Jump to content

Photo

Koji mobilni telefon koristite?

• Please log in to reply
155 replies to this topic

#141 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,856 posts
  • 1,300 Reputation

Posted 17 February 2019 - 09:29 PM

Jel ima neko ko se razume u telefone? Zanimaju me dve stvari (ako neko zna)

!) sta tacno sa sobom nosi neizmenljiva baterija? Mislim znam sta znaci ali koliki im je vek trajanja, da li su pravljene da kratko traju itd? Izguglao sam ja to sve al mi je draze da cujem od nekog

2) apsolutno sam oblivious sto se telefona tice pa me zanima vase misljenje o ovom modelu

http://www.mobilnisv...Note-5-4GB/64GB

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#142 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,814 posts
  • 479 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 17 February 2019 - 11:42 PM

Koliko vidim kinezi ili japanci sta li su vec preuzimaju trziste xaomi,huawei....

Ja od skoro koristim samsung j6+ skroman telefoncic,dok sam bio mladji mnogo sam vise pratio mobi tehnologiju ali s'vremenom sve manje.

• 0

#143 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,856 posts
  • 1,300 Reputation

Posted 17 February 2019 - 11:49 PM

Koristimo isti telefon  :HAHAHA:

• 1

This song is ending. But the story never ends.

#144 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,814 posts
  • 479 Reputation

Posted 17 February 2019 - 11:50 PM

Ja ga kupio pre 3 meseca,mozda malo vise. :D

• 0

#145 dakyorlando

dakyorlando
  • A picker, a grinner, a lover, and a sinner

• 2,208 posts
  • 396 Reputation
  • Omiljeni crtać:Drawn Together, The Loud House, Sabrina The Animated Series, Wreck-It Ralph, The Haunted World of El Superbeasto

Posted 18 February 2019 - 01:34 AM

Jel ima neko ko se razume u telefone? Zanimaju me dve stvari (ako neko zna)

!) sta tacno sa sobom nosi neizmenljiva baterija? Mislim znam sta znaci ali koliki im je vek trajanja, da li su pravljene da kratko traju itd? Izguglao sam ja to sve al mi je draze da cujem od nekog

2) apsolutno sam oblivious sto se telefona tice pa me zanima vase misljenje o ovom modelu

1) Nisu pravljene da kratko traju. Jedan od telefona koje sam imao je dolazio sa neizmenljivom baterijom i za nešto manje od tri godine, koliko sam ga koristio, nisam primetio da se baterija osetno brže praznila. Dobro, možda malčice, ali nije strašno.

2) Nisam ga koristio ali na osnovu datih informacija bih rekao da je dobar, moderan, izrada se čini da je kvalitetna, baterija ima 4000mAh što je odlično (u smislu dva dana ga non-stop drndaš i ne istroši se mnogo)... Moj lični utisak na osnovu ovog što piše je pozitivan.

• 1

Coming in second wouldn’t be the worst...

as long as no one else was first.

Posted Image

#146 Leka 4ever

Leka 4ever
  • 3,752 posts
  • 88 Reputation
  • Omiljeni crtać:Malci

Posted 18 February 2019 - 02:26 PM

Motorola E4 Plus.

- baterija 5000 mAh - u prevodu do 5 dana ako se normalno koristi, a ako ga drndaš po ceo dan na youtube, facebook, onda jedan- dva dana

- ekran Gorilla glass

- dobar zvuk čak i po najvećoj spoljnoj buci, koristi dolby atmos koji  perfektno pobolljšava zvuk.

- kamera sasvim solidna

- android 7.1.1

- kamera 5 Mpx - prednja

- kamera 13 Mpx - zadnja

- memorija je 16 GB.

- slot za dve kartice i dodatnu memorijsku.

Ima sve što treba. Meni je inače bitno da ima dobar signal, dobar zvuk, da baterija dugo traje i da se ekran ne grebe.

• 0
:kolce: Eво ме опет... :kolce:

#147 dimic

dimic
  • Dimke

• 228 posts
  • 29 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindza kornjace

Posted 18 February 2019 - 07:10 PM

Nokia 6 (2017), posedujem ga pola godine. Dosta povoljan, u cenovnom rangu ove Motorole ali mnogo mocniji. Batrija 3000 mAh drzi oko 4 dana.

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/6001/Nokia/6-32GB

• 0

8TEztul.jpg

#148 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,814 posts
  • 479 Reputation

Posted 18 February 2019 - 07:41 PM

Batrija 3000 mAh drzi oko 4 dana.

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/6001/Nokia/6-32GB

Tesko da od 3000 drzi 4 dana,mozda ako samo zoves i ponekad posaljes poruku,pod uslovom da nista drugo ne koristis,verovatno cak ni tada.

• 0

#149 aca257

aca257
  • 140 posts
  • 18 Reputation
  • Omiljeni crtać:Jako puno ih ima...

Posted 19 February 2019 - 12:52 PM

Crni nokia ASHA, stariji model, jer baterija drzi i duze od nedelju dana :)

• 0

#150 extremesportist

extremesportist
  • 1,321 posts
  • 315 Reputation

Posted 19 February 2019 - 04:06 PM

Crni nokia ASHA, stariji model, jer baterija drzi i duze od nedelju dana :)

Isti model sam koristio do pre godinu ipo i bio je odličan, ali mi zbog zastarelog softvera nije radio internet (koji mi je neophodan zbog faksa) pa sam morao da nabavim smartphone.

Uzeo sam Microsoft Lumia 550.

30a46s3.jpg

Jako jeftin (niko neće Windows Phone :D ) a radi savršeno. Čak mi je jednom ispao iz džepa u baru bez bilo kakvih posledica. Doduše, već je primetno da baterija kraće drži...

• 0

Posted Image

#151 dakyorlando

dakyorlando
  • A picker, a grinner, a lover, and a sinner

• 2,208 posts
  • 396 Reputation
  • Omiljeni crtać:Drawn Together, The Loud House, Sabrina The Animated Series, Wreck-It Ralph, The Haunted World of El Superbeasto

Posted 19 February 2019 - 05:08 PM

Moj tata je od prijatelja dobio Lumiu i nije uopšte bio oduševljen njom. Malo šta radi, na Microsoft Store ne možeš da se povežeš ni sa nalogom, FB aplikacija je neupotrebljiva, bilo je bagova, prekidanja, telefon je zvao sâm da se resetuje i još mnogo drugih negativnih stvari. Jedino što je zaista dobro kod tog telefona je kamera, pa zato ipak nosi Lumiu sa sobom zbog nje, a telefon koji inače koristi je jedan LG koji možda nema tako dobru kameru, ali zato sve ostalo radi dobro. Android > iOS > Microsoft Windows, change my mind. :P

• 0

Coming in second wouldn’t be the worst...

as long as no one else was first.

Posted Image

#152 dimic

dimic
  • Dimke

• 228 posts
  • 29 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindza kornjace

Posted 19 February 2019 - 05:41 PM

Android je jeftin, a dobar. Ko ima para da se razbacuje, kupice iOS a nece dobiti nista znacajno.

Cak i tom hvaljenom iPhone-u baterija dosta brzo oslabi.

• 1

8TEztul.jpg

#153 extremesportist

extremesportist
  • 1,321 posts
  • 315 Reputation

Posted 19 February 2019 - 08:10 PM

@dakyorlando

Ne znam koji model tvoj otac ima, ali izuzev toga da su aplikacije i servisi pod vlasništvom Google-a i Facebook-a jako loši (konkurencija), nisam imao ni jedan problem koji si naveo. Radi kao sat, a platio sam ga novog samo 70e. 

Android je više user-friendly, dok Windows daje mnogo veću kontrolu ali nije baš sve na jedan klik... 

• 0

Posted Image

#154 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,814 posts
  • 479 Reputation

Posted 20 February 2019 - 12:01 AM

Ja se secam da sam ranije imao jedan telefon Soni xperia x1 i isto je imao windows program ali nisam imao nikakvih zamerki,radio je super.

• 0

#155 DJM199

DJM199
  • 3XXO a.k.a 3HHO .a.k.a EHHO

• 1,085 posts
  • 268 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT AoT

Posted 20 February 2019 - 05:31 PM

Motorola E4 Plus.

- baterija 5000 mAh - u prevodu do 5 dana ako se normalno koristi, a ako ga drndaš po ceo dan na youtube, facebook, onda jedan- dva dana

- ekran Gorilla glass

- dobar zvuk čak i po najvećoj spoljnoj buci, koristi dolby atmos koji  perfektno pobolljšava zvuk.

- kamera sasvim solidna

- android 7.1.1

- kamera 5 Mpx - prednja

- kamera 13 Mpx - zadnja

- memorija je 16 GB.

- slot za dve kartice i dodatnu memorijsku.

Ima sve što treba. Meni je inače bitno da ima dobar signal, dobar zvuk, da baterija dugo traje i da se ekran ne grebe.

Isti telefon kupio u junu za 25k i nisam se pokajao uopste, doduse nije bas za neki veliki gaming ali opet sve ostalo radi savrseno

@Joda

Ovo je sjajan telefon i po karakteristikama a i po ceni, Qualcoom-ov procesor sa 8 jezgara uz 4GB-a rama, kud ces bolje + kad pogledas da je 1.8GHz brzina procesora

• 0

Everything is funny, as long as it's happening to somebody else

#156 Artband

Artband
  • Kakolukia

• 1,664 posts
  • 302 Reputation
  • Omiljeni crtać:Volter Dizni ih je stvorio previše

Posted 26 February 2019 - 08:15 PM

Nekad bila Nokia, dok nisu odlepršali u nekim drugim pravcima, a i u međuvremenu se pojavila 4G.

Od sada Huavej kakav god, jer sam navikao na njihovu fluidnost, prvo P8 Lajt, koji je nakon kupovine sjutradan dobio blizanca, koji je dat onoj koja voli svjetlucavu masku, pa da bi se razlikovali, a onda je i on proslijeđen i danas primjećujem da dobro drži baterija 4 godine stara.

Za nešto više novca je kupljen i podbrendov Honor 8 Lajt.

Da bi zadovoljio moje potrebe mora da ispuni neka očekivanja kao kompjuter (jer isti gotovo i ne koristim), tako da sam zadovoljan slobodnim softverom, brzinom odziva na otključavanje otiskom (mada svi znamo kuda taj otisak ide, ali šta me briga), FHD mogućnošću, procesorom, ali isto tako 3Ah je relativno malo za intenzivno korišćenje, kao i početna memorija koja je gotovo 50% zauzeta fabričkim puniocima i dogovoru sa Guglom da ubaci svoje aplikacije. Što se tiče kamere primjećujem da su snimci izuzetno dobri, mada kamera je poslednja stavka koja mi je potrebna kod telefona, ali nekad za značajnije poslovne fotografije u nedostatku skenera izuzetno znači dobro izoštravanje.

Što se tiče estetike prijatan je, ali se lako grebe, pa se borim sa gumenom Teraselovom maskom i kaljenim staklom.

I da, mogućnost dvije kartice, mada mislim da to danas ima skoro svaki telefon.

• 0

Imamo svo vrijeme ovoga svijeta, dobri moj Iznogude...

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info