Jump to content

Photo

Stare video igre sa konzola

• Please log in to reply
501 replies to this topic

#1 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža kornjače

Posted 09 October 2008 - 11:41 PM

Da li ste imali neku konzolu kao klinci? smile.gif

Ja sam prvo imao Rambo, koji je imao užasnu grafiku i umesto džojstika koristile su se plastične ručke koje sam ja za kratko vreme uspeo da skrcam ;D Godinu dana kasnije mi je deda doneo iz Nemačke original NES.

...i ta konzola mi je baš dugo trajala, dok je jednoga dana nisam slučajno zakačio i oborio je sa stolice...posle toga više nije bilo leka. :'( :'( :'( Onda sam kao zamenu kupio na budži Terminator biggrin.gif biggrin.gif koji je bio samo loša kopija NES-a i ubrzo je riknuo....A kasnije za Božić dobijam originalnu Segu.

Nju imam i dan danas ali su mi džojstici pokvareni tako da mogu samo ponekad da je uključim i podsetim se tih vremena. Kasnije sam planirao da kupim Sony Playstation kada je izašao, ali odustadoh, jer sam imao ortaka koji je držao igraonicu pa sam tamo visio ceo dan za dž. ;D ;D ;D

Što se tiče igara sa Nintenda su mi omiljene bile ubedljivo Nindža kornjače svi delovi, Super Mario i Bucky O'Hare....dok sam na Segi najviše cepao Mortal Kombat 3 i NBA sa društvom. smile.gif

Super Nintendo sam vrlo malo igrao, više sam ga gledao na tv-u...čini mi se da se emisija prikazivala na BK i da je voditelj bio Neša Nenadović....i da uvek sam navijao za ekipu Beosofta. smile.gif smile.gif smile.gif

Ovde možete slobodno pisati i o igricama sa konzola a i o samim konzolama. smile.gif Danas je sve te igrice moguće igrati na kompu preko emulatora....

Evo nekih korisnih sajtova:

- Za download emulatora
www.emulator-zone.com

- Za download igara (romova)
www.romhustler.net Preporuka
www.romnation.net
www.rom-world.com

Da čujem sada vas...
  • 1

#2 drveni_advokat

drveni_advokat
  • 483 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:svi diznijevi crtaći

Posted 10 October 2008 - 04:01 AM

super Mario definitivno ;D

kada se setim još neke, dopisaću.

Edited by drveni_advokat, 17 December 2008 - 01:21 AM.

• 0
www.drveniadvokat.com

#3 Fluffy

Fluffy
  • Kaladont Nindža

• 2,976 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Shaun the Sheep

Posted 27 October 2008 - 10:10 AM

Obozavam stare konzole!! Imala sam Super Nintendo kad sam bila mala, obozavala sam sve varijante Super Maria, kad naidjemo na neki nivo koji nismo mogli da predjemo u pomoc su prilazili i roditelji, cela porodica je bila u stanju dan i noc da igra tu igru. Volela sam i Segu, sav dzeparac sam trosila na iznajmljivanje iste, tu sam najvise igrala Aladina. I ne volim te igrice da igram na kompu, nije to taj osecaj  :(
  • 0

Posted Image
Choose Your Destiny... Flawless Victory!

#4 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 27 October 2008 - 12:21 PM

I ne volim te igrice da igram na kompu, nije to taj osecaj  :(

Slažem se, ali opet nije loše podsetiti se tih dana. ;)

Edited by drveni_advokat, 17 December 2008 - 01:22 AM.

• 0

#5 Fluffy

Fluffy
  • Kaladont Nindža

• 2,976 posts
  • 0 Reputation

Posted 27 October 2008 - 12:33 PM

Da, ali ja bih ipak najviše volela da nadjem negde da kupim Nintendo i Segu sa gomilom igrica 

Edited by drveni_advokat, 17 December 2008 - 01:22 AM.

• 0

Posted Image

#6 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 27 October 2008 - 12:38 PM

Pa ima da se nađe po buvljacima. ...ali teško da ćeš negde naći original. :( Ja još uvek čuvam Segu ali mogu samo da je pustim, ne mogu da igram, jer su mi džojstici prsli. :(

Edited by drveni_advokat, 17 December 2008 - 01:23 AM.

• 0

#7 Fluffy

Fluffy
  • Kaladont Nindža

• 2,976 posts
  • 0 Reputation

Posted 27 October 2008 - 03:14 PM

Imaš i džojstike po buvljacima, moja sestra je našla original džojstik za Super Nintendo

• 0

Posted Image

#8 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 27 October 2008 - 03:16 PM

Ja nisam našao za Segu :( :( :(

• 0

#9 drveni_advokat

drveni_advokat
  • 483 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:svi diznijevi crtaći

Posted 27 October 2008 - 04:36 PM

sp je solidan naslednik sege :)
  • 0
www.drveniadvokat.com

#10 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 27 October 2008 - 04:52 PM

Eh da je samo naslednik nego je potpuno pregazio...

Pročitaj

The Nintendo Entertainment System was one of the most popular game consoles of all time and Nintendo thought they could keep this success going for years to come. Even with the announcement of the 16-bit Sega Mega Drive in 1988, Nintendo were still happy with their NES and thought 16-bit was premature or unnecessary. That was until they noticed the Mega Drive taking over the market due to its superior quality. Nintendo quickly began development of the Super Famicom.

Nintendo CEO Hiroshi Yamauchi once again put Masayuki Uemura in charge of creating the system. The Super Famicom would be 16-bit, just as they had originally wanted for the Famicom, but due to the high prices of such components at the time of making the Famicom, almost a decade before, it had to be 8-bit. But now, during the design of the Super Famicom, the prices had fallen much lower and could now be used in the console while still keeping production costs down.

The Super Famicom was released on the 21st November 1990 in Japan, and basically took over the market (about 80% of the market was eventually taken by the Super Famicom after it had been established). A shortage of supplies meant that the Super Famicom's US release would be delayed one year, meanwhile the success of the Genesis (The American version of the Mega Drive) continued to grow with its arcade ports and quality sports games.

It was September 1st 1991 when the Super Famicom was released in America at a price of US$200. It was renamed the Super Nintendo Entertainment System and designed differently, however, some PAL versions of the Super NES look the same as the Super Famicom. The American version was designed in a way that you could not rest a drink on top of it. Often what occurred with the NES was that people would rest their drink on the console (which could be easily done on the flat surface), which would sometimes be spilt into the console, causing problems. The American Super NES has many curved surfaces, making it almost impossible to balance a drink on.

Although the Super NES took time to catch up with the well-established Genesis, it finally made it. This is largely due to the exclusive games made for the SNES, considered some of the best games ever made. SNES was released in the UK in April 1992 for �150 and a few weeks later in Germany. In 1997 Nintendo released a new design SNES which was smaller and lighter. It sold for US$99.99 and was brought out just to make a few last sales to anyone still interested in 16-bit games during this time of 32-bit consoles. The RF output and expansion ports are not present on this version and so hopes of a SNES-CD completely died.

In the end, the SNES library was larger than the Genesis and the amount of consoles sold was almost twice as many. Nintendo had won the 16-bit war.

Obratite pažnju na poslednje dve rečenice. ;)

Edited by Milan87, 03 January 2009 - 08:47 PM.

• 0

#11 flower power

flower power
  • 11 posts
  • 0 Reputation

Posted 27 October 2008 - 06:55 PM

hoho :)
ja sam zaljubljen u stare konzolne igrice.
moji su jedno vreme drzali segateku, pa sam imao pristup gomili igara za smd2 od kojih mi je omiljeni bio sonic the hedgehog 2, koji i dan danas igram.
nedavno sam uspeo da pazarim gp2x rucnu konzolu

na tome mogu da se teraju emulatori za segu, snes, nes, gb/c/a i jos tako kojesta, pa sad prelazim sve sto sam propustio ili sam bio suvise mali da bih mu se ozbiljno posvetio..
trenutno igram castlevania: circle of the moon, sonic-a 2, warsong i tako jos ponesto i presrecan sam kad na pauzi izmedju predavanja izvucem igrackicu i ganjam piksele :D
na pcu sam na emulatoru presao zeldu sa snesa nedavno i bas sam se odusevio koliko ta igra ima sati gameplaya..
  • 0
for octopon!

#12 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 01 December 2008 - 09:35 PM

Ja sam celu osnovnu školu proveo uz igrice... Koliko sam samo vremena na to trošio, umesto da sam čitao knjige ili nešto pametnije radio... Ali gotovo sad, ušlo u krv ;)
Kao klinac sam imao jedno 3-4 Terminatora....ljudi kako je to kilav aparat... a tek džojstici, imao sam ih preko 10. Tu sam voleo mnoge igrice a i dosta sam se menjao sa ostalima. Terminator je u to vreme bila najpopularnija konzola :D
Drugu konzolu koju sam imao (još uvek je imam) je Game Boy Pocket (moj je plav ;))

To je stvarno carska konzola. Koliko smo nju mučili i drndali i ne fali joj ni dan-danas ništa. Imao sam samo jednu igru Wario Land 3 ali dobro...odlična igra, probajte na emulatoru ;)
Uz GB sam imao i jedan dodatak - Pocket Light (slika ispod). Tada je slika na ekranu duplo veća ali ga nisam često koristio zato što muti sliku.

Takođe, morao sam da kupim i adapter (GB Pocekt, naravno, zahteva specijalan GB adapter ). Može da se igra i sa baterijama ali se ton mora smanjiti kako bi baterije trajale duže.
Pred srednju školu sam kupio prvi PC i otada konzole odlaze u istoriju....
Inače, mnogo sam voleo i PlayStation i staru Segu ali u to vreme nisam mogao da ih imam. Danas, kada mogu da imam na desetine hiljada igara na svim mogućim konzolama (emulatori), meni se više ne igra. Eto ti sad 

Edited by drveni_advokat, 17 December 2008 - 01:26 AM.

• 0

Posted Image

#13 Vladimir

Vladimir
  • 161 posts
  • 0 Reputation

Posted 02 December 2008 - 10:51 PM

Ja sam imao neki krsh Nintendo pijachni.
Kad sam igrao igrice komsiluk je mogao da gleda na svojim televizorima direktan prenos.
Imale su kao neke zice, jedna ide u krsh Nintendo a druga u TV ...  nekakav bezicni prenos slike do TV-a :) a moglo je i preko kabla normalno.
  • 0

#14 nidzokralj

nidzokralj
  • 5 posts
  • 0 Reputation

Posted 04 December 2008 - 09:06 PM

Ma sega je bila zakon...
Najviše sam igrao SUPER MARIO i Tenkove!

Zna li neko može li se skinuti s' neta mario ali da je identičan kao na segi?

Edited by drveni_advokat, 17 December 2008 - 01:27 AM.

• 0

#15 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 04 December 2008 - 09:10 PM

Čitaj prvi post!

Edited by drveni_advokat, 17 December 2008 - 01:27 AM.

• 0

#16 Fluffy

Fluffy
  • Kaladont Nindža

• 2,976 posts
  • 0 Reputation

Posted 05 December 2008 - 08:37 AM

Ja sam izgleda jako tupava za te emulatore  nikad mi nije uspelo da pokrenem bilo koj igricu

Edited by drveni_advokat, 17 December 2008 - 01:28 AM.

• 0

Posted Image

#17 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 05 December 2008 - 10:42 AM

Ja sam izgleda jako tupava za te emulatore  nikad mi nije uspelo da pokrenem bilo koj igricu

Samo reci ako hoćeš neki da probaš... da ti damo tutorial ;)

• 0

Posted Image

#18 rranitca

rranitca
  • 867 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:The Grim Adventures of Billy & Mandy

Posted 05 December 2008 - 11:41 AM

ja se igram sa:
MAME32 - igrice sa automata ,
Project64 - igrice sa Nintenda 64,
i neki emulator za segu, čini mi se da se .exe zove G1 (odavno ga nisam ukljucivao)

• 0
ni

#19 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 22 January 2009 - 12:04 AM

Jedna od igara koju igram i dan danas je Dr. Mario, naročito sada kada imam konkurenciju (sestra počela opasno da igra), kao i Super Mario Bros 3 za SNES i to duel Marija i Luiđija (kao Super Mario Bros za NES samo mnogo zanimljivije) smile.gif
  • 0

Posted Image

#20 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 927 Reputation

Posted 22 January 2009 - 12:21 AM

Jao da, Dr.Mario, ima i na NES-u i na SNES-u samo što je na ovom drugom malo bolja grafika. Odavno to nisam igrao ali jeste jako zarazno. smile.gif

Trenutno sam počeo na Segi igru Spiderman & Venom - Separation anxiety. Čista borilačka, nije loša...
  • 0

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info