Jump to content

Photo

Death Note (Sveska smrti, 2006-2007)

• Please log in to reply
74 replies to this topic

#1 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation
  • Omiljeni crtać:Avatar: The Last Airbender

Posted 30 July 2009 - 05:18 PM

sveska_smrti__repent__by_fikandzo-d66cq5

Wikipedia
MAL
Prica:

Yagami Light, genijalni sedamnaestogodisnjak koji vodi uobicajan i monoton zivot, jednog, naizgled neobicnog dana pronalazi neobicnu svesku sa nazivom "Death Note". Posto u njoj cita da poseduje moc da ubije bilo koga cije ime je upisano u nju, Light u pocetku misli da je u pitanu sala, ali nakon prvog testiranja otkriva da je sveska pravo smrtonosno oruzije. Obuzet Death Note-om, Light odlucuje da kazni prestupnike i ocisti svet od zla. Ipak, njegov plan remeti misteriozi detektiv poznat kao L, a celu psiholosku borbu nadgleda Bog smrti koji je i bacio knjigu na yemlju, Ryuuk.

Kako nema teme za ovo huh.gif
Naj anime svih vremena,odlicna psihologija vlada animom.Vase misljenje?

Edited by Leka Srbin, 02 October 2018 - 05:03 PM.

• 2

Zetsubou wo shirou. Kore wa Uchiha Madara. Kami no chikara ga!

tumblr_mqxekwSaZG1r60ay5o1_500.gif

#2 SnK

SnK
  • 152 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Darker Than Black

Posted 10 August 2009 - 01:52 AM

Moje misljenje je da sve sto se prica razvija postaje gluplji. Posle 26. ep krece jos vise nizbrdo. Kraj su zeznuli samo tako.
  • 0
Ne

#3 Krillin

Krillin
  • 437 posts
  • 3 Reputation
  • Omiljeni crtać:Dragon Ball

Posted 10 August 2009 - 12:19 PM

Jedan od boljih anime ostvarenja. Znam da se vecini ljudi ne svidja kraj i kako je Kira zavrsio, ali meni se to bas svidelo jer je Ryuk tacno rekao kako ce on da zavrsi. Svidja mi se sama filozofija anime i kako je uopste zamisljeno da se povezu demoni, ljudi i smrt. Ko bi rekao da tako jedna sveska moze da bude tako opasna. Svidja mi se jos kako su L-a odradili, stvarno je poseban lik smile.gif
  • 0
Posted Image

#4 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation

Posted 13 August 2009 - 01:21 AM

Slazem se sa Krilinom.konaco se moze pogledati anime-a koja ne praktikuje jednostavno sibanje i tabanje izmedju likova :0
  • 0

#5 goldengaidin

goldengaidin
  • 610 posts
  • 7 Reputation

Posted 13 August 2009 - 07:52 AM

Da li se film (ja ga imam u tri dela , ili su tri razlicita) moze gledati bez anime ili ide posle nje
  • 0

#6 Sho-ne

Sho-ne
  • Silent Water

• 801 posts
  • 11 Reputation
  • Omiljeni crtać:Le Piaf

Posted 13 August 2009 - 08:13 AM

U početku sam uporedo čitao mangu i gledao anime i dok je L bio živ serija je bila veoma zanimljiva zbog stalnog nadmudrivanja sa Kirom. Bolje bi bilo da su na tom mestu jednostavno prekunuli priču. Ostatak je poput nekog lošeg isforsiranog nastavka.
  • 0
Turn your face to the sun, and the shadows fall behind you.

#7 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation

Posted 13 August 2009 - 08:38 AM

QUOTE (goldengaidin @ Aug 13 2009, 08:52 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Da li se film (ja ga imam u tri dela , ili su tri razlicita) moze gledati bez anime ili ide posle nje

Film ima tri dela.Prva dva su slicna kao anime-a.Za treci nisam siguran mislim da nije isti kao serija jer je u njemu dominantan lik L-a. smile.gif
  • 0

#8 goldengaidin

goldengaidin
  • 610 posts
  • 7 Reputation

Posted 13 August 2009 - 09:01 AM

Znaci da gledam tek nakon sto odgledam animu ?
  • 0

#9 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation

Posted 13 August 2009 - 09:03 AM

Da smile.gif
  • 0

#10 _Kiba^13

_Kiba^13
  • 92 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:NGE

Posted 24 August 2009 - 07:40 PM

slazem se sa SnK...u svakom slucaju ok je anime...
  • 0

#11 Markoblade

Markoblade
  • 35 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Darker Than Black

Posted 24 September 2009 - 07:03 PM

za mene anime je odlichan...
odlichna animacija,pricha,Likovi ,oppening i endinng pesme!
ma shta reci anime je vrh...

• 0

You can't hide from the death!

#12 xxx-girl

xxx-girl
  • 1 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Duško Dugouško

Posted 27 September 2009 - 09:21 PM

Anime koji me je definitivno potpuno osvojio.

Od početka do kraja je sve perfektno osmišljeno, i zaista su, i L i Light, genijalni. I Near i Mello su mi odlični likovi. Lightova genijalnost zaista nema granica i svaki delić svog plana je savršeno osmislio i sve karike su se savršeno poklopile. Misa mi je odigrala odličnu ulogu i bilo mi je jako žao na kraju.

L je... Pa, njega ne mogu opisati. On je jedan, jedini, neponovljivi. Oduševljavao me je oduvek. Njegova psiha definitivno funkcioniše drugačije. Tim L ftw. <3

Near i Mello... Bila mi je upečatljiva Nearova rečenica kako "zajedno mogu i dostići L-a", zaista odlično rečeno. Dopadali su mi se kao likovi. Toliko drugačiji, a opet isti. biggrin.gif

Kraj je... bez mane. Oduševio me je i on. Ryukove poslednje reči su... fantastične. I ono kako su povezali početak sa krajem... retko ko uspe da sklopi detalje i zaista se divim kreatoru. biggrin.gif

Verovatno neki koji su odgledali samo anime ne znaju - Misa se ubila na kraju. Isuviše je volela (po mom mišljenju bila opsednuta) Lighta da bi živela bez njega i na kraju se ubila. Ne volim takve patetične devojke, ali Misa mi je bila... posebna. biggrin.gif
  • 1

#13 Guardian EvANGEL

Guardian EvANGEL
  • 115 posts
  • 6 Reputation
  • Omiljeni crtać:Full Metal Alchemist: Brotherhood

Posted 19 April 2010 - 03:45 PM

Malo je ovakvih prica koje donose nesto novo u anime svet koji se stvarno potrudio da prikaze prakticno sve. Veliki respect, i odlicna prica.
  • 0
"We all die. The goal isn't to live forever; the goal is to create something that will."

#14 Miki-chan

Miki-chan
  • 137 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Shaman king

Posted 24 October 2010 - 04:19 PM

QUOTE (xxx-girl @ Sep 27 2009, 10:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Anime koji me je definitivno potpuno osvojio.

Od početka do kraja je sve perfektno osmišljeno, i zaista su, i L i Light, genijalni. I Near i Mello su mi odlični likovi. Lightova genijalnost zaista nema granica i svaki delić svog plana je savršeno osmislio i sve karike su se savršeno poklopile. Misa mi je odigrala odličnu ulogu i bilo mi je jako žao na kraju.

L je... Pa, njega ne mogu opisati. On je jedan, jedini, neponovljivi. Oduševljavao me je oduvek. Njegova psiha definitivno funkcioniše drugačije. Tim L ftw. <3

Near i Mello... Bila mi je upečatljiva Nearova rečenica kako "zajedno mogu i dostići L-a", zaista odlično rečeno. Dopadali su mi se kao likovi. Toliko drugačiji, a opet isti. biggrin.gif

Kraj je... bez mane. Oduševio me je i on. Ryukove poslednje reči su... fantastične. I ono kako su povezali početak sa krajem... retko ko uspe da sklopi detalje i zaista se divim kreatoru. biggrin.gif

Verovatno neki koji su odgledali samo anime ne znaju - Misa se ubila na kraju. Isuviše je volela (po mom mišljenju bila opsednuta) Lighta da bi živela bez njega i na kraju se ubila. Ne volim takve patetične devojke, ali Misa mi je bila... posebna. biggrin.gif

U potpunosti se slazem sa svime... Death Note je... kako da kazem... poseban, drugaciji, jedinstven anime... biggrin.gif Sve u njemu je fantasticno... biggrin.gif Prica, pocetak, kraj... sve... Savrsenstvo... biggrin.gifD
  • 0

#15 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 393 Reputation
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 05 November 2010 - 01:47 PM

Dobar anime!
  • 0

#16 xXJociiXx

xXJociiXx
  • 286 posts
  • 1 Reputation
  • Omiljeni crtać:Winx,Bakugan,Yu-Gi-OHGX,MM

Posted 19 November 2010 - 01:59 PM

Mnogo dobra anima biggrin.gif Mada i jedina koju sam bas glledao sa takvim razvijanjem radnje,alli je cool biggrin.gif
  • 0

#17 saskura

saskura
  • 1,817 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Devil May Cry, Vampire Knight, South Park

Posted 26 December 2010 - 11:26 AM

Ovo mi je jedna od omiljenih animea! Pocela sam da je gledam na ultri ali sam brzo pocela da gledam na kompu. U pocetku sam navijala za Lighta(Kiru) ali onda mi se vise svideo L...kada je on umro crtani je postao malo dosadan... opet sam pocela da navijam za Kiru (onaj L-ov naslednik mi se uopste nije svideo). Taman kada sam mislila da je Kira konacno pobedio on je umro...isplakala sam se ziva ali tako je moralo biti biggrin.gif Mnogo mi se svidja anime!
  • 0
FRIENDS DON'T LET FRIENDS DRINK FRIENDS.

#18 minja89

minja89
  • 4 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Kadison i Plava princeza

Posted 02 January 2011 - 11:14 PM

Ovo je prva anime koju sam ozbiljno gledala i koja me je i uvukla u taj svet.
Mislim, gledala sam ja i ranije kao klinka Digimone i sl. ali nista zbog cega bi ostajao budan do cetiri ujutro i skidao epizode sa neta.
Sta reci ... videla trecu epizodu slucajno na ultri i gotovo ...to je to navukla se nepovratno !

Serija je jedinstvena,jedna i jedina, neponovljivo je uspela da u 10ak minuta trajanja epizode podigne puls na sto otkucaja( bar meni) i svaki put bih na kraju rekla "Ne mogu da verujem!".
I meni se vise svidja deo sa prvobitnim L-om,nekako mi je i on sam potpuno jedinstven bas kao i Kira.
Ne znam da li je neko zapazio (u epizodi gde L umire ,ili gde mu kira saznaje ime) scenu kada se L,nakon sto je stajao na pljusku zajedno sa Lajtom/Kirom ,saginje i brise mu stopala. Ne znam zasto ali ja tu scenu smatram duboko srceparajucom.
Kao da je L negde u dubini slutio sta ce mu se dogoditi i to prihvatio...
Citav taj prizor na stepenicama jedan gore,drugi dole,slicni a opet tako razliciti...jednostavno mi se urezao u pamcenje.

Jel vidite sad kakva sam ja Ludaca!? :crazy:

Edited by minja89, 02 January 2011 - 11:15 PM.

• 0

#19 95anime4ever

95anime4ever
  • 32 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Naruto shippuden

Posted 02 January 2011 - 11:22 PM

QUOTE (minja89 @ Jan 2 2011, 11:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ovo je prva anime koju sam ozbiljno gledala i koja me je i uvukla u taj svet.
Mislim, gledala sam ja i ranije kao klinka Digimone i sl. ali nista zbog cega bi ostajao budan do cetiri ujutro i skidao epizode sa neta.
Sta reci ... videla trecu epizodu slucajno na ultri i gotovo ...to je to navukla se nepovratno !

Serija je jedinstvena,jedna i jedina, neponovljivo je uspela da u 10ak minuta trajanja epizode podigne puls na sto otkucaja( bar meni) i svaki put bih na kraju rekla "Ne mogu da verujem!".
I meni se vise svidja deo sa prvobitnim L-om,nekako mi je i on sam potpuno jedinstven bas kao i Kira.
Ne znam da li je neko zapazio (u epizodi gde L umire ,ili gde mu kira saznaje ime) scenu kada se L,nakon sto je stajao na pljusku zajedno sa Lajtom/Kirom ,saginje i brise mu stopala. Ne znam zasto ali ja tu scenu smatram duboko srceparajucom.
Kao da je L negde u dubini slutio sta ce mu se dogoditi i to prihvatio...
Citav taj prizor na stepenicama jedan gore,drugi dole,slicni a opet tako razliciti...jednostavno mi se urezao u pamcenje.

Jel vidite sad kakva sam ja Ludaca!? crazy.gif

I ja isto mislim da je L naslutio sta ce mu se desiti.... Ja kad sam prvi put videla na ultri takodje sam se odmah zarazila i pogledala sve epizode na netu(sta reci ja sam anime freak) x)
  • 0

#20 NoWorldWithoutLight

NoWorldWithoutLight
  • 4 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Death Note

Posted 11 January 2011 - 04:46 AM

Pa, sad, ako smem da se umesam u diskusiju... ^^

Zaista ne verujem da je L znao da ce da umre. Mozda je gubio nadu da ce uspeti da dokaze da je Light Kira jer stvarno vise nije imao sta da mu prikaci. -.- Takodje, taj deo na vrhu solitera, pa unutra, gde se L "oprasta" s Lightom nije bio u mangi, tako da je to samo filer - drugim recima, nije vazan za radnju. Moje misljenje je da ko god je pravio animu, voleo je L-a, pa je hteo da ga pokaze u sto boljem svetlu. Buduci da sam ja skroz Anti-L, to me je samo iznerviralo. xD

Ali prica je super. smile.gif Jedina anima za koju nemam zamerke. Inace me sve zivo nervira u animama, jer su prepune nerealnih, nelogicnih scena. Ali Death Note je zaista... wow, genijalna anima. smile.gif Omiljeni lik mi je Light. ^^
  • 0
To win, first you must - STRIKE!

Similar Topics Collapse