Jump to content

Photo

The Elder Scrolls V: Skyrim

• Please log in to reply
117 replies to this topic

#101 c1k4_ml3kc3

c1k4_ml3kc3
  • ЯдźŗēĻ

• 468 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Svi

Posted 25 November 2012 - 10:20 PM

Морам рећи да упркос шестомесечном модовању и осталим бакрачима, игру нисам заволео никако. Свиђа ми се све што је у њој одрађено на бази борби, али ми је morrowind+oblivion комбинација далеко дража.

Имам велику замерку код Skyrim-а на изглед самог дрвећа, света и изнад осталог - лоше музике.

Јесте, некоме ће се допадати ''хладна'' музика у Skyrim-у зато што је у складу хладних норд-ова, али мени не.

Још једна ствар која ме много одбија од играња јесте то што сваки Guard звучи к'о Шварци. Не иде за један TES.

Из моје перспективе Oblivion има далеко више quest-ова и колико-толико бољу причу. Мало је исувише сажвакано борити се против змајева, тих дивних бића.
Такође, игра ми делује некако dumbed down до те мере да је било ко може играти без много размишљања о томе шта би требало да се уради. Алхемија+магија су готово непостојећи у игри зато што све што је потребно јесте натоварити гомилу Health potions и наставити даље у aRPG фазону, поготово за људе који воле 3rd person (I prefer 1st person in TES, far scarier)
---

Ни у једном моменту током играња Skyrim-а се нисам поштено препао. Музика свакако није била страшна, змајеви су ми једино измамљивали осмех на лице (било ми је драго да видим змаја на екрану), али ништа посебно.

У односу на пређашње делове има јако мало тога да понуди, а читава ствар с вукодлацима је идиотлук по мом мишљењу. Упропастили су једину добру ствар у игри претварајући fine warriors into werewolves.

Позитивно су ми деловали Khajit-и, али и њих су упропастили. Једино су фино одрадили орке. То ми се допало.

Да не грешим душу о TES серијал рећи ћу да ми читав setting игре није лепо легао. Immersion = 0. Или сам превише очекивао, или је проблем у самој игри. Срећа па знам да још неки људи који воле TES су исто приметили, што је и њих одбило од играња (иако смо сви прешли много тога у самој игри, живели модови).

Надам се да ће следећи део одрадити ваљано и овог пута убацити цео Tamriel.
  • 0

Fantasy's not for the weak-minded

#102 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,252 Reputation
  • Omiljeni crtać:Mawaru Penguindrum

Posted 25 November 2012 - 10:55 PM

Kako se nisi prepao ni jednom !?

Pošteno..stvorenja, koja su planirna za tu namenu su fejlovala žestoko: undead nordovi posle drugog dungeona su predvidivi; zmaja kada god da vidiš, otme se zloban osmejak, prekida se sve ostalo i upada se u stanje uma odi ćaći..ali..ali zato medvedi su mi skraćivali život.

Opušteno tumaram ja šumicom, cvrkuću ptičice..kada u trenutku iza sebe čujem potmuo topot koraka i jedno prodorno 'Groan!'. Nznam kolko puta su me tako isprepadali.
biggrin.gif
  • 0

#103 c1k4_ml3kc3

c1k4_ml3kc3
  • ЯдźŗēĻ

• 468 posts
  • 5 Reputation

Posted 25 November 2012 - 11:43 PM

Јесте да су медведи op, али нисам се препао ама баш уопште. Када људи кажу како су гробнице у Skyrim-у "vile and scary" ја бело гледам у екран монитора.

Идем тако ја гробницом у Morrowind-у (има их само трилион), лагано се шуњам, нећу да ме види неки вампир или костур...

лагано се окренем, а иза мене

Нит' напада, нит' зуцну... само тако лебди у ваздуху. Од тада имам повремени бол у пределу срца...

///

У oblivion-у су ови смешни

али ови нису баш

У Skyrim-у могу опуштено да уђем у било коју пећиницу/тамницу, али у Oblivion-у је сваки ancestral place био прича за себе.

захваљујући предивној музици која је додавала атмосфери. Уђеш у пећину и бам, total immersion.

И, наравно, луташ тако и само чујеш ову песму негде у шимици, поред калдрме, дрвене ограде и напуштене кућице у којој је удовица до скоро живела пре но што се вратила у домовину Моровинд

А чујеш свог коња тктм-тктм-тктм-тктм-тктм. Пентраш се на планину, идеш у дивљину све док не наиђеш на напуштени fort.

So much to give. Скајрим јесте леп, али никада нисам успео да доживим full immersion.

Edited by c1k4_ml3kc3, 25 November 2012 - 11:49 PM.

• 0

#104 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,252 Reputation

Posted 26 November 2012 - 12:27 AM

Iskreno, uživao sam (uživaću) u Skajrimu i pored svih mana. Ako se prethodnima može zameriti suvoparnost, njemu može kliničnost. Kao što si sam rekao, sve ti je čisto servirano na tanjiru. Ali..uživao sam u okolišu. Milina mi je bilo prošetati do sledeće lokacije, ne koristeći fast-travel.

Kao kompletno delo idalje mi je Morrowind najdraži..da l' što me je najviše uvukao ili što sam najviše vremena proveo sa njim, nisam ni sam siguran. Jeste da je najsuvlji što se tiče dijaloga i akcije, ali ima unikatniji lore od oba nasledika: močvare sa druge planete, čudne tropske šume, orgoman vulkan u sredini i...pterodaktilaste ptice, koje smaraju svaka 2 minuta.
biggrin.gif
  • 0

#105 c1k4_ml3kc3

c1k4_ml3kc3
  • ЯдźŗēĻ

• 468 posts
  • 5 Reputation

Posted 26 November 2012 - 12:44 AM

Зато што тражи највише интелигенције, у поређењу с осталим деловима који имају Fast Travel. Morrowind захтева immersion да би могао да се игра правилно. Веома депресиван и ненормално реалан, на неки начин.

Мени је омиљен Oblivion, очигледно, иако је попљуван максимално. Прија ми музика, прија ми магија, прија ми зеленило. :}

Edited by c1k4_ml3kc3, 26 November 2012 - 12:45 AM.

• 0

#106 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,252 Reputation

Posted 26 November 2012 - 12:55 AM

Heh, pa ima sličan taj plastično/šareni kolorit, koji je izražen do bola u LoL-u i WoW-u. Kontao sam da ti najviše prija. Da ne bude zabune, nisam mislio da su stil ili animacija slični, samo taj izraženi način bojenja, koji meni ne leži oku.

Zaista je napljuvan bezveze, mnogo gore stvari su prošle bez reči. Pored svih mana i nazovi-mana, sva 3 dela gotivim i lepo se međusobno dopunjuju.
  • 0

#107 c1k4_ml3kc3

c1k4_ml3kc3
  • ЯдźŗēĻ

• 468 posts
  • 5 Reputation

Posted 26 November 2012 - 12:59 AM

Ја волим да видим боју у видео-игри. Многе сада покушавају да достигну ефекат израженог bloom-а уз што више браон боје. Недостају ми шаренолике игре, да будем прецизан и не волим када се игре утркавају која ће имати што више полигона. Рецимо, код тркачких игара ми је потребно да то добро изгледа (осим ако је karting у питању, онда је све ок), али код RPG-ева волим да видим боју. Не cartoonish style, али боју - да.

Skyrim-у је много пута замерено за мањак боје. То сам исправио, види се на мојим сликама које сам поставио пар коментара изнад biggrin.gif
  • 0

#108 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,252 Reputation

Posted 26 November 2012 - 01:09 AM

Malko sam konvencionalniji po tom pitanju..uz šaljive i veselije igre volim da ide britak i šaren kolorit, dok kod igara, koje nose neku pretpostavku ozbiljnosti, ipak volim da vidim prirodnije i mračnije boje. LoL u je prirodno da tako izgleda (svidelo se to meni ili ne), dok Skyrimu pak nije.

Hehe..provalio sam da praviš od njega Oblivion.

Btw, odigra li kojim slučajem Dawnguard?
  • 0

#109 c1k4_ml3kc3

c1k4_ml3kc3
  • ЯдźŗēĻ

• 468 posts
  • 5 Reputation

Posted 26 November 2012 - 01:17 AM

Нисам скидао DLC-еве за Skyrim, а знајући себе (и када се планете поређају адекватно) стрефиће ме неодољива жеља да поново све инсталирам и играм.

Рецимо, Borderlands је колоричан и шаљив, а опет јако реалан. Ако ниси играо ја ти то препоручујем одмах.

А од тих веселијих и комичних игара - дефинитивно Magicka. То је epic смејање.

Шта знам... волим да видим боју како бих препознао ствари. Све је било некако жуто и суво. Јес да наш свет пати од загађења, али Skyrim? С толико планина, воде, кише? biggrin.gif
  • 0

#110 c1k4_ml3kc3

c1k4_ml3kc3
  • ЯдźŗēĻ

• 468 posts
  • 5 Reputation

Posted 04 December 2012 - 04:38 PM

Sorry for double post, but it's Christopher Walken ( smile.gif )

• 0

#111 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 09 December 2012 - 02:38 AM

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#112 hah

hah
  • 50 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Naruto:)

Posted 26 December 2012 - 04:37 PM

Igirca je super, mada sam navikao na Oblivion, ali isto se hvata smile.gif

Edited by hah, 26 December 2012 - 04:37 PM.

• 0

Pshwlyu.jpg

#113 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 248 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 09 May 2013 - 02:06 PM

biggrin.gif
  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#114 mdragon

mdragon
  • Gamer

• 1,235 posts
  • 474 Reputation
  • Omiljeni crtać:One Piece

Posted 11 June 2013 - 08:34 PM

Predstavljen i Elder Scrolls Online koji dolazi na prolece 2014 godine.

Na osnovu trilera igra izgleda fenomenalno ( kao i uvek biggrin.gif ).
Morace da se stede parice biggrin.gif
  • 0

#115 mdragon

mdragon
  • Gamer

• 1,235 posts
  • 474 Reputation

Posted 12 November 2013 - 12:12 PM

Elem, da malo ozivim temu.

Proslo je 2 godine od izlaska ove sjajne igre koju i dalje igram :)

Za ove 2 godine izasla su 3 DLC-a i bezbroj modova.

Prvi DLC zvao se Dawnguard. Prica se vrti oko vampira, koji su postali sve ucestaliji u provinciji Skyrim, a ponekad napadaju i gradove. Zato dobijamo poziv iz tvrdjave Dawnguard, kako bi smo pomogli u borbi protiv vampira. Na prvoj misiji nailazimo na zenskog vampira Seranu, koja na ledjima nosi Elder scroll. Pomazemo joj da stigne do kuce gde nam njen otac nudi mogucnost da se pretvorimo u vampira. Na igracu je da odabere da li ce postati vampir i da se bori protiv ljudi iz Dawnguarda, ili ce se boriti protiv vampira. Ovaj dodatak je doneo dosta novina, medju kojima su i nova oruzja (izdvaja se samostrel), dosta novih misija, nove lokacije, jos 2 elder scrolla i mogucnost zadavanja udaraca dok jasete na konju. Dodato je i dosta novih protivnika ali i Armored Troll kojeg mozete kupiti. Uvedena su i dva nova skill tree: Vampire i Werewolf.

Drugi DLC nosio je naziv Hearthfire. Glavna odlika ovog dodatka je mogucnost gradjena svoje kuce. Sada mozete imati svoj privatni posed koji je udaljen od grada, svoju kovacnicu, bastu, stalu i jos mnogo toga. Ovaj nastavak unosi i mogucnost da usvojite dete.

Treci DLC nosi naziv Dragonborn. Cudni likovi sa maskama dolaze kod nas i kazu kako mi nismo pravi Dragonborn i kako nikada necemo moci da budemo kao prvi Dragonborn. Nakon sto sa njima obrisete patos kod jednog nalazite pismo. To pismo vas vodi u novu provinciju izvan Skyrima koja se naziva Solstheim. Solstheim je ostrvo koje je bilo prikazano u igri The Elder Scrolls III: Morrowind. Ostrvo je sada mnogo lepse, a velicina ostrva je dovoljna da pruzi nesto vise od 25 sati gameplaya. Dragonborn donosi mnostvo novih protivnika, novi materijal za craftovanje armoura, nova unikatna oruzja i armour setove, nove shoutove, medju kojima se nalazi i jedan koji omogucava jahanje zmajeva. 

• 3

#116 mdragon

mdragon
  • Gamer

• 1,235 posts
  • 474 Reputation

Posted 06 December 2013 - 08:25 PM

Izvinite na duplom postu ali... Morrowind u Skyrimu !? Ako mene pitate bilo je samo pitanje vremena :D

Skywind Mod

Ja sam nesto mladja generacija igraca, tako da nisam imao nacin da na pravi nacin osetim cari Morrowinda, ali nadam se da ce mi ovaj mod pruziti to uskraceno iskustvo :) 

Svakako se skida kada izadje :D

• 1

#117 mdragon

mdragon
  • Gamer

• 1,235 posts
  • 474 Reputation

Posted 05 January 2014 - 08:48 PM

Skywind

Ljudi jel ima neko jos da igra ovo ? :D

Ja ukljucim s vremena na vreme... Pre sam igrao mnogo vise, al sam batalio zbog one nosivosti. Smuckao neki napitak, ispio ga i sad mi je nosivost preko 500.000...

Vise se ne vracam kuci zeni i deci... i kovcegu...

• 0

#118 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 30 October 2018 - 09:47 PM

• 0

This song is ending. But the story never ends.

Similar Topics Collapse