Jump to content

Photo

Ruski dugometražni i jedna Anima

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Silver Testelone

Silver Testelone
  • 2 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Prea Detlic

Posted 10 April 2019 - 05:06 PM

Pozdrav,

interesuje me da li se neko od starijih na forumu seća ruskog dugometražnog crtaća, čija je radnja smeštena u selu ili šumi u kojoj neki seljak, (mislim da je drvoseča - nalik na onog starca iz Tome palčića od WB a ne Ub Iwerksov) nalazi u šumi džinovsko dete. On ga odgaja i klinac izrasta u prelepog džina. Sećam se samo jedne scene kad starac seče neki balvan na kolutove i od onih delova pravi džinovsku dugmad za svog usvojenog sina. Kasnije taj klinac / džin kreće u potragu za ljudima nalik sebi i pravi sebi veliki čamac kako bi se otisnuo na neko široko nemirno more. I tako, dok on vesla, nailazi na neki ogroman kameni zid; i što mu se više približava sve više se zid pretvara u džinove koji stoje jedan do drugog. To su moja sećanja o crtaću, kao kroz maglu. Crtać se davao na RTB-u 80-ih. kad i filmationov Tarzan, Sport Bili i Putovanje u središte zemlje (Arni Seklsen...)

Anima koja me zanima je puštana na lokalnoj televiziji sredinom 90-ih, i koliko se sećam u jednom delu priče tri devojke koje čine posadu neke letelice sleću u neku šumu pored jezera. Jedna od njih (a možda i sve tri), se kupa u jezeru i tom prilikom ostaje trudna. Vrlo brzo se porađa i rađa klinca koji ubrzano raste i koliko mi se čini one dve se zaljubljuju u njega. Animacija je iz 80-ih i podseća na Voltrona, Saber ridere Urotsukidojia i njima slične.

Postoji i još jedan crtani koji je najverovatnije iz 70-ih, nešto iz vremena Papa Brade, Kalimera, Ivica se zovem ja itd. Radi se o crtanom filmu koji za protagonistu ima nekog klinca koji slikama udahnjuje boje svojom četkicom. Mislim da se klinac zvao Bojan (mada ne mora da znači). Ni njega nisam mogao da nađem...

Unapred hvala SVIMA na pomoći! 

Edited by Silver Testelone, 10 April 2019 - 05:09 PM.

• 1

#2 Leka 4ever

Leka 4ever
  • 4,080 posts
  • 170 Reputation
  • Omiljeni crtać:Malci

Posted 11 April 2019 - 07:31 AM

Bojana imaš OVDE. Ovaj anime ne poznajem, a ovaj prvi sa džinom mi je nešto veoma poznat, pa ću da potražim.

• 0
:kolce: Eво ме опет... :kolce:

#3 Silver Testelone

Silver Testelone
  • 2 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Prea Detlic

Posted 25 April 2019 - 05:39 PM

Hvala za Bokita!

• 0

#4 CheezyRabbit

CheezyRabbit
  • SharkyBalkan

• 260 posts
  • 29 Reputation
  • Omiljeni crtać:Samurai Champloo, Avatar, Xiaolin Chronicles

Posted 26 April 2019 - 10:55 AM

Sailor Moon se emitovao par epizoda na BK-u, tamo negde sredinom 90-ih.

Možda je to rešenje za tvoj anime.

• 0

#5 Rexus

Rexus
  • 1 posts
  • 0 Reputation

Posted 13 August 2019 - 02:42 AM

anime

• 0

Similar Topics Collapse