Jump to content

Photo

LoudWorks

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 Guest_netman_*

Guest_netman_*
  • 0 Reputation

Posted 17 June 2011 - 09:51 PM

Ja sam bio par puta u Loudworksu,i sta da kazem..ljudi imaju svu mogucu opremu..sve moguce papire..i ostalo.Oni sinhronizacije rade ,da bi radili,iskreno ..mislim ti njihovi crtaci,nemaju "dusu" tako reci..sve ih rade prema Englezima ..Sve mora da bude iskopirano..a kad pogledam RTB ,njihove sinhronizacije su imale "dusu" ,glasovi nisu bili ni malo slicni ENG ,al ipak deca su jedva cekala da vide nove epizode Duska Dugouska,koji je imao svoj duh,cak skoro sam gledao epizodu u kojoj Dusko kaze : "Sefe,nisam ti ja Bata Zivojinovic".RTB sinhronizacija za "strance" je zalosta,"samo su glasovi nalepjeni i nemaju slicnosti s ENG " Al dobro ipak ta sinhronizacija je bila bolja nego polovina danjasnjih sinhronizacija..A da ne skrecem vise s teme,ponavljam Loudowrks radi da bi radio..nista posebno,oni bas i ne mare nesto posebno za decu,sve vise su poceli da rade crtace za zaglupljivanje dece, Pepa Prase i ostali .. Uredu,da ima 1 crtani tako za malu decu,al oni preterase. Ili sinhronizuju anime u kome je glavni motiv ubisto ,osveta ili sinhronizuju crtace tima pepa prase..Jedini crtani sto mi se svideo sto su sinh . jeste Andjela Anakonda..Verujem da se taj crtani svideo ovim danasnjim klincima .. od 9 - 10 god.
Kod mene na YOutubeu imate kako se sinhronizuju crtaci :

Mozda sam skrenuo sa teme,ali rekao sam moje iskreno misljenje o Loudowrksu i njihovim sinh smile.gif
  • 1

#22 Artband

Artband
  • Kakolukia

• 1,665 posts
  • 305 Reputation
  • Omiljeni crtać:Volter Dizni ih je stvorio previše

Posted 18 June 2011 - 12:55 AM

QUOTE (daniloivanovski @ Jun 17 2011, 09:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Meni se svidja kako sinhronizuju neko je prokomentarisao u temi Tarzan da bi smo mi unistil pesme koje
peva Phil Collins

Ja sam taj. cool.gif Ne znam koji ,,vi", ali bilo ko da pokuša da sihronizuje to svakako bi. sleep.gif

Bezveze se nove sinhronizacije, glumci nemaju inspiraciju, i ne uživaju u crtaću, kad im se posao svodi na to da sihronizuju sami sa sobom. dry.gif

Edited by Artband, 18 June 2011 - 01:07 AM.

• 0

Imamo svo vrijeme ovoga svijeta, dobri moj Iznogude...

#23 dakyorlando

dakyorlando
  • A picker, a grinner, a lover, and a sinner

• 2,226 posts
  • 407 Reputation
  • Omiljeni crtać:Drawn Together, The Loud House, Sabrina The Animated Series, Wreck-It Ralph, The Haunted World of El Superbeasto

Posted 18 June 2011 - 01:44 AM

Ja bih voleo time da se bavim. Samo nisam siguran da je tek tako moguće dobiti posao u tom ili nekom sličnom studiju; verovatno moraš da imaš određenu završenu školu (FDU?).

Što se tiče sinhronizacije koju radi pomenuti studio, po meni ona i nije tako loša, mada naravno svakako ne mislim da je bolja od onih starih. Ali... šta znam... recimo, kod serije "Fića i Feđa" je sinhronizacija odrađena sasvim korektno, jedino što ih je mrzelo da prepevavaju pesme, a znam da su to radili u nekim drugim serijama, kao recimo u seriji "Super špijunke" koja je po meni sasvim okej (mislim na kvalitet sinhronizacije). Ili recimo "Kim Opasnić", još jedna serija sa solidno odrađenim poslom, jedino što mi prezime glavne junakinje (to i ono Šeprtljić) još uvek izaziva facepalm. biggrin.gif

Dakle, moje mišljenje je da korektno odrađuju posao, ali da on ipak nema onaj šarm koji su imale nekadašnje RTB sinhronizacije; s druge strane, ja to i ne zahtevam. smile.gif
  • 0

Coming in second wouldn’t be the worst...

as long as no one else was first.

Posted Image

#24 air-man

air-man
  • 16 posts
  • 0 Reputation

Posted 18 June 2011 - 07:38 AM

QUOTE (netman @ Jun 17 2011, 10:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ja sam bio par puta u Loudworksu...

QUOTE (netman @ Jun 17 2011, 10:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kad pogledam RTB ,njihove sinhronizacije su imale "dusu" ,glasovi nisu bili ni malo slicni ENG ,al ipak deca su jedva cekala da vide nove epizode Duska Dugouska,koji je imao svoj duh,cak skoro sam gledao epizodu u kojoj Dusko kaze : "Sefe,nisam ti ja Bata Zivojinovic".RTB sinhronizacija za "strance" je zalosta,"samo su glasovi nalepjeni i nemaju slicnosti s ENG " Al dobro ipak ta sinhronizacija je bila bolja nego polovina danjasnjih sinhronizacija..A da ne skrecem vise s teme,ponavljam Loudowrks radi da bi radio..nista posebno,oni bas i ne mare nesto posebno za decu,sve vise su poceli da rade crtace za zaglupljivanje dece, Pepa Prase i ostali .. Uredu,da ima 1 crtani tako za malu decu,al oni preterase. Ili sinhronizuju anime u kome je glavni motiv ubisto ,osveta ili sinhronizuju crtace tima pepa prase.

RTB i Loud Works ne smeju da se porede jer je to kao prvo potpuno razlicit vremenski period, rtb je radio sinhronizacije u vremenu kada nije postojao stereo nego je bilo samo mono zvuka pa nije ni moglo da bude dobro jer bi od engleza samo dobili epizodu na kasetama ili onim trakama i to je to, danas postoji mnogo masina i da ne zaboravim 5.1 DD surrounded sound koji stvar cini mnogo laksim, a onaj deo oko duse, to je zato su nasi studiji uslovljeni od strane kompanija koje poseduju autorska prava na produkt da odrade dobar posao, svakog glumca koji bi bio u nekom diznijevom crtacu moraju da cuju i ovi iz diznija i to da odobre kako bi to bilo tako... Crtaci poput pepe praseta, teletabisa... nisu namenjeni ni za 5-ogodisnjake a ni za starije nego su namenjeni malim bebama, deci koja tek treba da nauce da govore, hodaju... a sto se anima tice to sto ima ubistava nema veze, u bambiju se jasno vidi da je lovac ubio bambijevu majku pa niko nije pravio dramu samo zato sto je to nacrtao dizni, smrt je deo zivljenja i od toga se nemoze pobeci ali poenta anima poput naruta je da te motivise da ides napred i da ne odustajes pred svim preprekama i jasno pokazuje kako mali pikavac kojeg svi sutiraju moze da spasi celo selo od potpunog unistenja... ali da se vratim na temu, LT sinhronizacije su odlicne ali kao sto su svi spomenuli iznad prevod je preveden da bude skroz identican originalu i to se nama ovde ne svidja jer smo se navikli da Dzordz bude Djoka a da Magzi bude Mica biggrin.gif kada bi samo malo poradili na textu kao sto to radi b92 bilo bi super, ali i ovako je super ali kao sto je netman pomenuo Andjela Anakonda je sjajno uradjena, i volim da gledam taj crtac jer je pun ludih odvala... nadam se da ce biti jos takvih

Edited by air-man, 18 June 2011 - 07:41 AM.

• 0

#25 NightGhost

NightGhost
  • i'll make a man out of you

• 2,511 posts
  • 558 Reputation
  • Omiljeni crtać:mulan , prince of egypt

Posted 20 June 2011 - 05:20 PM

potpuno se slazem AIR-MANom imena su im ista ali u Phineas and Ferb su im promenili imena Phineas je Fica Ferb je Fedja Candece je Sladja i jos to im je zamerka ne umeju da budu mastoviti sa imenima
  • 0
Cvet koji cveta u divljini vrlo je redak i najlepsi je od svih.

#26 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 248 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 12 July 2011 - 11:55 AM

Po meni LoudWorks ima odlicne sinhronizacije,ne znam kako crtace rade amerikanci jer me mrzi da skidam a znam da ce to ici kod nas (citaj : cekam da Loud sinhronizuje Avatara biggrin.gif) Loud je imao sjajne sinhronizacije dok nije osnovao Ultru biggrin.gif i sa Ultrom imaju sve veci stav ,,Ajde da nafrljamo ovo za nedelju dana" i ,,Joj nismo zavrsili Nindza Kornjace , koga briga imamo Pepu Prase,ajoj nismo ni Jugija zavrsili koga briga imamo Malo Kraljevstvo,wow Avatar je jedan od najpoznatijih crtaca na planeti ma nema veze imamo groznu Nocnu Bastu , vidi koliko extra superherojskih crtaca, nema veze vazno da imamo crtace za decicu na kojima se mlate pare".Najbolje Loudove sinhronizacije po meni su : Prvo mesto TMNT (2003),Drugo mesto Yu-Gi-Oh!, Trece mesto Pokemon. U ta tri crtaca glumci ne menjaju svoje glasove i to mi se svidja,Kornjace i Jugi? To se zove sinhronizacija a ne ovo sa Ultre biggrin.gif
  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#27 ShoX

ShoX
  • 689 posts
  • 6 Reputation

Posted 23 January 2012 - 12:36 AM

Znaju da rade svoj posao...samo kada bi mogli da rade brže...da se ne reprizira nešto XXX puta
  • 0

#28 hah

hah
  • 50 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Naruto:)

Posted 25 January 2013 - 01:37 PM

Slažem se sa @ShoX
Odlično to rade..
I sviđaju mi se njihove sinhronizacije..msm one se jedino mogu i nazvati sinhronizacijom.. smile.gif
  • 0

Pshwlyu.jpg

#29 cevu358

cevu358
  • 14 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Teško pitanje... trenutno South Park

Posted 14 November 2015 - 11:17 PM

Koliko mi je zao sto su loudworks i luxor otisli :(

• 0

#30 Bozo91

Bozo91
  • TMNT is life <3

• 2,820 posts
  • 274 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT, Digimoni + serija: Power Rangers

Posted 16 November 2015 - 09:45 PM

Da, Loudworks vise ne postoji, sad im sinhro rade Prizor i Bluehouse

Mada LW je smorio malo, Prizor je oduvek imao ok postavu , i popravili su program, lepsi je izbor crtaca, i na FB-u uvek odgovaraju ovi iz Ultre

sad je umesto Luxora npr Apsolut

• 0

#31 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,278 posts
  • 60 Reputation

Posted 17 November 2015 - 11:04 PM

Da, sve što valja iz Srbije odlazi :(

• 0

Adaptation is the key for the survival.

#32 ufo123

ufo123
  • 2 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:pokemon

Posted 25 November 2015 - 10:06 PM

Imam samo jedno pitanje.Od kad studio loudworks ne postoji i zasto.Mani se njihove sinhronizacije veoma svidjaju,a posebno sinhronizacija winx cluba, winx su tada imale najbolje glasove, a ne sad ove koje sinhronizuje ideogram
  • 0

#33 dakyorlando

dakyorlando
  • A picker, a grinner, a lover, and a sinner

• 2,226 posts
  • 407 Reputation
  • Omiljeni crtać:Drawn Together, The Loud House, Sabrina The Animated Series, Wreck-It Ralph, The Haunted World of El Superbeasto

Posted 25 November 2015 - 11:41 PM

Imam samo jedno pitanje.Od kad studio loudworks ne postoji i zasto.

To i mene zanima, a na Internetu ne mogu da nađem nikakve informacije o tome.

• 0

Coming in second wouldn’t be the worst...

as long as no one else was first.

Posted Image

#34 ufo123

ufo123
  • 2 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:pokemon

Posted 26 November 2015 - 10:36 PM

Sto se tiče loudworksa, po meni je on bio najbolji, on ultra i luxor su bili savrsen spoj, nije mi jasno samo zasto vise ne postoje loudworks i luxor, gledao sam ove nove epizode yu gi oh 5D's -a sa prizor sinhronizacijom,uzasne su i glasovi su mnogo gori nego kod loudworksa, ljudi koji su pre pozajmljivali glasove na ultri su bili mnogo bolji, sada zbog prizora mi je ultra manje simpatican i interesantan nego pre, iako ga ja ustvari nemam zato sto nemam tu kablovsku,a u nasem kraju samo ta moze koja nema ultru.
  • 0

#35 Bozo91

Bozo91
  • TMNT is life <3

• 2,820 posts
  • 274 Reputation

Posted 30 November 2015 - 10:15 AM

Ja mislim da ne postoje tako od septembra ove godine, mozda i pre, zvanicno se i dalje vode na netu kao postojeca firma, al vise ni sajt nemaju

• 1

#36 AgentJohnBishop14

AgentJohnBishop14
  • 1 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindza Kornjace

Posted 27 February 2016 - 10:24 PM

Da ne zna neko ko glumi Agenta Bishopa u sinhronizovanoj verziji Nindza Kornjace 2003? Hvala unapred. Inace sto se tice loudworksa, stvarno su dobri. Glumci su odlicni, narocito u nindza kornjacama.

Edited by AgentJohnBishop14, 03 March 2016 - 02:20 PM.

• 0

#37 ByLord

ByLord
  • 1,633 posts
  • 131 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža kornjače i ostali Sin. crtaći iz 80/90-tih

Posted 03 March 2016 - 12:37 PM

Da ne zna neko ko glumi Agenta Bishopa u sinhronizovanoj verziji Nindza Kornjace 2003

Marko Marković

• 1
Ne mogu Vam dati recept za uspeh, ali Vam mogu reći formulu za neuspeh:
NASTOJTE SVAKOME UGODITI!

Believe me I can fly!

No Girl - No love
No Love - No sex
No Sex - No children
No Children - no cost
No Cost - No problems
No Problems - Yes Happy \o/

#38 nerlon

nerlon
  • 1 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Johnny test

Posted 07 March 2016 - 03:35 AM

ja najviše volim džoni testa voleo bih nove epizode džonija testa sinhronizovano

• 0

#39 Cika Mare

Cika Mare
  • 2 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Galakticki fudbal

Posted 12 July 2016 - 01:01 PM

Da li cete nastaviti sa sihronizovanjem crtanog filma Yu-Gi-Oh!GX ?

• 0

#40 Bozo91

Bozo91
  • TMNT is life <3

• 2,820 posts
  • 274 Reputation

Posted 29 July 2016 - 01:10 PM

Naši su samo sinhronizovali prve 2 sezone JuGiO GX serije, tj prve 104 epizode

Hrvati su uradili prve 3 sezone (kao i Ameri) tj prvih 156 epizoda

Glupo je sto od 157 do 180 epizode ni Ameri nisu dubovali, vec se moze gledati samo Japanska verzija

Navikao sam na Englesku verziju, njihovu muziku, spice, imena, ovde je sve drugacije :D

• 1