Jump to content

Photo

Avatar: The Last Airbender (Avatar: Poslednji Vladar Vazduha, 2005-2008)

• Please log in to reply
59 replies to this topic

#21 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation
  • Omiljeni crtać:Avatar: The Last Airbender

Posted 21 October 2011 - 09:14 PM

O moras da me nagovoris da pogledam.. smile.gif Aj da ne spamujem ovde, sacekacu pa cu videti.. smile.gif
  • 0

Zetsubou wo shirou. Kore wa Uchiha Madara. Kami no chikara ga!

tumblr_mqxekwSaZG1r60ay5o1_500.gif

#22 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 248 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 06 January 2012 - 12:45 PM

Napokon počeo da gledam, sa HR sinhronizacijom. Strava crtani. smile.gif
  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#23 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 248 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 15 March 2012 - 09:58 PM

Izgleda awsum happy.gif

• 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#24 ByLord

ByLord
  • 1,633 posts
  • 131 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža kornjače i ostali Sin. crtaći iz 80/90-tih

Posted 15 March 2012 - 10:11 PM

Ekstra jedva čekam

Ja sam stigao do treće sezone i treba da počnem sad za vikend da je gledam i da gledam ovo sin. na HR i preporuka za gledanje

Edited by ByLord, 15 March 2012 - 10:14 PM.

• 0
Ne mogu Vam dati recept za uspeh, ali Vam mogu reći formulu za neuspeh:
NASTOJTE SVAKOME UGODITI!

Believe me I can fly!

No Girl - No love
No Love - No sex
No Sex - No children
No Children - no cost
No Cost - No problems
No Problems - Yes Happy \o/

#25 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 26 March 2012 - 01:12 AM

Zahvaljujuci nasem prijatelju ByLord-u skiuh prve dve epizode kod nas OVDE. Dakle sta reci a ne reci mnogo i biti objektivan. Prica nastavlja tamo gde je stala. Posle nekog vremena Ang je umro i krenuli su da traze novog avatara i po ciklusu taj avatar je iz vodenog plemena i pratimo njenu, Korinu, obuku. Savladala je sve elemente osim vazduha i sad mora da ode u Republic City (grad koji je Ang osnovao kad se zavrsila cela ona ujdurma) da tamo nastavi ucenje u Hramu Vazduha. Naravno ima onih koji se raduju novom avataru, onih koji je mrze a takodje tu je i nova organizacija koja zeli da je smakne.
Ono sto mi se veoma svidelo je to sto je doslo do industrijske revolucije, dakle automobili, cepelini, radio aparati, sijalice itd..dakle taj deo price su pokrili. Takodje svidja mi se sto je zastupljena razlika izmedju "bendera" i obicnih ljudi, slicno je kao sto u steam-punk-u imate borbu izmedju maca i magije ili tehnologije i magije a sto se naseg normalnog sveta tice blisko je industrijskoj revoluciji. Ono sto me je smorilo za medalju je sto je kreveljenje veoma zastupljeno dakle svaka dva minuta neka glupa faca ili neka glupa fora. Sam lik Kitare mi se svidja kako je odradjen ona je jedna devojka koja je agresivna jer zna sta hoce ali ne moze to da dobije a u isto vreme ima i ono nadmeno ponasanje devojaka (potpuna suprotnost Kitare). I da dodam muzika je na zavidnom nivou.

All in All so far dajem ocenu 6.9/10. Ako nastave ovako da razvijaju pricu i ako budu zaobisli neke gluposti mzoe da postane sasvim pristojan nastavak originala.

Jos jednom veoma hvala nasem prijatelju Lordu.
  • 0

This song is ending. But the story never ends.

#26 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 16 April 2012 - 12:31 PM

Zahvaljujuci nasem prijatelju ByLord-u mozete na nasem Forumu skinuti OST za ovaj fenomenani crtani. Jos jednom hvala!

KLIK
  • 0

#27 Samurai^

Samurai^
  • 290 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Beyblade

Posted 18 April 2012 - 08:48 AM

Za mene najbolji crtani koji sam pogledao u zivotu u malo starijim danima biggrin.gif

I da prica je pocela i zavrsila se sa Angom ovo ce biti glupost..

• 0

4899730832_266546cc87_m.jpg

#28 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 18 April 2012 - 10:01 AM

ne mozes da sudis o necemu dok ne pogledas..i ja sam delio isto misljenje kao i ti ali sam i pored toga odgledao prve dve epizode..give it a try...
  • 0

#29 Samurai^

Samurai^
  • 290 posts
  • 1 Reputation

Posted 18 April 2012 - 10:49 AM

Dobro mozda nece biti glupo ali u poredjenju sa avatorm...nop...biggrin.gif
  • 0

#30 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 18 April 2012 - 10:53 AM

prevrti ove dve strane u temi..imas jednog svoh istomisljenika kom sam naveo nekoliko razloga zasto je takvo razmisljanje glupo..ne volim da se ponavljam..
  • 0

#31 Samurai^

Samurai^
  • 290 posts
  • 1 Reputation

Posted 18 April 2012 - 10:55 AM

Ma ok je to nego jednostavno mi se vise svidja Last Airbender nego novi...
  • 0

#32 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 18 April 2012 - 11:03 AM

QUOTE (Samurai^ @ Apr 18 2012, 11:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ma ok je to nego jednostavno mi se vise svidja Last Airbender nego novi...

facepalm...deep sigh..look up...another facepalm...obicno ne ulazim u ovakve rasprave ali jednostavno sam zadivljen..dakle nisi gledao i kazes da ti je ovaj bolji od novog..to je isto ko ovi sto su govorili da nikada nece gledati novi SW pa su sad gore przotine od svih ostalih..a i usput ovo nije ne ocekivano posto postojava trodelni strip izmedju Enga i Kore koji obajasnjava sta se desilo u medjvremenu..sve je to deo Lore-a Avatar fransize..isto ko da kazes Martin je trebao da stane na "Igri Prestola" i da ne napise jos 4 (cekamo jos 2) dobre knjige..dakle da si ti poceo da gledas avatara u trenutku kada je kora zavrsena (dakle negde 2013/4 po mojoj proceni) ovakvih komentara uopste ne bi ni bilo..sooo...

Argument Invalid..
  • 0

#33 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 07 June 2012 - 10:05 AM

• 0

#34 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 20 June 2012 - 08:47 PM

• 0

#35 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 21 November 2012 - 11:31 AM

• 0

#36 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 03 February 2013 - 12:52 PM

Waterbender..kinda..

• 0

#37 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation
  • Omiljeni crtać:Avatar: The Last Airbender

Posted 22 April 2013 - 06:04 AM

Skinuh strip sinoc, pa jedva cekam da krenem u citanje.. smile.gif

• 0

Zetsubou wo shirou. Kore wa Uchiha Madara. Kami no chikara ga!

tumblr_mqxekwSaZG1r60ay5o1_500.gif

#38 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 08 November 2013 - 01:14 AM

Upravo sam zavrsio ovo sjajno ostvarenje.

Iskreno, prvih desetak epizoda me nisu nesto odusevile, cak mi je bilo malo dosadno, i zato sam dosta sporo gledao. 

Epizoda The storm me je kupila, cini mi se. Posle toga, serija koja je isla pravom linijom, krenula je da se penje uzbrdo. Druga i treca sezona su zaista sjajne, i dosta su bolje od prve. Posebno volim neke epizode iz druge sezone. Likovi su fantasticni i sjajno se razvijaju. Favoriti su mi Zuko(mada me je smarao skoro celu prvu sezonu) i njegov stric, a stric mi je omiljeni lik definitivno. Akcija jeste sjajna, ali su skoro sve moje omiljene scene zapravo dijalozi, i delovi dijaloga. Iako je ovo prvenstveno avantura/akcija, drama koja se stvara, posebno u drugoj polovini serije, je veoma snazna. Psiholoske borbe likova, moralne dileme, gubitak voljene osobe, osveta, cast itd. 

Takodje sam jako zadovoljan svetom u kome se nalaze, tehnologijom i kreativnim koriscenjem bendinga i generalno sveta oko sebe. Dizajn je generalno sjajan.

E sad, ima nekih problemcica. Recimo, nema on-screen ubijanja iako se to ocekuje posto nas prica baca u sred dugackog, brutalnog rata. Nekada su posledice borbi dosta ublazene.. Humor generalno funkcionise, ali je nekada out of place itd. Mozda nije bas saversen, ali ovo je jedini ani- ovaj, crtac, zbog kojeg sam dolazio na ideju da navijam sat, kako bih stigao da pre skole pogledam epizodu...

P.S. Sad je na redu Kora, mada imam predrasude u vezi nje.

Edited by TerriccotaPie, 08 November 2013 - 01:17 AM.

• 1

Posted Image

#39 Zyon

Zyon
  • Real Legend!

• 21 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of Korra

Posted 08 November 2013 - 09:29 AM

Upravo sam zavrsio ovo sjajno ostvarenje.

Iskreno, prvih desetak epizoda me nisu nesto odusevile, cak mi je bilo malo dosadno, i zato sam dosta sporo gledao. 

Epizoda The storm me je kupila, cini mi se. Posle toga, serija koja je isla pravom linijom, krenula je da se penje uzbrdo. Druga i treca sezona su zaista sjajne, i dosta su bolje od prve. Posebno volim neke epizode iz druge sezone. Likovi su fantasticni i sjajno se razvijaju. Favoriti su mi Zuko(mada me je smarao skoro celu prvu sezonu) i njegov stric, a stric mi je omiljeni lik definitivno. Akcija jeste sjajna, ali su skoro sve moje omiljene scene zapravo dijalozi, i delovi dijaloga. Iako je ovo prvenstveno avantura/akcija, drama koja se stvara, posebno u drugoj polovini serije, je veoma snazna. Psiholoske borbe likova, moralne dileme, gubitak voljene osobe, osveta, cast itd. 

Takodje sam jako zadovoljan svetom u kome se nalaze, tehnologijom i kreativnim koriscenjem bendinga i generalno sveta oko sebe. Dizajn je generalno sjajan.

E sad, ima nekih problemcica. Recimo, nema on-screen ubijanja iako se to ocekuje posto nas prica baca u sred dugackog, brutalnog rata. Nekada su posledice borbi dosta ublazene.. Humor generalno funkcionise, ali je nekada out of place itd. Mozda nije bas saversen, ali ovo je jedini ani- ovaj, crtac, zbog kojeg sam dolazio na ideju da navijam sat, kako bih stigao da pre skole pogledam epizodu...

P.S. Sad je na redu Kora, mada imam predrasude u vezi nje.

Slazem se :)

Kakve predrasude? Meni je Korra zakon, imam na mobu cijelu prvu knjigu i drugu do 9. epizode :D

A zukov ujak je car :D Najzanimljiviju lik u crtiču na početku, kasnije su svi fora :)

• 0

#40 TheGunslinger

TheGunslinger
  • Anime Inkvizitor

• 1,251 posts
  • 349 Reputation

Posted 08 November 2013 - 11:22 AM

Pa, osnovane predrasude, zasnovane na činjenicama.

Kao, npr. "Korra je užasan lik koji se uopšte ne razvija." i "Zaplet je zbrzan i plitak." i takve stvari.

• 0

Posted Image

This is no beginning,
This is the Final Cut