Jump to content

Photo

Šta je avatar, šta personal photo a šta signature i 'about me' page i kako da ih dodam na svoj profil?

• This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 926 Reputation
  • Omiljeni crtać:Nindža kornjače

Posted 17 December 2010 - 06:29 PM

~ Avatar ~

Avatar je sličica koja će stajti uz vaš profil kao neki vaš lični logo i biće vidljiv u svim temama pored vaših postova koje budeti napisali. E sada, kako se postavlja? Prvo trebate odabrati sličicu koju želite da postavite i pritom morate ispoštovati pravila foruma koja kažu da avatar ne sme biti dimenzija većih od 160x160 i ne sme biti teži od 65 Kb a pritom se mogu koristiti tipovi slika gif, jpg, jpeg i png. Onda trebate izabrati način na koji želite da postavite avatar. To možete učiniti putem direktnog uploada sa vašeg računara ili preko nekog od poznatijih hostera tipa Photobucket, TinyPic, ImageShack i dr.

Prvo ću vam objasniti opciju postavljanja avatara uploadom sa vašeg računara. Dakle, idete na My Controls kao što je prikazano na slici.

Zatim će vas dočekati strana na kojoj trebate sa leve strane izabrati opciju Edit Avatar Settings.

Onda na novootvorenoj strani kliknete na Browse, otvoriće vam se Windows Explorer na vašem računaru preko koga trebate pronaći sliku koju želite da postavite. Kada je nađete ostaje vam samo da kliknete na Update Avatar, sačekate par sekundi i završili ste posao. Ako kasnije budete želeli da ga obrišete koristite opciju Remove Avatar.

Kod drugog načina postupak je isti samo što umesto opcije Browse iskopirate URL slike i unesete je u polje označeno na slici a zatim kliknete na Update Avatar.

Kada menjate avatar može se desiti da vam skripta zapamti stari ali sa dimenzijama novog avatara koji ste postavili. Tada samo refreshujte stranu i problem će se rešiti. smile.gif
  • 0

#2 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 926 Reputation

Posted 17 December 2010 - 06:52 PM

~ Personal Photo ~

Za razliku od avatara, personal photo je vaša lična slika i ona se vidi samo u vašem profilu. Kao personal photo možete odabrati neku vašu sliku ili neku sliku iz detinjstva, sliku nekog crtanog junaka, šta god želite. Dakle, sam naziv vas ne obavezuje da postavljate isključivo vaše slike. Dozvoljene dimenzije za personal photo su 150x150, veličina ne veća od 50 Kb i formati gif, jpg, jpeg i png. Kako se postavlja? Slično kao i avatar s tim što za personal photo nemate opciju postavljanja slike preko URL-a već to morate uraditi isključivo putem uploada iz vašeg računara.

Dakle, idete na My Controls.

Na sledećoj stranici sa leve strane odaberite opciju Change Personal Photo.

Posle vam samo ostaje da pronađete sliku na vašem računaru putem opcije Browse i kliknete na Update Photo. Ako želite da obrišete sliku koju ste postavili koristite opciju Remove Photo.

To bi bilo sve što se tiče personal photoa. Kada ovo odradite uđite u svoj profil i videćete vašu sliku na levoj strani pored avatara. smile.gif
  • 0

#3 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 926 Reputation

Posted 17 December 2010 - 07:21 PM

~ Signature ~

Signature je vaš potpis na forumu koji je vidljiv u vašem profilu i svim postovima koje napišete i stoji uvek na dnu vašeg posta. Kao potpis možete nešto napisati, možete postavljati vaše omiljene smajliće, možete postavljati sličice, link ka vašem blogu, ako ga imate itd. Vaš potpis ne sme da krši Pravilnik foruma te vas iz tog razloga molim da pre nego što nešto postavite pažljivo pročitate pravila i to, ne samo ona koja se odnose na avatare i potpise, već i pravila vezana za poruke i teme, privatnost i reklamiranje jer se ista odnose i na vaš potpis.

Sledi objašnjenje, dakle, prvo idete na My Controls.

Zatim sa leve strane odaberete opciju Edit Signature.

Dalje vam je sve jasno, otvoriće vam se prozorčić isti kao kada pišete post. Unesite željeni sadržaj i kliknite na Update my Signature. Nakon toga ćete odmah iznad prozorčića, gde piše Your current Signature, moći da vidite kako izgleda vaš trenutni potpis, pa ako vam se nešto ne sviđa, to možete odmah izmeniti i ispraviti. smile.gif

• 0

#4 Raiden

Raiden
  • Flawless Victory!

• 14,214 posts
  • 926 Reputation

Posted 17 December 2010 - 07:43 PM

~ 'About Me' Page ~

'About Me' page je strana na kojoj možete napisati nešto o vama po želji i ona je vidljiva samo u vašem profilu. Takođe možete postaviti neke vaše sličice, neke video klipove koji vam se sviđaju ili bilo šta drugo što želite ali da je u skladu sa Forumskim pravilnikom.

Postavlja se slično kao potpis, samo što birate opciju Edit 'About Me' page. Dakle, prvo idete na My Controls...

...a zatim na gore pomenutu opciju.

Sledeći postupak je potpuno isti kao i kod postavljanja potpisa. Dakle, unesite željeni sadržaj, kliknite na opciju Update my 'About Me' page i odmah nakon toga možete iznad prozorčića videti kako trenutno izgleda vaša strana (deo Your current 'About Me' page).

• 0

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info