posted 01 November 2009 - 07:24 PM

QUOTE (crveni @ Nov 1 2009, 06:48 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Da li će da objave svoja dela (vedeo) ili je to ekskluzivno namenjeno RTS-u! u Ultri? Ove me najviše zanima zbog Diznijevih crtaća koje su sinhronizovali?

Kako mislis ekskluzivno namenjeno RTS-u! u Ultri?

• 0

Zetsubou wo shirou. Kore wa Uchiha Madara. Kami no chikara ga!

tumblr_mqxekwSaZG1r60ay5o1_500.gif

#6 st.dragan

st.dragan
  • 8,972 posts
  • 7 Reputation

Posted 01 November 2009 - 07:34 PM

Ni meni se ne svidjaju nove sinhronizacije osim one koju radi B92 za Sundjer Boba i Rena i Stimpija...to je jedina nova sinhronizacija koja moze da se poredi sa starim RTB-ovim.
  • 0
Svi električni uređaji rade na sivi dim. Kada sivi dim izađe, uređaj više ne radi.

#7 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation

Posted 01 November 2009 - 07:36 PM

Hehe koliko vidim ima ja opasno ovde da protestujem biggrin.gif
  • 0

#8 st.dragan

st.dragan
  • 8,972 posts
  • 7 Reputation

Posted 01 November 2009 - 07:41 PM

Moraces, moraces biggrin.gif
  • 0
Svi električni uređaji rade na sivi dim. Kada sivi dim izađe, uređaj više ne radi.

#9 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation

Posted 01 November 2009 - 07:42 PM

Cekam samo jos malo biggrin.gif Ce da pukne svemirski modulator biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#10 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,272 posts
  • 58 Reputation

Posted 01 November 2009 - 09:14 PM

Pa, nigde nema da se nađu njihova Diznijeva izdanja, osim na RTS-u.
  • 0

#11 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation

Posted 01 November 2009 - 09:21 PM

Gledaj ovako.

Loud je sada studio koji radi u okviru Ultre.Ustvari LoudWorks,Ultra i Luxor su jedna kompanija smile.gif Svi crtaci koji se daju na Ultri su Loudovo delo.Crtaci se zatim daju Luxoru,i oni dalje odradjuju posao oko DVD izdanja.E sad Loud radi sihronizaciju mnogim drugim televizijama,kao i RTS-u,a izdanja verovatno nema jer ne rade saradnju sa Luxorom.A nece to biti nista od Ultre jer se tamo ne daje serijal smile.gif
  • 0

#12 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,272 posts
  • 58 Reputation

Posted 15 February 2011 - 04:42 AM

Mislim da su sa nadpevima u Sirenama napravili veliki iskorak u školi srpke sinhronizacije. Do sada su to samo radili Hrvati (i to odlično!).
  • 0

#13 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 388 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 15 February 2011 - 10:28 AM

Realno nove sinhronizacije medju kojima je Loud su lose, pre svega glumci lose odradjuju posao, dok su prevodioci katastrofa, jedine nove sinh. koji su mi se malo svidele jesu one na kojima sam gledao crtace kao mali, a to su First Production (najlepse bajke sveta, to je bila uglavnom ista ekipa kao sa BK-a) i stare kornjace Prizor (mogu reci da je sinh, extra), malo sam otisao off topic, jedino LD radi dobre sinh. za dugometrazne npr. za Herkulesa nije bilo losa sinh.

Edited by crveni, 15 February 2011 - 11:44 PM.

• 0

#14 Option58

Option58
  • 93 posts
  • 2 Reputation

Posted 05 April 2011 - 09:14 PM

Ne znam sta da vam kazem,Loudworksove Sinhronizacije su dobro usaglasene,bez Engleskog zvuka u pozadini,a i zvuk im je kao takav dosta kvalitetan (vidi se da imaju dobru opremu).Sinhronizacije Diznijevih crtaca su stvarno vrh.

E sada jedina mana su im glasovi,koji se vise puta ponavljaju i koji su detinjasti,ali sve u svemu dobro je biggrin.gif.

• 0

#15 Lakiiishaaaa

Lakiiishaaaa
  • 116 posts
  • 0 Reputation

Posted 06 April 2011 - 12:34 PM

Dobri su biggrin.gif
  • 0

#16 bsjeka90

bsjeka90
  • Kavabunga

• 3,651 posts
  • 11 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindza kornjace

Posted 06 April 2011 - 02:34 PM

Dobri su,ali nekako kad gledam crtace koje su oni sinhronizovali,kao da nemaju dusu. Sve je kod njih odlicno uradjeno,ali primera radi,gledala sam jedan klip,prikazuju kako se rade sinhronizacije. Rtb su sedeli svi zajedno u jednoj prostoriji i mislim da je tako bilo mnogo zanimljivije,dok sada svi rade sami. Jos ovaj sto sinhronizuje (ne znam ko je bio),uglavnom on kao da nema dusu,sav je smoren i prica kako je sada mnogo bolje,pre je bilo mnogo zagusljivo kad je vise njih u prostoriji. Ja ipak mislim da je zanimljiviji dozivljaj kada svi zajedno sinhronizuju.
  • 0
Posted Image

#17 Stafa Izumi

Stafa Izumi
  • 1,290 posts
  • 28 Reputation

Posted 06 April 2011 - 08:19 PM

Pa, nisu loši.
  • 0

#18 NightGhost

NightGhost
  • i'll make a man out of you

• 2,511 posts
  • 557 Reputation
  • Omiljeni crtać:mulan , prince of egypt

Posted 17 June 2011 - 08:30 PM

Meni se svidja kako sinhronizuju neko je prokomentarisao u temi Tarzan da bi smo mi unistil pesme koje
peva Phil Collins
  • 0
Cvet koji cveta u divljini vrlo je redak i najlepsi je od svih.

#19 arianna

arianna
  • 102 posts
  • 0 Reputation

Posted 17 June 2011 - 08:34 PM

pa definitivno najbolje sinhronizuju u srbiji......a nije im ni tesko da budu No.1 kad su sve ostale nase sinhronizacije ocaj
  • 0

#20 mocithe

mocithe
  • 274 posts
  • 3 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindza Kornjace

Posted 17 June 2011 - 08:52 PM

Da bi sinh. bila dobra, i crtani mroa da ima dobru pricu, a danas je to retkost. Loudworks ima mlade ljude i njima treba vremena da se uhodaju. Ne mogu da kazem da su losi, ali mnogo kopiraju engleske glasove npr. za Paju Patka (neko je spomenuo vec) koji se jako te[ko razume, a sto se tice pesama, bolje da ostave sa titlom.
  • 0