Jump to content

Photo

|| Filmomanija || - Opšta diskusija

208 replies to this topic

#201 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 13 September 2014 - 03:17 PM

Aj da malo ozivim opstu diskusiju... Nasumicnom preporukom sto mi malopre pade na pamet.

Leviathan(2012) je dokumentarni film, koji preporucujem strpljivim ljudima sto vole sueralno. 

• 0

Posted Image

#202 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,871 posts
  • 508 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 16 November 2016 - 11:52 PM

Prvi trejler za novi igrani Diznijev film "Lepotica i Zver" u kojem lepoticu glumi Ema Votson a zver Den Stivens nedavno je objavljen.Ovo je jos jedna u nizu od Diznijevih bajki predstavljenih filmski da tako kazem.(pored Grdane,Alise u zemlji cuda,itd)Nisam veliki obozavalac ove vrste filmskih ostvarenja ali ovaj trejler mi izgleda sasvim dobro,takodje i originalna muzika iz crtaca je i u filmu.Pored toga ovo je kako kazu iz Diznija trejler koji je postavio nove rekorde pregleda za 24h sa 127,6 miliona pregleda.

• 2

#203 dimic

dimic
  • Dimke

• 228 posts
  • 31 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindza kornjace

Posted 29 November 2016 - 07:58 PM

"Posle stravičnog zločina, svi dokazi ukazuju na osumnjičenog u zatvoru koji se brani jednostavnom porukom „Uhvatite Džeka Ričera“. Tako počinje neobična potera za istinom, u kojoj se Džek Ričer bori protiv neočekivanog neprijatelja.

Šest hitaca. Petoro mrtvih. Ceo grad je obavijen velom užasa. Posle nekoliko sati policija shvata da zna ko je počinilac. Osim jedne sitnice. Optuženik kaže: „Imate pogrešnog čoveka. Nađite Ričera.“ I naravno, on dolazi. To je bivši vojni istražitelj, Džek Ričer (Tom Kruz). Poznaje ubicu – iskusnog vojnog snajperistu koji nikad nije promašio metu. Ričer je siguran da nešto nije u redu i njihov naizgled siguran slučaj uskoro se raspada. Ričer se udružuje sa prelepom mladom advokaticom, približavajući se nepoznatom neprijatelju koji vuče konce. Ričer zna da ne postoje dva podjednako jaka protivnika. Ovaj je došao iz svog pakla. Ričer takođe zna da ga može pobediti samo ako bude podjednako okrutan i lukav – i ako mu vrati milo za drago."

Film sam pogledao pre par dana na TV-u i odusevio me, sve preporuke.

• 1

8TEztul.jpg

#204 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,278 posts
  • 60 Reputation

Posted 01 December 2016 - 12:42 AM

Odličan film; malko je u fazonu Džek Ričera (stripa), ali kao film mnooogo bolji!

• 0

Adaptation is the key for the survival.

#205 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,871 posts
  • 508 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 03 December 2016 - 05:10 PM

Dz.K.Rouling je jos pre par meseci napisala scenario za drugi deo filma "Fantastic Beasts and Where to Find Them".

Proslog meseca pustao se po nasim bioskopima prvi od tri planirana filma,koji nas vodi u vreme pre Hari Potera.

Producent Dejvid Jats zajedno sa Dz.K.Rouling je napisao prvi scenario za film.

Tokom premijere Dejvidovog novog filma "Legend of Tarzan" rekao je da su planovi za drugi deo napredovali i da postoje ideje i za treci.

Smatra se da Vorner Bros nece praviti veci razmak od dve godine izmedju prvog i drugog dela,tako da ocekujemo nastavak 2018. godine.

Jos je rekao:"Kada adaptirate knjigu uvek morate izostaviti neke stvari koje ne zelite da izostavite,zato sto se ne uklapaju u pricu filma ili bi on bio predugacak."

Tako da ce biti jos radosti za ljubitelje ovog ostvarenja i sage o Hari Poteru.  :carobnjak:

• 0

#206 Artband

Artband
  • Kakolukia

• 1,665 posts
  • 305 Reputation
  • Omiljeni crtać:Volter Dizni ih je stvorio previše

Posted 08 January 2017 - 06:50 PM

Nakon Boromirovog pokleknuća Šon Bin je polako počeo da postaje sinonim za smrt na filmskom platnu, pa danas se u svakom njegovom novijem projektu očekuje da ne dočeka završnu špicu. Ali jedan čovjek to radi na drugačiji način i to ga drži ubjedljivo prvim na ljestvici vječitih smrti u filmovima:

Spoiler

Zanimljivo je da su Džon i Šon igrali u televizijskom filmu ,,Otisci vjetra" (1989, Windprints) i da su ostali do kraja.  :cheesy: Ali u filmu ,,Polje" (1990, The field) situacija je otišla uobičajnim tokom.

Vizuelizacija "Ljepotice i zvjeri" izgledala je prefinjeno, dok zvijer nije iskočila iz tame i razočarala me u poređenju sa francusko-njemačkom filmom istog naziva skromnijeg budžeta naravno, ali pitkog toka i harmonične kostimografije, koji bih preporučio za gledanje itekako.

Koncept Zvjeri i predstavljanje u filmu:

Spoiler

Mada je ovaj novi više zasnovan na Diznijevom filmu, nego na knjizi što može, a i ne mora biti dobar potez.

Ipak je tu Ema koja svakim svojim trenutkom leprša kao latica ruže na povjetarcu.

Mislim da nema potrebe da se najavljuju filmovi u ovoj temi, kad postoje Novosti iz svijeta filma, dok za kratku recenziju tu je Bioskop brze hrane.

• 2

Imamo svo vrijeme ovoga svijeta, dobri moj Iznogude...

#207 mdragon

mdragon
  • Gamer

• 1,235 posts
  • 474 Reputation
  • Omiljeni crtać:One Piece

Posted 17 February 2017 - 11:54 PM

Nikada nisam bio nešto zainteresovan za serijal, vidim da se diže priča sve više i više oko ovoga. Verovatno neću gledati... Deluje kul inače.

• 1

#208 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 10 August 2018 - 11:00 PM

Scena (tacnije film) zbog koje sam se uverio da Adam Sendler zapravo zna da glumi

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#209 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 25 March 2019 - 03:04 PM

Ono sto treba da nam stigne

Edited by Joda, 25 March 2019 - 03:28 PM.

• 0

This song is ending. But the story never ends.

Reply to this topic