Jump to content

Photo

Antipiratecy sporazumi, ne opet!!

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 22 April 2013 - 09:45 PM

Nisam obratio paznju na to xD
Ali sama cinjenica da sam procitao "specijalni odredi fast fooda", i "Nistak u njegovom skrovistu" i poverovao da je to zaista clanak iz novina xD
  • 0

Posted Image

#22 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,936 posts
  • 1,321 Reputation

Posted 26 March 2019 - 09:51 PM

Evropski parlament usvojio reforme o autorskim pravima koje će ZAUVEK PROMENITI INTERNET

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#23 Leka 4ever

Leka 4ever
  • 3,892 posts
  • 106 Reputation
  • Omiljeni crtać:Malci

Posted 27 March 2019 - 02:18 PM

Evropski parlament usvojio reforme o autorskim pravima koje će ZAUVEK PROMENITI INTERNET

To će nas debelo zakačiti što u pogledu covera, postera, materijala za skidanje, klipova i slično. S obzirom da je već u proceduri u našem parlmanetu, uskoro očekujem od provajdera instrukcije. Jedino nisu regulisali šta je sa onim materijalom koji neko hoće da besplatno ponudi drugoj strani na korišćenje. 

• 0
:kolce: Eво ме опет... :kolce:

#24 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,936 posts
  • 1,321 Reputation

Posted 27 March 2019 - 02:32 PM

Ne moze to nas da kaci jer nismo EU, mi mozemo da pokusamo da imitiramo nesto al to nece drzati vodu o cemu svedoci i dalje postojanje piraterijskih prodavaca na ulici i to cak i u knez mihajlovoj kojom stalno patroliraju policajci uprkos svim nasim zakonima. Zakon o pirateriji za nasu zemlju ce se uglavnom, kao i do sada odnositi samo na domace sadrzaje novije proizvodnje za koje i te kako reaguju na vreme

• 0

#25 Leka 4ever

Leka 4ever
  • 3,892 posts
  • 106 Reputation

Posted 27 March 2019 - 02:47 PM

Videćemo šta će naši usvojiti. Ako usvoje sve onako kao Evropljani crno nam se piše. Ali znajući naše zakonodavce kako traljavo obavljaju posao, mislim da se neće desiti ništa značajno.

• 0

#26 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,936 posts
  • 1,321 Reputation

Posted 27 March 2019 - 03:05 PM

Ako obratis paznju na nas trenutni zakon o pirateriji sta on propisuje a sta rade sve ti je jasno. Apsolutno cisto sumnjam da niko od njih tamo u odseku za visoko-tehnoloski kriminal ne zna za recimo Balkan Download, Rapidserbia-u, MegaSerbia-u pa u krajnjoj liniji i za nas forum (a RTS je pre neku godinu iskoristio isecak iz nase obradjene epizode kada su proslavljali 60 godina RTS-a). Onda dalje, u Ventilu i Povetarcu kao i u Sakurabani se na nedeljnom nivou organizuju projekcije raznih filmova i crtaca pa ni to nikome ne smeta. Ali kao sto si mogao da vidis kada je bio u pitanju Juzni Vetar odmah su instant reagovali da ga skidaju sa nasih sajtova i foruma a isto je vazilo i za jos neke filmove (na stranu sto Lazar Ristovski smara ko zmaj kada su njegovi filmovi u pitanju pa kako ih ko gde okaci za gledanje bilo da je neki domaci sajt ili cak i fejzbuk on prijavljuje). Tako da mislim da mi zaista sto se ovoga tice ne treba da brinemo. A i dok oni urade ista istecice nama licenca, domen i sve ostalo tako da necemo morati da brinemo.

• 1

#27 Leka 4ever

Leka 4ever
  • 3,892 posts
  • 106 Reputation

Posted 28 March 2019 - 09:05 PM

Tu je naravno i pitanje prava korišćenja, tj. licence za prikazivanje. Ona posle nekog perioda istekne i slobodno je za prikazivanje. S tim što se Američki i Evropski propisi debelo razlikuju, pa će onda i to biti u koliziji. U najgorem slučaju, dobar deo interneta će otići u deep web, forumi, trakeri će biti na pozivnicu ili... Distrubuteri će tražiti nadokandu za prikazivanje, a onda ćemo i mi morati naplaćivati skidanje materijala, da bi pokrili troškove. Svašta će tu još da bude, a verujem da će ovi što prikazuju on line filmove i serije biti najviše oštećeni. Poznajući ljude neće dobro proći ni Youtube i slični njima.

• 0

#28 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,936 posts
  • 1,321 Reputation

Posted 28 March 2019 - 10:06 PM

Amerika nema veze sa ovim jer ce ovaj zakon biti samo na evropskom nivou. Zemlje starog kontinenta ce strane sadrzaje (Amerika/Afrika/Azija/Australija) posmatrati po njihovim zakonima jer oni nisu originalno proizvedeni na podruciju Evrope. Mi hvala Bogu posto nismo deo nicega od svega toga ne podpadamo pod ista i iskreno mislim da se oko svega ovoga diglo vise prasine nego sto bi zaista trebalo i da zapravo jedan ovakav zakon moze da ohrabri i dovede do stvaranja novih sadrzaja uz postovanje prava na intelektualnu imovinu originalnih vlasnika istih. Mislim ljudi se brinu za YT a sve sto je potrebno je staviti disclamer ko sto je bilo do sada i napisati kome sta pripada. A sto se tice oficijalnih streaming servisa oni nemaju sta da se brinu jer oni za sve imaju dozvolu. Sto se tice ovih drugih vec je veliki deo njih postavljen u americi i aziji tako da oni nemaju sta da brinu. Sve u svemu ovo je samo naduvano vise nego sto bi trebalo da bude. A zaista nesto mi ne pada tesko sto ce mimovi biti sankcionisani.

• 0

#29 Leka 4ever

Leka 4ever
  • 3,892 posts
  • 106 Reputation

Posted 28 March 2019 - 10:10 PM

Što se mimova tiče ne znam kako ću spavati. Ima živ da se nasekiram.... :briga:

• 0