Jump to content

Photo

The Prince of Egypt (Princ Egipta, 1998)

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 NightGhost

NightGhost
  • i'll make a man out of you

• 2,511 posts
  • 555 Reputation
  • Omiljeni crtać:mulan , prince of egypt

Posted 04 October 2010 - 08:23 PM

32qzWqQ.jpg

aAmfsOl.png Xisisxx.png

U starom Egiptu, Jovčevd, jevrejska robinja, i njena deca Miriam i Aron, gledaju kako jevrejske muške bebe otimaju i ubijaju egipatski vojnici, po naređenju Faraona Seta I, koji se plaši da bi povećanje broja jevrejskih muškaraca moglo da dovede do pobune. Kako bi spasila svog novorođenog sina, Jočevd ga stavlja u korpu i pušta ga da pluta Nilom, nadajući se da će ga Bog paziti. Miriam prati korpu i posmatra kako njenog mlađeg brata pronalazi kraljica Egipta Tuja, koja mu daje ime Mojsije. Kasnije Mojsije postaje princ Egipta i saznaje za svoj indetitet i za svoju sudbinu, da postane izabrani prorok svog naroda. To ne odgovara njegovom polu bratu Ramzesu, koji mu se suprostavlja.

0Y6JaC3.png

• 1
Cvet koji cveta u divljini vrlo je redak i najlepsi je od svih.

#2 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,271 posts
  • 57 Reputation

Posted 04 October 2010 - 09:02 PM

Da, stvarno dopbar crtani film DreamWorks Animation studija; Ima malih odstupanja od Biblije, film je na žalost pratila i kontraverza... zabranjen je u Egiptu i na Maldivima

QUOTE (daniloivanovski @ Oct 4 2010, 07:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Prelepa biblijska prica, nema sta ima dobre pesme.

^^ Nisam baš razumeo?

Edited by Artband, 07 September 2016 - 12:22 PM.

• 0

Adaptation is the key for the survival.

#3 NightGhost

NightGhost
  • i'll make a man out of you

• 2,511 posts
  • 555 Reputation
  • Omiljeni crtać:mulan , prince of egypt

Posted 05 October 2010 - 07:49 PM

sto je bio zabranjen u egiptu i maldivima

• 0
Cvet koji cveta u divljini vrlo je redak i najlepsi je od svih.

#4 cartoonking

cartoonking
  • 867 posts
  • 25 Reputation
  • Omiljeni crtać:naruto

Posted 24 March 2011 - 12:23 AM

Ovo je uradjeno isto kao simbad i put u el dorado.Religijski crtani.Medjutim priči nije kraj kao u crtanom, bilo je tu još 40 godina lutanja pustinjom, zlatna krava, i Mojsije nije doživeo obećanu zemlju.
Što se tiče zabrane, Egipćani sigurno ne vole da budu prikazani kao negativci, iako je mala veza izmedju drevnog egipta i današnjeg, a možda, možda zbog toga što su izrael i egipat bili u sukobu...
  • 1
You can run, but you can not SLIDE...

#5 duksim1984

duksim1984
  • 1,462 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 24 March 2011 - 05:01 PM

Extra crtani. Odlično urađen.
  • 0

#6 Sajovac^

Sajovac^
  • MicroIce!

• 1,664 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Galaktički fudbal...

Posted 24 March 2011 - 05:03 PM

Baš je dobar crtani.
  • 0

#7 Stefy

Stefy
  • 238 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Aladdin: The Return of Jafar

Posted 30 May 2011 - 02:48 PM

Nisam gledao, ali me privlači jer volim sve što ima veze s Egiptom.
  • 0

#8 nemam.pojma

nemam.pojma
  • 3 posts
  • 1 Reputation

Posted 21 July 2011 - 01:50 PM

odlične pjesme iz filma, sinkronizirano...
  • 0

#9 bsjeka90

bsjeka90
  • Kavabunga

• 3,651 posts
  • 11 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindza kornjace

Posted 21 July 2011 - 02:05 PM

Mislim da su Mariah i Whitney rasturile koliko su dobro otpevale When you believe. Crtac je odlican biggrin.gif
  • 0
Posted Image

#10 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 247 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 21 July 2011 - 02:07 PM

Nikad nisam gledao ceo crtac ali je odlican smile.gif
  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#11 Tamarica

Tamarica
  • Prva Dama Foruma :P

• 2,129 posts
  • 21 Reputation
  • Omiljeni crtać:Lepotica i zver

Posted 28 September 2011 - 07:51 PM

Je l' moguce da nisam komentarisala ovaj film? Blesavih stvari na ovom svetu...

Sjajan je, lepo je obradjena biblijska prica... Crtezi mi se mnogo svidjaju, a muzika je toliko sjajna da sam se najezila u toku nekih scena... Sve preporuke (osim ako niste Egipcanin tongue.gif ) ... A da, i na tu temu zabrane, mislim da bi onda svaki treci americki film trebao da bude zabranjen kod nas i Rusa... tongue.gif
  • 0

#12 Ono Vako

Ono Vako
  • 1,846 posts
  • 25 Reputation
  • Omiljeni crtać:Ren i Stimpi,TMNT,Shaman King

Posted 31 March 2012 - 08:54 AM

Gledao sam pocetak pre jedno malo vise od 1 godinu jedva ga se secam , samo znam da je crtani odliicaann i da me privlaci...
  • 0
Ishod je takav kakav ga ti stvoris, a ne kakav ti ga sudbina nametne!

#13 Gollum

Gollum
  • 304 posts
  • 11 Reputation
  • Omiljeni crtać:Uspavana lepotica

Posted 21 August 2012 - 12:40 PM

Ovo mi je kad sam bio klinac bio jedan od omiljenih crtanih filmova.. Gledao sam ga u bioskopu kada se te pojavio...
Juce sam ga skinuo s neta i gledao nakon 7, 8 godina sigurno...
Zanimljiva prica, grafick i lepo odradjen film, sjajna muzika smile.gif
Najbolji deo u filmu mi je kada stapom razdvaja more..
  • 0
VOLIM.... umetnost, proleće, noć, more, morske plodove ( lignje naročito ), životinje, Beograd, Veneciju, Mediteran, prijatelje, jagode, uspomene iz detinjstva, putovanja, Diznijeve filmove, magiju, Kalemegdan, Avalu, razglednice, zvuk violine, antičku Grčku, raznovrsnost, vodu, prirodu, smeh, suze, Sunce, leptire, etno muziku, renesansu, kinesku hranu, latinski jezik, istoriju, matematiku, psihologe, snove, Gospodara prstenova, gajde, pozorište, veštice, srebro, čokoladu, slobodu, ..... :wub:

NE VOLIM.... nasilje, džibere, mržnju, Cecu, umišljene ljude, blato, narodnjake, laži, pranje sudova, kasnu jesen, politiku i političare, ljude koji zabadaju svoj nos u tuđe živote, domaće reality-e, ništa što je nametnuto, patlidžan, air max patike, svoju srednju školu, pacove, zlato, dlake, Novi Beograd, bol, odlazak zubaru, fiziku i hemiju, glasne komšije, lopove, ratluk, telenovele, budilnik, bol u grlu, agresiju, nepravdu .... :bljak:

#14 Captain

Captain
  • ƎⱭIƧЯƎHTO

• 2,199 posts
  • 145 Reputation
  • Omiljeni crtać:Pokémon, Dragon Ball Z, Death Note

Posted 21 August 2012 - 01:22 PM

QUOTE (daniloivanovski @ Oct 5 2010, 08:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sto je bio zabranjen u egiptu i maldivima

Film je zabranjen u Egiptu (90% stanovnika su muslimani) jer prikazuje islamskog poslanika Mojsija (Musa, Moše - svejedno) sto je prema nekim ucenjacima zabranjeno (mada koliko ja znam nije).
  • 0

#15 Gollum

Gollum
  • 304 posts
  • 11 Reputation

Posted 21 August 2012 - 08:02 PM

Svasta... Mojsije je ziveo mnooogo pre pojave islama... Mada, ja zapravo i nisam vernik niti verujem u sve sto pise u bibliji, ali nije mi jasno zasto iko zabranjuje ovaj film.. a ako je vec to razlog, kako da ga nisu zabranili i u drugim islamskim zemljama?
  • 0
VOLIM.... umetnost, proleće, noć, more, morske plodove ( lignje naročito ), životinje, Beograd, Veneciju, Mediteran, prijatelje, jagode, uspomene iz detinjstva, putovanja, Diznijeve filmove, magiju, Kalemegdan, Avalu, razglednice, zvuk violine, antičku Grčku, raznovrsnost, vodu, prirodu, smeh, suze, Sunce, leptire, etno muziku, renesansu, kinesku hranu, latinski jezik, istoriju, matematiku, psihologe, snove, Gospodara prstenova, gajde, pozorište, veštice, srebro, čokoladu, slobodu, ..... :wub:

NE VOLIM.... nasilje, džibere, mržnju, Cecu, umišljene ljude, blato, narodnjake, laži, pranje sudova, kasnu jesen, politiku i političare, ljude koji zabadaju svoj nos u tuđe živote, domaće reality-e, ništa što je nametnuto, patlidžan, air max patike, svoju srednju školu, pacove, zlato, dlake, Novi Beograd, bol, odlazak zubaru, fiziku i hemiju, glasne komšije, lopove, ratluk, telenovele, budilnik, bol u grlu, agresiju, nepravdu .... :bljak:

#16 Captain

Captain
  • ƎⱭIƧЯƎHTO

• 2,199 posts
  • 145 Reputation
  • Omiljeni crtać:Pokémon, Dragon Ball Z, Death Note

Posted 21 August 2012 - 08:21 PM

Svasta... Mojsije je ziveo mnooogo pre pojave islama

Vjerujem da si mislio reci prije utemeljenja Islama. Muslimanima se smatraju ne samo sljedbenici Muhammeda, već i ljudi koji su kao Božje poslanike i Božje robove prihvatili Abrahama (Ibrahima a.s.), Mojsija (Musaa a.s.), Isusa (Isaa a.s.) itd.

kako da ga nisu zabranili i u drugim islamskim zemljama?

Zato sto su misljenja razlicita, nigdje nema nista konkretno objasnjeno.

Krsimo pravila foruma ovom raspravom biggrin.gif
  • 0

#17 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,271 posts
  • 57 Reputation

Posted 21 August 2012 - 08:43 PM

Ne, ne kršite! Nikoga ne vređate!

Crtani je, kada je izašao, pratila priča, pa ga je pratila. Ako to proglasimo tabuom u ovoj Temi, ona sama gubi smisao.

U Islamu je zabranjeno oslikavanje proroka, a Mojsija (kao i Isusa) smatraju prorokom... Zabranjen je i u Maleziji.

• 0

Adaptation is the key for the survival.

#18 Gollum

Gollum
  • 304 posts
  • 11 Reputation

Posted 21 August 2012 - 09:07 PM

i ja ne smatram da smo krsili pravila... niti smo vredjali... ja generalno sam vrlo tolerantan religijski, i postujem sve vernike i religije a licno ne osecam pripadnost nijednoj...
Bilo mi je samo cudno da se film zabranjuje bilo gde, jer sam za to da svi imaju pravo da izaberu sta zele da gledaju (mada podrzavam ogranicenja za mladje od 12, 16, 18 god)
  • 0

#19 c1k4_ml3kc3

c1k4_ml3kc3
  • ЯдźŗēĻ

• 468 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Svi

Posted 09 November 2012 - 12:19 AM

Ово је један од дугометражних цртаћа који се никако не смеју пропустити. :}

Сећам се да смо га гледали у породичном амбијенту, тј. сви седели на поду, клопали грицкалице и уживали. То је било још на VHS-у раније...
  • 0

Fantasy's not for the weak-minded

#20 cobi63

cobi63
  • 3 posts
  • 0 Reputation

Posted 09 March 2013 - 08:48 PM

ja sam ovo gledao odavno i imao na starom kopu za cerku (kao i sve barbi crtace) e onda je komp riknuo otisao hard i cao zdravo sa crtacima.Evo veceras me spopala za ovaj crtac ubih se od trazenja sve mrtvi linkovi ili ruska sihronizacija i nekako posto sam godinama unazad bio moderator i super moderator i ko-admin na mnogim nasim najacim forumima jos se secam nekih caka kako da olaksam pretagu i naidjoh na ovja forum za crtace.Definitvno ce mi trebati,posto pod oznakom OBAVEZNO moram da gledam sa cerom i ako sam zagazio u 5 deceniju

da znam kao sto rekoh imam dosta iskustva od ranijih godina,ostalo jos nesto u celavoj glavi,komentar sam napisao posle skidanja.Prvo skidanje da vidim da li radi pa onda pohvale,sto je i logicno zar ne?Pozdrav
  • 0

Similar Topics Collapse