Jump to content


Istorija foruma


  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1 Guest_Leka TS_*

Guest_Leka TS_*
  • 0 Reputation

Posted 20 August 2016 - 07:23 AM

Napisala tadašnji osnivač foruma stoperka 09.09.2008. god. Preuzeto odavde.
 

Evolucija?

www.crtaci.org forum (u daljem tekstu Forum) je osmišljen još 2006. godine i tada je postojao kao ideja i kao probna verzija na free hostingu, koja postoji i dan danas, a možete je pogledati OVDE.
Ideja je bila da na jednom mestu skupim sve ljubitelje starih crtanih filmova i da se na tom istom mestu skupe crtaći koji nam više nisu dostupni (ne prikazuju se na TVu).
S obzirom da je interesovanje bilo veliko, a samim tim i posao, pomoć u realizaciji mi je bila preko potrebna.
Na forumu se pojavljuje moj drug Gavra, koji je oran i voljan da pomogne i dalje krećemo zajedno u priču.

Veliko iznenađenje je izazvao link ka našem starom sajtu, koji je izašao u 269-om broju časopisa "Svet kompjutera":

Nismo dobili neki veliki prostor u časopisu, ali je i ovo svakako bio uspeh i znak da ipak ljude zanima to što radimo.

Ubrzo smo odlučili da sajt preselimo na plaćen hosting i da napravimo stvarno nešto izuzetno.

Javljaju se Encoderi i moderatori, voljni da pomognu u ostvarenju naše zamisli i naša mala zajednica polako počinje da se pretvara u veliku družinu od nekoliko hiljada članova. Broj crtaća u download sekciji raste i već imamo jednu ozbiljnu priču.

Ubrzo u 63. broju "Digital!"-a izlazi članak o sajtu:
 

66ewNhh.jpg


E, onda počinju nevolje...

U nekoliko navrata forum biva nedostupan, usled pada servera, uzrokovanog pogrešno instaliranim modulacijama. Nevoljan da prihvati odgovornost i prestane da instalira nepotrebne modove, a pritom uvidevši i da forum može da se isplati, član Administratorskog tima - Gavra, odlučuje da "stvar uzme u svoje ruke", kopira kompletnu bazu podataka, briše je sa postojećeg servera, izigrava moje poverenje i ceo forum seli na drugi server i drugi domen.

Bezobrazno ostavlja obaveštenje na staroj adresi, da se forum seli, uskrativši članove foruma za obrazloženje - zašto se seli?

Meni je ostalo samo da sa nevericom gledam u "obaveštenje" i da ponovo smognem snage da pokrenem priču ispočetka, sve vreme razmišljajući - ima li smisla?

Nadam se i verujem da ima i zato smo ja i ovaj forum ponovo tu.

Ko je u celoj priči evoluirao i u šta - na vama je da zaključite.

Ja vam želim prijatan boravak na forumu i zahvaljujem se svima, koji su mi pružili i pružaju podršku oko ponovne realizacije svega ovoga!

Vaša Stopi


  • 1

#2 Guest_Leka TS_*

Guest_Leka TS_*
  • 0 Reputation

Posted 20 August 2016 - 07:31 AM

Kako je nekad izgledao naš forum, dostupnim je učinio nekadašnji administrator foruma Joda. Možete pogledati  OVDE
 

q73QcX5.png


  • 1

#3 Guest_Leka TS_*

Guest_Leka TS_*
  • 0 Reputation

Posted 20 August 2016 - 07:38 AM

Ovaj klip je pronašao moderator Bozo91 u svojoj arhivi i učinio ga dostupnim.

 


  • 2





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info