Jump to content

Photo

Wall-E (Voli, 2008)

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 cvrlebg

cvrlebg
  • 21 posts
  • 0 Reputation

Posted 02 November 2008 - 01:27 AM

k8W0zrT.jpg

aAmfsOl.png Xisisxx.png

Mali covek moze da napravi veliku senku. Mislim da je Voli upravo to uradio. Voli je robot koji sluzi za sakupljanje i sabijanje djubreta poslednji svoje vrste na planeti koju su ljudi napustili zato sto su je previse zagadili. On svrlja naokolo u drustvu jedine preostale buba-svabe, sakuplja razno djubre koje mu se ucini zanimljivim a ostatak lepo odlaze. Cela njegova samoca se menja kada jedenog dana dodje izvidjacki brod sa drugim roboto Evom koja je poslata nazad da vidi da li se nesto promenilo na zemlji i da li je moguce poceti novi zivot. Tu se radja prvo prijateljstvo a potom i velika ljubav izmedju dva robota. Ceo zaplet pocinje kada Voli da Ivi biljku koju je nasao a ona posto je programirana da pokupi takav uzorak uzima je i automatski se vraca na brod. Ne zeleci da ostavi svoju drugaricu i buducu devojku Voli odlucno krece za njom ka poslednjem ljudskom utocistu. Ali da li je ta utopija bas onakva kakvom je ljudi vide i da li su im roboti sluge je stvar koju ce Voli da raskrinka.
Originalna prica o prijateljstvu i ljubavi veoma naivno i veoma slatko. Preporuka.

0Y6JaC3.png

• 0

#2 Lithium Flower

Lithium Flower
  • 35 posts
  • 0 Reputation

Posted 03 November 2008 - 03:45 PM

Dirljiv, topao, originalan, nemojte ga propustiti!  ;)
  • 0
It looks like very soon everyone on Earth will have their 15 megabytes of fame.

#3 nigor

nigor
  • 6 posts
  • 0 Reputation

Posted 05 November 2008 - 12:06 AM

Fenomenalan crtani!!! Pogotovo imajuci u vidu da nema dijaloga u prvih 30ak minuta... Sto me je posebno zacudilo, ali i odusevilo... Prezadovoljan sam i toplo ga preporucujem svima...
  • 0

#4 vukota

vukota
  • 5 posts
  • 0 Reputation

Posted 06 November 2008 - 07:33 PM

Fenomenalan crtani!!! Pogotovo imajuci u vidu da nema dijaloga u prvih 30ak minuta... Sto me je posebno zacudilo, ali i odusevilo... Prezadovoljan sam i toplo ga preporucujem svima...

Ne znam samo koliko mladja deca mogu da razumeju poruku iz crtanog filma. Sve ostalo je super!
  • 0

#5 cvrlebg

cvrlebg
  • 21 posts
  • 0 Reputation

Posted 06 November 2008 - 08:46 PM

Ne znam samo koliko mladja deca mogu da razumeju poruku iz crtanog filma. Sve ostalo je super!

Mislim da je malo teze, za mladju decu, da uopste izvuku pouku iz danasnjih CGI crtanih filmova. Cak mislim da su ovi danasnji CGI crtani filmovi, vise namenjeni tinejdzerima i malo starijoj deci. Dosta se koriste stvari koje bi jedino mi mogli da razumemo i da se tome nasmejemo.
  • 0

#6 ivanb

ivanb
  • 2 posts
  • 0 Reputation

Posted 14 November 2008 - 08:15 PM

skinuo sam sa neta ovaj film .dvdrip ali nisam uspeo da nadjem prevod koj mu odgovara! jel ima neko neku preporuku?

• 0

#7 drveni_advokat

drveni_advokat
  • 483 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:svi diznijevi crtaći

Posted 14 November 2008 - 08:20 PM

iskreno, meni se nikalo ne dopada . . .
gledala sam ga sinoć i preksinoć, dakle iz dva puta (nisam stigla odjednom) i apsolutno nema poentu, ni P od iste . . .
sviđa mi se naglašena emotivnost glavnog junaka, ali ništa drugo. ceo crtać je nedefinisan, ispada da onaj ko je iskren pati i jurca za nekim ko ga ignoriše, da ljudi mogu slobodno da uništavaju Zemlju, jer će se skloniti na baznu stanicu u svemir, gde je život btw cool, po ceo dan bleneš u tv i piješ kolu koja ti dolazi na noge. a kada neko drugi sredi ono što smo mi uništili, možemo kući . . .

ko ima drugačije utiske? ;)

Edited by drveni_advokat, 15 January 2009 - 10:53 PM.

• 0
www.drveniadvokat.com

#8 cvrlebg

cvrlebg
  • 21 posts
  • 0 Reputation

Posted 15 November 2008 - 02:20 PM

skinuo sam sa neta ovaj film .dvdrip ali nisam uspeo da nadjem prevod koj mu odgovara! jel ima neko neku preporuku?

evo ja imam prevod kod mene je radio ok.
  • 0

#9 Bogdan

Bogdan
  • 6 posts
  • 0 Reputation

Posted 17 November 2008 - 12:28 AM

Crtani je fantastican!!! Tome u prilog ide i ocena na IMDB #32 u top 250. Pixar je opet pokazao ko je glavni u CGI-ju. Najvise me je odusevilo kako su uspeli da malu metalnu kocku tj. Wall-E-a ucine toliko ljudskom. Ubio sam se od smeha kad se negde na pocetku tek probudio i pokusava da "obuje" gusenice  :lol:
Sto se tice toga da li ce ga deca shvatiti, mislim da tu ima nesto i za njih, i da ce na svoj nacin razumeti film.

Edit: Sto se tice prevoda, ja sam ga nasao na: http://www.divx-titlovi.com/
Odlican sajt, velika baza titlova za sve filmove.
  • 0

#10 carnifex

carnifex
  • 8 posts
  • 0 Reputation

Posted 23 November 2008 - 07:56 PM

Ovo je najbolji Pixarov film do sada. Kao i obicno, tehnicki besprekoran. Prica je pitka sa lepom porukom. Ljudi iz Pixara su jos jednom dokazeli da su najbolji na sceni. Mislim, kome bi palo na pamet da kockasti robot koji kupi djubre moze postati tako simpatican lik.
  • 0
Progres uvek dolazi kasno...

#11 chocomon

chocomon
  • 7 posts
  • 0 Reputation

Posted 24 November 2008 - 07:12 AM

ja ga imam vec mjesec dana , al nikako da nadjem vremena da ga pogledam :)
  • 0

#12 danijeldav

danijeldav
  • 8 posts
  • 0 Reputation

Posted 26 November 2008 - 03:30 PM

Ne slazem se da je najbolji,meni je Cars bolji,ali ovaj vredi pogledati,naravno
  • 0

#13 madoking

madoking
  • 7 posts
  • 0 Reputation

Posted 04 December 2008 - 03:11 PM

Fenomenal crtani.Odgledao sam ga sa uzivanjem sa burazerom. Najbolji mi je onaj mali robotic sto je cistio za Wall-ijem.
  • 0

#14 katarina

katarina
  • 12 posts
  • 0 Reputation

Posted 05 December 2008 - 08:51 PM

Čula sam da je dobar,nadam se da ću ga odgledati uskoro,ne sumnjam u Disney production!

Edited by Boga, 17 December 2008 - 01:59 PM.

• 0

#15 Krillin

Krillin
  • 437 posts
  • 3 Reputation
  • Omiljeni crtać:Dragon Ball

Posted 14 January 2009 - 10:23 AM

Pogledao sam ovaj crtani sa devojkom i mogu reci da smo oboje odusevljeni. Prica je stvarno extra i objasnjava sta se moze desiti u buducnosti i kako ljudi uopste mogu da izgledaju i da se ponasaju. Omiljeni lik mi je malecki M-O biggrin.gif
  • 0
Posted Image

#16 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,278 posts
  • 60 Reputation

Posted 15 January 2009 - 10:31 PM

Ja sam od onih kojima se ovaj crtani mnogooogo dopao! Film ne da ima poentu, nego JE IMA!!!!!

Deci (pricam u ime one koju ja znam) se crtani baš dopao, mada nisam siguran da su skapirali šta je pisac hteo da kaže! No, to im kada su mali i nije baš toliko važno!
  • 0

Adaptation is the key for the survival.

#17 dexa

dexa
  • 5 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:cipelici

Posted 23 January 2009 - 07:43 PM

ja sam gledao wall-e chim je izashao na internetu...divna ljubavna pricha-mislim wall-e voli evu
  • 0

#18 Tigress

Tigress
  • 533 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Kung Fu Panda

Posted 13 February 2009 - 03:42 PM

Kao dodak postoji i BURN-E, koji predstavlja jedan kadar iz Wall-E, samo detaljnije odrađen.

http://en.wikipedia.org/wiki/BURN-E

Simpatičan je, a ko ga do sada nije odgledao može preko youtube pošto traje samo sedam ipo minuta:

• 0

#19 Fluffy

Fluffy
  • Kaladont Nindža

• 2,976 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Shaun the Sheep

Posted 23 March 2009 - 09:31 AM

Ja sam ga juče pogledala i oduševila se lol.gif Wall-E je presladak, robotić s dušom, a i ona njegova bubašvaba je cakana. Lepa je priča, i mislim da je baš, baš poučna pošto je vrlo moguće da će nam planeta za 700 godina izgledati baš kao u filmu.
  • 0

Posted Image
Choose Your Destiny... Flawless Victory!

#20 _Kiba^13

_Kiba^13
  • 92 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:NGE

Posted 24 August 2009 - 07:14 PM

nisam gledao.... sad.gif
  • 0

Similar Topics Collapse