Jump to content

Photo

Raspad Luxora

• Please log in to reply
190 replies to this topic

#21 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,659 posts
  • 454 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 27 November 2016 - 10:57 PM

Svaka cast Bozo,lepo je prisetiti se svega ovoga.Imao sam ove igracke Nindza kornjace sa reklame u mnogo verzija,kao sto ste pomenuli javlja se nostalgija.....odoh da pogledam neki od divnih diskova iz ovog vremena. :D

Ko zna na sta cu sve da naletim dok pretrazujem te stare kutije sa crtacima. 

• 0

#22 DJM199

DJM199
  • 3XXO a.k.a 3HHO .a.k.a EHHO

• 1,047 posts
  • 256 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT AoT

Posted 28 November 2016 - 03:00 PM

Jos jednom hvala Bozo puno na reklamama...

Ipak nije Luxor raspadnut u potpunosti...

• 1

Everything is funny, as long as it's happening to somebody else

#23 cevu358

cevu358
  • 14 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Teško pitanje... trenutno South Park

Posted 14 May 2017 - 12:52 PM

Hvala na ovom maratonu reklama  secam se dok sam manji bio svake nove godine bih dobio i jedan luxorov paketic.Hvala ti Mama i jooj jos kad se setim kad sam svako vece cekao da se vrati sa posla da bi mi donela ove Izzy slicice. 

Da li neko ima Izzy igricu, neki link za download, znam da je jedno vreme mogla da se kupi na nekom CDu

Da li neko idalje ima brojeve Boomeranga da mu ne trebaju, ili eventualno da mi slika neke strane pa da citam i uzivam... nekada sam ga redovno skupljao a onda kada smo spremali nesto po kuci mislio sam da mi ne treba i da zauzima previse prostora pa sam ih zato sve pobacao

• 0

#24 DJM199

DJM199

• 1,047 posts
  • 256 Reputation

Posted 14 May 2017 - 01:21 PM

Poslao sam ti PP sa linkom za skidanje igrice

Poceo sam da skupljam Boom. od 42 broja ali sam preskocio nekoliko brojeva pa od 50 krenuo redovno broj za brojem da kupujem. Ako nabavim skener u skorije vreme krenucu da skeniram to sto imam

• 0

#25 DJM199

DJM199

• 1,047 posts
  • 256 Reputation

Posted 14 May 2017 - 01:43 PM

Pronadjoh i reklamu za uskrsnja jaja

• 0

#26 cevu358

cevu358
  • 14 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Teško pitanje... trenutno South Park

Posted 15 May 2017 - 07:46 PM

Hvala ti puno ali sam ipak trazio igricu (ako uopste to postoji) koja je bila kao na TVu i na onom frikomovom sajtu gde bas mogu da se sakupljaji srca, klupka i da se izbavi Lora Mozes li mi reci da li nesto ovako uopste postoji i Veliko hvala u svakom slucaju

• 0

#27 DJM199

DJM199

• 1,047 posts
  • 256 Reputation

Posted 16 May 2017 - 07:03 PM

Sada vec idemo u off topic tako da pisi u temi Izzy. Nego, ja sam to dugo trazio ali nazalost ne postoji

• 0

#28 Teodora Sparkle

Teodora Sparkle
  • 114 posts
  • 24 Reputation
  • Omiljeni crtać:Svi kvalitetni, volim da gledam razne crtaće ^^

Posted 23 May 2017 - 06:21 PM

Ovo će biti jedan poduži post, ali nemojte mi zameriti :)Za početak jako mi je drago što sam pronašla temu o raspadu luksora, osetila sam baaš veliki nalet nostalgije dok sam je čitala<3

Ultra, laudvorks i luksor bili su savršen spoj, perfektan paket, luksor je bila jedna od naših najboljih kompanija, ako ne i najbolja po meni :DGledala sam još pre božin video sa kolekcijom reklama, i evo sad i na đorđetov naiđoh, hvala puno momci što ste me makar na tren vratili u detinjstvo ^^^

Sad ću malo da skrenem sa teme, da uporedim prošlo i sadašnje vreme :

Nekada je izbor crtaća na dečijim televizijama, kao i sinhronizacije bio mnoogo bolji, i u tim crtaćima su svi uzrasti mogli da uživaju, sećam se da smo moja porodica i ja znali da se okupimo ispred tv-a i gledamo sa uživanjem, onda svi u vrtiću i školi smo to pratili, kupovali flipseve, bone, candy surprise-ve, skupljali sličice, popunjavali albume, slali da vidimo hoćemo li dobiti neke nagrade, čitali bumerang

I još smo znali kad odgledamo neke crtaće da se npr. igramo ispred zgrade, pa smo svi napamet znali otprilike vreme kada počinje i odjurili kućama da gledamo i onda se opet vratimo napolje i prepričavamo, komentarišemo, to su bila divna vremena ^^

Nažalost, u pravu ste, danas su dečiji časopisi i uopšte crtaći dno, nije u pitanju to koliko su bebeći, već to koliko su dosadni i nezanimljivi + kvalitet sinhronizacija u današnje vreme da ne spominjem, samo bioskopske vrede :(To je jednostavno zato što je sve dostupno na internetu, a internet je sad dostupan bilo gde, jedina dobra strana toga su ovaj forum i mnogi drugi sajtovi gde možemo da uživamo u crtaćima koje smo nekad voleli da gledamo kada ih skinemo, ali sada jedino još mala deca provode vreme uz tv, nema više te čari i neizvesnosti kao pre, da svako veče jedva čekaš novu epizodu da saznaš šta će se desiti ili da kupiš dvd, već na internetu sad možeš unapred sve da vidiš šta će se desiti. I nema više tih albuma, bona, lizalica i flipsova kao nekad :( Kad se samo setim tog osećaja kada mi moji daju pare, pa odem sama da kupim kesicu vinks sličica da bi popunila prvi vinks album i nadala se da ću osvojiti put u diznilend ( i naravno nisam ništa osvojila x D) ili neki frikom sladoled sa crtanim likovima, takođe u to doba je sve bilo mnogo jeftinije : kesice sličica su koštale 10 din, koliko se sećam i svi ti flipsovi, dvdjevi, bone, sladoledi, dečiji časopisi itd su bili jeftiniji ...

Ili kada dobijem za NOvu Godinu luksorov paketić, jedva sam čekala da ga otvorim i zaronim da vidim šta sve ima unutra ^^

+ su i te tv igrice poput tajnog agenta Izija, bunga banga re, super heroja sa ostrva snova itd. bila jako popularne i držale su nam svima pažnju + oni dečiji kvizići na starom hepiju <3

A sada nema ništa od toga, ni stikeri sa omiljenim crtanim junacima se više ne skupljaju iako ja rado čuvam moju kolekciju stikera, nema više ni onih tetovaža ni ostalih poklona u flipsevima tj. ne tako dobrih kao nekada, današnja deca još od malih nogu bulje u tablete i pametne telefone umesto da istražuju svet oko sebe...

Zaključak : Otkad je friends and dreams 2015. postao vlasnik ultre u saradnji sa firmom apsolut, luksor propao i laudvorks prekinuo saradnju sa ultrom i otkad im sinhro radi bluehouse, prosto više nije to to, sve je načisto propalo :(

Jedino što još vredi je nickelodeon i minimaks od toga što ima da se pogleda na tv :DA da ne pominjem raspade prethodnih godina kada je kanal D ugašen i 2010. hepi otkupljen od strane peconija već tad je krenulo propadanje programa na našim dečijim televizijama, a ovo je vrhunac!

p.s. Vredi spomenuti i stare reklame uvoznika  za igračke poput deksiko-a, bilo bi lepo da neko okači kompilaciju njihovih starih reklama sa početaka :DI sećam se dok je još postojao turbolimač, vamos, trefolino itd. da su bile sjajne reklame tj. i igračke, a sada su mi sve ove igračke koje viđam po tv reklama potpuno nezanimljive...

Izvinite ako sam vas smorila sa mojim dugačkim postom, sve u svemu toliko od mene :D

• 2

#29 DJM199

DJM199

• 1,047 posts
  • 256 Reputation

Posted 23 May 2017 - 06:42 PM

^potpuno se slazem sa svim sto si rekla, dosla su neka potpuno druga vremena

Sinoc sam listao kolekciju "Decijeg carstva", skupljao sam ga do 26 broja i iako nije mogao da parira Boom-u. opet je imao neku draz. Pored njega tu su i Vini Pu (za koji ne znam ni da li izlazi vise) pa Miki Maus, Junior i drugi. Ovo danas je postalo prosto da prostije ne moze biti, cist copy-paste teksta sa neta...

• 0

#30 Teodora Sparkle

Teodora Sparkle
  • 114 posts
  • 24 Reputation

Posted 23 May 2017 - 07:53 PM

Pored tih spomenutih kao i ostalih časopisa vezanih za diznijeve crtaće obožavala sam i dečiji časopis "družina znanja" i "vile i princeze" kao mala, ne znam da li se neko seća toga ^^Imala sam i igrice koje su mi kume poklonile na diskovima , a bile su vezane za te časopise : D

• 0

#31 dakyorlando

dakyorlando
  • A picker, a grinner, a lover, and a sinner

• 2,177 posts
  • 380 Reputation
  • Omiljeni crtać:Drawn Together, The Loud House, Sabrina The Animated Series, Wreck-It Ralph, The Haunted World of El Superbeasto

Posted 23 May 2017 - 07:54 PM

Da, sve što si napisala moglo je da se sažme u dve reči:

Spoiler

Današnji crtaći jesu slabiji od starijih po mnogima, ali hvala bogu, tu su arhive, tu je net, tu je i download riznija ovog sajta sa obiljem starih dobrih sinhronizacija, pa udrite. Nadam se da ćemo jednog dana imati sve to na jednom mestu, na klik miša daleko.

• 0

Coming in second wouldn’t be the worst...

as long as no one else was first.

Posted Image

#32 Teodora Sparkle

Teodora Sparkle
  • 114 posts
  • 24 Reputation

Posted 25 May 2017 - 06:15 AM

@Daky sve smo bliži i bliži tome i da u pravu si, sve može u dve reči da se sažme nego ja volim da kucam duge postove x D

• 0

#33 Teodora Sparkle

Teodora Sparkle
  • 114 posts
  • 24 Reputation

Posted 26 May 2017 - 08:24 PM

Imam divne vesti : luksor zapravo još uvek postoji i nije ugašen , samo se vodi pod drugim imenom :)

Naime cartoons serbia je u deksiko prodavnici video "Mia i ja ", "Maša i medved" i "Snupi " popi sokove koje je luksor nekada proizvodio samo sa drugim crtanim junacima, na ovim novijim sokovima sada piše "imaginarijum" tako da se sada vode pod tim imenom :D Inače evo vesti i u vezi laudvorksa pošto su oni zapravo deo luksora, glumica Marina Aleksić i jedan od osnivača Darko Obradović su nam potvrdili da se studio i dalje zove "loudworks" međutim iz nekog razloga su sada odlučili da u špicama koriste ime "imaginarijum" dok su pre dok je luksor poslovao pod starim imenom u špicama normalno pisali laudvorks, ne znam zbog čega je tako odlučeno... :D Nažalost sada su mnogo manje aktivni radili su sinh samo za rts2 i 3. sezonu Mia i ja za minimaks i sa njihovim novim imenom za sada znam da postoje samo ti popi sokovi no videćemo kako će se sve dalje odvijati ...

p.s. molim vas ovaj deo o laudvorksu neka neko citira i postavi u lw temi :D

Edited by Teodora Sparkle, 26 May 2017 - 08:30 PM.

• 1

#34 Bozo91

Bozo91
  • TMNT is life <3

• 2,792 posts
  • 267 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT, Digimoni + serija: Power Rangers

Posted 02 June 2017 - 07:02 AM

DJM me je pitao za popis Luxor DVD izdanja, pa da se ne zagubi, (treba možda dopuniti poslednju ediciju, nisam imao kad)

Spoiler

• 0

#35 nimeA

nimeA
  • 19 posts
  • 3 Reputation
  • Omiljeni crtać:Clannad

Posted 10 September 2017 - 12:12 PM

Ovo sam objavio pre vise od dve godine i od tada sam zaboravio na ovaj nalog i na ovo sto sam postavio u pretpostavci da niko nije ni odgovorio na ovu temu. Drago mi je sto je bilo ko pisao na ovu temu tokom sveg vremena koliko nisam na nju ulazio (avgust 2015 pa do skoro). Bozo91, ja sam na tvoju kolekciju reklama slucajno naleteo na yt i skinuo jos pre par meseci i u njoj nasao moju omiljenu (paketic Slatka tajna xD) i cuvam trenutno ceo video na google drive  :D

Jedino sto mi je neverovatno je da kada sam video sam klip, bio sam na foru hvala bogu sto je neko postavio ovu kompilaciju, sto se neko uopste setio da to uradi ni ne sluteci da te je mozda bas moj topic koji sam eto iz ciste sentimentalnosti pre dve godine napisao donekle naveo da konacno postavis te reklame koje si planirao i podelis na yt i ovde sa nama. Ne znam da li je ovo neka karma ili sta god ali ja citam i ne verujem, a da napomenem da sam vise godina unazad zeleo da ponovo vidim neke od reklama i bukvalno sam se molio da se neko seti i postavi xd 

Edited by nimeA, 10 September 2017 - 12:16 PM.

• 1

#36 Bozo91

Bozo91
  • TMNT is life <3

• 2,792 posts
  • 267 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT, Digimoni + serija: Power Rangers

Posted 13 September 2017 - 09:41 AM

Treba i za kanal D da napravim jednu kompilaciju, tražili su po jutjubu, no nikako da se nakanim da prikupim sve na jedno mesto i napravim video :D

• 1

#37 Akilo

Akilo
  • 75 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Naruto

Posted 21 January 2018 - 10:24 PM

Da li se oaj forum jos koriti

• 0

#38 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,626 posts
  • 1,240 Reputation

Posted 22 January 2018 - 01:16 AM

Pa u principu da...

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#39 Akilo

Akilo
  • 75 posts
  • 1 Reputation

Posted 22 January 2018 - 08:44 AM

Ok hvala na odgovoru treba mi pomoć da li znate kako da kontaktiram direktora Luxor preko npr e-mail ili gse nalazi kompanija Luxor posto ja kada sam išao na Google mapa nista mi neizbaxuje a kada sam kucalo Luxor coo D.O.O izašlo mi je tipa 10 sajtova da se nalazi na lokaciji braće jeremivica 117v i to je Ok ali ja kada udajem na lokaciju koju oni stave i udjem bas kao pogled sa ulice ja nista ne vidim.Molim vas pomozite
  • 0

#40 Akilo

Akilo
  • 75 posts
  • 1 Reputation

Posted 22 January 2018 - 10:45 AM

Može odgovor
  • 0