Jump to content

Photo

Švrljaonica

• Please log in to reply
54398 replies to this topic

#54381 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,358 Reputation

Posted 20 March 2019 - 09:52 AM

Ovo je jedno od onih cuda na koje se pale azijati a koje prosecnom belcu izgledaju nyah...

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#54382 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,358 Reputation

Posted 25 March 2019 - 03:29 PM

Forum keeper...u pola 4 popodne...

• 0

#54383 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,358 Reputation

Posted 02 April 2019 - 11:47 PM

viber-image-2019-04-02-19-23-50.jpg

T minus 21 days

• 1

#54384 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,860 posts
  • 498 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 03 April 2019 - 02:39 AM

Nema nikog u trecoj smeni...:D

• 0

#54385 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,358 Reputation

Posted 07 April 2019 - 11:42 AM

Cestitam DJM-u na unapredjenju :)

• 1

#54386 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,860 posts
  • 498 Reputation

Posted 14 April 2019 - 12:51 AM

Cisto da ostavim neki trag u svrlji. :D

• 0

#54387 Trihinela

Trihinela
  • 183 posts
  • 67 Reputation
  • Omiljeni crtać:Looney Tunes-i

Posted 21 April 2019 - 12:58 PM

CESTITAM OVOM PRILIKOM USKRS SVIM HRISCANIMA KOJI PRAZNUJU PO
GREGORIJANSKOM  KALENDARU VASKRSENJE ISUSA HRISTA.

Edited by Trihinela, 21 April 2019 - 12:59 PM.

• 0

#54388 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,358 Reputation

Posted 02 May 2019 - 09:57 PM

• 0

#54389 extremesportist

extremesportist
  • 1,330 posts
  • 325 Reputation

Posted 11 May 2019 - 07:51 PM

@Joda

Još samo 3 do tog magičnog broja od 20k. Svaka čast drugar, na svemu...

• 0

Posted Image

#54390 Joda

Joda
  • The Librarian

• 20,000 posts
  • 1,358 Reputation

Posted 12 May 2019 - 12:58 AM

E pa evo nas, na kraju puta koji sam ja zapoceo. Mislim u sustini ovo i jeste moj put nemam pojma zasto govorim u mnozini. Mada kazu da je u dvoje put dva puta kraci, a ovde vas ima sigurno vise od dvoje. Na danasnji dan punim deset godina i dva meseca na forumu. Ja sam i dalje jedan od onih koji kada kaze "pre 10 godina" misli na 1990 i neku tako da u mojoj glavi skontati da je to bilo 2009te koja mi je prakticno bila juce je malo tesko. Dvadeset hiljada postova. Samo cu reci wow, pre svega jer mislim da mi je ovo najveci broj postova koji sam ikada dogurao na nekom forumu a onda i zato sto kada bi se sabrali svi postovi na svim ostalim forumima ne bih stigao ni do polovine ove cifre. Mislim da to govori koliko i pored svega volim ovo mesto.

Dvadeset hiljada, moj mozak i dalje pokusava da skonta tu brojku ali mu ide malo teze jer opet kada premotam film secam se kako sam ponosno u svrlji napisao moj stoti post. A od tog stotog do ovog sada je proslo bas deset godina give or take. U toku ovih mojih pisanija po forumu je bilo svacega i nadam se da je makar neko pokupio nesto od mene, korisno i da sam nekome mozda nekada i rekao pravu rec. Moj glavni defekt je da volim da pricam, u ovom slucaju da kucam, i cesto znam da se pogubim u svemu tome. Nadam se da sam vam makar ovako virtuelno priblizo kakav sam kao lik (slike ste videli ne morate da me zamisljate vise), sta volim, sta mi je bitno i koja su to ta neka nacela kojima se vodim. Takodje se nadam se da vam nije bilo ni upola dosadno da citate sve moje postove (narocito one duze) koliko ja mislim da jeste i da ste medju njima prepoznali nesto za vas.

Dosao sam ovde kao obican clan, cudnim spletom okolnosti, i da budem iskren nisam verovao da cu da ostanem. Od obicnog clana sam presao ceo krug preko svih rangova do administracije, vlasnika foruma i racuna foruma pa stepenicama nazad ponovo do obicnog clana. Tako bezbojan se nekako bolje osecam, stapam se sa okolinom. A onda kada najmanje ocekujes iskocim ko pajac iz kutije. Za vreme mog, nazovi, radnog staza ovde nisam dobio ni sat, ali sam zato upoznao mnogo dobrih ljudi. I iskreno mislim da, da smo hteli da se sakupimo ovde ovakvi da nam ne bi uspelo da nije razloga zasto je ovo mesto provobitno nastalo i da je to jedna od onih stvari koje sve nas odlikuje. Crtaci. I to oni crtaci koje smo gledali kao klinci i deo svega toga svi mi, neko vise neko manje, jos uvek nosimo u sebi. I to je ono sto ce ovaj forum i ove ljude uvek izdvajati od svih ostalih foruma. Jer su se okupili oko necega sto su voleli kad su bili deca a na neki nacin bivstvovanjem ovde su postali ljudi. Znam da zvuci prepotentno kada kazem ovako nesto ali znam koliko su mnogi od vas ulozili truda, koliko su odlagali odlazak na spavanje, koliko su se nervirali i radili da ovaj forum lici na nesto. I hvala vam svima na tome. Jer bez vas, takvih kakvi ste, dobri, ludi, zanimljivi, posteni, vredni i apsolutno fenomenalni ni ja ne bih bio ovde. I trenutno ne pricam samo o vama koji ste trenutno aktivni nego o svim onim koji su prosli kroz ovaj forum i ostavili neki trag i ucinili da ovo mesto bude bolje makar jednim jedinim postom.

Ja sam dogurao do mojih 20000. Mislim da je vreme da odem u penziju. Da konacno nakon 10 godina uradim po prvi put sam, svesno, log out i da prepustim forum drugima. Jer nisam siguran da imam vise ista da kazem niti da postoji nacin na koji mogu da doprinesem.

Zelim vam svima laku noc, dobro jutro, dobar dan ili dobro vece, zavisno od toga kada budete citali ove redove.

To days to come, all my love to long ago. See you on the other side. ;)

Prvi i forum keeper

• 7

#54391 Artband

Artband
  • Kakolukia

• 1,665 posts
  • 304 Reputation
  • Omiljeni crtać:Volter Dizni ih je stvorio previše

Posted 12 May 2019 - 07:24 PM

Sa obzirom na sve razmirice (koje su u suštini imale cilj za bolju budućnost i predstavu nečeg to mlađe generacije očigledno drugačije posmatraju) lijepi doživljaji ostaju u svježoj memoriji i određeni period prioritetnosti foruma nad svim internet dešavanjima uz lagani samostalno zbrčkan doručak i prateću numeru iz Šta slušate sad?.

Preživjeti takav jedan ciklus i kulturno se napojivi, jeste osjećaj sličan emocijama uzimanja daka svježine otvorivi balkonska vrata i hrliti u susret predstojećem danu.

Ne sjećam se kada sam nešto napisao u Švrlji, jer su mi obično poruke tematske prirode i pitam se ponekad zato nisam bio nonšalantniji na ovakvom mjestu, valjda sam želio da skockanost bude na vrhuncu, iako taj cilj nikada nije dostignut, ali to je težnja i ne žalim. :D

"Da li ćeš ikada odrasti Mali Veseljače?"
Vrijeme će teći, a klinja iz mene ne može uteći.

• 1

Imamo svo vrijeme ovoga svijeta, dobri moj Iznogude...

#54392 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,860 posts
  • 498 Reputation

Posted 13 May 2019 - 12:56 AM

Nisam verovao da ce Jo stvarno ovo da uradi,pogotovo da ce da bude ovoliko brzo.....

Nadam se da ces povremeno navratiti,cisto da vidis da li je sve kako treba. :)

• 0

#54393 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,860 posts
  • 498 Reputation

Posted 15 May 2019 - 01:21 AM

Preuzeo ulogu forum keeper-a bar na veceras. :)

Ajde malo neki novi kandidati za nocnu smenu. :D

• 0

#54394 extremesportist

extremesportist
  • 1,330 posts
  • 325 Reputation

Posted 15 May 2019 - 11:31 PM

@Headless

Ostade ti sam u trećoj smeni :D

Da se upišem i ja, iako sam retko a forumu ovako kasno (a i generalno u poslednjih godinu dana).

Joda je nažalost otišao, što će sigurno uticati na aktivnost, ali vidim i da ima novih članova, pa se nadam da ta promena neće biti baš toliko drastična. 

Pored novajlija, stalna postava predvođena našim "bezglavim" drugarom i dalje švrlja, a i veterani poput Art-a se povremeno jave (mada njegov jedan post obično vredi kao nekoliko običnih), tako da situacija nije uopšte loša, daleko bolja od one pustoši koju sam zatekao kada sam došao krajem 2015.

Keep up the good work :D

• 2

Posted Image

#54395 dakyorlando

dakyorlando
  • A picker, a grinner, a lover, and a sinner

• 2,220 posts
  • 403 Reputation
  • Omiljeni crtać:Drawn Together, The Loud House, Sabrina The Animated Series, Wreck-It Ralph, The Haunted World of El Superbeasto

Posted 15 May 2019 - 11:50 PM

Pa naspi još jednu, za večite krivce,

za balansere...

Ne boj se, imam ja priličan cug...

Naspi još jednu, za umorne livce,

za proletere...

Večeras treća smena vraća tuđi dug...

Đoleta aktivnije slušam još od srednjih dvehiljaditih, ali sam ovu pesmu »otkrio« više od deceniju kasnije.

• 2

Coming in second wouldn’t be the worst...

as long as no one else was first.

Posted Image

#54396 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,860 posts
  • 498 Reputation

Posted 16 May 2019 - 01:44 AM

@Headless

Ostade ti sam u trećoj smeni :D

Pored novajlija, stalna postava predvođena našim "bezglavim" drugarom i dalje švrlja,

@Ex

Pa nije i ja da sam stalan bas,navratim tako ponekad vezem par dana,pa me opet nema....

U svakom slucaju desava se nesto. :D

Edited by Headlesswarr, 16 May 2019 - 01:46 AM.

• 1

#54397 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,860 posts
  • 498 Reputation

Posted 16 May 2019 - 01:49 AM

Umalo da zaboravim.....forum keeper i veceras. :D

• 0

#54398 DJM199

DJM199
  • 3XXO a.k.a 3HHO .a.k.a EHHO

• 1,097 posts
  • 269 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT AoT

Posted 16 May 2019 - 06:29 PM

Bio bih ja forum keeper ali nazalost u 9 vec idem u krevet :D

btw. ima li neko da igra LoL?

• 0

Everything is funny, as long as it's happening to somebody else

#54399 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,860 posts
  • 498 Reputation

Posted 16 May 2019 - 10:14 PM

I ja bih trebao veceras ranije na spavanje,tako da moze neko drugi da preuzme duznost FK-a. :D

Lol igrao od 2011 do 2013,premotao igricu i presao na nesto jace,Dotu.Sada vise nista od toga ne igram. :D

• 0