Jump to content

Photo

Zona Press (1996)

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Duško Dugouško, ali i ostali RTB crtaći

Posted 02 April 2009 - 09:16 PM

ZONA.png?itok=kVW4qiP5

Emisija se bavi aktuelnim košarkaškim temama,a najčešće igrom naših ekipa u Evropi i reprezentacijom naše zemlje.Emituje se na SOS kanalu,svakog četvrtka u 23:10...repriza sutradan.Autor i voditelj je alfa i omega svega što ima veze sa košarkom,Vladan Tegeltija,širokim narodnim masama poznatiji kao Tegi. biggrin.gif Gosti emisije su značajni ljudi iz košarke (treneri,igrači,funkcioneri...)

Nikada neću zaboraviti njegovo praćenje reprezentacije i snimke i intervjue iz svlačionice posle svakog osvojenog zlata,a bilo ih je čak 5 u poslednjih,gotovo deceniju ipo.

Tegi je poznat i kao veliki navijač Partizana,iako to nevešto prikriva. biggrin.gif

Takođe je i veliki patriota i to pokazuje u svakoj prilici.Neki mu to zameraju,a drugi ga opet podržavaju.

Jedino što me nervira kod njega je to što konstantno upada u reč gostima.Često se dešava i da postavi pitanje,a potom i sam (umesto gosta) odgovara na njega.

Njega ljudi ili vole ili ne vole,ali u svakom slučaju,prema njemu niko ne može ostati ravnodušan.

Jedno je sigurno.Da nije njegovih emisija Zona Press i SOS koš,sve bi bilo mnogo siromašnije,što se tiče košarkaške igre jer se u ovim emisijama može videti sve što je interesantno,a u istom trenutku i aktuelno u košarci.

Tegi u karakterističnoj pozi.

Tegi.jpg
  • 0

#2 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža kornjače

Posted 02 April 2009 - 09:33 PM

Slažem se da niko prema njemu ne može ostati ravnodušan. biggrin.gif Ima nekih stvari koje me jako nerviraju kod njega, ali sa druge strane moram da priznam da nije njega nikada ne bi videli kako izgleda svlačionica Partizana posle odigrane utakmice u evroligaškom takmičenju i to je deo koji najviše volim da gledam. smile.gif

Jedino što me nervira kod njega je to što konstantno upada u reč gostima.Često se dešava i da postavi pitanje,a potom i sam (umesto gosta) odgovara na njega.

Upravo iz ovog razloga mi je daljinac oblepljen selotejpom jer sam iz emisije u emisiju sve više bivao besan da bi na kraju tresnuo daljinac o pod koliko me je čovek iznervirao. Pogotovo kada gostuje neki bitan čovek iz sveta košarke i taman postavi pitanje na koje bi ja jako želeo da čujem odgovor i onda NE DOZVOLJAVA gostu da odgovori. To mi jako smeta i jako me iritira, čak do te mere da promenim kanal i da ne gledam emisiju do kraja.

Međutim jako cenim njegove reportaže i jako volim da ih gledam. Niko od ovih nabeđenih novinara i komentatora sa RTS-a, Pinka, Foxa i dr. nije prikazao celu konferenciju za štampu, trenutke iz svlačionice, treniniga i priprema reprezentacije pa i nekih pripremnih utakmica i uopšte niko od njih nije ostvario neki prijateljski odnos sa košarkašima i trenerima kakav je ostvario Tegi. Eto to je ono što kod njega jako cenim i zato gledam njegovu emisiju. Volim te neke stvari da vidim koje se ne vide na terenu, volim da vidim ponašanje igrača van terena, volim da čujem neke stvari iz njihovog privatnog života i tome slično.

Sećam se i nekih live uključenja koja nisu bila baš hmm prijatna. biggrin.gif Recimo kada ga je zvao Duško Vujošević pre nekih 4-5 godina i napljuvao ga kako mu analizira igru i rekao mu da nikada niko više iz Partizana neće gostovati u njegovoj emisiji laugh.gif
  • 0

#3 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation

Posted 02 April 2009 - 10:07 PM

Evo jednog zanimljivog teksta o Tegiju. biggrin.gif

Obavezno pročitati

...ima i baš taj deo sa Duletom biggrin.gif
  • 0

#4 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation

Posted 25 May 2009 - 04:13 PM

Večeras gostuje Dule Vujošević.

Biće zanimljivo, kad raspali po ovima iz Zvezde i Marfin banke. biggrin.gif
  • 0

#5 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 25 May 2009 - 04:25 PM

Dule je najjači kad kaže "Zvezda je napravila jednu ozbiljnu ekipu koja bi mogla za nekih 5 godina da konkuriše za trofeje". laugh.gif
  • 0

#6 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation

Posted 25 May 2009 - 10:07 PM

Ma Dule je bog. biggrin.gif Meni je bio krvav kad je rekao da ima veliku dilemu, jer ne zna da li ćemo ići u Evroligu po osnovu bodovanja ili kao šampioni Srbije. laugh.gif Ko razume, shvatiće. biggrin.gif

Evo i te konferencije za medije.

Edited by Boga, 25 May 2009 - 10:09 PM.

• 0

#7 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 25 May 2009 - 10:35 PM

Samo se vi radujte grobari... Mi smo svake godine sve bolji i bolji tongue.gif
  • 0

Posted Image

#8 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation

Posted 25 May 2009 - 10:43 PM

Ma samo vi trenirajte. tongue.gif

Izgleda da je došlo do nekih izmena, pa je večeras gost Aleksandar Rašić, a Dule će biti gost sutra, u vanrednoj Zoni Press, u 23:10.
  • 0

#9 Milos

Milos
  • 272 posts
  • 0 Reputation

Posted 28 January 2010 - 09:29 PM

Au ala je zamrla ova tema. sad.gif Da i ja bacim svoj komentar...Jedina stvar koja mi smeta kod Vlade je to sto nekada upada u rec gostima koji dodju i to bas kad trebaju da kazu ono sto me zanima. Sve ostalo je ok. smile.gif Radi svoj posao perfektno, on je jedini koji ima kosarkaske emisije na nasim prostorima, njegove reportaze su mi ok, malo mozda preteruje sa nekom nepotrebnom statistikom ali sve u svemu je ok. smile.gif

Veceras ce u emisiji biti snimaka iz Atine, jedva cekam. biggrin.gif
  • 0

#10 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation

Posted 02 December 2010 - 11:02 PM

Da oživim malo temu.

Grba gost večeras kod Tegija. smile.gif
  • 0

#11 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 02 December 2010 - 11:13 PM

Najvise volim kada su gosti on ili Lakic. smile.gif Naravno, bez konkurencije je Vlade Djurovic. biggrin.gif
  • 0

#12 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation

Posted 02 December 2010 - 11:19 PM

Grba sve objasni do tančina, svaki detalj. smile.gif Mislim da bi bio bolji trener od mnogih, da je hteo.

biggrin.gif

• 0

#13 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 02 December 2010 - 11:30 PM

Hahaha Vlade kralj! biggrin.gif

Grba ume ponekad da pretera, da bude strasno tvrdoglav ali je u sustini ok. Bas ove godine kada se poteglo pitanje o tome da li je ove godine jaca ili slabija nlb liga. On je zapeo za to da je mnogo jaca iako to uopste nije istina. Da ne nabrajam sve igrace koji su otisli iz klubova koji igraju nlb ligu, pogotovo iz Partizana, Zvezde i Hemofarma.
  • 0

#14 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation

Posted 07 December 2010 - 01:07 AM

Otkad se nije javio u emisiju onaj Mihajlo iz Beograda.... poznat po tome što ga je Tegi provalio da ima napisano ono što hoće da kaže ili pita. biggrin.gif
  • 0

#15 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 07 December 2010 - 07:17 PM

Pravo da ti kazem nekada je zona press bila interesantnija, sada sve jedni isti dolaze a i sve je vise ljudi koji se javljaju a nemaju veze ni sa zivotom a kamoli sa kosarkom.

Najgore kad se javi neko i kaze "ja bi doveo velickovica, vratio tepica i eto ti tegi ekipa, po meni je to realno"...znaci ne da lupetaju nego odvaljuje.

Grba mi je bio smesan u prosloj emisiji kada je rekao da Pera Bozic fantasticno kontrolise loptu. HAHAHA.gif Ponekad se pitam sta covek gleda iz prvog reda...
  • 0

#16 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation

Posted 07 December 2010 - 08:27 PM

Ovo je čuveni grobar - Kubura iz Zemuna. Često se javlja u Tegijeve emisije.

Intervju iz '83. biggrin.gif

Meni je Tegi najkrvaviji kad mu Nebojša Čović dođe u goste.... doduše, to je retko, a i trenutno su u nekoj svađi. Naravno, Čović je pametan čovek, ali i veliki muljator, jer svaki put promeni priču kako njemu odgovara, zbog sopstvenih interesa i interesa svog kluba. Prvo je bio za jadransku ligu, pa protiv, sada je veliki zagovornik jedinstvene srpske lige..... Naravno, Zemunac uvek čuva sve što je od početka rada SOS kanala zabeleženo kamerom, i samo ga čeka da opet promeni "iskaz" biggrin.gif , da bi ga demantovao snimcima koje poseduje u arhivi, ili pak nekim unapred pripremljenim dokumentom, u vidu papira. biggrin.gif

I kad ovaj krene sa priča nešto što je dijametralno suprotno od onoga što je ranije izjavljivao, Tegi ga poklopi otprilike ovakvom rečenicom:

"Gospodine Čoviću, hoćete da vam pokažem šta ste govorili pre 4 godine"? biggrin.gif Čović onda namerno počne da izvrće Tegijevo prezime i zove ga Tegetlija, a ovaj njega, gospodin Čolić. laugh.gif

Evo jednog klipa sa njim i Čovićem.

Edited by Boga, 07 December 2010 - 08:34 PM.

• 0

#17 duksim1984

duksim1984
  • 1,462 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 07 December 2010 - 09:14 PM

Lik nema veze sa sportskim novinarstvom. Nevaspitan je, nekulturan, a misli da je izmislio košarku. Kakav voditelj, takvi su i gosti emisije, koji god se pojave kod njega. Dule Vujosević dobi otkaz u Cska. 'veliki trener'.......

Edited by duksim1984, 07 December 2010 - 09:14 PM.

• 0

#18 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 07 December 2010 - 11:24 PM

QUOTE (duksim1984 @ Dec 7 2010, 09:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Lik nema veze sa sportskim novinarstvom. Nevaspitan je, nekulturan, a misli da je izmislio košarku. Kakav voditelj, takvi su i gosti emisije, koji god se pojave kod njega. Dule Vujosević dobi otkaz u Cska. 'veliki trener'.......

Jel pratis njegove emisije? Jel pratis kosarku uopste?

Pitam te ovo jer si izneo stav koji oslikava tvoje misljenje ali ne i realnost.
  • 0

#19 Boga

Boga
  • crtaćokolekcionarmen

• 4,707 posts
  • 1 Reputation

Posted 07 December 2010 - 11:40 PM

"Ma ovo su vaši". biggrin.gif Tegi grobar, mada to svi znaju. biggrin.gif

Gledalac koji je hteo da čuje kako izgleda njegov glas na TV-u. biggrin.gif

• 0

#20 duksim1984

duksim1984
  • 1,462 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 08 December 2010 - 01:16 AM

Odgledao sam par emisija u kojoj su gostovali tamo neki nazovi treneri, ili ti košarkaški radnici....Košarku pratim mnogo duže nego većina ...... Ovde i jeste cilj da se iznese svoje mišljenje, a ne da se stapa sa okolinom.... Niti navijam za zvezdu, niti za partizan, niti za bilo koji drugi košarkaški klub sa ovih prostora. U evroligi navijam za Olimpijakos i naravno za Barselonu, iako sam veći poštovalac Nba....
  • 0

Similar Topics Collapse