Jump to content

Photo

Zanimljivosti

• Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 28 August 2016 - 06:20 PM

zanimljivosti2_s690x360.jpg

Ovo je tema u kojoj ćemo postavljati najinteresantnije činjenice iz bilo koje oblasti, koje smo čuli, pročitali, gledali na tv-u...

Poželjno bi bilo da zanimljivosti koje napišemo u postovima budu boldovane, radi boljeg snalaženja, da bi razlikovali zanimljivosti od svih ostalih komentara vezanih za njih.

Evo nekoliko koje mi padaju na pamet:

- Reč "škola" potiče iz starogrčkog jezika i značila je "slobodno vreme".

- Jedini član benda "ZZ Top" koji nema bradu se zove Frank Beard (brada).

- Japanski jezik sadrži reč "tsujigiri" koja znači: "Ispobati mač na slučajnom prolazniku".

- Utakmica kupa Škotske između Falkrika i Invernesa je 1972. godine odložena 29 puta zbog lošeg vremena.

Toliko za sada.

• 3

Posted Image

#2 Artband

Artband
  • Kakolukia

• 1,665 posts
  • 305 Reputation
  • Omiljeni crtać:Volter Dizni ih je stvorio previše

Posted 28 August 2016 - 06:32 PM

-Prilikom izrade koblutaka (unutrašnjeg dijela cilindričkog šešira) korišćen se živin nitrat, a kako živa neznatno (gotovo neprimjetno golim okom) isparava i veoma neurološki djeluje na čovjekov sistem, odatle i potiče izraz "ludi šeširdžija", koji je i Luis Kerol iskoristio.

• 1

Imamo svo vrijeme ovoga svijeta, dobri moj Iznogude...

#3 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,871 posts
  • 508 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 02 September 2016 - 07:21 PM

-Davno pre nego sto su se drveca pojavila zemlja je bila prekrivena "dzinovskim" pecurkama.

-Tokom 18. veka u zooloskom vrtu u Londonu mogli ste da platite ulaznicu tako sto bi ste im dali macku ili psa kao hranu za lavove.

-10% ljudske populacije je levoruko.(takodje)

-Kompijuterska tastatura moze da sadrzi 200 puta vise bakterija nego wc solja. 

• 1

#4 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 03 September 2016 - 10:55 AM

-Tokom 18. veka u zooloskom vrtu u Londonu mogli ste da platite ulaznicu tako sto bi ste im dali macku ili psa kao hranu za lavove.

Ovo još nisam čuo, nisam neki ljubitelj životinja, ali ovo je zastrašujuće. Verovatno su se na to odlučili zbog prevelikog broja lutalica.

-10% ljudske populacije je levoruko.(takodje)

Postoji jedna zanimljivost, koju mi je rekao jedan levoruki drug i koja ga je prestravila, a to je:

- Oko 2500 levorukih ljudi godišnje umre zbog pogrešnog korišćenja alata namenjenih za desnoruke (poput motorne testere).

Znam i dosta slučajeva da su ljudi desnoruki, a levonogi i obrnuto. Ja sve radim desnom rukom, osim badmintona, kog češće igram levom nego desnom.

• 0

Posted Image

#5 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,871 posts
  • 508 Reputation

Posted 03 September 2016 - 05:01 PM

Postoji jedna zanimljivost, koju mi je rekao jedan levoruki drug i koja ga je prestravila, a to je:

- Oko 2500 ljudi godišnje umre zbog pogrešnog korišćenja alata namenjenih za desnoruke (poput motorne testere).

Znam i dosta slučajeva da su ljudi desnoruki, a levonogi i obrnuto. Ja sve radim desnom rukom, osim badmintona, kog češće igram levom nego desnom.

Eto pouke za levoruke da se mane alata. :D

Ja sam isto izmesan sto se toga tice,da tako kazem,levom pisem,desnom sutam.....

Edited by Headlesswarr, 03 September 2016 - 05:14 PM.

• 0

#6 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 04 September 2016 - 10:50 AM

- 1987. godine, jedan britanac je uspeo da ubedi oko 2 800 000 ljudi da mu pošalju po jedan peni, radi plaćanja studija.

- Legendarni fudbaler Ronaldinjo je prvi put privukao pažnju na sebe kada je mladi tim Brazila pobedio protivničku ekipu 23:0, a on postigao sve golove.

• 1

Posted Image

#7 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 08 September 2016 - 12:09 PM

- Jedan američki umetnik je na krovu svoje kuće, koja se nalazi blizu aerodroma i koju svakodnevno preleću avioni, ispisao ogroman natpis: "WELCOME TO CLEVELAND". Ovo uopšte ne bi bilo čudno da on ne živi u Milvokiju, preko 500km udaljenom od Klivlenda. Prema njegovim rečima, ovo je uradio da se našali sa putnicima, koji se obično jako iznerviraju kada iz aviona ugladaju natpis i pomisle da su promašili destinaciju.

Ry4q4bh.jpg

• 0

Posted Image

#8 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,871 posts
  • 508 Reputation

Posted 08 September 2016 - 12:21 PM

Cudni su ti umetnici.... :prso:  :grin:

• 0

#9 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 08 September 2016 - 12:30 PM

^Ne samo da su čudni, nego većinski nisu ni pravi umetnici... Sklepaju nešto što bi moglo i malo dete pa se posle razni kritičari i "poznavaci" raspravljaju o tome koje je dublje značenje tog dela. O fiks idejama koje im s vremena na vreme padnu na pamet (jedan se zbog protesta popeo go na zgradu parlamenta i odsekao sebi uvo) da ne pričam... Po meni su i jedni i drugi gomila idiota. 

• 0

Posted Image

#10 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,871 posts
  • 508 Reputation

Posted 20 November 2016 - 11:44 PM

-Reziseri filma "Despicable Me" su napisali(izmislili) svoj licni jezik za minione koji se zvao "Minionise".

-Soni 2 pored konzole za igre moze da sluzi i kao kompijuter sa Linux operativnim sistemom.

-U Rusiji je protiv zakona prati zube vise od dva puta dnevno.  :zubi:  :prso: 

-Duz cele reke Amazon i ako je druga po duzini u svetu sa skoro 6,5 hiljada km nema ni jednog mosta.

-Covek koji je nasao 5 000 godina staru mumiju Ocija ledenog coveka(najstariju prirodnu mumiju Evrope) 1991 godine takodje je      pronadjen zatrpan i smrznut u snegu 2004 godine.

-Svetlost ne putuje uvek brzinom svetlosti kako kazu,vec je izmereno da je najsporije kretanje svetlosti iznosilo samo 38 km/h.

-Zlatna ribica ima moc pamcenja citavih 3 sekunde. 

• 1

#11 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 06 January 2017 - 02:09 PM

Jovan Deretić

250px-Dr_deretic.jpg

Skoro sam čitao o ovom čoveku i dobro se nasmejao. Naime, ovaj doktor mašinstva je najveći zastupnik teorije zavere o alternativnoj istoriji srpskog naroda, koju navodno Vatikan i ostale sile kriju od celog sveta. Po meni, najzanimljivije "činjenice" koje on izlaže su:

- Aleksandar Makedonski je srbin iz dinastije Karanovića, kao i tek treći srbin koji je stigao do Indije. On je indijcima preneo srpsko pismo koje su oni nazvali sanskrIt (originalno srb-skript)

- Dok su na bliskom istoku cvetale civilizacije Egipta i Mesopotamije, na Balkanu u podunavlju se razvijalo srpsko carstvo koje je bilo u to vreme najnaprednije. Od tog carstva su nastali svi ostali slovenski narodi, a hrvati su avarsko pleme koje je primilo srpski jezik.

- U Trojanskom ratu su se borili sve sami srpski junaci, a sve to je opisao slepi srpski pesnik Momir (čije ime grci nisu mogli da izgovore pa su ga prekrstili u Homer).

- Srpsko carstvo je nastalo 2015. godine p.n.e. i obuhvatalo je pola Evrope. Tada je vladao car Nino Belov (koji je takođe stigao do Indije i po kome je reka Nil dobila ime).

Šta sve ljudima neće pasti na pamet. On ili troluje ili nešto sa njim stvarno nije u redu  :D

• 0

Posted Image

#12 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,871 posts
  • 508 Reputation

Posted 06 January 2017 - 05:09 PM

Sklopili su pricu kao da sve ima smisla,ustvari mislim da su to ciste gluposti.

Najjace je ovo Momir Homer.  :HAHAHA:

Ipak i Nino me je nasmejao.

:Ha Ha:

• 0

#13 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 06 January 2017 - 05:47 PM

Bilo smesno ili ne taj covek mlati pare ko blesav i ima veliku bazu sledbenika i cak mislim da ima i svoju stranku. Ali, ako sklonimo sa strane mnoge gluposti koje je rekao (jedno 95% onoga sto prica i o cemu pise) u onih 5% se zaista moze naci dosta korisnog istorijskog materijala koji pije vodu.

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#14 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 06 January 2017 - 06:54 PM

Ipak, moraš priznati da je tih 5% prilično zanemarljivo u odnosu na sve ostale nebuloze. Verovatno, ako bih krenuo da istažujem verodostojnost neke priče koja se dešava u prošlosti (i za koju se zna da je izmišljena) našao bih pojedine stvari koje su tačne.

A to što mlati pare dosta govori o tome kakav smo narod postali...

• 0

Posted Image

#15 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,871 posts
  • 508 Reputation

Posted 06 January 2017 - 07:11 PM

@extremesportist

Bas tako,ne moze da izmisli celu pricu mora i po neku istorijski tacnu stavku da pomene.

• 0

#16 dakyorlando

dakyorlando
  • A picker, a grinner, a lover, and a sinner

• 2,241 posts
  • 409 Reputation
  • Omiljeni crtać:Drawn Together, The Loud House, Sabrina The Animated Series, Corner Gas Animated, The Haunted World of El Superbeasto

Posted 06 January 2017 - 08:14 PM

A to što mlati pare dosta govori o tome kakav smo narod postali...

Ovo. Ovo je poenta.

• 0

Coming in second wouldn’t be the worst...

as long as no one else was first.

2gq6rvQ.jpg

#17 Artband

Artband
  • Kakolukia

• 1,665 posts
  • 305 Reputation
  • Omiljeni crtać:Volter Dizni ih je stvorio previše

Posted 12 January 2017 - 09:57 PM

- Blutut (engleski plavi zub ), propis za ličnu bežičnu mrežu, dobio je ime po danskom kralju Haraldu Gormsonu, a logo

BluetoothLogo.svg_zpsafpjrmcc.png  je nastavo takozvanim vezom runa  ᛒ i ᚼ, koje predstavljaju inicijale ovog srednjevjekovnog vladara.

• 2

Imamo svo vrijeme ovoga svijeta, dobri moj Iznogude...

#18 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,871 posts
  • 508 Reputation

Posted 13 January 2017 - 01:47 AM

Da,da cuveni plavi zub... :smiley_XD:

• 0

#19 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 02 April 2017 - 01:20 PM

Evo jedne od pre godinu ipo dana, na koju sam juče ponovo naleteo:

- Jedan policajac u Kaliforniji je primetio da se automobil kreće dosta sporije od ostalih, što na neki način remeti saobraćaj, pa je odlučio da ga zasutavi. Međutim, kada je prišao autu, video je da nema vozača  :confused1:  Na kraju se ispostavilo da je u pitanju Google-ov samovozeći automobil koji je bio na test vožnji...

google_car_cops.jpg?1447423060

Mogu da zamislim koliko je čovek bio zaprepašćen :D

• 0

Posted Image

#20 Trishel

Trishel
  • Guru

• 27 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Mushishi

Posted 02 April 2017 - 02:42 PM

Mamuti su još uvek lutali planetom dok su se gradile piramide.

Više vrsta živih organizama postoji na ljudskoj koži nego što je ljudi na svetu.

Ako biste uklonili prazan prostor izmedju atoma u ljudima, cela populacija bi mogla stati u jednu jabuku.

Na Mont Everestu postoji više od 200 leševa koji se koriste kao putokazi.

• 2

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info