Jump to content

Photo

Koji Windows uzeti?

• Please log in to reply
171 replies to this topic

Poll: Operativni sistemi (84 member(s) have cast votes)

Koji je Windows najpouzdaniji?

1. Windows XP (40 votes [46.51%])

Percentage of vote: 46.51%

2. Windows Vista (3 votes [3.49%])

Percentage of vote: 3.49%

3. Voted Windows 7 (38 votes [44.19%])

Percentage of vote: 44.19%

4. Windows 8 (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

5. Voted Windows 10 (5 votes [5.81%])

Percentage of vote: 5.81%

Vote Guests cannot vote

#161 Necro

Necro
  • 138 posts
  • 101 Reputation

Posted 03 January 2015 - 09:56 PM

Je li nekome padala osmica skoro. Ja sam sedmicom i to profesional sa licencom imam dosta problema. Nisam baš zadovoljan a osmicu nisam još probao. Jel izašao sp1 za nju.

Ja Windows 8.1 imam od oktobra i do sada sam dobio samo jedan blue screen of death (tj njegov ekvivalent). Service pack ne postoji ali zato imaš verziju 8.1 koja je izašla nakon originalne osmice. To valjda dođe kao neka vrsta service packa.

• 0
Preveo: Goran Kričković
Tekst interpretirali: Ljubisa Bačić, Nada Blam, Miroslav Bijelić, Vlastimir-Đuza Stoiljković i Nikola Simić
Magnetoskop: Miroslav Nikolov
Ton majstor: Rihard Merc
Realizacija: Slavko Tatić

#162 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 05 February 2016 - 12:42 PM

Mislim da je Windows 7 i dalje najbolja opcija jer je prilično siguran i jednostavan za korišćenje.

XP je  dobar ali je jednostavno zastareo i ne bih nikome preporučio da ga i dalje koristi. Vistu iskreno nisam nikada ni video ni koristio.

Windows 8 je dosta lošiji od sedmice jer ima gomilu nepotrebnih opcija, a i nedostatak start menija je u mnogome doprineo lošim kritikama koje je ovaj OS dobio jer prosečni korisnici jednostavno nisu mogli da se snađu. Dosta stvari su popravili sa Windowsom 8.1 pa je mnogo bolje uzeti njega nego Windows 8.

Skoro sam pešao na Wndows 10 i prilično sam zadovoljan. Kombinovali su najbolje opcije iz 7 i 8, i napravili odličan OS koji takođe ima i mnogo odličnih novina. Postoji još nekoliko stvari koje treba da se srede, ali pošto je i dalje u razvojnoj fazi mislim da će nekoliko novih "zakrpa" da srede i te probleme.

win1_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800   m3l9p67gm0qmqtfsa7x1mgkrj.jpg

• 0

Posted Image

#163 dakyorlando

dakyorlando
  • A picker, a grinner, a lover, and a sinner

• 2,240 posts
  • 409 Reputation
  • Omiljeni crtać:Drawn Together, The Loud House, Sabrina The Animated Series, Corner Gas Animated, The Haunted World of El Superbeasto

Posted 05 February 2016 - 04:56 PM

Moj tata ima Windows 8 na svom kompu i ne prestaje da mi ide na živce (osmica, ne tata :D). Nema šanse da ću da se bavim njom. Preći ću direktno sa sedmice na desetku, kao što sam i direktno sa XP-a prešao na sedmicu zaobišavši Vistu. Ne znam kada. Možda kada nabavim novi komp.

• 0

Coming in second wouldn’t be the worst...

as long as no one else was first.

2gq6rvQ.jpg

#164 extremesportist

extremesportist
  • 1,332 posts
  • 335 Reputation

Posted 05 February 2016 - 08:14 PM

Moj tata ima Windows 8 na svom kompu i ne prestaje da mi ide na živce (osmica, ne tata :D). Nema šanse da ću da se bavim njom. Preći ću direktno sa sedmice na desetku, kao što sam i direktno sa XP-a prešao na sedmicu zaobišavši Vistu. Ne znam kada. Možda kada nabavim novi komp.

To i jeste najbolja varijanta. Sada su omogućili da ko ima sedmicu ili osmicu može besplatno direktno da pređe na desetku, bez cd-a, bez instaliranja drajvera i što je najbitnije bez gubitka podataka tako da ne mora da se radi backup. Treba samo da se skine MediaCreation tool sa Majkrosoftovog sajta i instalacija može da počne. Sve ostaje isto kao što je bilo, samo se OS promeni. 

• 0

Posted Image

#165 Guest_Leka TS_*

Guest_Leka TS_*
  • 0 Reputation

Posted 05 February 2016 - 11:34 PM

10 je odlična , međutim ima problema oko drajvera za raznorazne uređaje. Skenere, kamere, čitače kartica i slično. Još uvek nisu kompaktibilni iako imaju drajvere. Nadam se da će u dogledno vreme i to da se ispravi jer je potpuno glupo baciti sve te silne uređaje jer ne rade. Ili se vratiti na 7...

• 0

#166 dakyorlando

dakyorlando

• 2,240 posts
  • 409 Reputation
  • Omiljeni crtać:Drawn Together, The Loud House, Sabrina The Animated Series, Corner Gas Animated, The Haunted World of El Superbeasto

Posted 06 February 2016 - 12:49 AM

Zato ja i neću da žurim sa desetkom, jer ni u sedmicu još nisam potpuno pronikao (koristim je tek od leta 2013.). I za sedmicu sam, kada je još bila sveža, čuo da joj je kompatibilnost slaba, pa sam čekao da postane potpuno kompatibilna sa svime. Tako ću da radim i sad.

Osmica i desetka ubačeni u anketu.

• 0

2gq6rvQ.jpg

#167 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,871 posts
  • 508 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 06 February 2016 - 06:32 PM

Ja sam dugo koristio windows 7 i od skoro kada sam popravljao komp. instalirao sam windows 8.Dobro izgleda na prvi pogled ali jos mi je nekako tesko da se priviknem na njega.

• 0

#168 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,252 Reputation
  • Omiljeni crtać:Mawaru Penguindrum

Posted 07 February 2016 - 01:31 PM

Koristim 10-ku skoro od kada se pojavila i moram priznati da sam prezadovoljan.

• 0

#169 DJM199

DJM199
  • 3XXO a.k.a 3HHO .a.k.a EHHO

• 1,106 posts
  • 269 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT AoT

Posted 29 April 2017 - 08:26 PM

Koristim WIN 10 koji sam ugrabio tokom besplatne promocije i samo cu reci da je fenomenalan, jako stabilan i lak za koriscenje

• 0

Everything is funny, as long as it's happening to somebody else

#170 dakyorlando

dakyorlando

• 2,240 posts
  • 409 Reputation

Posted 29 April 2017 - 10:05 PM

Ja ipak ostajem pri sedmici. Moj tata ima desetku na kompu, i svaki put kad koristim taj komp nešto gunđam jer ne mogu da se snađem.

• 0

2gq6rvQ.jpg

#171 DJM199

DJM199
  • 3XXO a.k.a 3HHO .a.k.a EHHO

• 1,106 posts
  • 269 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT AoT

Posted 30 April 2017 - 06:15 AM

Meni je jedino bilo tesko da se naviknem na podesavanja oko interneta, koja su inace prava zavrzlama 

• 0

Everything is funny, as long as it's happening to somebody else

#172 Poko rocks

Poko rocks
  • Poko rocks forever

• 165 posts
  • 2 Reputation
  • Omiljeni crtać:Poko, sundjer bob

Posted 07 August 2019 - 05:41 PM

Reko bih windows 10, jer 7 nece imati bezbedne updateove 2020

• 0

:thumbup: :thumbup1: I like to dance. No matter why not. :thumbup: :thumbup1: