Jump to content

Photo

My Neighbor Totoro (Moj Sused Totoro, 1988)

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 extremesportist

extremesportist
  • 1,257 posts
  • 282 Reputation

Posted 11 September 2016 - 01:36 PM

SPKYg2S.gif

aAmfsOl.png Xisisxx.png

"Drveće i ljudi su nekada bili dobri prijatelji. Video sam ovo drvo i odlučio da tu kupim kuću," rekao je tata jedne male i jedne još manje devojčice, Satsuki i Mei. Oni su došli da žive na selu, blizu bolnice u kojoj se oporavlja njihova majka. Sačekali bi njen oporavak i svi zajedno uživali u hladovini ogromnog drveta... Ali da li bi sve bilo kako biva da njihov sused nije Totoro! A to ogromno drvo je njegov dom...

"Moj sused Totoro" je jedan od filmova kojim se Hajao Mijazaki predstavio svetskoj publici pridavši japanskoj animaciji veliki kulturološki značaj. Totoro je postao omiljen među japanskom decom, kao Vini Pu među britanskom.
  • 2

Posted Image

#2 DJM199

DJM199
  • 3XXO a.k.a 3HHO .a.k.a EHHO

• 1,047 posts
  • 256 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT AoT

Posted 13 November 2016 - 09:19 AM

Nisam ni provalio da ima ovaj topik. Jedino sto mogu da kazem je da obozavam Totoro-a. Pogledao sam ga bar 10 puta, i svaki put sam ocaran pejzazima.

• 0

Everything is funny, as long as it's happening to somebody else

#3 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,623 posts
  • 1,240 Reputation

Posted 01 September 2018 - 01:07 AM

super_sini.jpg

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#4 DJM199

DJM199

• 1,047 posts
  • 256 Reputation

Posted 05 November 2018 - 06:04 PM

Nekoliko puta sam se zapitao koliko ljudi mogu da budu (da tako kazem) udareni u mozak da smisle tako morbidne slike koje bi nekom detetu stvarale traume... (ne mislim na sliku iznad da ne bi bilo zabune, ovo je cista zezancija, nego na druge slike na netu koje stvarno nisu za forum)

Moram priznati da sam na netu puno puta vidjao likove iz raznih crtaca koji su izmenjeni na neki mracan nacin ali ubedljivo najstrasnije slike su upravo za ovaj anime, negde sam cak procitao da se on vezuje za sumskog duha koji privlaci decu i onda ih guta celu i da je upravo zato onako debeo (mislim da cu jos nekome upropastiti detinjstvo :P )

• 0

#5 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,655 posts
  • 454 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 05 November 2018 - 09:52 PM

negde sam cak procitao da se on vezuje za sumskog duha koji privlaci decu i onda ih guta celu i da je upravo zato onako debeo (mislim da cu jos nekome upropastiti detinjstvo :P )

FirmAlertGerbil-size_restricted.gif

Provaljen je... :D

• 0

#6 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,623 posts
  • 1,240 Reputation

Posted 05 November 2018 - 10:13 PM

Vecu glupost za Totoroa nisam procitao od ove da jede decu. To su oni ljudi koji se previse zanesu u tumacenje odredjenih dela i onda misle da su popili svu pamet ovog sveta. Sto je rekao moj ortak aludirajuci na poznati zez "nekada je zavesa jednostavno plava".

• 0

#7 DJM199

DJM199

• 1,047 posts
  • 256 Reputation

Posted 10 November 2018 - 07:59 PM

^ pa pazi i to stoji mada opet kad pogledas japanci imaju dosta verovanja u svojoj kulturi sto se tice duhova i raznih drugih "morbidnih" stvari pa je mozda iz toga i izvuceno ovakvo verovanje

• 0

#8 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,623 posts
  • 1,240 Reputation

Posted 10 November 2018 - 08:33 PM

Kao neko ko je clan mnogih fandoma i kako sam istima posvetio nebrojeno mnogo vremena (iskreno sramota me i da priznam koliko) znam da namirisem teorije koje su BS samo po ideji a kamoli po onome sto je napisano.

• 0