Jump to content

Photo

Zapisi duše..

• Please log in to reply
322 replies to this topic

#21 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation
  • Omiljeni crtać:ser zile i azdaja

Posted 24 February 2010 - 11:03 PM

Pogubljeno je cesljao razdeljak zuba jezikom, dok je razmatrao moj predlog. On je naime bio da svaku vlas kose zameni za misao. Nije ga prihvatio.
  • 0
Postedite mi zivot! Koristim ga iskljucivo u civilne svrhe!

You can't give me a gun and expect not to shoot people

#22 Sho-ne

Sho-ne
  • Silent Water

• 801 posts
  • 9 Reputation
  • Omiljeni crtać:Le Piaf

Posted 24 February 2010 - 11:47 PM

Samuraj je govorio tiho i nosio mač sa sobom. Dok se neprijatelj trudio da okrene glavu i priđe mu bliže kako bi čuo njegove zbunjujuće reči, išao je pravo na njegovu oštricu.
Dok su dva najbrža revolveraša divljeg zapada čekala ko će prvi da trepne, zrno prašine nošene povetarcem je odlučilo pobednika.
Ne mogavši da sakrije svoju pravu prirodu, neprijatelju je nesvesno otkrio svoju slabost i gde je najranjiviji, spremno je dočekao napad.

Edited by Nesa, 24 February 2010 - 11:53 PM.

• 0
Turn your face to the sun, and the shadows fall behind you.

#23 GajchE

GajchE
  • No world can bear my silence

• 170 posts
  • 17 Reputation
  • Omiljeni crtać:One Piece,Madagaskar,Pingvini sa Madagaskara,TMNT,Adventure Time...

Posted 25 February 2010 - 07:08 PM

...na kraju,istina je da ce se ljudi uvek najvise bojati da priznaju sebi ono sto je najgore u njima...Zar to nije ironicno,pretvaramo se da smo ruze i kojekakve razne druge cvecke, a u sustini,na kraju dana,kada ostanemo sami,uvek ostane neka maska koju ne mozemo skinuti sa lica...
  • 0

#24 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT

Posted 25 February 2010 - 07:44 PM

znas gajche, ljudi katkad i kada postanu svesni onog najgoreg u sebi, preuzimaju te osobine kao vodece, i postaju njihova glavna karakteristika.. a tako, onaj ambis (gore pominjani), pocinje da progovara i dominira njihovom licnoscu.. da, mnogo je ironije u zivotu.. ali, znam samo jedno.. nista nije apsolutno crno ili belo.. toliko nijansi postoji.. ;).gif

Edited by naki, 25 February 2010 - 07:45 PM.

• 0

#25 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation

Posted 27 February 2010 - 10:07 AM

psssst...lomim jednu dusu
  • 0

#26 GajchE

GajchE

• 170 posts
  • 17 Reputation
  • Omiljeni crtać:One Piece,Madagaskar,Pingvini sa Madagaskara,TMNT,Adventure Time...

Posted 06 March 2010 - 08:25 PM

Evo necega sto sam skoro napisao...Doslo mi je onako...na BUM:

Za srecu dovoljno je...
Jedna pesma na zrnu prasine,
Jedna rec koja kao sunce greje,
Jedan osmeh da obojis ceo sivi svet
Temperama svog osmeha...

P.S:Naki,svidja mi se kako si uspela da nadjes vezu izmedju Ambisa i moje "male psihoanaliticke" filozofije...uopste nisam razmisljao o tome,ali se apsolutno slazem sa tobom...

Sta je ovo ljudi,pa nemoguce da niko nema nikakav zapis da stavi ovde,ajmo bre,zivnite malo...
  • 0

#27 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 06 March 2010 - 09:10 PM

Gajche...drago mi je da podstičemo jedni druge na razmišljanje.. biggrin.gif
... i posle svega.. nakon suza, tuge i boli.. dolazimo do iskonske snage, koja nas je održala vekovima.. omogućila da dotaknemo bozansko.. a to je ljubav.. sa večnim saputnicama.. verom i nadom .. smile.gif
  • 0

#28 Sho-ne

Sho-ne
  • Silent Water

• 801 posts
  • 9 Reputation
  • Omiljeni crtać:Le Piaf

Posted 06 March 2010 - 10:57 PM

QUOTE (GajchE @ Mar 6 2010, 08:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Sta je ovo ljudi,pa nemoguce da niko nema nikakav zapis da stavi ovde,ajmo bre,zivnite malo...

Najlepši zapisi su oni nastali pred san. Ljudi sanjajte i podelite svoje lepe snove sa vama. Možda vam se ispune ako nam ih ispričate.

• 0
Turn your face to the sun, and the shadows fall behind you.

#29 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 13 March 2010 - 08:20 PM

И док ветар , пријатног мартовског дана, разноси усахли ваздух што даље од овог дела света, моје срце задрхти.. Данашњи дан донео је део мене.. Зачетника породице, стуба који је имао снаге, пуне шездесет и три године, да држи темеље нашег знамења. Мој деда.. Мој херој, небеско плавих очију и осмеха наде.. Волели су га многи, још већи је био број оних, који су то нису чинили. Био је свима пријатељ, без мере, увек са пруженом руком и вером у људе.. Гасио је пожаре, пловио морем, ствaрао благородне винограде, градио другима,а себи узео.. Сломили су га људи, који за част нису знали.. Који су желели све, а нису знали да већ поседовали његово тело.. Ипак, сачувао је своје најмилије, свој ковчег блага у којем је уткао душу.. То му нису могли одузети. Дечије наиван, последњи пут дао је свој длан. Овог пута није било назад. Болест га је одвела далеко од своје деце, унучића.. Далеко од оног што је имао..Пронашао је своје уточиште, негде на небесима, међу звездама.. Остао је понеки засађени орас, као вечни помен на његово постојање. Сваке године обрадује путнике пролазнике својим даровима, несебично, благонаклоно, са тихим миром поља и равнице.. Као што је то мој деда чинио..

Edited by naki, 13 March 2010 - 08:29 PM.

• 0

#30 GajchE

GajchE

• 170 posts
  • 17 Reputation

Posted 21 March 2010 - 06:01 AM

Veceras mi treba neko
Ko ce biti samnom
Dok tragovi u snegu blede.
Veceras mi treba lek
Protiv rana na srcu
Koje ponovo pokusavaju da se otvore.

Ako sutra odem,
Pamti me porecima
Sto cu ti ih sad reci.
Neka iza mene ostanu
Samo price i secanja
Na sve ono lepo
Sto se desilo nekada davno
Kad smo bili klinci

Moj mali andjele,
Ponekad pomislim
Da je smisao
Samo prazna recenica u kojoj
Nema mesta za proslost,buducnost
I moje srce...

Zato ga sada poklanjam tebi
Jer je samo ovo sada,sa nama,
Ono sto mojoj dusi daje potpuni smisao

P.S:Izvinjavam se sto me nije bilo neko vreme...Nije da se hvalim,ali radim na mojoj novoj pesmi (instrumentalu),pa sam malo prezauaet sa aranziranjem...Naky,jel ovo zadnje sto si napisala,tvoje ili nesto sto te je pokrenulo?

• 0

#31 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 21 March 2010 - 06:49 PM

Ej, Gajche, hvala na tvom doprinosu ovoj temi.. biggrin.gif Da, to zadnje sam napisala na dan rodjenja mog dede, sasvim slucajno, podstaknuta emocijama..Spomen voljenom dedi ..
  • 0

#32 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 04 April 2010 - 11:33 AM

Vera nas je odrzala, vera nas je spasavala, vera nam je davala snage za napred! Slavimo danasnji dan kao simbol pobede zivota nad smrti, kao trijumf vecnog nad propadljivim.. Radujmo se zivotu, jer lepota zivljenja je docekati suncani zrak, osetiti blagi povetarac na licu, ugledati igru ptica na nebeskom svodu.. Biti uz porodicu.. Najmilijima pruziti neznost.. Bezuslovnu ljubav svima.. smile.gif
  • 0

#33 mima86

mima86
  • 20 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:pera kojot

Posted 04 April 2010 - 07:53 PM

Jedan od onih dana kada se probudim sa željom da čitavog dana ne ustajem iz kreveta,ne palim svijetlo,ležim sklupčana i placem. Ali,ustajem,navlačim lažni osmijeh,i pretvaram se da je sve u najboljem redu. I tako odradim smjenu na poslu,ljubazna i prijatna kao i uvijek,i krećem kući da se ponovo uvučem u krevet i preležim ostatak dana. A tamo me čeka iznenadjenje. Ti,koji me poznaješ bolje od svih,koji znaš sva moja raspoloženja, znaš da danas ne želim da budem sama. Po prvi put danas,na mom licu je iskren osmijeh. Sve počinje da dobija smisao. Hvala ti.
  • 0
i sva nasa nadanja su izbledela od cekanja.....
toliko puta sam zamisljao kako me oblak nekud odneo...
negde daleko...........u zaborav........

#34 GajchE

GajchE

• 170 posts
  • 17 Reputation

Posted 22 April 2010 - 09:44 PM

Ljubav je kocka koja ce ti uvek pokazati zmijske oci i najcesce se truditi da te prevari na samo njoj poznat nacin koji ostavlja onaj sladunjavo-gorki ukus u ustima...
  • 0

#35 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 22 April 2010 - 11:18 PM

Bezuslovna ljubav je dar Bozji da nevinoscu detinjeg pogleda , sa osmehom nade i vere u srcima , radujemo se zivotu koji postoji u nama i oko nas.
  • 0

#36 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 22 April 2010 - 11:24 PM

QUOTE (GajchE @ Apr 22 2010, 10:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ljubav je kocka koja ce ti uvek pokazati zmijske oci i najcesce se truditi da te prevari na samo njoj poznat nacin koji ostavlja onaj sladunjavo-gorki ukus u ustima...

I ljubav, na zalost, biva zlouptrebljena od strane ljudi, kojima zivotne okolnosti nametnuse los glas i dela.. Zlo pokusava da se ovaploti kroz njeno bice, isprlja cistotu, dajuci joj nakaradni izraz.. Oni koji poznaju snagu istinskog dobra, znaju da ljubav , sama po sebi,ne ume da prevari.. Tu sposobnost poseduju ljudi.. One zalutale duse na putu ovozemaljskom..
  • 0

#37 GajchE

GajchE

• 170 posts
  • 17 Reputation

Posted 25 April 2010 - 05:41 PM

...na sve imas odgovor,a? dry.gif
Sad sam skroz demotivisan za pisanje... bored.gif
  • 0

#38 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 25 April 2010 - 07:02 PM

a sto? nemam na sve odgovor.. samo se nadovezujem na pricu.. i to je sve..

izvini ako ti remetim autonomiju price..
  • 0

#39 GajchE

GajchE

• 170 posts
  • 17 Reputation

Posted 26 April 2010 - 12:51 AM

hehe...ma ne remetis nista samo mi je nekako...hmm...napadno (da tako kazem,mada to DEFINITIVNO nije pravi izraz) kad neko na nesto moje dopise nesto svoje...a osim toga,naki,samo sam hteo da vidim reakciju... biggrin.gif

Edited by GajchE, 26 April 2010 - 12:52 AM.

• 0

#40 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation

Posted 26 April 2010 - 08:54 PM

Polomljena o oblak, meseceva svetlost je okrnjeno trazila put do jazbine andjela. Sapat nanizah na kanap ciji jedan kraj obesih o zvezdu a drugi zabacih u okean davno prelistanih stranica, da se o njega tako razapetog cesa vetar svaki put kad dune od zapada ka istoku.
  • 0