Jump to content

Photo

Wall-E (Voli, 2008)

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#21 Sho-ne

Sho-ne
  • Silent Water

• 801 posts
  • 11 Reputation
  • Omiljeni crtać:Le Piaf

Posted 08 September 2009 - 11:34 AM

QUOTE (Fluffy @ Mar 23 2009, 10:31 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Lepa je priča, i mislim da je baš, baš poučna pošto je vrlo moguće da će nam planeta za 700 godina izgledati baš kao u filmu.

Vrlo moguće, na žalost film je previše simpatičan, da bi se većina ljudi zamislila nad porukom koju nosi.
  • 0
Turn your face to the sun, and the shadows fall behind you.

#22 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,278 posts
  • 60 Reputation

Posted 08 September 2009 - 08:55 PM

^^
Ne slažem se, tj. jeste simpatičan, ali to nije razlog da se ljudi ne zamisle nad porukom koju nosi. Prosto, onaj ko neće da se zamisli, on se ne bi zamislio i da je film drugačiji, njega to ne bi ni tada zanimala, a film onda ne bi ni odgledao... Ovako se samo nadajmo podsvesnom delovanju........ smile.gif
  • 0

Adaptation is the key for the survival.

#23 *cinderella*

*cinderella*
  • 248 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Mala sirena

Posted 10 April 2010 - 07:50 AM

ni ja nisam pogledala..na leto cu..ja odem kod ujaka i ujne(oni imaju ogromnu kolekciju crtanih filmova)..posto me cesto mrzi da ga skidam i gledam na kompu..ovo mi je bolje resenje..smile.gif
  • 0

what a wonderful world...

#24 ByLord

ByLord
  • 1,633 posts
  • 131 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža kornjače i ostali Sin. crtaći iz 80/90-tih

Posted 10 April 2010 - 11:26 PM

Posle dužeg vremena da mi se tako lepo dopao film nije bilo skoro
Najbolja ocena za ovaj film thumbup1.gif

Preporuka da se odgleda ovaj film
  • 0
Ne mogu Vam dati recept za uspeh, ali Vam mogu reći formulu za neuspeh:
NASTOJTE SVAKOME UGODITI!

Believe me I can fly!

No Girl - No love
No Love - No sex
No Sex - No children
No Children - no cost
No Cost - No problems
No Problems - Yes Happy \o/

#25 Storm

Storm
  • 286 posts
  • 6 Reputation
  • Omiljeni crtać:Samurai Champloo

Posted 11 April 2010 - 12:23 AM

stvarno je vrrrrrr biggrin.gif
poruka je 5, ljubav je 5+
  • 0
Open my eyes wide to see a moment of clarity
confusion gone, it's in your hands
your turn to ask why.

Life is like a mystery
with many clues, but with few anwers
to tell us what it is that we can do to look
for messages that keep us from the truth.

#26 *cinderella*

*cinderella*
  • 248 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Mala sirena

Posted 11 April 2010 - 08:58 AM

moracu sto pre da odgledam,kad je tako dobar..smile.gif
  • 0

what a wonderful world...

#27 Guardian EvANGEL

Guardian EvANGEL
  • 115 posts
  • 6 Reputation
  • Omiljeni crtać:Full Metal Alchemist: Brotherhood

Posted 19 April 2010 - 01:31 PM

Rank Must watch. Heart-warm story of robots o.O Sumnjate? Pogledajte.
  • 0
"We all die. The goal isn't to live forever; the goal is to create something that will."

#28 Cacak

Cacak
  • 58 posts
  • 0 Reputation

Posted 15 May 2010 - 12:07 PM

Jedan od najjacih crtanih filmova ikada(po meni) robot je kralj!!!
biggrin.gif

Attached Files

• 0

#29 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 23 May 2010 - 11:20 PM

crtani je zaista predivan..ne znam da li je skoro izaslo nesto ovako dobro..svaka preporuka
  • 0

This song is ending. But the story never ends.

#30 Tamarica

Tamarica
  • Prva Dama Foruma :P

• 2,129 posts
  • 21 Reputation
  • Omiljeni crtać:Lepotica i zver

Posted 07 July 2010 - 09:23 AM

Pre par meseci sam odgledala deo filma (samo do onda kada Eva nadje onu biljcicu i udje u brod i Wall-E za njom), nesto me je prekinulo pa ga ni do sada nisam odgledala celog... Ali za ovo sto sam do sad videla: stvarno divno! biggrin.gif Wall-e je presladak i ima mnogo smesne reakcije (recimo ono kada nadje kutijicu sa prelepim dijamantskim prstenom i bude "Woooow", a onda baci prsten i nastavi da se divi kutijici laugh.gif )... Nadam se samo da ce u buduce biti sve vise filmova koji sire svest o tome sta radimo nasoj jedinoj planeti i da ce se narod malo trgnuti... Uzecu ovih dana da odgledam kompletan film smile.gif
  • 0

#31 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,278 posts
  • 60 Reputation

Posted 16 August 2010 - 04:40 PM

Sjajna recenzija:

QUOTE (HomerSimpson98 @ Jul 4 2010, 03:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
WALL-E

Distributor je: Buena Vista
Production Co: Pixar Animation Studios
Director filma: Andrew Stanton (Finding Nemo, Toy Story)
Godina: 2008
Trajanje: 98 minuta

IMDB
WIKI

U poplavi raznoraznih nazovi komedija, te akcijskih ili pomalo krvoločnih filmova i onih za odrasle, zapeo mi je za oko jedan Pixarov uradak, koji pomalo odudara od svega navedenog, a odmah je zaokupio moju pažnju i natjerao me da ga pogledam. I odmah moram reći kako me nije razočarao. Ne, nimalo. Oduševio me je i preporučio bih ga svima. Velikima, malima i svima koji vole zdravu zabavu i razbibrigu. Radi se o filmu WALL-E. Jednom malom simpatičnom robotenku, koji kroz svoj robotski život i rad upoznaje jednu roboticu i naravno, kako to već biva, pada na nju i zaljubljuje se do ušiju (kojih kao robot, naravno, nema).

O SADRŽAJU FILMA

Film se baš kao i njegovi protagonisti kreće od sklepane dječje komedije do prave romance. WALL-E je zaigrani mali robot, koji se kreće kroz neki napušteni američki grad (zašto li samo podsjeća na New York?) s pjesmom u srcu i to dvije, koje je naučio s neke stare video vrpce (Hello Dolly), "Put on your sunday clothes" i "It only takes a moment".

WALL-E je razvio jednu napetu romancu s neočekivanim posjetiteljem Zemlji, uglađenoj robotki EVE (Extra terrestrial Vegetation Evaulator), programiranoj da otkrije može li išta organsko opet rasti na našem prirodnom tlu. Film kreće jednim veselim i neočekivanim tokom kad WALL-E prvi put susreće EVE, pokušavajući uhvatiti svijetli trag broda, koji se spušta u grad i donosi EVE.

Film obiluje šaljivim scenama, od prvog susreta WALL-Ea i EVE, pa do samog završetka. Komike ima čak i u scenama kad EVE pokušava uništiti WALL-Ea (bliska smrt) i pogotovo u scenama koje su napravljene baš za to. Šaljivi su i ljudi u brodu. Stoljećima nepokretni, naučeni na serviranje i tetošenje od strane brodskih robota. Potpuno su deformirani i izgledaju kao želatinasti napuhani baloni, nesposobni za kretanje.
Direktor filma Andrew Stanton (Finding Nemo), koji je i koautor filma s Jimom Reardonom, je rođeni zabavljač. On razigrano uravnotežuje domišljatost svojih likova s njihovom okolinom. On ugađa doživljaj filma kao let brzih osjećaja, a ne stilom povuci-potegni. Sam WALL-E je pobjeda karaktera, koji i u trenucima manipuliranja smećem, radi to iskreno i razigranim manirima. To je ono što privlači i navodi na smijeh istovremeno. On manipulira smećem odvojenim rukama koje klize, poput traka, uzduž njegovog četvrtastog tijela (u kojem otpad postaje kompaktna kocka). Njegova glava nalikuje staroj konzervi na kojoj su nataknuta dva starinska dvogleda i on upravlja s njom teleskopski na svom klimavom vratu.

EVE je predstavljena kao robotić, tela kao kornet vanilinog sladoleda, s primamljivim sjajnim plavim (a kojim drugo) očima. Od njihovog prvog susreta navijate za njih i njihovu vezu i kad očekujete komplikacije. Za WALL-E je to ljubav na prvi pogled. EVE je sva zaokupljena svojom zadaćom – ustanoviti postoji li organski život na Zemlji. Postoji još nešto u načinu WALL-Eovog viđenja svijeta (i nje), što ga privlači kao ništa drugo. Njegovo određenje, kako ga ona vidi kao srodnu dušu, što ga gura u svemir dajući mu sposobnost ljudskih osjećaja.

Način na koji Stanton vidi čitav film je u kontekstu između romantizma i pragmatizma, na način burlesknog baleta. Stanton je izradio WALL-E isključivo kao korisnu stvar, alatku, komunalnog radnika. Osjećaji za hrabrost i strah su mu pojednaki, pomalo zabavni. On uleće u središte kaosa poput malog tenka. Često i ne razmišljajući. U jednom trenutku je hrabar, u drugom, kukavica na kvadrat.

EVE je više lukava i dvosmislena (pravo žensko). Sve što WALL-E dira radi to s osjećajem. I u tome je čudo WALL-Ea: Ostavljeni odpadci ljudi zadržavaju njihovu ljudskost čak i kad ih ljudi napuštaju. I WALL-E sad kao zadnji ljudski ostatak zadržava više osobnosti nego bilo što, ili bilo tko drugi. Njegovi stečeni atributi kao ljubav i lojalnost napokon kataliziraju EVE da podržava-održava njeno traženje-zahtjev, čak i kad je njen kompjuter pokušava uništiti (napraviti kratki spoj). Stanton uvodi u film (na brod) robota – "auto", koji neodoljivo podsjeća na HALLA 9000 iz "Odiseje u svemiru", koji upravlja svime. I brodom i ljudima. WALL-E i EVE probuđuju ljude, na brodu kompanije, od pranja mozga i daju im poticaj za novi život. On tamo na jedan nevjerovatan i inspirirajući način postaje heroj u borbi za obnovu ljudske civilizacije.

Stantonova pretpostavka pri pisanju djela je bila:" Iracionalna ljubav pobeđuje programiranje života"

Takva pretpostavka ne važi ako se gledatelji skoncentriraju na preobilje spektakla i izgube iz vida osobine dva vodeća lika u svemiru i na Zemlji.
I na kraju, Stanton je pronašao otočić privatnosti za WALL-E i EVE, gdje oni mogu podjeliti intimnosti, iako se ostatak svijeta mijenja oko njih.
Stanton je napravio film kao stvarnu romancu i na kraju valja reći, u formi crtića kao jednu od najiskrenijih filmskih priča.

Treba spomenuti i glasove.

EVE: Elissa Knight
Kapetan: Jeff Garlin
Brodski kompjuter: Sigourney Weaver
M_O WALL-E: Ben Burt

• 0

Adaptation is the key for the survival.

#32 Jabucanka

Jabucanka
  • 2,754 posts
  • 2 Reputation
  • Omiljeni crtać:Strumpfovi

Posted 04 December 2011 - 11:23 AM

Da li je moguce da ovo jos nisam odgledala? O.o
  • 0

Duško Trifunović:Greh
Grešio sam mnogo,a sad mi je žao...Što nisam još više i što nisam luđe ...Јer samo će gresi,kada budem pao biti moje delo,a sve drugo tuđe...

#33 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 04 December 2011 - 11:55 AM

Wall-E je nekako must see. Nije sad bas da se padne sa stolice ali ono... Ima smek. biggrin.gif
  • 0

Posted Image

#34 Samurai^

Samurai^
  • 290 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Beyblade

Posted 25 April 2012 - 01:50 PM

Crtani je odlican, ima strasnu pouku obozavam ga...

Edited by ByLord, 25 April 2012 - 01:59 PM.
Post prebačen iz DL dela u diskutnu temu

• 0

4899730832_266546cc87_m.jpg

#35 Eollchild

Eollchild
  • 36 posts
  • 4 Reputation
  • Omiljeni crtać:Štrumpfovi

Posted 05 September 2012 - 05:56 PM

Volim ga! Eto rekao sam.
WALL-e je da se VOLI!

Edited by crveni, 05 September 2012 - 10:52 PM.

• 0

#36 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 12 September 2012 - 11:29 AM

• 0

#37 Jessie

Jessie
  • micca

• 687 posts
  • 2 Reputation
  • Omiljeni crtać:Death note, Higurashi, Naruto

Posted 12 September 2012 - 01:41 PM

Ladno ovde nisam postovala . Wall - e je sjajan crtani , lep i poucan . Preporucujem ..
  • 0
moje zastave uvjek su iste boje na njima ljubav caruje.moje zastave nikad na pola koplja,ljubav se ne predaje. :-)))

#38 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 18 October 2013 - 11:07 AM

f3932376182e61ddc31064b.jpg

• 1

#39 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 20 April 2019 - 10:57 AM

VzE_bocn2SK5KcstiYUC7a0WgpdM_ulqGuRcmOq2

• 1

Similar Topics Collapse