Jump to content

Photo

Fast Food Cinema

1731 replies to this topic

#1721 credomusic

credomusic
  • 63 posts
  • 12 Reputation
  • Omiljeni crtać:I cant pick one exclusively...

Posted 13 August 2017 - 11:15 AM

AH! AFTER TEN THOUSAND YEARS A NEW REBOOT IS HERE! IT'S TIME TO CONQUER EARTH!!! XD

• 0

#1722 extremesportist

extremesportist
  • 1,321 posts
  • 315 Reputation

Posted 16 November 2017 - 11:45 PM

1579933.jpg

Pogledao sam ovaj film 3. ili 4. put i svaki put ostavi veliki utisak na mene...

Ukratko, ovaj sportski dokumentarac je delo ESPN-ovih režisera i prvenstveno govori o odnosu verovatno 2 najbolja košarkaša sa ovih prostora, Vladetu Divcu i Draženu Petroviću, sa osvrtom na situaciju i dešavanja u Jugoslaviji u periodu njenog raspada.

Formalno, Divac je narator, ali film sadrži intervjue i sa drugim legendama košarke, kako Jugoslovenske tako i svetske.

Iako nisam veliki ljubitelj košarke, ovo je verovatno najbolji dokumentarni film koji sam ikada gledao. Priča je ispričana bez favorizovanja bilo koje strane, prepuna je emocija i savršeno opisuje kako su mržnja i nacionalizam uništili nekada veliku državu, ali i jedno veliko prijateljstvo.

Čak iako ne volite košarku ili sport generalno, teško da će vas ostaviti ravnodušnim, pre svega jer opisuje surovu stvarnost sa kojom su naši roditelji a čak i neki od nas koji su tada bili deca, morali da se suoče. Sve preporuke!

• 2

Posted Image

#1723 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,272 posts
  • 58 Reputation

Posted 30 March 2018 - 12:40 AM

Dobro je kada u bioskop odeš sa veoma malo očekivanja :D

Uopšte nije loš film, svideo mi se.

• 0

Adaptation is the key for the survival.

#1724 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,814 posts
  • 479 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 16 April 2018 - 07:40 PM

MV5BYTlkOGEwY2UtMjhjYy00ZTJkLWI5NmMtZTli

Inace nemam obicaj da gledam ove starije filmove ali na ovo sam naleteo malo pre na tv-u....i uopste nije lose,cak sam se i fino nasmejao.+ sto je na francuskom,prijalo mi je da malo zamenim engleski.

• 0

#1725 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,814 posts
  • 479 Reputation

Posted 19 October 2018 - 08:01 PM

Ladno sam zadnji ovde postovao,jos u aprilu...izgleda da se slabo gledaju filmovi svi presli na serije. :D

u-g-F4JAR50.jpg?w=291&h=450

Evo posto se blizi Noc Vestica naleteo sam na neku listu za tu priliku i izaberem "Sou nakaza"(Creepshow).

Svidja mi se sto je kao ceo film u fazonu price stripa i koliko sam upucen mislim da su to price iz pravih stripova iz 50-ih godina mozda 60-ih.

Jednom sam naleteo na ovaj film na tv-u jos pre minimum 10 godina i nikako nisam mogao da se setim kako se zove da bih ga rivacovao,samo mi je bilo u glavi da je neki strip u pitanju i da je horor,posle odgledanog trejlera bilo je sve jasno,to je ono sto sam toliko dugo trazio. :D

Iskreno film je iz 1982god. i efekti za horor filmove su tad bili na izuzetno niskom nivou,bar u ovom filmu je sve to prikazano na kao neki horor ali ustvari to i nije.

Verovatno je meni prijao samo zato sto sam ga davno trazio,ovako da ga gledam prvi put ne garantujem da bi mi drzao paznju do kraja.  :ne_znam:

• 0

#1726 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,856 posts
  • 1,300 Reputation

Posted 02 November 2018 - 12:28 AM

MV5BMTk4Mjk1MjI2OF5BMl5BanBnXkFtZTcwNjIx

IMDB

It was only a rock, a big lump of sandstone, you might pass right by it, but to us, it was symbol of our freedom, of our independence. We all knew about it of course, we learned as children how it was the Scottish stone of kings, but they took it from us. And as a nation is suppose we'd forgotten about it. Time does that. It was history.

- Ian Hamilton

Davne 1296, tadasnji kralj Engleske, Edvard I je iz tadasnje Skotske odneo cuveni Kamen Sudbine (Stone of Destiny) i stavio ga je u svoj tron. Za kamen se vezivala legenda da onaj ko sedi na tom kamenu je vladar Skotske. Kako Skotska nije imala naslednika jer je poslednja u dugoj liniji bila kraljica Meri koja nije imala naslednike od tog trenutka Skotska je zvanicno i po njihovoj legendi pripadala Engleskoj. Skotima naravno nije bilo pravo ali su uglavnom cutali. Umeli su da se bune, da traze otcepljenje ali im to nikada nije poslo za rukom. Nekoliko vekova i pokusaja kasnije, u Skotskoj se ponovo povela prica o njihovom nacionalnom ponosu i ideji da kada su vec u sklopu Ujedinjenog Kraljevstva dobiju mesto u parlamentu ako ne mogu da dobiju svoju zemlju nazad. Tada mladi Ian Hamilton, koji voli svoju zemlju kao zenicu oka svog, dolazi na ideju da ode u Vesminstersku Palatu ukrade i donese nazad jedno od najvecih obelezija Skotske. I to ni manje ni vise nego na Bozic.

Sjajan film po istinitom dogadjaju o tome sta znaci voleti svoju zemlju i kako se na pravi nacin iskazuje ljubav prema njoj protiv stranog terora sa Carli Koksom i Kejt Marom u glavnim ulogama te Bili Bojdom i uvek sjajnim Robertom Karlajlom u sporednim ulogama. Film koji bi trebalo sve nas da podseti na nekie stvari koje svi mi imamo u sebi ali smo ih pustili da spavaju. 

10/10

Edited by Joda, 02 November 2018 - 01:50 AM.

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#1727 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,814 posts
  • 479 Reputation

Posted 14 November 2018 - 12:43 AM

Papillon

papillon.20180828032334.jpg

Dobar film,bas ono sto volim po istinitoj prici.

Glavni lik pokazuje koliko je sloboda ustvari bitna za coveka i kako od nje nikada ne treba odustati. 

Posto je ovo remake originalnog filma iz 1973. planiram i njega da odgledam,cisto da uporedim. 

Topla preporuka.

• 0

#1728 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,856 posts
  • 1,300 Reputation

Posted 14 November 2018 - 12:50 AM

Original je milijardu puta bolji (knjiga je najbolja).

• 0

This song is ending. But the story never ends.

#1729 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,814 posts
  • 479 Reputation

Posted 14 November 2018 - 12:55 AM

Znaci da se bacim na original,a za knjigu cemo da vidimo....  :odlicno:

• 0

#1730 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,814 posts
  • 479 Reputation

Posted 15 November 2018 - 12:17 AM

Lepa Sela Lepo Gore

250px-Lepaselalepogore.jpg

Klasika.

• 0

#1731 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,814 posts
  • 479 Reputation

Posted 10 January 2019 - 03:14 AM

Hobit:Neocekivano putovanje

u-g-F5K6GD0.jpg?w=304&h=450

Polako da se predje na drugi deo. :D

Sto se tice prvog nemam zamerki.

• 0

#1732 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,814 posts
  • 479 Reputation

Posted 09 February 2019 - 08:04 PM

Donnie Darko

MV5BMTkyMDMwNjQxMl5BMl5BanBnXkFtZTYwNTc3

Dobar film,malo zamrsen ali bas zbog toga je i dobar. :D

Ko voli mindblowing filmove svaka preporuka.

• 0

Reply to this topic