Jump to content

Photo

Batman: Under the Red Hood (Betmen: Ispod crvene maske, 2010)

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 13 December 2010 - 10:51 PM

Fb34AqP.jpg

IMDb
Wikipedia

[/url][/center]

Izopačen, unakažen lik poznat kao Crna Maska domogao se kontrole nad podzemljem Gothama, ali njegova prevlast dovedena je u pitanje dolaskom misteriozne Crvene Kapuljače. Kako nasilje eskalira i razotkriva se istina, Zamaskirani Križar uskoro dolazi do bolnoga šokantnog otkrića čije se lice zapravo krije pod maskom.
Pa evo da dobijemo i temu za najbolji Batman-ov dugometrazni animirani film iz ove nama drage 2010-te godine. Crtac karakterise odlicna prica, skoro nevidjeno dobra, dovoljno akcije i naravno, vrlo dobro je crtac prozet misterijom, jedina zamerka je sto Batman-u glas daje Bruce Greenwood (obavio je vrlo dobar posao), ali ne kao Kevin Conroy koji je ipak legenda. Sve preporuke za ovaj crtac koji se mora pogledati, pa zavalite se u fotelje i pogledajte ga, pa ako ga je neko vec gledao, da cujem komentare?
  • 0

#2 duksim1984

duksim1984
  • 1,462 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 14 December 2010 - 12:05 AM

Odličan crtać.
  • 0

#3 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 14 December 2010 - 07:48 AM

Odlican crtac! Odlicna prica, likovi, animacija, gluma...
Moj drugi po redu omiljeni Batman crtac, odmah posle Mask Of The Phantasm!
  • 0
You're monster Zod! ...and I'm gonna stop you!

#4 srbija1511

srbija1511
  • 李小龙

• 1,260 posts
  • 49 Reputation
  • Omiljeni crtać:Iznogoud

Posted 14 December 2010 - 01:59 PM

I ovaj cu da odgledam sad za vikend biggrin.gif

Ali ne sumnjam da je dobar smile.gif
  • 0

Batman.jpg

#5 Zulja

Zulja
  • 7 posts
  • 0 Reputation

Posted 20 June 2012 - 10:51 PM

WTF??!?!?

Glupost od filma KOJA JE POENTA?

Spoiler

Arti: Ao, koje otkrivanje za nas koji još nismo odgledali. dry.gif
  • 0

#6 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 21 June 2012 - 06:37 PM

Glupost?! Ovo je tebi glupost?! Ako nisi shvatio poentu jedino ti preostaje da pogledas ponovo. Ako ponovo ne budes ukapirao sam, tesko da ce bilo ko moci da ti objasni, a i ako pokusa sumnjam da ces se sloziti sa njim. Ako si shvatio sta je poruka The Dark Knighta onda neces imati problema sa Under The Red Hood jer TDK nosi dublju poruku.
  • 0

#7 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 21 June 2012 - 06:42 PM

iako ponavljam ne volem DC nesto preterano ovaj me je apsolutno odusevio (pogotovo Nil Patrik Haris koji pozajmljuje glas Nocnom Krilu) sto sam i izjavio onomad kad smo se (z)lokupili..crtani ima sve i dobru pricu i glasovi su dobri ma sve..a i da ne pominjem onaj kratki crtac o Dzoni heksu koj dolazi na BR izdanju..
ukratko da bi se ovaj crtani skonto potrebno je neko malo predznanje..
  • 0

This song is ending. But the story never ends.

#8 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 21 June 2012 - 06:48 PM

Poenta je samo u jednom jedinom pravilu koje Batman nikad nece prekrsiti. Eto toliko, kratko i jednostavno...
  • 0

#9 Digitro

Digitro
  • 2,695 posts
  • 492 Reputation
  • Omiljeni crtać:Batman: TAS

Posted 19 July 2012 - 07:55 PM

Poenta je samo u jednom jedinom pravilu koje Batman nikad nece prekrsiti. Eto toliko, kratko i jednostavno...

Upravo tako buraz. Kao sto su u jednom dokumentarcu pomenuli 'Betmenova najveća moć je njegova samokontrola.' Pored svih stvari koje je Džoker uradio (da ne nabrajamo), Betmen još uvek ostaje priseban i neće prekršiti svoje jedino pravilo 'da oduzme život.' To je jedno od moći koje verujem da drugi superheroji nemaju, i to ga čini posebnim, interesantnim i jednim od najboljih. Under The Red Hood je stvarno odlična, mračna i tužna priča koju da bi razumeli morati biti malo upućeni u 'Backstory.'

WTF??!?!?

Glupost od filma KOJA JE POENTA?

Spoiler

Očigledno nikad nisi čuo za jednog od najpoznatijih Betmenovih neprijatelja 'Ra's al Ghul' i 'The Lazarus Pit.' Pročitaj o tome pa će ti verovatno biti jasno.
  • 0

#10 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 19 July 2012 - 08:48 PM

Kao sto su u jednom dokumentarcu pomenuli 'Betmenova najveća moć je njegova samokontrola.

Pozivas se na Batman Unmasked?

• 0

#11 Digitro

Digitro
  • 2,695 posts
  • 492 Reputation

Posted 19 July 2012 - 11:33 PM

Nisam tačno siguran kako se dokumentarac zove...mada mislim da jeste Batman Unmasked. Znam da je prikazivan na History kanalu.
  • 0

#12 Chaos7

Chaos7
  • 23 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Betmen animirana serija

Posted 28 August 2012 - 04:55 PM

Gledao sinoc i odlican je mada se ne podupire sa recimo Batman Animated Series sto mi se ne svidja tj. strip i ovo ni u ludilu nije slicno a kamoli isto (barem kolko sam upoznat) ali dobro filmic je strava! smile.gif
  • 0

#13 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 28 August 2012 - 05:32 PM

Sjajan crtac! Jedina stvar koja mi fali je vise dijaloga i price, ali i dalje je odlican!
  • 0

Posted Image

#14 Digitro

Digitro
  • 2,695 posts
  • 492 Reputation

Posted 06 October 2012 - 12:33 PM

Gledao sinoc i odlican je mada se ne podupire sa recimo Batman Animated Series sto mi se ne svidja tj. strip i ovo ni u ludilu nije slicno a kamoli isto (barem kolko sam upoznat) ali dobro filmic je strava! :)

Batman Under the red hood je zasnovan po stripu, ili da se bolje izrazim, to je animirana verzija stripa. Dok Batman TAS, osim likova koji se pojavljuju u crtaću nema neke preterane povezanosti sa stripovima. Batman TAS jeste bila jedna od najmračnijih animiranih serija iz tog vremena, ali stvari koje su se odvijale u stripovima su bile previše mračne i ponekad brutalne, da bi se pokazale u tom crtanom koji je prvenstveno bio namenjen za decu. Tako da, može se reći da Under the Red hood ima više povezanosti sa stripovima nego Batman TAS.

• 0

#15 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation

Posted 06 October 2012 - 01:21 PM

Tacnijen, nema nikakve veze sa TAS, ovo je klasicna ekranizacija stripa kao i vecina DC animated universe filmova koji su izasli u zadnjih par godina.
  • 0

#16 BruceWayne

BruceWayne
  • 29 posts
  • 2 Reputation
  • Omiljeni crtać:Batman - The Animated Series

Posted 07 December 2012 - 03:06 PM

Pogledao sam ga nekoliko puta i ovo je moj trećii najbolji Betmenov dugometražni animirani crtani posle Batman: Mask of the Phantasm i Batman Beyond: Return of the Joker.
  • 0

batman_avatar_signature_by_mewuni-d4p9iz

#17 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation

Posted 12 July 2013 - 01:16 AM

Uh, pogledah opet ovo fenomenalno DC ostvarenje, po 3. put i mogu reci, da je ovo najbolji DC animirani film, bez premca, iako ima dosta dobrih filmova. Toliko cenim, postujem i volim ovaj film, da je dovoljno reci, da mi je ovo omiljeni Batman film, posle Dark Knight-a, a samim tim se nalazi u vrhu svih superhero filmova, kako animiranih, tako i igranih, to jest zauzima to visoko 2. mesto. Jedan od retkih filmova koji je toliko dobro prenet iz stripa, na mali ekran, dopunjen onim sto je falilo stripu i kao rezultat, dobijamo film koji je i vizuelno, a bogami i narativno bolji, od stripa, i to relativno dosta. Svakako, najvise zasluge idu za to, odlicnom Brandon Viettiju, zbog odlicne akcione rezije, kao i Jud Winick-u, zbog predobrog scenarija, koji je autor i stripa i filma. Animacija, kao i uvek odlicna, muzika na svom mestu, a glasovi vrlo dobri i uverljivi. Pre svih, moram pohvaliti Bruce Greenwood-a, koji je bio odlican Batman, onda Neil Patrick Harrisa kao solidnog Nightwinga, i naravno, fenomenalnog Jensen Acklesa u ulozi Red Hood-a, i mog favorita John DiMaggio-a, jedini pravi naslednik Mark Hammila, u ulozi Jokera. Mozda ovo nije najbolji Joker, po glasovnim sposobnostima, ali ovo jeste najbolje dizajniran Joker, u pogledu crteza i animacije. Jedan od onih filmova koji salju onu pravu poruku, ko je Batman, a ko je Joker, a i da su to dva lica, jednog istog coveka, i naravno, najboje prikazan pojam heroja, zlikovaca, kao i anti-heroja, to jest da sve njih deli samo jedna, tanka nit, a koju je najlakse preseci. Sve u svemu, odlican DC animirani film i ona scena sa Jokerom, Batmanom i Red Hood-om, je prosto...bila, isuvise dobra i badass.

9.5/10

Jason Todd: What? What, your moral code just won't allow for that? It's too hard to cross that line?

Batman: No. God Almighty, no. It'd be too damned easy. All I've ever wanted to do is kill him. A day doesn't go by I don't think about subjecting him to every horrendous torture he's dealt out to others and them end him.

• 3

#18 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation

Posted 12 July 2013 - 01:47 AM

SG, sad cu morati opet da re-watchujem ovo(po cetvrti put, mozda i peti, nisam siguran)! Nema svrhe da ponavljam sta sve valja u filmu, sve si reko!

Ali, po meni su jedini downdall nerealne scene, tipa kad Batman izbegne metak u slow motionu. Ha? To nije moguce, imao sam osecaj kao da se metak zamrznuo u vremenu da bi betmen stigo da se okrene...

Edited by TerriccotaPie, 12 July 2013 - 01:47 AM.

• 0

Posted Image

#19 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation

Posted 12 July 2013 - 01:58 AM

Nije mi zasmetala, stavise, dopala mi se ta scena, mada Batman je i ocekivao to. :smiley_XD:

• 0

#20 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation

Posted 12 July 2013 - 02:05 AM

Pa, to je samo jedan primer. Ima dosta nerealnih scena u filmu, ali ako mozes da predjes preko toga, onda ces potpuno uzivati. Ni meni nije mnogo smetalo kad sam prvi put gledao, ali posle, kad sam razmislio o tome... Hm... It's impossible.

• 0

Posted Image

Similar Topics Collapse