Jump to content

Photo

Harry Potter (Hari Poter, 2001-2011)

• Please log in to reply
125 replies to this topic

#1 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 09 November 2008 - 08:46 PM

Vrlo lepa priča o životu/školovanju čarobnjaka Harija Potera... Napisano je 7 knjiga koje će biti pretočene u 8 filmova.

Sreća pa se prvi film pojavio kada sam imao 15 godina :) tada sam prvi put saznao za Harija i od tada pratim sve filmove o njemu (da se film kojim slučajem pojavio danas, sumnjam da bih ga ikad pogledao). Knjige sam prvi put počeo da čitam ove godine i po meni su mnogo bolje od filmova. Drago mi je da sam počeo da ih čitam nakon 5 filmova pošto mi je mnogo lakše da zamislim sliku likova, predela i građevina u knjigama. Filmovi su vrlo osakaćene verzije knjiga, trebalo bi bar neku mini-seriju da naprave kako bi pokrili većinu dešavanja iz njih. Ali dobro...

Kakvo je vaše mišljenje o filmovima? Da li vam se više sviđa knjiga ili film?

Više informacija:
Wikipedia (Filmovi, Knjige)
Oficijelni sajt (filmovi)
Dž. K. Rouling (Oficijelni sajt autorke)
Harry Potter wikia

Edited by Joda, 31 July 2009 - 11:26 AM.

• 0

Posted Image

#2 Fluffy

Fluffy
  • Kaladont Nindža

• 2,976 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Shaun the Sheep

Posted 21 November 2008 - 12:50 AM

Uvek glasam za knjige  iako sam pročitala i pogledala samo prva tri dela. Scene koje su pokrivene u filmu su vrlo verno odradjene i to mi se svidja, to što ti kažeš, posle gledanja filma milina je čitati knjigu jer ti se u glavi javljaju vrlo lepe slike likova i mesta

Edited by drveni_advokat, 17 December 2008 - 12:01 AM.

• 0

Posted Image
Choose Your Destiny... Flawless Victory!

#3 bundy

bundy
  • 3 posts
  • 0 Reputation

Posted 23 November 2008 - 07:36 PM

Svaka čast knjigama , no ako je film dobro napravljen , kao što je ovo slučaj , ipak dajem prednost filmu .

Edited by drveni_advokat, 17 December 2008 - 12:01 AM.

• 0

#4 Cruella De Vil

Cruella De Vil
  • 9 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT, Anastasia, Troll in Central Park

Posted 25 January 2009 - 01:43 PM

hp rules..... procitala sam sve knjige i pogledala filmove i svi su lepi na svoj nacin, ne mogu da se odlucim shta je bolje.... prva knjiga se pojavila kada sam imala 11 godina tako da mi se super poklopilo (hp ima 11god u prvoj knjizi).....
  • 0

#5 Tigress

Tigress
  • 533 posts
  • 5 Reputation
  • Omiljeni crtać:Kung Fu Panda

Posted 25 January 2009 - 06:54 PM

Prvi film o Harry Potter-u mi je ubijedljivo omiljeni, i ostao mi je upamćen kao jedna od najljepših bioskopskih premijera. Nastavci su isto zanimljivi, jedino mi se poslednji nije dopao. Nadam se da će naredni biti bolji i jedva čekam premijeru Harry Potter and the Half-Blood Prince!
  • 0

#6 +ivke+

+ivke+
  • svetski giga mega car

• 23 posts
  • 0 Reputation

Posted 02 February 2009 - 10:08 PM

prvi i drugi deo su mi o.k. a ostale nisam cele gledao, treci deo mi je nekako mracan. ne volim Harija Potera bas nesto
  • 0

Iju! Ivke!

#7 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,272 posts
  • 58 Reputation

Posted 11 February 2009 - 11:24 PM

Obožavan ovaj serijal!!!

Mada, što se filmova tiče, od "Zatvorenika iz Azkabana" filmovi su unakažena verzija knjige. Previše je skraćivano, trebalo je (kao što sada producenti i priznaju, da se kao što će biti slučaj sa poslednjom knjigom), deli na dva po dva dela!!!

Naravno, fan sam knjiga i preporučujem da se čita na engleskom!!!!

Edited by crveni, 21 January 2010 - 10:39 AM.

• 0

Adaptation is the key for the survival.

#8 meli

meli
  • 11 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:vitez koja

Posted 17 February 2009 - 04:36 AM

pogledala sam 4 filma extra su,volim Harry Pottera nisam chitala knjige jer nisam imala prilike ali mislim da su sigurno bolje jer prednost kod mene uvek imaju knjige vishe se uzivim u sav taj dozivljaj nego uz film tv2.gif cao.gif
  • 0

#9 UchihaMadara

UchihaMadara
  • 18 posts
  • 0 Reputation
  • Omiljeni crtać:Naruto :)

Posted 11 March 2009 - 06:38 PM

Da li neko zna tačno kada je premijera u Polukrvnog Princa u BG-u??
  • 0

#10 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 11 March 2009 - 09:13 PM

Da li neko zna tačno kada je premijera u Polukrvnog Princa u BG-u??

Pa trebalo bi kada i u celom svetu... sredinom jula (tačnije 17. jul). Jedva čekam biggrin.gif
  • 0

Posted Image

#11 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation
  • Omiljeni crtać:Avatar: The Last Airbender

Posted 31 July 2009 - 08:48 AM

Dobar je film ali je ipak knjiga bolja.Svi delovi su ok,ali me zatvorenik iz Askabana nervira,glup mi je nekako mnogo
  • 0

Zetsubou wo shirou. Kore wa Uchiha Madara. Kami no chikara ga!

tumblr_mqxekwSaZG1r60ay5o1_500.gif

#12 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 31 July 2009 - 09:48 AM

Pročitao sam sve knjige i neuporedivo su bolje od filmova... Knjiga o zatvoreniku iz Askabana je po meni vrlo dobra (kao i sve ostale). Šesti i sedmi deo su ipak najzanimljiviji. Inače u sedmom delu će glumiti Rade Šerbedžija smile.gif Glumiće sporednog lika - štapić majstora Gregoroviča. Dok sam čitao, nisam Gregoroviča tako zamišljao biggrin.gif
  • 0

Posted Image

#13 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,272 posts
  • 58 Reputation

Posted 02 August 2009 - 04:14 PM

Meni je, eto, Zatvorenik iz Azkabana omiljeni film.

Nakon istog sam uzeo i pročitao sve do tada objavljene knjige. Pre III dela mi to nije padalo na pamet. Hari poter je do Zatv orenika bio simpa dečiji film, ali ništa više...

Film sam inače gledao u FULL D. Na Partizanovom stadionu, ogromno platno...
... i kiša, koje je padala veći deo filma. Savršeno, kao naručeno!!!!!
  • 0

#14 CaJIn

CaJIn
  • Sono Na no Chikara

• 6,030 posts
  • 228 Reputation
  • Omiljeni crtać:Avatar: The Last Airbender

Posted 02 August 2009 - 04:53 PM

Ne ok je knjiga nego mi je film nekako glup,a sto se tice kjnige Red Feniksa i Relikvije Smrti su naj delovi smile.gif
  • 0

Zetsubou wo shirou. Kore wa Uchiha Madara. Kami no chikara ga!

tumblr_mqxekwSaZG1r60ay5o1_500.gif

#15 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,272 posts
  • 58 Reputation

Posted 13 November 2009 - 06:21 PM

DA LI ĆEMO VIDETI DAMBLDOROVOG GEJ LJUBAVNIKA?

Dž.K. Rouling je 2007. godine otkrila da je profesor Dambldor, iz njenog književnog serijala o Hariju Poter, gej i da je izmislila lik Gelarta Grindelvalda u knjizi "Hari Poter i relikvije smrti" kao njegovog ljubavnika, ali to nikada nije specifično naglasila u knjizi. Međutim, izgleda da će filmska verzija to ipak "pojasniti" s obzirom da glumac Džejmi Kembel Bauer to isto govori za svoj lik Grindelvalda.

"On je stari Damblodorov prijatelj, moguće i ljubavnik", rekao je Bauer. Pošto se u filmu Gindelvald pojavljuje kao vizija Bauer je angažovan samo dve nedelje na snimanju, od čega je jednu nedelju već uradio.

"Hari Poter i relikvije smrti 1" stižu u bioskope 19. novembra 2010. godine, a drugi deo će se prikazivati od 15. jula 2011.

DANIJEL RADKLIF SE NE SKIDA U SLEDEĆEM HARI POTER FILMU

Pošto se Danijel Radklif skinuo go u predstavi "Equus" sada su krenule glasine da će to isto uraditi i u sledećem Hari Poter filmu. Italijanski magazin Sorrisi e Canzoni je citirao reditelja Dejvida Jejtsa da će Redklif biti go u ljubavnoj sceni u prvom delu filma "Hari Poter i relikvije smrti". Prema citatu iz novina: "Danijel Radklif će biti go u jednoj sceni. U njoj vidimo Harija i žensku osobu kako se grle i ljube. Veoma intrigantna i senzualna scena".

Radklifov portparol je demantovao pisanje uz napomenu kako je to "kompletna izmišljotina". Svi oni koji su pročitali sedmu knjigu Džoane Ketlin Rouling znaju da takva scena ne postoji, u knjiza. Ipak, sam završetak sedme knjige daje mogućnost da Radklif ipak bude go - u jednoj sasvim drugačijoj sceni, ali ostaje da se sačeka drugi deo filma i da se vidi da li se reditelj odlučio za takvo rešenje.

Izvor: Pogled iz svemirskog broda
  • 0

#16 goldengaidin

goldengaidin
  • 610 posts
  • 7 Reputation

Posted 13 November 2009 - 06:33 PM

Mene je Polukrvni princ potpuno smorio, nemam ni zelje vise da gledam poslednji sad.gif Sito za snove koje je najvaznije u Princu su ubacili svega u dve scene, uopste ne pominju da ja Dambldor unistio prsten Ispijenih (kao ni tu porodicu ). Zbrzali su film nacisto
  • 0

#17 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,272 posts
  • 58 Reputation

Posted 21 November 2009 - 01:53 AM

^^
Kao i sve filmove posle Zatvorenika iy Azkabana!

RADE ŠERBEDŽIJA NA SNIMANJU FILMA O HARIJU POTERU

Holivudski glumac Rade Šerbedžija počeo je snimanje novog filma iz serijala o Hariju Poteru, u kojem glumi Gregoroviča, najvećeg majstora za izradu čarobnih štapića. Kako je sam rekao, njegove ćerke su uzbuđene što je deo čuvenog serijala o malom čarobnjaku, a njega, iako mu se uloga sviđa, ta vrsta filmskih bajki baš i ne zanima.

- Uloga je prilično važna jer o njemu se u filmu mnogo govori. Imam scene samo s Ralfom Fajnsom, što me posebno veseli jer on je čudesan glumac, a osim toga, nekako smo se i posebno sprijateljili. Uloga mi se sviđa i čini mi se da smo dobro snimali iako je to za mene, bez obzira na to kako sjajni bili režiser i glumci u toj bajci, vrsta filma koji me posebno ne zanima. Moje ćerke, uključujući i Luciju, uzbuđene su što snimam "Harija Potera" - rekao je Šerbedžija.

Iako se više puta našao u velikim holivudskim projektima, "Hari" je, prema njegovu mišljenju, premašio sve ostale.

- Susreo sam na snimanju i one "slavne dečake", Harija i onog drugog riđokosog, i onog trećeg, koji je kao negativac (imena im, naravno, ne znam). Bilo je i zabavno kad su me ti isti slavni dečaci videli i uglas povikali "Boris the Blade"! To je moja uloga u filmu "Snatch" Gaja Ričija koju očito obožavaju - smeje se Rade.

• 0

#18 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,272 posts
  • 58 Reputation

Posted 05 December 2009 - 04:41 AM

The Harry Potter and the Half-Blood Prince DVD iključuje i 56 sekundi "sneak peak"-a, i ja sam ga odgledao ovde: Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 Sneak Peek. Nije neki snimak, ali za fanove vredi svaku paru.

smile.gif

ZAVRŠNI FLM O HARIJU POTERU DALEKO REALNIJI

Reditelj Dejvid Jejts najavljuje da će prvi deo predstojećeg filma "Hari Poter i relikvije smrti" biti "roud-muvi daleko više utemeljen u realnosti nego prethodna ostvarenja" o dečaku-čarobnjaku. To i neće biti toliko teško napraviti jer sama priča više nije smeštena na Hogvortsu, školi za čarobnjake i veštice, već su troje mladih junaka begunci u svetu gde ih čekaju stvarne opasnosti, a bez pomoći svojih nastavnika. "Pošto nemaju gde da odu izgledaće kao da smo sklonili magiju i uneli više realnosti", kaže Jejts.

POTVRĐENO: DANIJEL RADKLIF ĆE BITI GO U POSLEDNJEM HP FILMU

Dejvid Jejts, reditelj poslednja dva dela završnog filma o dečaku-čarobnjaku, koja su bazirana na sedmoj knjizi Dž.K. Roulingove "Hari Poter i relikvije smrti", potvrđuje da će se Danijel Radklif (Hari Poter) pojaviti go u jednoj sceni. Iako svi oni koji su pročitali knjigu znaju da na samom kraju postoji scena u kojoj je Hari go, možda će ova najava ipak biti malo iznenađenje.

Naime, scena u kojoj će Danijel Radklif biti bez odeće je je ona u kojoj "horkruksi" (koji nose delove Voldemorove duše) izazivaju košmarne vizije i jedna pokazuje kako se Hermiona i Hari ljube. Upravo će u toj sceni Danijel biti go, ali se ne navodi da li će i Ema Votson (Hermiona) takođe biti bez odeće.

Ovo neće biti prvi put da Danijel Radklif bude bez odeće - on se go već pojavio pred londonskom i njujorškom publikom u pozorišnom komadu "Equus".

Edited by crveni, 05 December 2009 - 04:47 AM.

• 0

#19 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

• 3,272 posts
  • 58 Reputation

Posted 13 December 2009 - 04:15 PM

HARI POTER FILMOVI SU NAJBOLJA ADAPTACIJA DEČJIH DELA

U najnovijem izboru za najbolju filmsku adaptaciju dela dečje literature, ubedljivo je trijumfovao Hari Poter, najpoznatiji dečak-čarobnjak. Romani Dž.K. Roulingove, po kojima su snimani filmovi, su dobili glasove svakog četvrtog učesnika ankete, kojih je bilo preko 1.500. Na drugom mestu, sa 18% glasova, je verzija"Čarobnjaka iz Oza" (1939) sa Džudi Garland kao Doroti. Treći je "Watership Down" (1978), animirano ostvarenje knjie Ričarda Adamsa sa 15% glasova.

Anketa je urađena u vreme pojavljivanja filma Spajka Džonsa "Tamo gde su divlje stvari" rađenog na osnovu slikovnice Morisa Sendaka iz 1963. godine. Pošto je to bila omiljena slikovnica za milione dece, želelo se videti da li ona i dalje živi u sećanjima. Na osnovu prvih deset, to se ne može reći.

Od 4. do 10. mesta plasman su izborili - 4. "The Railway Children (1970), 11%. 5. "Meri Popins" (1964), 10%, 6. "Šrek" (2001), 7%, 7. "Letopisi Narnije: Lav, veštica i orman" (2005-present), 5%, 8. "Matilda" (1996), 4%, 9, "Veštice" (1990), 2% i 10. "Čarli i fabrika čokolade" (2005), 1%.

OPŠTI HAOS NA SNIMANJU ZAVRŠNOG HARI POTER FILMA

U toku je snimanje dva dela filma "Hari Poter i relikvije smrti", kojima će biti završen serijala o dečaku-čarobnjaku. Samo snimanje, prema rečima glavne zvezda Danijela Radklifa protiče "u haosu".

"Haos, strah i svi smo užasnuti da neće proći kako treba. Apsolutno ludilo sa stalnim prepravkama scenarija i izmenama. Jednostavno, ludilo", kaže uz osmeh Radklif, i dodaje da je cela ekipa "Harija Potera" kroz sve to već više puta prolazila i da se na kraju sve lepo svrši.

Tokom jedne decenije rada na ekranizaciji fantazijskih romana engleske spisateljice Dž.K. Rouling, filmska ekipa se čvrsto povezala. "Prosto je čudo to što je jezgro ostalo od početka. Niko nije otišao, ili bio zamenjen. Postoji neka sigurnost kada dođete na snimanje filma. Kao da ste se vratili u školu", kaže Boni Rajt, koja glumi Džini Vesli.

• 0

#20 ted

ted
  • 1,142 posts
  • 6 Reputation

Posted 20 January 2010 - 08:03 PM

Mene je Polukrvni princ potpuno smorio, nemam ni zelje vise da gledam poslednji sad.gif Sito za snove koje je najvaznije u Princu su ubacili svega u dve scene, uopste ne pominju da ja Dambldor unistio prsten Ispijenih (kao ni tu porodicu ). Zbrzali su film nacisto

Tačno, možda ovo i jeste najdosadniji film. Baš šteta, a 6. deo knjige je možda i najzanimljiviji jer oktriva mnoge tajne, pa putovanja kroz prošlost... kakva ironija. Možda će popraviti stvar sa poslednjim delom jer će biti iz dva dela.
  • 0

Posted Image

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info