Jump to content

Photo

Raspad Luxora

• Please log in to reply
190 replies to this topic

#1 nimeA

nimeA
  • 19 posts
  • 3 Reputation
  • Omiljeni crtać:Clannad

Posted 06 August 2015 - 02:04 AM

Trazio sam ovakvu temu, ali nisam mogao nigde da je nadjem.

Ovako, gledao sam pre par meseci nesto na YouTube i slucajno naidjem na reklamu sa Fifi bombonice, pa za Ageny Izzy smoki, pa za Nindza kornjace krem, pa za onu kesu sa slatkisima i igrackama Moja slatka tajna, pa za Winx album za slicice. Ne znam sta mi je bilo, ali ja se sit isplakao.

Pa onda shvatih da je sve to Luxor proizveo, te se malo zamislih. U glavi mi kliknu nesto i ja otvorih ormar pun Boomerang casopisa. Dusa mi zamalo nije ispala, valjda nostalgija ili sta, a onda uzeh par Frizbi casopisa koje sam nasao. U jednoj poruci u Ultra Boomerangu pisalo je da je to nastavak tog popularnog casopisa, pa onda videh u uglu ne stoji vise Luxor, vec Apsolut. I malo po malo ja se iznervirah toliko da mi je doslo da iscepam sve na cemu pise to grozno 'Apsolut'. Jos vise padoh u ocaj cinjenicom sta su uradili sa Luxor paketicima (sada vec Apsolut paketicima, koje i dalje kupujem, iako znam da je to samo bacanje para, ali zbog navike ne mogu da prestanem ih kupovati :kezz: ) i kako su nekada bili kvalitetniji zajedno sa svim tim proizvodima. U Boomerangu je bilo svega i svacega, puno stripova, reklame toliko i nisam primecivao, ali sad kad gledam, broj casopisa raste zajedno sa brojem reklama. Pre su bile sve te detektivske price koje sam resavao,secam se cak i da sam u jednom isekao celu stranu ( sto sad nikada ne bih uradio :sp3: ) da bih sklopio 'rascepani testament'. Stvarno vrhunski sadrzaj bio. CD-ovi, da ne pricam, to je bilo crtaca i crtaca.

Sada nema ni smokija, ni kremova, ni bombona sa crtanim likovima ilustrovanim na njima, ni onih Izzy Pressova sa stripom koji opisuje pustolovine agenta Izija, ni one kesice i jaja koja su se zvala 'Candy Suprise' ako se ne varam, sa po zutom lizalicom, bombonama i igrackom (od figurica, preko tetovaza, stikera, do boja za lice i narukvica), sve manje albuma sa slicicama, skoro ni jedan (pre sam popunjavao 5-6 godisnje, sada deca iz ulice ni jedan, poslednji koji je popunjavan bio je Ben i Holi, koje su male devojcice iz moje ulice skoro ceo izlepile), ni CD-ova od bas svakog crtaca koji se emitovao, ni nagradnih igara, ma bas nicega.

Sta vi mislite o ovome? Ja stvarno osecam veliu nostalgiju prema svemu ovome.

• 1

#2 cevu358

cevu358
  • 14 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Teško pitanje... trenutno South Park

Posted 14 November 2015 - 11:16 PM

Skorz si u pravu.

I mene koliko puta uhvati nesto pa gledam stare reklame i najave za crtace cesto me nostalgija ubija ni sam ne znam sta bih dao da se luxor vrati i da se onaj prvi pravi boomerang vrati sa svik smokijima krmicima itd. ni sam ne znam zasto sam bacio sve moje staree brojeve boomeranga uz koj sam odrastao resavajuci misterije (kojih sam se plasio ali imao sam 4 5 6 godina) uceci o raznim sportovima. DA li znas gde ima da se nabave neki stari brojevi da se i ja malo isplcem kao ti pa onda da se nadjemo i da spalimo ovaj  Apsolut do temelja :)

• 1

#3 Bozo91

Bozo91
  • TMNT is life <3

• 2,792 posts
  • 267 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT, Digimoni + serija: Power Rangers

Posted 16 November 2015 - 09:51 PM

Boomerang sam redovno kupovao, imalo sta da se cita, imalo poklona, diskova, nije kostao puno, bio je debeo i dosta stranica

od Frizbija imam svega par brojeva kad je nesto "vredeo" preskup je pretanak, nema stripa, nema misterija, rubrike su reciklirane iz bumeranga

prepuno reklama, nekad se preko Bumeranga znalo unapred sta ce ici na Ultri

sad bajate brendove , jedne iste vuku kroz magazin

nekad pisu i o Nickelodeon serijama, koje oni uopste ni ne emituju

Dakle naslovna strana izgleda lepo (kesica) a unutra ono sto je na omotu nema, nego su likovi s omota ustvari na stranici za trazenje laviranata, na posteru, itd

Pokloni su nula i izbor crtaca

Konditorskih proizvoda (slatkisa) nema

Album ko sto rekoste 1 godisnje i uz to shit

diskovi gotovo da ne izlaze sem oni "bebasti" sa mini ultre 

Uzas :D

• 0

#4 cevu358

cevu358
  • 14 posts
  • 1 Reputation

Posted 21 January 2016 - 10:02 PM

Meni se bas nesto prica na ovu temu,

Jako mi je zao i zbog cele te kompanije i cesto mi dodje da placem kada me nostalgija povuce i pre neki dan sam trazio reklame na yt i sve su skoro obrisane 

takodje skoro sam bio kod nekih nasih prijatelja koji imaju sina od 5 god. i medju njegovim casopisima i knjigama nasao sam Frizbi ili mini ultra, ultra casopis ili kako god se zove nisam mogao da verujem kada sam ga otvorio bukvalno je predvidjen za decu do 3-4 godine broj strana je premali a pola toga su besmislene reklame dok (makam u mom slucaju) boomerang je imao nekako zanimljive reklame i najave isto na cover stranici od boomeranga se lepo mogao videti njego sadrzaj a sada su tu samo naredjani likovi iz bilo kog crtaca koje kao da biraju na eci-peci-pec pun je kao nekih mozgalica koje bi bilo ko resio za 15 minuta a pritom mu je cena 200 dina da li je to zbog poklona, ali da vas pitam koji su to sada pokloni ja vise ne vidim one flipsove kremice oxbox bone... cdove sa zanimljivim epizodama veoma sam razocaran i ljut na Ultru samo kada bi se vratili kroz vreme i iz 2008/9/10  godine doneli sve one crtace i serije koji su bili prezanimljivi takodje pre su mnogo se vise mnogo posvecivali novoj godini i pustali novogisnje specijale iz raznih crtaca s onda su jedno vreme prestali sa tim  a sada su ubacili neku pesmu i predstavu na njihovoj facebook stranici mozete videti koliko je  ljudi trazil0o skoro isto sto i ja a oni kazu da imaju probreme sa duzinom licence i brojem emitovanja i stalno najavljuju neke nove extra crtace koji im samo smanjuju gledanost..

Da li je moguce da se nepise neka peticija makar da se boomerang vrati posto mi to najvise nedostaje a i imalo se sta procitati zabaviti nauciti smejati.... a sada ne vidim da imamo tako neki slican casopis sa dobrim poklonima mogla bi se i ultra vratiti ali sada makar ja imam Nickelodion koj imam neke propuste ali je mnogo bolji u odnosu na ultru i uradili su pametne stvari,mislim NickJr koji stvarno pusta crtace za mladje uzraste dok ne Nickelodion za teen i pre teen fazu 

Takodje zelim da vas pitam da li se secate boomerang karavana ne secam se tacno kako se tacno zvalo ja nazalos nisam isao ali ako je neko bio mozeteli mi reci sta se tamo radilo itd

• 0

#5 extremesportist

extremesportist
  • 1,257 posts
  • 282 Reputation

Posted 22 January 2016 - 02:26 PM

@cevu358

Iako takav potez novog izdavača, da se sve drastično promeni i bude okrenuto isključivo najmlađoj deci, možda izgleda suludo, kada se razmisli o tome i uzme u obzir da je profit uvek bio glavni cilj to čak i ima smisla.

Jednostavno, malo starija deca koja su nekada čitala Bumerang i slične časopise danas žive u nekom virtuelnom svetu i sva zanimacija im je na društvenim mrežama koje su im, zahvaljujući "pametnim" telefonima i wireless internetu, sada dostupne bilo gde i teško da još neko provodi slobodno vreme čitajući časopise. stripove... Koliko god to bilo tužno, situacija je takva i predpostavljam da su se zato okrenuli mlađoj deci koja i dalje vole da prelistavaju šarene slike i čitaju o likovima iz crtaća. Svi novi crtaći su takođe za malu decu. Ne sećam se kada je na dečijim televizijama poslednji put izašla neka serija, emisija ili anime za sve uzraste, koji su pre desetak godina bili jako popularni.

Takođe, treba dodati i uticaj nostalgije. Tebi su najbolji crtaći bili 2009. dok su meni već tada izgledali manje zanimljivi nego oni prikazivani 4-5 godina pre toga, dok nekome ko je bio dete pre 20 godina najbolje stvari su mu sigurno iz tog perioda.

Teško da bilo kakva peticija može promeniti stanje i ne treba biti toliko tužan zbog svega toga. Ja sam jednostavno sačuvao sve bitne stvari (ili u ovom konkretnom slučaju Bumerange) iz perioda kada sam bio mali i kada želim da se potsetim kako je tada bilo sve mi je na dohvat ruke. 

• 0

Posted Image

#6 cevu358

cevu358
  • 14 posts
  • 1 Reputation

Posted 23 January 2016 - 12:08 AM

Mozda si za gore navedeno i upravu ali kao sto si ti sacuvao bumerang ja sam sacuvao i starije cd i sa vremene na vreme ih pogledam ili nadjem na netu i stvarno kada ih uporedim sa danasnjim iskreno receno mnogo su vise iznad njih ne kazem da sada nepostoje bolji crtaci, i sada ima jako lepih crtaca/serija na koje volim naleteti ali nazalost njih ne nalazim na ultri, vec zelim da kazem da su pustali bolje crtace (u ovom slucaju 2009/10)odnosu na danas.Do sada nisam cuo za coveka koji ne voli naruto, yu gi oh (prva seezona koja po meni ima najbolje karte i zaplet od svih ostalih),zatim dizijevi klasici....takodje prva sezona b damana je takodje bila zanimljivija od ove itd. itd.

Secam se kada mi je boomerang pomagao u projektima o zivotanjama u skoli, jedan moj drug je u 2.-3. razredu uz bumerang poboljsavao citanje koje mu nije bas islo.Sto se tice projekata sada svako ima wikipediju i druge sajtove i upravo zato dece i ne zele da citaju ,,debele" knjige vec tu treba da bude neki kratak i zaniljiv tekst sto danas na zalost nemamo.

Isto bih voleo da kupe filmove (decije naravno) i da ih pustaju subotom i nedeljom prosto malo da isaraju program kao sto je to radio Cn tako sto je koliko se secam sredom pustao anime a ako zele da ultra bude za malu decu zasto su onda pravili mini ultru koja je koliko vidim skoro svima dostupna. 

Svime ovim bih ti zeleo reci da nije sve u nostalgiji vec uporedi basketase i galakticki fubal stari i novi b daman mia i ja i winx yu gi oh i yu gi oh 5ds ( koji i nije tako los ali prvi je bolji) konor na tajnom zadatku i delajla i dzulijus

• 0

#7 cevu358

cevu358
  • 14 posts
  • 1 Reputation

Posted 23 January 2016 - 12:13 AM

Mislim i da nisu trebali toliko da rizikuju, ako su to uopste radili, pustajuci nove crtace vec ostati na nekim nazovimo klasicima koje svi volimo!

• 0

#8 extremesportist

extremesportist
  • 1,257 posts
  • 282 Reputation

Posted 23 January 2016 - 11:31 AM

Stoji da kvalitet crtanih filmova drastično opada i kao što sam rekao meni je takođe program od pre 10 godina bio daleko zanimljiviji, ali uzmi u obzir da uglavnom sve televizije prate trendove i da n.p.r. epizode crtanog Maša i Medved, koji je glup do bola, imaju preko 200 miliona pregleda na YouTube-u, tako da svi pokušavaju da prikazuju ono što je trenutno popularno bez obzira na kvalitet, što je glupo ali situacija je takva i mi tu ne možemo ništa.

Što se mini ultre tiče, ona bi trebalo da se zove baby ultra jer realno prikazuje program za decu mlađu od 3 godine, a pad rejtinga nije samo zbog lošeg kvaliteta programa već i zbog veće dostupnosti svega na internetu, a i Netflix je skoro došao u Srbiju pa će glednost još da opadne. Jedino su anime i filmovi studija Pixar i Dreamworks i dalje poprilično kvalitetni, ali pitanje je koliko će i to da potraje.

Bar imamo sajtove poput ovog, gde su crtaći iz našeg detinjstva sačuvani od zaborava i sve što smo nekada gledali može lako da se pronađe na internetu ,tako da možemo da gledamo ono što je dobro i ono što nam se sviđa, a ne ono što nam serviraju.

• 1

Posted Image

#9 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,659 posts
  • 454 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 23 January 2016 - 12:32 PM

Slazem se sa tobom,uz mladju sestru sam propratio dosta ovih "modernih" crtaca,mislim na te kao sto su Masa i medved,itd.,meni takodje deluju skroz nezanimljivo,nijedan mi nije privukao paznju dok crtace koje sam ja gledao kao mali volim i dan danas da pogledam,sad ne znam da li je to samo nostalgija u pitanju ili ono na sta smo mi malo stariji navikli,ali iskreno ne verujem da ce ovoj deci biti zanimljivo da posle 10 god. gledaju ovo isto sto i sada.

• 1

#10 cevu358

cevu358
  • 14 posts
  • 1 Reputation

Posted 23 January 2016 - 02:55 PM

ma zaplet fali i jos neki side story da tako kazem da je svaki lik prica za sebe a saa od prve epizode znamo da ce glavni junak isprasiti zlog koga smo videli jos u prvoj epizodi nigde misterije, tenzije, uzbidjenja...Takodje sve manje ima onog to be continiued to moze kedada da smara ali bas daje neki uticaj crtacu i doprinosi njegovoj zanimljivsti. Sada su mi ok crtaci garfild,Ogi i bubice i super spijunke ali to je vc sve pregledano 100 puta: garfilda pustaju jako dugo, ogija samo gledali na Pink Kidsu a super spijunke na nickelodionu.

Pre kada biste proputili neku epizodu moralli biste da kupite Cd da bi ste shvatili sta se desilo a sada je svaka eppizoda ista i mozete da prestocite 20 od 60 epizoda i sve ce vam biti jasno, doduse sada se sve nalazi na internetu i smanjuje se kupovina cdova ali zelim da kazem kako je nekada bio dozivljaj odgledati novu epizodu TMNT i saznati sa Sreder nije mrtav npr.

Mozete i sami pogledati koliko je ljudi trazilo promenu i stare crtace na njihovom Facebook profilu

• 0

#11 DJM199

DJM199
  • 3XXO a.k.a 3HHO .a.k.a EHHO

• 1,047 posts
  • 256 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT AoT

Posted 27 November 2016 - 01:20 PM

Neopisivo mi je zao sto nema vise Luxora, prosto bila je najbolja kompanija u Srbiji a sigurno i u regionu.

Po mom misljenju proizvodi su im bili fenomenalni.

Bumerang na prvom mestu, pa zatim albumi, candy surprise, bone...

Imali su fenomalne reklame...

A kad smo vec kod njih da li neko ima stare Luxor reklame da okaci- od Bumeranga, flipsova itd... Cisto da me ubije nostalgija  :smiley_XD:

• 0

Everything is funny, as long as it's happening to somebody else

#12 Bozo91

Bozo91
  • TMNT is life <3

• 2,792 posts
  • 267 Reputation

Posted 27 November 2016 - 04:50 PM

Imam, postaviću recimo večeras, eventualno sutra  :D al uglavnom imam iz perioda tamo 2006-2008

nemam one baš ranije :D

spojiću sve u jedan video jer su to sitni fajlovi :D

ili ću spakovati sve u jedan gigantski folder, sve što pronađem pa upenjati na megu ili uptobox za download :D

• 0

#13 DJM199

DJM199
  • 3XXO a.k.a 3HHO .a.k.a EHHO

• 1,047 posts
  • 256 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT AoT

Posted 27 November 2016 - 06:32 PM

Super hvala  :wub:

• 0

Everything is funny, as long as it's happening to somebody else

#14 Bozo91

Bozo91
  • TMNT is life <3

• 2,792 posts
  • 267 Reputation

Posted 27 November 2016 - 06:55 PM

Dok čekamo preko 135 reklama koje sam pronašao i spremio jedan blokčić najranijih :D tj TMNT

• 1

#15 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,659 posts
  • 454 Reputation

Posted 27 November 2016 - 07:29 PM

Secam se ovih reklama bilo ih je dosta na dvd-jevima koji su se dobijali uz Bumerang,obicno neki trenutno aktuelni crtac(Nindze kornjace,yugi....) sa 4 epizode.

• 0

#16 Bozo91

Bozo91
  • TMNT is life <3

• 2,792 posts
  • 267 Reputation

Posted 27 November 2016 - 07:33 PM

Jugio

• 2

#17 Bozo91

Bozo91
  • TMNT is life <3

• 2,792 posts
  • 267 Reputation

Posted 27 November 2016 - 07:44 PM

Pokemoni, ipak su oni najraniji :D

• 2

#18 extremesportist

extremesportist
  • 1,257 posts
  • 282 Reputation

Posted 27 November 2016 - 08:20 PM

Hvala za ove reklame, zasigurno bude osećaj nostalgije za tim bezbrižnim vremenom.

Mislim da i ja imam dosta njih na Luxor-ovim dvd izdanjima, koje sam kao mali kupovao.

• 0

Posted Image

#19 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,659 posts
  • 454 Reputation

Posted 27 November 2016 - 10:35 PM

Pokemoni, ipak su oni najraniji :D

Evo ga jedno od dvd izdanja koje sam nasao bas sa ovim reklamama na uvodu,samo sto ja mislim da nije iz Bumeranga.

Davna 2004.,ovo ce jos malo postati antikvitet. :D

Spoiler

• 0

#20 Bozo91

Bozo91
  • TMNT is life <3

• 2,792 posts
  • 267 Reputation

Posted 27 November 2016 - 10:49 PM

E sa baš tog diska sam i ja prebacio te reklame :D

Imam isti, slažem se, svi ti diskovi što su izlazili 2004, 2005, 2006 već lagano postaju rariteti xD (skoro)

A inače, iznenađenje, iznenađenje xD ono što sam obećao sam i ispunio, iscimao sam se vaditi-puštati jedno sigurno preko 30ak diskova iz Boomeranga

al sastavio sam megamix različitih reklama, promoa od 137 reklama

Klip sveskupno traje 43 minuta, paaaa, uživajte

Ređano je od grupe do grupe

Enjoy

ovde su i Pokemon i Jugio i Kornjace reklame, stim sto posle standard Jugio reklama imaju i nove iz GX-a, DVD kolekcije

A pored već viđenih TMNT reklama idu isto nove, vezane za DVD kolekcije, igračke, novi album, i nove TMNT stvari :D

Čak sam i džing Loudworksa ubacio tu :D

Pa ono...ako je neko voljan nek za svaki slučaj preuzme video i sačuva negde, ako eventualno ubrzo iz nzm kakvog razloga se nađe neki detaljčić odatle koji će oni da blokiraju pa samim tim i video :D

PS ovde ima dooosta najava već pomenutih Boomerang časopisa, dečjeg carstva, Tajnog Agenta Izzija, ...

• 3