Jump to content

Photo

Toy Story (Priča o igračkama, 1995)

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 23 September 2008 - 10:49 AM

wAYjQtm.jpg

aAmfsOl.png Xisisxx.png

Priča o igračkama u kojoj su sve igračke žive samo kada nema ljudi u blizini. Glavni likovi su igračke dečaka Endija (Andy) koje vode vrlo interesantan život u njegovoj sobi. Najomiljenija Endijeva igračka, a samim tim i glavna igračka, je kauboj Vudi (Woody). Vudi je uživao da bude vođa igračaka sve dok Endi nije dobio novu igračku za rođendan - svemirskog rendžera Baz Lajtira (Buzz Lightyear) koji je u velikoj meri moderniji od Vudija. Baz momentalno postaje No.1 među Endijevim igračkama što Vudiju i nije prijalo. Jednom prilikom, prilikom manje rasprave, Vudi je slučajno izbacio Baza napolje kroz prozor. Ostale igračke su optužile Vudija za taj incident i naterale su ga da ide napolje i da vrati Baza. Napolju dolazi do većih komplikacija tako da Vudi mora ići mnogo dalje od kuće kako bi vratio Baza. Takođe, mora se vratiti kući što pre jer se Endijeva porodica seli sa imanja...

Srodne teme:
Toy Story 2
Toy Story 3

Obožavam prva dva dela i po meni su to najbolji crtaći koji dolaze iz Piksara. Dopada mi se što je zaplet dobar (u oba dela), priče su napete i drže pažnju do samog kraja. Oba dela su sličnog kvaliteta a nadam se da će takav biti i treći koji nam stiže narednog leta. :)

0Y6JaC3.png

• 0

Posted Image

#2 ChedaBihel

ChedaBihel
  • 8 posts
  • 0 Reputation

Posted 08 October 2008 - 08:39 PM

mnogo je dobar, uvek sam gotivio woody-a!

Edited by Boga, 17 December 2008 - 01:33 PM.

• 0

#3 Mystique

Mystique
  • 6 posts
  • 0 Reputation

Posted 13 October 2008 - 11:42 PM

Ja sam, nazalost, gledala samo prvi deo... moracu da odgledam i ostale cim nadjem vremena...
  • 0

#4 Sima_strahota

Sima_strahota
  • 8 posts
  • 0 Reputation

Posted 25 October 2008 - 01:42 PM

Mnogo dobri crtaci.Nazalost nisam gledao treci deo

• 0

#5 stoperka

stoperka
  • Cruel As Cruella

• 1,948 posts
  • 19 Reputation
  • Omiljeni crtać:Ser Zile :)

Posted 25 October 2008 - 03:36 PM

meni ovaj crtac nesto uopste nije legao :(
ne znam zasto, ali mi nije zanimljiv.

Edited by Boga, 17 December 2008 - 01:34 PM.

• 0
Posted Image

#6 Exce

Exce
  • 4 posts
  • 0 Reputation

Posted 22 November 2008 - 02:52 AM

Crtani je fenomenalan , posebno prvi deo.

Edited by Boga, 17 December 2008 - 01:34 PM.

• 0

#7 shalamon

shalamon
  • 4 posts
  • 0 Reputation

Posted 22 November 2008 - 05:49 PM

Prvi deo je odlican, ostali onako, mada vecini dece ili bolje da kazem devojcicama nije preterano interesantan.
  • 0

#8 danijeldav

danijeldav
  • 8 posts
  • 0 Reputation

Posted 26 November 2008 - 03:34 PM

Odlican prvi deo,drugi onako,a za treci nisam ni znao,pogledacu
  • 0

#9 malena beba

malena beba
  • 58 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Tom i Jerry, Code Lyoko

Posted 30 November 2008 - 04:14 PM

Ja sam devojčica i crtani mi je super. Gledala sam ga jednom na TV-u, ušla sam na polovini filma, i nisam mogla od TV-a da se odvojim do kraja filma. Ali pošto sam tada bila mala u odnosu na sada, i sve to se odavno desilo, zaboravila sam imena. :( Tada mi je omiljen lik bio ona igračka- devojčica sa štapom (tada mi je bilo važno kako lik izgleda, a ne njegove osobine... a sada bi mi bio onaj kauboj (zato što je smešan). Nadam se da će se mojoj sestri takođe dopasti film, jer je ona mala, pa ne znam koliko će joj biti zanimljiv.
E sada... ne znam koji deo sam gledala, uglavnom su kauboj i robot (ne znam zašto), bili van kuće, daleko od ostalih prijatelja-igračaka. Da stvar bude još gora, ostale igračke su išle na neko putovanje, ili su se selile (opet se ne sećam  :(). Oni su zapali u ruke nekog strašnog deteta koje je imao svoju laboratoriju i pravio se da je doktor. Pravio je svoje čudne kreacije tako što je od jedne igračke odsekao glavu, od druge noge...
I na kraju su se spasili i ušli u kola u zadnjem trenutku kada su ostale igračke već krenule na put.
Prema vašim opisima to je prvi deo. Sada ću da ga ponovo pogledam, pa će sećanje da mi se vrati.

Ovde na forumu spominjete filmove, koji mi nikad ne bi pali napamet da ih ponovo gledam, nego ih potpuno smaknem s' uma.

Edited by Boga, 17 December 2008 - 01:38 PM.

• 0

#10 mata zamlata

mata zamlata
  • 6 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Simpsons

Posted 16 December 2008 - 02:28 AM

Ceri se svideo prvi deo Toy Story.
Zaista se ne secam drugog dela, mora da je bio prosecan. Da je bio los sigurno bih ga zapamtio laugh.gif
U svakom slucaju radujem se nastavcima, dokle god ne diraju u Disney svetinje.
Kako su krenuli sa produkcijom uplasio sam se da cu sa unucima da gledam Pepeljuga 13 - Revolutions, Bambi Vs. Lion King ili jos bolje Pocahontas Vs. Hercues - Final death match
  • 0

#11 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 13 June 2009 - 12:44 PM

Ubačen je tizer trejler trećeg dela u prvi post. smile.gif
  • 0

Posted Image

#12 goldengaidin

goldengaidin
  • 610 posts
  • 7 Reputation

Posted 13 June 2009 - 02:30 PM

Jedan od najboljih Dizni-Pixar crtaca biggrin.gif
Od premijere prvog dela gledao sam ga desetak puta (sa prevodom, bez prevoda ,sa par sihronizacija smile.gif )
Kod ovakvih crtaca pod obavezno je gledanje nekoliko puta da bi se zapazili detalji wink.gif

Jedva cekam treci deo smile.gif
  • 0

#13 _Kiba^13

_Kiba^13
  • 92 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:NGE

Posted 24 August 2009 - 07:10 PM

extra je...
  • 0

#14 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,271 posts
  • 57 Reputation

Posted 30 December 2009 - 01:15 AM

Odgledao sam samo prvi deo i to sinhronizovan! Sasvim je gledljiv crtani (za odrasle), a mislim da se deci malko više sviđa.

Odlična sinhronizacija!
  • 0

Adaptation is the key for the survival.

#15 gigxon

gigxon
  • 1 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:simsonovi

Posted 08 January 2010 - 02:07 AM

ja sam gledo isto 1 deo.

• 0

#16 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,271 posts
  • 57 Reputation

Posted 08 January 2010 - 02:40 AM

^^

Ne reče nam šta misliš o istom!?

huh.gif
  • 0

#17 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 30 January 2010 - 05:53 PM

Još jedan trejler za 3. deo thumbup.gif

Sada otprilike znamo o čemu će se raditi smile.gif

• 0

Posted Image

#18 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,271 posts
  • 57 Reputation

Posted 11 February 2010 - 02:13 PM

QUOTE (st.dragan @ Feb 11 2010, 01:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
„Diznijev“ crtać na srpskom prvi put na velikom platnu
„Priča o igračkama“ u bioskopima

Nova, 3D verzija prvog dela "Priče o igračkama", po mnogima najuticajnijeg crtanog filma u istoriji, od danas je na repertoaru bioskopa u Srbiji.

Film "Priča o igračkama" prikazuje fantastičan svet naseljen igračkama koje se kreću i govore i koje imaju sopstvene snove i nadmetanja. Kada se pojavio 1995. godine, nominovan je za tri "Oskara" i dva "Zlatna globusa" i bio najisplativiji film te godine sa zarađenih 550 miliona dolara. Drugi deo je na blagajnama čak premašio original, a "Priča o igračkama" je dobila epitet vanvremenskog klasika.
- Sada u bioskopima možemo pogledati prvi od tri dela "Priče o igračkama". Drugi nastavak nas očekuje već 1. aprila, a povratak "Dizni-Piksar" "Priče o igračkama" će kulminirati "Pričom o igračkama 3", potpuno novom avanturom koja u bioskope stiže 17. juna ove godine.
Vudiju, visokom i mršavom, dopadljivom kauboju, glas je pozajmio Gordan Kičić, Bazu Lajtjiru, neustrašivom svemirskom rendžeru, Dragoljub Ljubičić Mićko, a u ostalim ulogama našli su se Dubravko Jovanović, Lazar Dubovac, Branko Jerinić, Branislav Platiša, Nada Blam, Nikola Todorović… Songove izvodi Dejan Cukić.

Izvor: Blic

• 0

#19 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,271 posts
  • 57 Reputation

Posted 12 February 2010 - 11:07 PM

Film je sinhornizovan na srpski! Ovo je prvi Diznijev animirani film za bioskopsku distribuciju koji je sinhronizovan na srpski. Vudiju, visokom i mršavom, dopadljivom kauboju, glas je pozajmio Gordan Kičić, a Bazu Lajtjiru, neustrašivom svemirskom rendžeru, Dragoljub Ljubičić Mićko. Ovaj neobičan dvojac vremenom će naučiti da ostavi po strani lične razmirice kad ih okolnosti razdvoje od vlasnika Endija i kada se nađu u urnebesnoj misiji prepunoj avanture gde je jedini način da prežive da sklope nesiguran savez.

Inače, ovo prvi od tri dela "Priče o igračkama", a drugi nastavak vas očekuje već 1. aprila!

Povratak Dizni/Piksarove "Priče o igračkama 1" na veliko platno označava početak Dizni digitalne 3D "Priče o igračkama" proslave, koja će kulminirati potpuno novom avanturom sa Bazom i Vudijem u glavnim ulogama: filmom "Priča o igračkama 3" – koji u naše bioskope stiže 17. juna.

Izvor: NaDlanu.com
  • 0

#20 AxE

AxE
  • Da li su kod crnca crna i krvna zrnca???

• 365 posts
  • 1 Reputation

Posted 01 April 2010 - 08:53 PM

Mozda najomiljeniji CGI crtani film...mnogo dobro odradjen u svakom pogledu

• 0

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info