Jump to content

Photo

Zapisi duše..

• Please log in to reply
322 replies to this topic

#41 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT

Posted 26 April 2010 - 09:35 PM

gajche,kazem ti.. sve to dozivljavam kao nadovezivanje.. jedne misli na drugu.. jednog dela na drugu.. iskreno, u skladu sa postojecim emocijama.. nadam se da razumes.. ali ok.. od sada svako svoju autonomiju ima smile.gif
  • 0

#42 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 28 April 2010 - 10:43 PM

Lutanje kroz magle sadašnjice, traženje utehe u dnu caše i davanju tela, a duša.. želiš da je izbaciš iz sebe sa zadnjim dimom cigarete koji uneseš u svoje biće..
  • 0

#43 GajchE

GajchE
  • No world can bear my silence

• 170 posts
  • 17 Reputation
  • Omiljeni crtać:One Piece,Madagaskar,Pingvini sa Madagaskara,TMNT,Adventure Time...

Posted 30 April 2010 - 11:33 PM

Lutanje kroz magle sadašnjice, traženje utehe u dnu caše i davanju tela, a duša.. želiš da je izbaciš iz sebe sa zadnjim dimom cigarete koji uneseš u svoje biće..

...i ti bi to nazvao zivotom,prijatelju?To,kada se svako jutro budis pitajuci se da li svet oko tebe uopste i postoji?Kada se svako jutro gledas u ogledalo pitajuci se ko je ta osoba sto gleda u tebe ili,jos gore,kad se ne usudjes da pogledas u ogledalo zato sto se bojis onoga sto ces tamo videti,bojis se da ce te tamo jednom prilikom sacekati neko drugo lice,neki drugi covek i neko drugo bice koje nikad nisi zeleo da postanes?
Ne prijatelju,to nije uloga za coveka poput tebe...Ti nastavi da glumis svoj zivot,a onda,kad shvatis da se u zivotu ne racuna gluma,odupri se tom celicnom stisku realnosti i oboj svoj zivot bojama koje nikada nece izbledeti...Ja?Za mene je vec odavno kasno...

Naki...Izvini,ali me je tvoj zapis toliko impresionirao da sam morao da se nadovezem...
PS:Ja nisam rekao da se ljutim,i da trazim autonomiju nad svojim recima i stihovima...samo sam rekao kako se osecam kad neko na nesto moje dopise nesto svoje...slobodno pisite ,bre,nemoj bukvalno to da shvatis kad sam rekao "napadno"(ionako sam rekao da to DEFINITIVNO nije pravi izraz,za pocetak,previse je...paaa...napadan...hehe... ;).gif )mozda je bolji izraz "iznenadjen"

Edited by GajchE, 30 April 2010 - 11:40 PM.

• 0

#44 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 08 May 2010 - 04:04 PM

Zasjaj sunce nad ovom palatom placa i ocaja.. Podari nam zivota zrak i odagnaj zlokobne nemire.. Doleti beli golube.. Pokloni glas ovoj potmuloj tisini.. Probudi duh humanosti..
  • 0

#45 GajchE

GajchE

• 170 posts
  • 17 Reputation
  • Omiljeni crtać:One Piece,Madagaskar,Pingvini sa Madagaskara,TMNT,Adventure Time...

Posted 08 May 2010 - 11:44 PM

...pronadji tu tanusnu,skrivenu svetlost zvezde sakrivene iza duge,pozovi melodiju fine prasine sto je vetar raznosi kroz ravnicu skidajuci je sa krila leptira,dodirni i obrisi suzu sa obraza jedne uplakane devojcice,neka joj uspavanka pocinje mojom pesmom koju sam joj davno posvetio...

• 0

#46 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 16 May 2010 - 07:16 PM

I opet počinju kiše.. Možda ce oprati suze sa lica uplakane devojcice.. Želela je malo. Pružila svoj dlan.. Za svoju iskrenost dobila je šamar života.. Naivno, zaigrao je nevini obraz.. Nije sklanjala pogled.. Dobio je dijamantski sjaj.. Nece vise plakati..
  • 0

#47 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 04 June 2010 - 12:42 PM

Bojim se.. Bojim se posvestiti ti stih. . Neku reč.. Nežnu, svilenu, od srca odnetu.. U svet donetu.. Možda će je uhvatiti.. Uzeti u svoje ruke.. Zgužvati je snažnim stiskom.. Bojim se poželeti te među drugima.. Prepoznaće čeznju mog pogleda.. Uočiti drhtaj što se nemirno otima na usnama.. Osetiće toplinu mog daha kojim grejem tvoje biće.. A sve sto želim si ti.. I zagrljaj tvojih ruku oko mog struka.. .. Kradem noć za tebe.. Uzimam delic života da ga pruzim tvojim dlanovima.. Moje usne na tvom licu.. Niska poljubaca krasi obrise tvog lika.. Osmeh.. I linija na obrazu koja me vodi do tvojih usana.. Svet je igraonica naših tela.. Duše su se vinule do nebesa.. Upravo to činm.. Dajem naš delić ovom papiru.. Čuvaće nas, kao onaj pas, koji je strpljivo čekao tvoj dolazak pored mene.. Sećas se?Primio te je blizu.. Mirno, dostojanstveno sa poklonom, povukao bi se u noc.. Neko bi rekao manirom pravog dzentlimena.. Imali ste dogovor.. Ispunili ste obećanje dato jedno drugom.. Čuvali ste moje biće..
  • 0

#48 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 29 July 2010 - 11:18 PM

Poslednja scena.. Okončanje onoga što nije uspelo da udahne život. Nekada je konačno bliže od budućeg.. I preduhitri ga.. Stajali smo na raskrsnici svog postojanja.. Bilo je vreme da svako podje svojim putem.. I dalje si ćutao.. Dala sam sebi pravo da završim nas. Zatražila sam tvoj dlan. Pružila poslednje što si dobio od mene.. Znao si njen smisao. Vesela i narandžasta ,kao moja dela prema tebi.. Okrugla i meka, kao toplina mog oka kada u njemu ugledaš svoj lik.. Slatka, kao poljupci kojima sam ti celivala biće.. Prihvatio si je. Poželela sam ti sreću. Glas mi je zadrhtao.. Udahnula sam snagu letnje noći, ispunjene mirisom lipe. Zadnja misao iskrenog srca.. Moja poslednja želja za tvoju dušu. “Pamti me kao iskrenu devojku, u crnom, sa narandžom u ruci.. ” Moj osmeh.. Trzaj tvojih usana, poslednja šansa za dostojanstven završetak.. I tvoje suze.. Odlazak u noć. Više nas nije bilo..
  • 0

#49 GajchE

GajchE

• 170 posts
  • 17 Reputation

Posted 30 July 2010 - 03:21 AM

Znao sam te nekada...Bila si ono sto je celu moju tamu bacalo u drugi plan,ono sto nikad nisam trazio u sebi....
Znao sam te nekada...Bila si most izmedju mene i sveta koji si videla mojim ocima i prilagodila me njemu...
Znao sam te nekada...Bila si i istina i laz,i zlocin i kazna,i sve ono sto mi je trebalo da budes u svakakvim trenucima...
Znao sam te nekada...Savesti...pa gde si nestala?

Edited by GajchE, 30 July 2010 - 03:25 AM.

• 0

#50 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation
  • Omiljeni crtać:ser zile i azdaja

Posted 30 July 2010 - 12:46 PM

Zloslut...stajao je u uglu sobe i svirao kontrabas...
  • 0
Postedite mi zivot! Koristim ga iskljucivo u civilne svrhe!

You can't give me a gun and expect not to shoot people

#51 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,623 posts
  • 1,240 Reputation

Posted 30 July 2010 - 04:12 PM

problem sa mnom i sa ovom temom je sto ja sve pisem po papiima koje savijem i gurnem u dzep..a dzepovi su mi puni papira..i onda sve to bacim na sto..pa dok ja nadjem nesto sto vredi smori se i Gospod Bog...biggrin.gif

Jedan moj mambling-jumbling nastao u autobusu kad sam se vracao iz skole

Bio je naslonjena na zid i gledao negde.Ni sam nije znao sta gleda,ali znao je da nesto trazi na tom nocnom nebu.Pogled mu je bio izgubljen a on uznemiren.Cestoi bi podigao glavu gore i gledao ka zvezdama a onda brzo vratio pogled gore kao da nesto na tom savrsenom nebu nije bilo kako treba.Kao da je nesto nedostajalo.U jednom trenutku ga je iz te njegove zamisljenosti trgao dodir nezne zenske ruke po ramenu.
"Hocemo li da krenemo?Izvini sto si me cekao."
"Ma nista sve je uredu."
Pogledao je jos jednom ka nebu i uocio je najsjajniju zvezdu.
"Da sad je sve uredu"-pomislio je...

razgovor izmedju mene i jednog malog cige (5-6 godina) na autobuskoj stanici koji sam zapisao cim sam usao u isti

MC:Sta to radis?
Ja:Pravim spisak stvari koje cu satro da popravim u zivotu.
MC:A sto?
Ja:Pa znas ono fazon da okrenem novi list i ti fazoni..
MC:Znas kako ja to vidim.Ti to mozes da pises koliko oces i tebi je to dzabe dok nesto ne uradis.Mozes ti da okreces listove koliko oces al jednom ces stici do kraja sveske i moraces da se vratis na pocetak i da ispravljas ono sto si ranije napisao.

ja sam stao u cudu,pogledao ga masio se za novcanik i dao mu 2oo dinara.

to be continued...(moram malo da prekopam ove gomile...biggrin.gif )
  • 0

This song is ending. But the story never ends.

#52 GajchE

GajchE

• 170 posts
  • 17 Reputation

Posted 30 July 2010 - 04:18 PM

QUOTE (Milche @ Jul 30 2010, 08:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Zloslut...stajao je u uglu sobe i svirao kontrabas...

biggrin.gif
Hmm...da li je slucajnost to sto sam svirao bas gitaru u momentu dok sam ovo citao (neznam da li treba da napominjem i to da mi je komp bs u uglu sobe)... thinking.gif
  • 0

#53 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,623 posts
  • 1,240 Reputation

Posted 30 July 2010 - 04:35 PM

x: slucajnosti ne postoje...sve se desava sa nekim razlogom i sve je vec zapisano..
y: znaci zelis da kazes da onda ni sreca ne postoji posto je sve vec zapisano?
x: da naravno..jer ako se necemu vec unapred zna ishod to znaci da mi nemamo nikakav udeo u tome..
y: to znaci da sve ove tvoje price kako si ti sreckovic i kako ti imas srece su ustvari samo gluposti..?
x: pobogu naravno da ne..zapisano je da sam ja sreckovic...

na temu slucajnosti i tuh gluposti...biggrin.gif

inace ja licno ne verujem u slucajnosti..sve je to negde odredjeno nekom visom silom i kakav god mi izbor napravili zapisano ej da ce tako da se desi...
  • 0

#54 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation

Posted 30 July 2010 - 05:07 PM

GajchE...vodi racuna...I C U biggrin.gif
  • 0

#55 naki

naki
  • 471 posts
  • 8 Reputation

Posted 30 July 2010 - 09:13 PM

Umotana u cebaste okove proslosti, trazila je razlog medju zvezdama nebesa.. Obrisi njenih usana na casi crnog vina.. I uzdah sto zamagljuje staklo.. Meces je nemo posmatra.. Zagledana, cekala je odgovor.. Proletela je padalica.. Zasjala i nestala.. Kao i njene zelje..
  • 0

#56 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation

Posted 30 July 2010 - 11:54 PM

tup,tup,tup...iz sudopere
tup,tup,tup...moj mozak
Sada me zasijte pa da ovako preparirana
izadjem na ulicu bezopasna po sebe i okolinu.
  • 0

#57 GajchE

GajchE

• 170 posts
  • 17 Reputation

Posted 01 August 2010 - 05:56 PM

hvala ti milche,nisam se odavno ovako ismejao...inace nisam znao na koji drugi nacin da izrazim svoje odusevljenje tvojim postom
...da postoji dugme like kao na Fb-u lupio bi ga 5 puta!!!!!
  • 0

#58 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation

Posted 01 August 2010 - 07:53 PM

Slutis li da su moje moci predskazanje?
Predskazanje kao posledica napretka,mozda uma
A spoje li se dva uzroka kao nepar
dobija se jedna posledica kao par.
I kotrljaju se ljudi i zgrade uzalud
svi se uzalud kotrljaju

ovo je bunt..obrisa mi Joda kocijaski post tongue.gif
  • 0

#59 Milche

Milche
  • Bedno piskaralo

• 1,151 posts
  • 11 Reputation

Posted 01 August 2010 - 07:59 PM

za Jodu

I bednik i taoc
izobilje bluda
Mi smo strukturni prikaz pogresne lepote
Dobri,lazni pisac pravde
I lakocom pera prevarena luda
A gde ti je zlato,nevini zivote?
U bordelu snova izgubljeni sjaj
rastavljen na bice normi i les zadovoljstva
prikupi me i cekaj

je l' moze ovakav kompromis?
  • 0

#60 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,623 posts
  • 1,240 Reputation

Posted 01 August 2010 - 08:10 PM

samo respect za sve vas amaterske pisce i poete a posebno za milce koja mi je posvetila jos jedan post...molim ceo forum za jedan veliki aplauz!!!!
Mice izadji na binu ajde...(ceo forum skandira:"Milce,Milce!")...biggrin.gif

ja vam nisam ni prineti tako da cu from now on samo da se stalkujem i da prikupljam iskustvo...;).gif
  • 0