Jump to content

Photo

Švrljaonica

• Please log in to reply
54355 replies to this topic

#54341 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,794 posts
  • 476 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 11 February 2019 - 08:41 PM

Hahaha dobra je ova. :D

FirsthandJollyAmericancreamdraft-size_re

• 0

#54342 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,777 posts
  • 1,281 Reputation

Posted 16 February 2019 - 02:02 PM

Untitled.jpg

• 1

This song is ending. But the story never ends.

#54343 aca257

aca257
  • 134 posts
  • 15 Reputation
  • Omiljeni crtać:Jako puno ih ima...

Posted 16 February 2019 - 02:23 PM

Evo i mene ovde, ali ne znam o cemu da svrljam...

• 0

#54344 Leka Srbin

Leka Srbin
  • 825 posts
  • 67 Reputation
  • Omiljeni crtać:Malci

Posted 16 February 2019 - 02:29 PM

E, Joda slatko me nasmeja ovaj tvoj Kompjuteraš.

• 0
:kolce: Eво ме опет... :kolce:

#54345 dakyorlando

dakyorlando
  • A picker, a grinner, a lover, and a sinner

• 2,197 posts
  • 395 Reputation
  • Omiljeni crtać:Drawn Together, The Loud House, Sabrina The Animated Series, Wreck-It Ralph, The Haunted World of El Superbeasto

Posted 16 February 2019 - 04:38 PM

A ja se slažem s njim. Mislim, u pravu je.

• 0

Coming in second wouldn’t be the worst...

as long as no one else was first.

Posted Image

#54346 DJM199

DJM199
  • 3XXO a.k.a 3HHO .a.k.a EHHO

• 1,081 posts
  • 266 Reputation
  • Omiljeni crtać:TMNT AoT

Posted 16 February 2019 - 06:28 PM

Bukvalno svaka rec mu je tacna i jako mi je zao sto je takva situacija ali opet ima jos nesto u ovome sto je on napisao, naime, cak i fejsbuk ne mozes da napravis u jednom kliku, nego moras da uneses i ime pa mejl pa da izaberes lozinku pa posle da verifikujes mejl (znaci sto se toga tice, ista mu je situacija kao i za forum) e jedino sto na fesjbuku ima tona spamera ali ne zaostaju mnogo ni forumi sa njima :loptica:

• 0

Everything is funny, as long as it's happening to somebody else

#54347 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,777 posts
  • 1,281 Reputation

Posted 16 February 2019 - 07:33 PM

Bukvalno svaka rec mu je tacna i jako mi je zao sto je takva situacija ali opet ima jos nesto u ovome sto je on napisao, naime, cak i fejsbuk ne mozes da napravis u jednom kliku, nego moras da uneses i ime pa mejl pa da izaberes lozinku pa posle da verifikujes mejl (znaci sto se toga tice, ista mu je situacija kao i za forum) e jedino sto na fesjbuku ima tona spamera ali ne zaostaju mnogo ni forumi sa njima :loptica:

Ne spocitavaj ono sto Draza prica bice belaj! :D salim te malo..Ali opet uzmi u obzir koliko ljudi ima fejzbuk a koliko ljudi ne zna da se registruje na forume jer ti dugme Register ne bode oci kao na fejsu..i jos ne pise register nego "sign in" ko ce to razumeti. Draza je na to mislio. A da ne pominjem koliko njih je samo ovde bilo koji se registruju i onda otvore temu "kako da se registrujem" ili posalju pre same registracije to preko mejla za pitanje. Ako se setim sifre na starom mejlu prekopiracu neke bisere odande.

p.s. ljude koji pitaju "gde da skinem/nadjem crtace" necu ni da pominjem. Opet taj nivo zbunjenosti na fejsu nemas jer je sve na izvolte tj ukucas u pretragu. Ovde i da ukucas u pretragu dobijes vise rezultata, ko ce se time zamajavati

• 1

#54348 DJM199

DJM199

• 1,081 posts
  • 266 Reputation

Posted 16 February 2019 - 10:34 PM

Da da kontam, u pravu si, sad kad bolje razmislim ima logike u tome sto pricas

Ja nisam mogao da verujem kada drug nije znao gde se nalazi verifikacija za mejl, lik se prijavio na neki forum (ne znam sad tacno koji) i nije imao pristup svim fajlovima dok se ne verifikuje i znam da sam mu vise od 15 minuta objasnjavao gde se to nalazi ali meni iz jos uvek ne razjasnjenog razloga nije mogao da nadje, pa sam poludeo i uzeo njegove podatke i zavrsio mu to. Najcrnje u svemu tome je to sto je lik 3-4 godine stariji od mene ali nema blage veze ni sta je mejl ni sta su verifikacije, samo sam uradio :oboze:

• 1

#54349 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 1,794 posts
  • 476 Reputation
  • Omiljeni crtać:Scooby-Doo

Posted 17 February 2019 - 03:16 AM

Pa on je jedan od redjih mladih koji je toliko zaostao u polju tehnologije. :D

Mislim da je obicno tu problem sa starijima.

• 0

#54350 DJM199

DJM199

• 1,081 posts
  • 266 Reputation

Posted 17 February 2019 - 09:16 AM

^Eh moj Hede da je bar jedini :(

Porazavajuca cinjenica je da mladje generacije nemaju blage veze sa tehnologijom, mene to ubija u pojam. Prvo nisam mogao da poverujem kada me je drug pitao kako se krekuje igrica, sledeci nije znao sta je to ISO fajl ili uopste program Daemon Tools a da ne pricam o tome kako su mnogi kukali zasto im ne radi igrica kada imaju 4Gb rama (mislim u njihovoj glavi je glavni ram a ostale komponente ne postoje)...

• 1

#54351 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,777 posts
  • 1,281 Reputation

Posted 17 February 2019 - 10:59 AM

Velika vecina je danas informaticki nepismena. Vidi samo po fejzbuku po onim filmskim grupama koliko ljudi i dalje pitaju odakle mogu da skinu filmove i sa kojih sajtova se skidaju torenti )ovo pitanje kruzi od kako je prvi put pao PB i od kako je pao originalni KAT). Ljudi ne znaju da koriste gugl danas a kamoli nesto vise. Znam gomilu ljudi koji placaju Netflix, Hulu, HBOGo i ostale streaming servise zato sto im je tako lakse jer ne mogu (citaj ne znaju) da se bakcu sa torentima. Na sranu sto im je vrhunac skidanja muzike YTtomp3converter. Sto se igara tice ljudi su postali apsolutno oblivious, ko sto brat djm kaze, oko krekovanja i pecovanja i to ne samo igara nego programa i onda se odlucuju da kupuju originale. Znam ljude koji su radili isto sto i ja do pre nekih 5-10 godina a sada samo kupuju sve te stvari jer ne razumeju sta i kako. Telefoni su posebna prica (moram da priznam da meni nisu jaca strana al ucim polako i o tome). Drugarica izvadila neki namunjeni iPhone pre neku godinu za koji je pljunula dva ipo bubrega (tacnije tatica) i njen komentar je bio, citira, "vidi kako svetli"..mogo sam ja da joj kupim baterijsku lampu sto moze da menja boje za 50 dinara kod Cileta na kalenicu ako joj je to najbitnija stavka.

Mnogi su postali dobrovoljno informaticki nepismeni (da se tako izrazim) da bi imali "laksi" zivot sto naravno sa sobom povlaci i placanje odredjenih marzi. I to se polako siri na sve sfere zivota i veoma je zabrinjavajuce.

• 1

#54352 extremesportist

extremesportist
  • 1,315 posts
  • 309 Reputation

Posted 17 February 2019 - 01:14 PM

ili uopste program Daemon Tools.

Evo ja na primer, ako bude sreće zdravlja, za godinu ipo sam diplomirani inženjer elektrotehnike, a nikad nisam koristio pomenuti program niti znao čemu služi dok nisam malopre proguglao. Ajde ovo za mejl ili da ne znaju osnovne računarske komponente je sramota ako si ikad koristio računar, ali prevelika očekivanja imaš od ljudi...

Po meni, dva glavna razloga što ljudi naših godina ne znaju maltene ništa o tehnologiji su ne znanje engleskog jezika i to što jednostavno nisu imali gde da nauče (ovo drugo nije opravdanje za vas buržuje koji imate internet od kako je počeo novi milenijum  ;)). 

Lično sam normalan internet dobio tek u decembru 2011. Jednostavno nije postojala mogućnost za to ranije. Dve godine pre toga smo uveli dial-up, ali ono je bilo praktično neupotrebljivo. Tako da, da nisam imao interesovanja za ovu oblast i samostalno petljao po Windows-u, rasklapao računar i kupovao časopise gde nešto o tome mogu da naučim, ni sam verovatno ne bih imao pojma. Dosta mojih vršnjaka nije ni imalo kompjuter.

Nego Đole, ti lepo iskoristi njihovo ne znanje i pokreni biznis sa strane. Ako već ne mogu sami da urade neke za tebe trivijalne stvari (podizanje sistema, torenti, zamena komponenti...), neka ti plate da im to odradiš  :D

O ajfonovcima koje Joda pominje stvarno više ne treba trošiti reči. Takav mentalni sklop je teško razumeti...

Ali, ako ikad budem lepo zarađivao neke od gore pomenutih servisa ću da platim. Jeste da umem i besplatno da ih dobijem, ali zašto da se maltretiram sa tim. S druge strane, ako ovi koji si pomenuo kukaju kako nemaju za paštetu do prvog, a plaćaju sve to, onda ih već stvarno treba poslati na posmatranje...

Edit: Art mi je skrenuo pažnju na negativnu konotaciju koji bi prvobitna rečenica u prvoj zagradi mogla da ima (nisam mislio ništa politički niti me to zanima), pa je menjam. To sam napisao samo kao vremensku odrednicu.

Edited by extremesportist, 17 February 2019 - 05:52 PM.

• 1

Posted Image

#54353 DJM199

DJM199

• 1,081 posts
  • 266 Reputation

Posted 17 February 2019 - 01:39 PM

Po meni, dva glavna razloga što ljudi naših godina ne znaju maltene ništa o tehnologiji su ne znanje engleskog jezika i to što jednostavno nisu imali gde da nauče (ovo drugo nije opravdanje za vas buržuje koji imate internet od kako je Sloba pao ;)).

Sa prvim razlogom se i ja slazem, ali sa drugim bas i ne

Tako da, da nisam imao interesovanja za ovu oblast i samostalno petljao po Windows-u, rasklapao računar i kupovao časopise gde nešto o tome mogu da naučim, ni sam verovatno ne bih imao pojma. Dosta mojih vršnjaka nije ni imalo kompjuter.

I sam si dao odgovor na ovo sto sam krenuo da dopisem iznad, znaci opet je glavni razlog za to ne zainteresovanost

Ja sam dobio net u martu 2012, ali sam zato imao PS1 kada sam imao 5 godina a zatim dobio laptop u 6. godini i posle toga racunar u 7. godini

Engleski mi je takodje bio nula ali sam stvari uglavnom vadio iz konteksta ili uz pomoc ikonica povezivao pojmove, sve se moze kad se hoce

Nego Đole, ti lepo iskoristi njihovo ne znanje i pokreni biznis sa strane. Ako već ne mogu sami da urade neke za tebe trivijalne stvari (podizanje sistema, torenti, zamena komponenti...), neka ti plate da im to odradiš

ovo je islo neko vreme ali nazalost su skontali da je bolje da skrckaju nekoliko minuta po netu i sami pronadju resenje nego da meni placaju zbog nekog kreka ili smesnog podesavanja neke stvarcice :D

• 1

#54354 Joda

Joda
  • The Librarian

• 19,777 posts
  • 1,281 Reputation

Posted 17 February 2019 - 01:53 PM

ovo je islo neko vreme ali nazalost su skontali da je bolje da skrckaju nekoliko minuta po netu i sami pronadju resenje nego da meni placaju zbog nekog kreka ili smesnog podesavanja neke stvarcice :D

Apsolutno ne odustaj. Meni je ovo jedan od side job-ova koje radim i ono imam oko 5-10k mesecno od toga

• 0

#54355 DJM199

DJM199

• 1,081 posts
  • 266 Reputation

Posted 17 February 2019 - 02:00 PM

^Nisam odustao, jednostavno niko ne trazi ali kad naleti rado prihvatim da nesto odradim

Letos sam pokusao da radim kao freelancer ali sam odustao nakon 15-ak dana, em sto nije bilo posla em sto sam poceo da radim ovako

• 0

#54356 extremesportist

extremesportist
  • 1,315 posts
  • 309 Reputation

Posted 17 February 2019 - 06:00 PM

sve se moze kad se hoce

Naravno, ovo je suština, ali pre sve ga sam mislio da neke ljude to nije zanimalo u toj meri da sad samoinicijativno istražuju kao nas dvojica...

I u pravu je Joda, ne odustaj od tih malih poslića koji ti mogu doneti zaradu. Mislim, tebi stvarno svaka čast što tako mlad imaš stalno zaposlenje i za svo znanje koje poseduješ, ali iskoristi svaku dodatnu priliku koja ti se pruži ;)

• 0

Posted Image