Jump to content

Photo

Antipiratecy sporazumi, ne opet!!

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 thaizuke

thaizuke
  • 316 posts
  • 3 Reputation

Posted 22 April 2013 - 03:41 PM

Posle akte dolazi CISPA! Sad će nam opet ugase megaupload! Mnogi filesharing sajtovi će prestati da rade!
Ako ga neodbijemo, surfovaćemo internetom "velikog brata"
Moćiće da nam čitaju mejlove,a da ne znamo. Pratiće nas ko kriminalce i gledati šta skidamo!
Stop this shit now!

Izvor trojka
Predstavnički dom Kongresa u SAD-u ponovo je izglasao CISPA-u koja po mnogima označava početak kraja privatnosti na internetu, zakon koji sajtovima dozvoljava da lične podatke korisnika prosleđuju vlastima bez njihove dozvole.

Naravno ova odluka se nije svidela hakerskom kolektivu Anonymous koji je pozvao ceo Internet na protest 22. aprila.

Početkom prošle godine ulice brojnih svetskih gradova bile su prepune protestanata koji su političkim elitama i korporacijama poručile da ne žele nikakve zakone kojima će gušiti njihovu privatnost u svrhu borbe protiv sajber terorizma ili piratstva.

Tadašnji je pritisak uspeo pa su s vremenom predlozi zakona poput SOPA-e, CISPA-e i ACTA-e odbačeni.

Međutim, sada je jasno da je, barem kada je CISPA u pitanju, odbacivanje izglasavanja bilo samo privremeno jer je 19.aprila Predstavnički dom američkog Kongresa izglasao ovaj predlog zakona. Sada se čeka potvrda Senata i potpis Baraka Obame, da bi CISPA i službeno postala zakon.

Kako prenosi Huffington Post, CISPA (Cyber Intelligence Sharing and Protection Act) je zakon za zaštitu od sajber terorizma i drugih oblika sajber napada, ali ona će omogućiti privatnim kompanijama da sa drugim korporacijama i američkom vladom dele lične podatke svojih korisnika – čak i u slučajevima u kojima su se te kompanije ugovorom obavezale da to neće raditi.

Dakle, CISPA bi bila iznad svih ostalih zakona. Tako bi kompanije koje su se ugovorom obvezale da neće deliti privatne podatke svojih korisnika (poput npr. e-mailova i drugih privatnih informacija), bile oslobođene odgovornosti i potencijalnih civilnih tužbi zbog kršenja tih ugovora.

Podgrupa ove organizacije na sajtu nazvanom Anon Insiders postavila je sledeću poruku:

“Želimo da Internet bude u mraku u ponedeljak na 24 časa kako bi protestvovali protiv vaše nelogičnog i terorišućeg zakona koji usmeren protiv celog interneta. Iako je ceo Internet protiv ovog zakona, to nije sprečilo donošenje zakona od strane vlasti zaslepljene novcem lobista. Zato smo rešili da sai nešto preduzmemo i otvorimo vam oči. Svaki popularan sajt biće u mraku dok vi gospodine Obama ne obećate da ćete iskorisiti vaše pravo na veto kako bi zaustavili ovaj zakon u Senatu. Gledajte na ovu akcija kao na protest ili upozorenje, kako god želite. Jedna stvar je sigurna, niti vi, niti bilo ko drugi na ovome svetu ne može da kontroliše Internet. Zato ne pokušavajte”.

Plan ne podrazumeva gašenje ili napadanje Interneta na bilo koji način, organizacija samo želi da svi sajtovi budu crni 24 časa.

Još nije poznato koji će sve sajtovi učestvovati u ovom “zatamnjenju”.

Na YouTube stranici “anonops” objavljen je i video koji poziva ljude da se pridruže i pruže podršku.

Brojni Anonymous nalozi počeli su da pozivaju ljude da koriste hashtag #CISPABlackout kako bi se proširila svest o njihovom cilju na Twitteru.

Ovo nije prvi protest koji je za cilj imao “zavijanje sajtova u crno” zbog nekog zakona. U januaru 2012. više od 7.000 sajtova, uključujući i Wikipediu, Reddit i Google, protestvovalo je protiv inicijative da se spreči onlajn piraterija i tražilo je da se zaštite IP adrese – što je takođe okarakterisano kao napad na onlajn privatnost. Dva dana kasnije donošenje ovih zakona stopirano je.

Edited by thaizuke, 22 April 2013 - 04:35 PM.

• 0
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

Mahatma Gandhi

#2 zerokiryuu

zerokiryuu
  • 120 posts
  • 7 Reputation
  • Omiljeni crtać:Naruto,Bleach,Shaman King,Digimon

Posted 22 April 2013 - 04:07 PM

Pa sta je ovo vise,non-stop neki zakoni i nova neka pravila,zele da nas kontrolisu kao neke robote,prosto necuveno!!!
  • 0

#3 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,937 posts
  • 1,321 Reputation

Posted 22 April 2013 - 04:15 PM

Moj zivot moze da podnese mnogo zanimljivijeg besmisla..ko sto do sad nista nije proslo tako nece ni ovo..a i piraterija ce uvek naci put..jedino ako budu ukinuli internet..
  • 0

This song is ending. But the story never ends.

#4 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 22 April 2013 - 04:17 PM

Ko sto jodaj rece... Mislim da ne treba da dizemo frku oko ovoga.
  • 0

Posted Image

#5 TheGunslinger

TheGunslinger
  • Anime Inkvizitor

• 1,251 posts
  • 349 Reputation

Posted 22 April 2013 - 04:23 PM

Usput rečeno, ime dosta videa koji dobro objašnjavaju ovo.
Bilo bi dobro da linkuješ neki od tih kad već praviš ovakav post, umesto da ubacuješ besramnu samo-promociju na početak posta...
  • 0

Posted Image

This is no beginning,
This is the Final Cut

#6 Digitro

Digitro
  • 2,695 posts
  • 492 Reputation
  • Omiljeni crtać:Batman: TAS

Posted 22 April 2013 - 08:01 PM

QUOTE (TerriccotaPie @ Apr 22 2013, 04:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ko sto jodaj rece... Mislim da ne treba da dizemo frku oko ovoga.

Pa ako se više ljudi bude vodilo sa takvim stavom, ko zna šta će sve da proguraju i uvedu. Da se nije digla cela prašina oko ACTA-e prošle godine, ko zna kakav bi ćumez internet danas postao. Jedini razlog zašto su se priče o ACTA-i odjednom smirile je zato što se cela situacija odvijala odmah pred izbore u Americi. Da bi dostigle popularnost, skoro sve stranke su većinom ćutale povodom ACTA-e jer su znale da je ACTA bila na veoma lošem glasu. Ali sada kada su izbori gotovi, priče o takvim organizacijama se već polako vraćaju, jer velikim američkim kompanijama sigurno ne odgovara "krađa" koju trpe sve ove godine. I uopšte se ne radi o tome da li će posle toga piraterija postojati ili ne, već o slobodi i sigurnosti koju će ljudi imati u svoju privatnost na internetu. Kad nešto skinem, oću da skinem ko čovek, a ne da brinem da'l mi je neki FBI za leđima biggrin.gif
  • 0

#7 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,250 Reputation
  • Omiljeni crtać:Mawaru Penguindrum

Posted 22 April 2013 - 08:17 PM

Kako nismo u krizi sa internet anarhistima, moj manjak žara u iskazivanju revolta po ovom pitanju će nadoknaditi neko sa viškom istog. biggrin.gif
  • 0

#8 Kosmonaut

Kosmonaut
  • 950 posts
  • 3 Reputation
  • Omiljeni crtać:Tom & Jerry, Pink Panter, Dusko dugousko.

Posted 22 April 2013 - 08:34 PM

E a interesuje me kako bi oni delovali na teritoriji Evrope i Azije?
  • 0

#9 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,250 Reputation

Posted 22 April 2013 - 08:41 PM

QUOTE (Kosmonaut @ Apr 22 2013, 09:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
E a interesuje me kako bi oni delovali na teritoriji Evrope i Azije?

Sa pravnog stanovišta u suštini..nikako. Jedino putem pritiska da ostale zemlje urade nešto slično.
  • 0

#10 Kosmonaut

Kosmonaut
  • 950 posts
  • 3 Reputation

Posted 22 April 2013 - 08:46 PM

E ako Ameri uspeju i to da nam urade, onda....
  • 0

#11 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,937 posts
  • 1,321 Reputation

Posted 22 April 2013 - 09:03 PM

QUOTE (Digitro @ Apr 22 2013, 09:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Pa ako se više ljudi bude vodilo sa takvim stavom, ko zna šta će sve da proguraju i uvedu. Da se nije digla cela prašina oko ACTA-e prošle godine, ko zna kakav bi ćumez internet danas postao. Jedini razlog zašto su se priče o ACTA-i odjednom smirile je zato što se cela situacija odvijala odmah pred izbore u Americi. Da bi dostigle popularnost, skoro sve stranke su većinom ćutale povodom ACTA-e jer su znale da je ACTA bila na veoma lošem glasu. Ali sada kada su izbori gotovi, priče o takvim organizacijama se već polako vraćaju, jer velikim američkim kompanijama sigurno ne odgovara "krađa" koju trpe sve ove godine. I uopšte se ne radi o tome da li će posle toga piraterija postojati ili ne, već o slobodi i sigurnosti koju će ljudi imati u svoju privatnost na internetu. Kad nešto skinem, oću da skinem ko čovek, a ne da brinem da'l mi je neki FBI za leđima biggrin.gif

Ajde da ti ne seciram postic pokusacu da ti odgovorim ovako. elem da li zaista mislis da je ona saka jada na platou u Beogradu doprinela bilo cemu ili oni fanatici u zagrebu ili bilo kojoj zemlji iz regiona tj da je to bas ta gomila koja je bitno uticala na promenu svesti glavonje negde tamo? Oni bre ni ne znaju sta se desava kod nas a ne da li smo mi izlazili da se bunimo protiv necega. I cak i kada su poceli da se cimaju oko toga i kad su se ovi u evropi popalili sta je bilo? PirateBay je bio hostovan ni manje ni vise nego u studentskom gradu na NBG-u a inace poslednja uplata za KickAss Torrent server je izvrsena gle cuda iz Beograda. Pa sta nam to govori? Da no matter what they do piracy will find a way..a sto se tice tvoje privatnosti/sigurnosti na netu na to mozes slobodno da zaboravis. Ovakve stvari samo ozvanicavaju takve stvari. Obrati paznju npr na to koje stvari guglujes a koje reklame ti se pojavljuju na fb-u..think about it..

edit

E da a sto se tice kradje da je njima zaista stalo do toga oni bi uradili nesto konkretno (misli de Disney da ne ugasi internet) ali posto kontaju da tako samo raste popularnost filmova/serija/muzickih izvodjaca onda im je lasno da to pustaju u etar a samo da mlate praznu slamu sa strane. Pa ja u ovom trenutku mogu da ti nabrojim najmanje 10 ljudi iskljucujuci mene koji su kupili originale bas zbog toga sto su nesto piratski pregledali/odslusali. Onaj ko oce da ima original kupice original. Onaj koji nece ce se zadovoljiti nekom od internet opcija (da li je live stream ili YT svejedno) ili dl-ovati u krajnjoj liniji..

Da podvucem

Ne treba od gluposti praviti filozofiju. (ko sto sam ja uradio biggrin2.gif )
  • 0

#12 Kosmonaut

Kosmonaut
  • 950 posts
  • 3 Reputation

Posted 22 April 2013 - 09:08 PM

Ma cu da im bacim jednu A-bombu xD.
  • 0

#13 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,250 Reputation

Posted 22 April 2013 - 09:16 PM

U suštini jedini mogući scenario je da Joda skidajući gomilu sadržaja, padne pod skener neke agencije, pa da traže ili izručenje zločinca ili da ga domaći plavci pripitome.

Ali to samo u slučaju da je Joda veliko-najveći, maler. biggrin2.gif
  • 0

#14 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,937 posts
  • 1,321 Reputation

Posted 22 April 2013 - 09:19 PM

Vec vidim naslov u kuriru

DOLIJALA VUCBATINA SA INTERNETA
Korisnici interneta sam mogu mirno da spavaju dok torentuju

(nastavak na str.3)
  • 0

#15 Digitro

Digitro
  • 2,695 posts
  • 492 Reputation
  • Omiljeni crtać:Batman: TAS

Posted 22 April 2013 - 09:26 PM

QUOTE (Joda @ Apr 22 2013, 10:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ajde da ti ne seciram postic pokusacu da ti odgovorim ovako. elem da li zaista mislis da je ona saka jada na platou u Beogradu doprinela bilo cemu ili oni fanatici u zagrebu ili bilo kojoj zemlji iz regiona tj da je to bas ta gomila koja je bitno uticala na promenu svesti glavonje negde tamo? Oni bre ni ne znaju sta se desava kod nas a ne da li smo mi izlazili da se bunimo protiv necega. I cak i kada su poceli da se cimaju oko toga i kad su se ovi u evropi popalili sta je bilo? PirateBay je bio hostovan ni manje ni vise nego u studentskom gradu na NBG-u a inace poslednja uplata za KickAss Torrent server je izvrsena gle cuda iz Beograda. Pa sta nam to govori? Da no matter what they do piracy will find a way..a sto se tice tvoje privatnosti/sigurnosti na netu na to mozes slobodno da zaboravis. Ovakve stvari samo ozvanicavaju takve stvari. Obrati paznju npr na to koje stvari guglujes a koje reklame ti se pojavljuju na fb-u..think about it..

edit

E da a sto se tice kradje da je njima zaista stalo do toga oni bi uradili nesto konkretno (misli de Disney da ne ugasi internet) ali posto kontaju da tako samo raste popularnost filmova/serija/muzickih izvodjaca onda im je lasno da to pustaju u etar a samo da mlate praznu slamu sa strane. Pa ja u ovom trenutku mogu da ti nabrojim najmanje 10 ljudi iskljucujuci mene koji su kupili originale bas zbog toga sto su nesto piratski pregledali/odslusali. Onaj ko oce da ima original kupice original. Onaj koji nece ce se zadovoljiti nekom od internet opcija (da li je live stream ili YT svejedno) ili dl-ovati u krajnjoj liniji..

Da podvucem

Ne treba od gluposti praviti filozofiju. (ko sto sam ja uradio biggrin2.gif )

Kada kažem "ako bi se većina ljudi bude vodila sa takvim stavom" ne mislim samo na ljude sa ovih prostora, već na generalnu reakciju svih interenet korisnika. Da su svi bili toliko ravnodušni kada se cela akcija oko sope, pipe, acte odvijala, i da se nešto tako provuklo, ko zna da'l bi danas imali i rshare, ili bilo koji torrent hoster. A i da je bilo nekog načina torrentovanja, sigurno ne bi bilo tako lako dolaziti do njega, ne bi bilo toliko puno fajlova za skidanje, i morali bi da trpamo sistem ko zna kakvim stvarčicama da bi štitili IP adrese i slične stvari..
  • 0

#16 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,937 posts
  • 1,321 Reputation

Posted 22 April 2013 - 09:31 PM

Oni koji treba da reaguju tj oni ciji ce glas znaciti ce to da urade..A i oni koji pokrecu tu akciju su svesni kakvu stetu cine..to je tu samo da bi skrenulo paznju sa mnogo bitnijih stvari koje se desavaju u svetu..veruj mi..

• 0

#17 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation

Posted 22 April 2013 - 09:34 PM

Cek, jodo, nemam blage veze ko je i sta je to? Skroz sam zbunjen :S
  • 0

Posted Image

#18 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,250 Reputation

Posted 22 April 2013 - 09:36 PM

Verovatno je neki template, gde možeš da popuniš personalizovani tekst, koji se zatim generiše u članak.
  • 0

#19 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

• 9,869 posts
  • 838 Reputation

Posted 22 April 2013 - 09:38 PM

Aaa, ja tek sad kontam da je to fora. Ladno sam utripovao da je to joda zaista izvuko iz nekih novina. Ok, zvanicno sam glup, idem u cosak da jedem nokte.
  • 0

Posted Image

#20 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,937 posts
  • 1,321 Reputation

Posted 22 April 2013 - 09:40 PM

QUOTE (TerriccotaPie @ Apr 22 2013, 10:38 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aaa, ja tek sad kontam da je to fora. Ladno sam utripovao da je to joda zaista izvuko iz nekih novina. Ok, zvanicno sam glup, idem u cosak da jedem nokte.

HAHAHA.gif pa vidis da se novine zovu Rekla-Kazala HAHAHA.gif
  • 0