Jump to content

Photo

Sci-Fiction Filmovi

16 replies to this topic

#1 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 07 November 2010 - 05:07 PM

Kako imamo temu sa istorijskim, epskim, western i noir filmovima moramo da imamo i temu za ovaj tip filmova.
Sto se tice mene ni ne volim a ni ne mrzim ih, tu smo na sredini.Jedno je sigurno da su to filmovi danasnjice zbog odlicne animacije i 3D tehnike ipak su mi najbolji Planet of Apes(stara trilogija) i vrlo je dobar Metropolis iz 1927..
Vasi top favourite su?

Edited by SerbianGod, 15 January 2011 - 10:11 PM.

• 1

#2 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 07 November 2010 - 07:04 PM

ne slazem se da su danasnji SF filmovi bolji od starih jer nemaju dusu..mislim uzmi u obzir da su npr za SW oni saista snimali scene u Sahari kad su na Tatuini a danas se sve to radi u sturiju..i koliko su oni truda ulozili samo za lasere u SW-u a svetlosne maceve da ne pominjem..generalno iako mi je ovo jedan od omiljenih zanrova ima teske djubradi od filmova koji nisu ni za gledanje a kamoli za pominjanje..i mnoog dobrih prica koje su imale potencijal su upropascene bas zbog toga sto je fazon bio da se sto vise nabudze..i onda film ode u propast ili ga urade super-duper dobro al ima tako debilabis pricu da to nije zdravo..film o strumfovima na steroidima sto imaju usb kabl na glavi ne zelim da pominjem..

omiljena saga mi je iz daleke daleke galaksije..bez ovih crtaca..od serija naravno neprevazidjeni X-Files(bez ovog poslednjeg filma.(-kog filma?-prim. savesti)..naravno ST serijal mi je isto jedan od omiljenih pogotovo Vojadzer...biggrin.gif

ovo je filmski zanr o kom bih mogao nadugo i nasiroko al mislim da je bolje da se ubacujem u konverzaciju nego da vas davim...biggrin.gif
  • 0

This song is ending. But the story never ends.

#3 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 07 November 2010 - 07:17 PM

Ipak ja ubrajam Star Wars serijal u iole nove filmove.
  • 0

#4 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 07 November 2010 - 07:35 PM

zavisi koja trilogija..i star wars vuce korene iz davnina iz daleke daleke galaksije...biggrin.gif
  • 0

#5 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 07 November 2010 - 09:22 PM

Ja filmove pre Star Warsa uopste i ne racunam u filmove! smile.gif Ufff ovo je bilo malo prejako... biggrin.gif
Razgovarao sam malo sa svojim profesorom knjizevnosti koji je takodje fan ove saga i dosli smo do zakljucka da Star Wars ima sve elemente moderne bajke, imamo glavnog junaka koji prolazi kroz izazove kako bi ostvario neki visi cilj, vernu druzinu koja ga prati na putu, mudrog starca koji daje savete, princezu koju treba spasiti, strasnog negativca itd. Svi ovi elementi se protezu u najvise prvom Star Warsu tj. A New Hope. Kasnije se sve vise proteze odnos otac-sin. Qui-Gon & Obi-Wan, Obi-Wan & Anakin, Luk & Obi-Wan... Mislim da nema smisla uporedjivati staru i novu trilogiju. Prva trilogija je napravila revoluciju i promenila kinematografiju dok je nova vise komercijala ali daleko od toga da je losa. Pa epizoda jedan nam je dala jednog od najboljih negativaca u Star Wars univerzumu (Darth Maul) i jednu od najboljih lightsaber tuca (Qui-Gon & Obi-Wan Vs. Darth Maul) dok je zadnja borba izmedju Obi-Wana i Anakina kruna nove trilogije. Ja ipak mislim da Dzordz Lukas nije sa ove planete vec iz daleke, daleke galaksije! klanja.gif
Star Trek nikada nisam voleo, Ok su mi prva dva Aliena, Blade Runner je dobar, Robocop je, iako malo nasilan, jako pametan SF, dok je svaki komentar za X-Files suvisan.
Mogu da kazem da sam veliki ljubitelj ovog zanra a od novijih SF filmova volim Transformerse (ako mozemo tu da ih svrstamo) a velika ocekivanja imam od Green Lanterna!

Edited by Skaplja, 07 November 2010 - 09:32 PM.

• 0
You're monster Zod! ...and I'm gonna stop you!

#6 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation
  • Omiljeni crtać:ser zile i azdaja

Posted 07 November 2010 - 09:37 PM

u Skapljo za srce me ujelo ovo "j Filmove pre SW ne ubrJm u filmove" smile.gif
  • 0
Postedite mi zivot! Koristim ga iskljucivo u civilne svrhe!

You can't give me a gun and expect not to shoot people

#7 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,370 Reputation

Posted 07 November 2010 - 09:44 PM

e imamo temu za Sw tako da nemo me terate ovde da se raspisem...al sto jes jes najbolje odradjen sit po meni u filmovima je DM..biggrin.gif

edit

e da zaboravih Aliena i predatora da navedem...biggrin.gif sto se tice Aliena svi a sto se tice predatora samo 1...AvP i Predators ne racunam u filmove..
neizostavni terminator(opmiljeni mi je drugi deo pa prvi a ova druga dva za mene ne postoje...e sad robokap..nije los moze bolje..strip mi je daleko bolji..ne znam da li se ovde ubraja i jura park koji mi je isto simpaticno ostvarenje..doduse opet prvi deo vise nego ostala dva...

edit2

zaboravih mog favorita povratak u buducnost...biggrin.gif ko je bez greha nek baci kamen al ovaj film je zaista umetnicko delo...biggrin.gif

edit3

i naravno Bill and Ted Bogus Journey a i drugi deo je dobar...biggrin.gif

edit4

MORAO SAM!!! biggrin.gif

edit5

a i sopanje OBV i Grivijus je savrseno samo sto ga mnogo glupo ubi...
  • 0

#8 Skaplja

Skaplja
  • 2,906 posts
  • 234 Reputation
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 07 November 2010 - 09:47 PM

Kao sto rekoh, mozda je bilo malo prejako...
Hteo sam samo da naglasim koliko volim SW.
Izvinjavam se ako sam te uvredio Milche. ;).gif

Edited by Skaplja, 07 November 2010 - 09:49 PM.

• 0
You're monster Zod! ...and I'm gonna stop you!

#9 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation

Posted 07 November 2010 - 09:59 PM

nisi me uvredio, malo se salim smile.gif samo sam osetljiva kad su filmovi u pitanju
  • 0

#10 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,278 posts
  • 60 Reputation

Posted 08 November 2010 - 03:00 AM

Ja sam VELIKI ljubitelj SF-a!!!

Prva knjiga koju sam pročitao bili su Zvezdani ratovi, druga Svemirska krstarica Galaktika....

Ne slažem se s konstatacijama pre i posle Zvezdanih ratova! SF je jedan od retkih žanrova koji napreduju u Holivudu i pri tome ne mislim samo na razvoj specijalnih efekata. Prosto, naučna fantastika je žanr gde je engleska književnost dominantna (Asimov, Klark, Herbert... mžemo da ih nabrajamo do sutra) pa je logična da i Holivud prati ovaj kvalitet... Danas postoje odlični zabavni SF filmovi, poput Avatara, ali i ozbiljni SF filmovi (Mesec, Gataka.....)

Dakle, ja volim i stare SF filmove poput The Day the Earth Stood Still (1951), Th, The War of the Worlds (1952), 20,000 Leagues Under the Sea (1954), This Island Earth (1955), Forbidden Planet (1956), , Journey to the Center of the Earth (1959) and On the Beach (1959)... filmove iz sedamdesetih i osamdesetih poput Galktike; Zvezdanih ratova, kao i ove današnje SF filmove.

Na moje iznenadženje volim rimejke (remake) starih SF filmova. Holivud me je ovde poprilično iznenadio smile.gif

Veliki sam poštovalac i "Sovjetske SF škole".

Mora da priznam da iako i te kako mogu da razlučim šta je dobar, a šta loš film, kada je u pitanju naučna fantastika, a pogotovo svemirska opera (Star Wars, Galktika...) mogu da gledam sve što ima dobre efekte.

Edited by crveni, 08 November 2010 - 12:28 PM.

• 0

Adaptation is the key for the survival.

#11 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation

Posted 08 November 2010 - 09:53 AM

mrzelo me juce, shame on me, da kuckam nesto o ovom zanru...kad se vrnem iz skole, ocekujte par reda
  • 0

#12 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation

Posted 09 November 2010 - 03:39 PM

kasnim, znam, ali kako kazu, better late than never ;).gif
daklem da pocnem sa tupljenjem,

Jos jedna zanimljica pojava iz pedesetih godina 20.veka bio je nastanak naucnofantasticnog filma kao posebnog filmskog zanra. Naravno i pre smo imali filmove slicnih tema. Jedan od prvih znacajnih filmova ove vrste iz doba kada nismo imali naucnufantastiku kao poseban zanr, jeste film "put na mesec" zorza melijesa iz 1902. To je ujedno covek koji je uveo fikciju u film u doba kada je on sluzio za pricanje prica iz stvarnog zivota. Takodje i neki filmovi Frica Lnaga, kao na primer Metropolos iz 1929. koji je inace bio omiljen Hitlerov film, samo sto je Lang odbio da radi za Hitlera (bio je jevrejin).Ono sto razlikuje ove filmove, sa naucnomfantastikom posle WW2 jeste cinjenica da se ovde bave pojedinacnim sukobima pre nego globalnim. Sa ratom i pretnjom od nuklearne katastrofe rasirila se svest o tome da nauka i tehnologija mogu da uticu na sudbimu citave ljudske vrste,pa je ubrzo potom moderan naucnofantasticni film usredsedjen na opasnost od globalne katastrofe i na putovanje u svemir. Prvi znacajan film ove vrste bio je Destianation Moon iz 1950 od Irvina Picela. Potom su usledili Roketship XM Kurta Nojmana, Five Archa Obolera...svi ovi filmovi su imali dobru produkciju i slicnu temu. Bavili su se nekom vrstom krize koja preti opstanku sveta izazvanom nuklearnim ratom ili vanzemaljskom invazijom. Posto je to vec doba hladnog rata, paranoja koja je vladala planetom je bila pogodno tlo za razvijanje ovakvog zanra...
Posto ovi filmovi racunaju na strah kod gledalaca bili su pogodni za dalje razvijanje. Na primer iz filma Stvar, koji se bavi dolaskom opasnog bica na planetu Zemlju, zapocet je ciklus filmova sa cudovistima i mutantima (nindza kornjaceeee) koji su mutirali zbog radijacije i nuklearnog zagadjenja....Japanci su se posebno dobro snasli u ovom polju smisljajuci seriju svojih cudovista..godzila na primer...
  • 0

#13 Sofronije

Sofronije
  • 212 posts
  • 3 Reputation
  • Omiljeni crtać:South Park, Beavis and Butt - Head

Posted 10 November 2010 - 11:16 AM

Obozavam SF filmove! Inace, omiljeni film mi je Kjubrikova "2001: Odiseja u svemiru", koja, naravno, prevazilazi granice SF filma i koja je jedan od filmova-medjasa sedme umetnosti. Obozavam i "Solaris" Andreja Tarkovskog, "Brazil" Terija Gilijama, "Invaziju kradljivaca tela" Dona Zigela i mnoge druge.

Edited by Sofronije, 10 November 2010 - 11:17 AM.

• 0
I will hope, my soul will fly, so I will live forever
Heart will die, my soul will fly, and I will live forever

#14 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation

Posted 10 November 2010 - 03:11 PM

Solaris i Odiseja su remek dela...a Kjubrik i Tarkovski jedni od mojih omiljenih reditelja (ne zbog navedenih filmova nego sve ukupno)
  • 0

#15 Sofronije

Sofronije
  • 212 posts
  • 3 Reputation
  • Omiljeni crtać:South Park, Beavis and Butt - Head

Posted 22 November 2010 - 07:04 PM

Apsolutno, Kjubrika i Tarkovskog cenim zbog svih njihovih filmova. Inace, Kjubrik je moj omiljeni reditelj i tesko mi je da izdvojim neki njegov film kao naj, ali ako bih bas morao to bi bila "Odiseja". Za Tarkovskog smatram da je najbolji ruski reditelj.

Edited by Sofronije, 22 November 2010 - 07:05 PM.

• 1
I will hope, my soul will fly, so I will live forever
Heart will die, my soul will fly, and I will live forever

#16 Trihinela

Trihinela
  • 193 posts
  • 78 Reputation
  • Omiljeni crtać:Looney Tunes-i

Posted 25 May 2019 - 08:48 AM

U ovom šestom nastavku terminatora se čak  i Linda Hamilton  nakon 27 godina vratila franšizi,

Edited by Trihinela, 25 May 2019 - 08:49 AM.

• 1

#17 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,278 posts
  • 60 Reputation

Posted 28 May 2019 - 09:22 PM

ne slazem se da su danasnji SF filmovi bolji od starih jer nemaju dusu..

ovo je filmski zanr o kom bih mogao nadugo i nasiroko al mislim da je bolje da se ubacujem u konverzaciju nego da vas davim.https://en.wikipedia...rstellar_(film)

Interstellar je po meni najbolji SF film koji je rađen po originalnom scenariju.  :P
  • 0

Adaptation is the key for the survival.

Reply to this topic