Jump to content

Photo

Star Wars (1977-)

• Please log in to reply
353 replies to this topic

#1 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 227 Reputation
  • Omiljeni crtać:Avatar: The Last Airbender

Posted 06 August 2009 - 05:06 PM

Linkovi
Zvanicni sajt
Wikia
Wookiepedia

Slika:

Ovo je naj SF ostavrenje ikada.Pusteno u sest delova tj epizoda po meni je naj osveta Sith-a.Neverovatno su dobro smislili Republiku uopste potpuno novo drustvo,poredak,organe reda smile.gif Lucas je stvorio legendu

Edited by Joda, 06 August 2009 - 09:55 PM.

• 0

Zetsubou wo shirou. Kore wa Uchiha Madara. Kami no chikara ga!

tumblr_mqxekwSaZG1r60ay5o1_500.gif

#2 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,636 posts
  • 1,242 Reputation

Posted 06 August 2009 - 10:10 PM

e pretece me kolega...ja sam teo da otvorim temu al me mrzelo...e ali mogu da odgovorim...biggrin.gif

jedna od mojih omiljenih saga...doduse od kad u Povratku Dzedaja dolaze evoksi mi je malo olabavilo...ne znam zasto nije mi se svidelo...a posle su doveli i Dzar-Dzar Binksa...
Omiljeni deo mi je...hmmm....pa kolju se Imperija Uzvraca Udarac i Napada Klonova...Omiljeni lik mi je sad na cudjenje mnogih Obi-Van (Ben) Kenobi...od pocetka mi ej bio najsimpaticniji.prvo ga je glumio Alek Ginis a posle je tu rolu fenomenalno odradio Juan MekGreror...Jedina stvar koja mi nije jasna je sto svi sitovi moraju glupo da umru...?pocevsi od Dart Mola,preko Dart Tiranusa(Grof Duku) pa i samog Dart Sidijusa a.k.a Imperator i na kraju Dart Vejder...ali kad se predje preko tih nekih propusta koje su anpravili dobijamo pdlicnu pricu koja nam dozvoljava da oslobodimo nasu mastu i da se vinemo visoko...u poslednje vreme Lukas unistava Star Wars fransizu....pogotovo sa ovim nazovi crtanim u kom je Anakin dobio padavana...a Lukas je najavio jos 1oo takvih crtaca...ako tako bude bilo ja mislim da je to kraj jedne prelepe price...nazalost...
  • 0

This song is ending. But the story never ends.

#3 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 227 Reputation

Posted 06 August 2009 - 10:16 PM

Ne mogu a da se ne slozim sa tobom.Prve tri epizode tj sad 4,5,6 su postavile standard koje su ove nove tri propratile.Nema nista cudno kod Obi Vana on je i meni omiljeni lik,smiren ali opasan kad treba,mada po meni i Samuel L Dzekson ima extra rolu.Za vecinu se slazem da su glupo umrli ali sto bas su extra Anakin i Obi Van sredili Dart Mola.Jedino sto je malo losije u epizodama sa Luke-om i vejderom jesu borbe koje su ipak odradjene bolje u novim epizodama.
To za crtace definitivno.Onaj clone wars kada Anakin ima padavana(ako ne gresim neki stvor sa zutim lightsaber-om) je jako los,dosta ispod standarda Star wars-a
  • 0

#4 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,636 posts
  • 1,242 Reputation

Posted 06 August 2009 - 10:28 PM

meni je i inace nadimak Joda koj sam dobio po malom zelenom...biggrin.gif

ali Obi mi je iz prve trilogije prirastao za srce...sto se tice Semjuela koj tumaci lik Mejs Vindua jedinog Dzedaja koji koristi ljubicastu svetlosnu sablju on mi je isto mnogo dobar lik a narocito u crtanoj seriji koju je uradio Cartoon Network.Borba Kvaj Gon+Obi Van vs Dart Mol je jedna od boljih gde se lepo bre biju.Kad Dart Mol sopne nogom Obi Vana ili mad ga Kvaj Gon sopne sejberom...mislim to je nesto spektakularno...biggrin.gif
ali glupo mi je sto se Dart Mol onako baronise na kraju umesto da odma kokne Obi Vana on se zeza sa lajt sejberom baca varnice...Dzizs...i onda Obi Van odradi majstorski poso...skidam kapu...

(OBOZAVAM MEJDENE)

da se vratimo na pricu...u onim starijim delovima borbe izmedju dzedaja i sitova su bile smesne ono kad se gube a u stvari vidis i sam da samo masu rukama...mada meni to sad daje car da gledam jer vidis koliko su se ljudi trudili da obave tako nesto i koliko su zeleli da to lepo izgleda...dok danas je sve u masini...ne bi mogao da se odlucim koja mi je trilogija bolja mada mislim da ova nova ipak pobedjuje za neku malu razliku...sve u svemu...svaki puyt kad imam priliku gledam,citam,slusam i uzivam...

May the Force be with you my Jedi friend...always...
  • 0

#5 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 06 August 2009 - 10:35 PM

Star Wars sam prvi put gledao redom, znači prvo ova nova tri pa posle stara tri. Ovi stari filmovi mi se ne sviđaju... nisu toliko loši po kvalitetu ali su ipak prva tri ostavila najači utisak - razvoj Anakina kao lika i sl.
  • 0

Posted Image

#6 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 227 Reputation

Posted 06 August 2009 - 10:36 PM

To mi je oduvek bilo zanimljivo to sto koristi ljubicasti svetlosni mac smile.gif,te takodje to sto Sith Lordi koriste red smile.gif
Eh da je on tad koknuo Obija ko bi od Luke napravio Jedi-ja(osim tvog imenjaka)
U pravu si,kakva je tada tehnologija bila a George je uspeo da stvori ovakvu legendu,cak i ako ima propusta ne mozes a da ga ne volis smile.gif
Sto se tice crtanog jedini koji mi se svideo je onaj sto se davao na film+-u,prati sagu,samo kratko traju epizode.
Ja se trudim da gledam svaki mesec,imam na cd-a ali mi predstavlja uzivanje kada dodje godisnjica filma jer onda film+ ceo vikend daje filmove i crtace Star Wars
May the force be with you too,my friend: )
tnx za video smile.gif
  • 0

#7 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,636 posts
  • 1,242 Reputation

Posted 06 August 2009 - 10:52 PM

@ ted

Anakin je ekstra odradjen jer se lepo vidi da mali ne zna sta oce...a i onaj njegov monolog Padme,koju glumi prelepa Natali Portman, kad je pobio ono selo Taskena da ce biti najjaci dzedaj je ustvari jedan od trenutaka kad se vidi da on vude ka tamnoj strani...

@ cajin

koristiti ljubicasti lightsaber je najteze jer je to skola u kojoj moras nauciti da potpuno ovladas silo i oni zalaze cak malo i na tamnu stranu ali ne skoroz...zato njih ima malo...jedini koji je uspeo da potpuno 1oo% ovlada silom je Luk a to vidimo u Povratko Dzedaja kada bez problema koristi fors grip (gusenje)...
  • 0

#8 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 227 Reputation

Posted 06 August 2009 - 10:56 PM

Vidis to za lightsaber nisam znao.Da Luk je postao mocniji i od Jode mada je to malo glupo jer Joda je stvorio red Jedi-ja
ug taj Force Grip kako je mocan u igricama smile.gif
  • 0

#9 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,636 posts
  • 1,242 Reputation

Posted 06 August 2009 - 11:07 PM

e sad postavlja se pitanje da li je Joda prvi dzedaj...e a cak je i on imao svog mastera koj se zvao Gormo...prvi dzedaj se rodio na Koruskantu 25ooo godina pre prvog dela fantomske pretnje i zvao se Kaja Sinis on je prvi poceo da oseca silu i da uci ljude sili...Joda je jedini koji je bez ikoga sam osetio silu i prvi koji je izmislio nacine borbe lajtsejberom i podelio ih na boje...

a evo ti je lista midihloranaca...da je Anakin ostao na pravom putu on bi bio najjaci dzedaj...

Anakin Skywalker / Darth Vader = 27,700
Darth Sidious / Emperor Palpatine (with Kyber Crystal) = 20,500
Yoda = 17,700
Luke Skywalker = 14,500
Count Dooku / Darth Tyranus = 13,500
Obi-Wan Kenobi = 13,400
Mace Windu = 12,000
Darth Maul = 12,000
General Grievous = 11,900

• 0

#10 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 227 Reputation

Posted 06 August 2009 - 11:10 PM

U pogledu filma mislio sam da znam dosta ali ocigledno si ti master a ja padavan smile.gif
A reci mi one munje iz ruku je l' to vestina Sith-a ili...?
Posto i Joda to zna smile.gif
  • 0

#11 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,636 posts
  • 1,242 Reputation

Posted 06 August 2009 - 11:16 PM

ne,ne,ne...ako mislis na scenu iz Napada klonova gde se on bije sa Dukuom on je uspesno uz pomoc sile uhvatio njegovu munju i vratio je nazad...mada ako se ja dobro secam mislim da je u nekoj knjizi koja se desava posle 6-og dela kad je Luk digo novi red da je on jednom to koristio...mada nisam siguran...nemo da me drzis za rec...

Edited by Joda, 07 August 2009 - 08:34 AM.

• 0

#12 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 227 Reputation

Posted 06 August 2009 - 11:19 PM

A ja mislio da ju je zaustavio zato sto i sam zna da je koristi...Pih pa nije Joda nesto mocan onda tongue.gif smile.gif
  • 0

#13 walrus_fm

walrus_fm
  • Jedi Master u penziji

• 3,434 posts
  • 15 Reputation
  • Omiljeni crtać:Štrumfovi

Posted 06 August 2009 - 11:22 PM

• 0
Nekoć davno postojala je šumica u kojoj su u svom tajnom naselju živjela malena stvorenja, a zvali su se štrumfovi i bili su dobri. A bio je tu i Gargamel, zli čarobnjak. On je bio zao... Kako mrzim štrumfove!!! Pohvatat ću ja vas, pohvatat ću vas pa bilo mi to zadnje što ću učiniti u životu... Dakle šuma je još uvijek tamo i ako oslušnete čut će te bijesan Gargamelov glas a ako ste dobri možda načas ugledate i štrumfove.

#14 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,636 posts
  • 1,242 Reputation

Posted 06 August 2009 - 11:23 PM

ali to je zato sto on ne koristi tamnu stranu...kontas?zato sto sve te kul forice sa silom(davljenje,munjice,masivni fors pus i sve ostale)smislili sitovi da bi sebi olaksali put dovrha...
  • 0

#15 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 227 Reputation

Posted 06 August 2009 - 11:25 PM

Znam da ne voli to da koristi nego sam cisto mislio da zna kad su ga opisali kao tako mocnog Jedi-ja
  • 0

#16 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,636 posts
  • 1,242 Reputation

Posted 06 August 2009 - 11:27 PM

pa pazi da nije bilo njega ne bi bilo ovakvih dzedaja zato sto je on kao sto vec napisah izmislio svu tu podelu sile i te fazone...on se smatra za najjaceg dzedaja ikada...

Edited by Joda, 06 August 2009 - 11:35 PM.

• 0

#17 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 227 Reputation

Posted 06 August 2009 - 11:30 PM

Oke smile.gif
P.S Super avatar smile.gif
  • 0

#18 st.dragan

st.dragan
  • 8,972 posts
  • 7 Reputation

Posted 07 August 2009 - 12:21 AM

Ovako...meni su omiljene epizode 4,5,6. Prvo sam ih gledao i nekako su mi prirasle za srce...Mada, one trke u Epizodi 1....extra odradjene. Dok je radila, omiljena igrica mi je bila StarWars Racer...bas sa tim trkama smile.gif

A nasem masteru Jodaju puno hvala, saznao sam mnogo toga citajuci ove postove o StarWars-ima. Samo nastavi tako....verujem da znas jos puno toga interesantnog smile.gif
  • 0
Svi električni uređaji rade na sivi dim. Kada sivi dim izađe, uređaj više ne radi.

#19 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,636 posts
  • 1,242 Reputation

Posted 07 August 2009 - 08:36 AM

trke pod rrejserima su fenomenalne...i ja sam imao SW Pod Racers sto je dragan igrao...ja se sa toga nisam skidao...meni omiljena trka na tu tematiku je iz Lego Star Wars-a...
  • 0

#20 Tigress

Tigress
  • 533 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Kung Fu Panda

Posted 07 August 2009 - 11:56 AM

Bila sam veliki ljubitelj ovog serijala do pojave zadnja tri nastavka kada sam se skroz razočarala. Jednostavno mi više to nije to, izgubilo je nekadašnji duh.
  • 0

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info