Jump to content

Photo

Star Trek: Deep Space Nine (1993–1999)

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Tigress

Tigress
  • 533 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Kung Fu Panda

Posted 16 March 2009 - 07:36 PM

30v2SKs.jpg

Info:
IMDb
Wiki

Radnja serijala Duboki svemir 9 smeštena je u ne tako idiličnu atmosferu na kakvu smo navikli u originalnoj seriji . Mesto radnje je bivša kardasijanska svemirska stanica " Duboki svemir 9 " ( Deep Space Nine - bivši , kardasijanski naziv " Terok Nor " ) , u orbiti planete Bejdžor ( Bajor ) , koja je bila simbol kardasijanske moći i okrutnosti nad Bejdžorancima , miroljubivim i religioznim narodom protiv kojeg su Kardasijanci vodili osvajački , agresorski rat . Ipak , taj rat postaje prošlost u vremenu kada počinje radnja serije : Bejdžoranci su se najzad odbranili od višestruko nadmoćnije vojne sile , organizovavši snažan pokret otpora ,Federacija dolazi na stanicu " Duboki svemir 9 " kao zaštitnica i saveznica Bejdžora i da pripremi Bejdžor za ulazak u članstvo Federacije . Komandant stanice postaje federacijski oficir Bendžamin Sisko ( Bendžamin Sisko ) , središnja figura serijala .

Komentar:
Kao dosta mlađa sam odgledala 3-4 epizode "nekog" Star Treka i pošto mi se ni malo nije dopalo stekla sam predrasude prema samom nazivu, nemajući pojma da serija ima više varijanti i nastavaka. Tek prije nekih godinu dana sam saznala preko neta, pa sam usled pozitivne reakcije ostalih forumaša ipak odlučila da ne preskačem kanal kad je sledeći put ugledam na tv-u. Tako sam saznala za Deep Space Nine koji me jako brzo osvojio zanimljivom pričom i nekom toplinom kojom odišu sami likovi, a koja je u modernim serijama na žalost "prevaziđena". Redovno ga pratim na HRT2 u posle ponoćnom terminu.

• 0

#2 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,278 posts
  • 60 Reputation

Posted 17 March 2009 - 05:53 PM

Jedina serija iz Star Trek serijala koja mi se nije svidela!!!! Prve dve sezone su užas, kasnije su se malko izvukli pretvorivši je u svemirsku operu, a i ubacili su Wolf-a....
  • 0

Adaptation is the key for the survival.

#3 Tigress

Tigress
  • 533 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Kung Fu Panda

Posted 17 March 2009 - 07:43 PM

Znam, pročitala sam i ranije komentare na račun prozivke upravo ovog dijela, mada pošto druge nisam gledala, nemam sa čim da uporedim, sem Enterprise koji mi se nije uopšte dopao.
  • 0

#4 Sho-ne

Sho-ne
  • Silent Water

• 801 posts
  • 10 Reputation
  • Omiljeni crtać:Le Piaf

Posted 18 March 2009 - 11:08 AM

Jedno vreme sam bojkotovao DS9 upravo zbog prvih nekoliko sezona, dok nisu napravili Defiant-a. Sama ideja o statičnoj svemirskoj stranici na koju dolaze gosti nije toliko zanimljiva, kao brod koji ide u istraživanje nepoznatog, što je jedna od osnovnih stvari koja me privukla serijalu Zvezdanih staza. Nekako se poklopilo emitovanje serije na TV-u sa mojim odlaskom na studije (i nemanje TV u studentskom domu), tako da sam serijal u celosti pogledao tek mnogo kasnije, pojavom interneta i recimo da mi se dopao. Za razliku od ostalih serijala ove tematike, ovde donekle imamo priliku da upoznamo lične priče nekih od likova, jer stacionarnost položaja omogućava oficirima da imaju normalan porodični život.

Edited by Nesa, 18 March 2009 - 11:09 AM.

• 0
Turn your face to the sun, and the shadows fall behind you.

#5 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 09 January 2019 - 09:44 AM

'Star Trek' Boss: Picard Leads "Radically Altered" Life in CBS All Access Series

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#6 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 27 March 2019 - 01:16 AM

'Star Trek' Fans Want to Build a Statue of Miles O'Brien in Ireland

• 0

#7 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 02 May 2019 - 07:36 PM

• 0

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info