Jump to content


Photo

Rusi cenzurišu "Simpsonove"


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#41 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 249 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 02 September 2012 - 11:28 PM

QUOTE (TerriccotaPie @ Sep 3 2012, 12:25 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Sure thing. Cenzura dole, starosno ogranicenje ftw


Samo što u Srbiji ne znaju da odrede starosno ograničenje, bar za televizijski program, Nindža Ratnici nisu preporučljivi za mlađe od 17 godina. Wtf ?!?!?!
  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#42 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,191 posts
  • 1,463 Reputation
  • Gender:Male

Posted 02 September 2012 - 11:31 PM

QUOTE (c0fi @ Sep 3 2012, 12:28 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Samo što u Srbiji ne znaju da odrede starosno ograničenje, bar za televizijski program, Nindža Ratnici nisu preporučljivi za mlađe od 17 godina. Wtf ?!?!?!


secas se sta je bilo kad se samo JEDNA reportaza sa parkur pojavila na TV-u..?
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#43 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 422 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd, Srbija
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 02 September 2012 - 11:31 PM

Sinhronizovanje filmova? Neka hvala. Crtaci i mogu da prodju (zbog manje dece), ali igrana dela nikako i nikada.
  • 0

#44 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 249 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 02 September 2012 - 11:37 PM

QUOTE (Joda @ Sep 3 2012, 12:31 AM) <{POST_SNAPBACK}>
secas se sta je bilo kad se samo JEDNA reportaza sa parkur pojavila na TV-u..?


Sećam se, ali ovi Nindža Ratnici bar imaju vodu ispod. Možda sam malo preterao, ali 17 godina je mnogo. 14, pa čak i 16 bi mi već bilo razumljivo. ;).gif
  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#45 Gollum

Gollum
  • 304 posts
  • 11 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd
  • Omiljeni crtać:Uspavana lepotica

Posted 02 September 2012 - 11:37 PM

Vecina ljudi je protiv sinhronizacije filmova, i ja stvarno ne umem da razumem Italijane, Francuze, Nemce... kojima je to OK....
Uvek sam se, izmedju ostalog, pitao kako im nije glupo da gledaju u usta coveku koji govori jedno, a cuje se nesto sasvim drugo, a zanima me i kakav je dozivljaj gledati (recimo) Meril Strip ili Dzonija Depa sa drugacijim glasov u svakom filmu (posto verujem da ne angazuju istu osobu da pozajmljuje glas jednom glumcu u svim njegovim filmovima) laugh.gif
Debilizam
  • 0
VOLIM.... umetnost, proleće, noć, more, morske plodove ( lignje naročito ), životinje, Beograd, Veneciju, Mediteran, prijatelje, jagode, uspomene iz detinjstva, putovanja, Diznijeve filmove, magiju, Kalemegdan, Avalu, razglednice, zvuk violine, antičku Grčku, raznovrsnost, vodu, prirodu, smeh, suze, Sunce, leptire, etno muziku, renesansu, kinesku hranu, latinski jezik, istoriju, matematiku, psihologe, snove, Gospodara prstenova, gajde, pozorište, veštice, srebro, čokoladu, slobodu, ..... :wub:

NE VOLIM.... nasilje, džibere, mržnju, Cecu, umišljene ljude, blato, narodnjake, laži, pranje sudova, kasnu jesen, politiku i političare, ljude koji zabadaju svoj nos u tuđe živote, domaće reality-e, ništa što je nametnuto, patlidžan, air max patike, svoju srednju školu, pacove, zlato, dlake, Novi Beograd, bol, odlazak zubaru, fiziku i hemiju, glasne komšije, lopove, ratluk, telenovele, budilnik, bol u grlu, agresiju, nepravdu .... :bljak:

#46 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

  • 9,871 posts
  • 839 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Belgrejd
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 02 September 2012 - 11:39 PM

QUOTE (c0fi @ Sep 3 2012, 12:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Sećam se, ali ovi Nindža Ratnici bar imaju vodu ispod. Možda sam malo preterao, ali 17 godina je mnogo. 14, pa čak i 16 bi mi već bilo razumljivo. ;).gif

Starosno ogranicenje sluzi da roditelji dece mogu da procene da li je to za njihovu decu ili nije.. Na kraju krajeva oni su ti koji vaspitavaju decu, ali da ne cedimo opet tu temu...
  • 0

#47 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,191 posts
  • 1,463 Reputation
  • Gender:Male

Posted 02 September 2012 - 11:44 PM

QUOTE (c0fi @ Sep 3 2012, 12:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Sećam se, ali ovi Nindža Ratnici bar imaju vodu ispod. Možda sam malo preterao, ali 17 godina je mnogo. 14, pa čak i 16 bi mi već bilo razumljivo. ;).gif


a zamisli malog djokicu koji zeli da se pokaze drugovima u parku kako on moze sam da iskoci sa ljuljaske i da skoci na klackalicu i preskoci na penjalicu koju ce preci drzeci se samo jednom rukom dok ga oni gadjaju blatom..mislim ako moze neki Takamoro sto ne bi mogao i on..zato je toliko ogranicenje..za ratnike bi neka 14ica bila ok..tad prestaju bubice te vrste..

QUOTE (Gollum @ Sep 3 2012, 12:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Vecina ljudi je protiv sinhronizacije filmova, i ja stvarno ne umem da razumem Italijane, Francuze, Nemce... kojima je to OK....
Uvek sam se, izmedju ostalog, pitao kako im nije glupo da gledaju u usta coveku koji govori jedno, a cuje se nesto sasvim drugo, a zanima me i kakav je dozivljaj gledati (recimo) Meril Strip ili Dzonija Depa sa drugacijim glasov u svakom filmu (posto verujem da ne angazuju istu osobu da pozajmljuje glas jednom glumcu u svim njegovim filmovima) laugh.gif
Debilizam


kad smo u italiji gledali Dobar Los zao i pojavljuje se Klint Istvud i prica u nekom mecosopranu..mi smo popadali od smeha..HAHAHA.gif
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#48 Gollum

Gollum
  • 304 posts
  • 11 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd
  • Omiljeni crtać:Uspavana lepotica

Posted 02 September 2012 - 11:50 PM

Moju sestru je jednom u Italiji neko pitao kako to da ona moze da uci engleski gledajuci americke filmove, kada se u njima prica na italijanskom HAHAHHA
  • 0
VOLIM.... umetnost, proleće, noć, more, morske plodove ( lignje naročito ), životinje, Beograd, Veneciju, Mediteran, prijatelje, jagode, uspomene iz detinjstva, putovanja, Diznijeve filmove, magiju, Kalemegdan, Avalu, razglednice, zvuk violine, antičku Grčku, raznovrsnost, vodu, prirodu, smeh, suze, Sunce, leptire, etno muziku, renesansu, kinesku hranu, latinski jezik, istoriju, matematiku, psihologe, snove, Gospodara prstenova, gajde, pozorište, veštice, srebro, čokoladu, slobodu, ..... :wub:

NE VOLIM.... nasilje, džibere, mržnju, Cecu, umišljene ljude, blato, narodnjake, laži, pranje sudova, kasnu jesen, politiku i političare, ljude koji zabadaju svoj nos u tuđe živote, domaće reality-e, ništa što je nametnuto, patlidžan, air max patike, svoju srednju školu, pacove, zlato, dlake, Novi Beograd, bol, odlazak zubaru, fiziku i hemiju, glasne komšije, lopove, ratluk, telenovele, budilnik, bol u grlu, agresiju, nepravdu .... :bljak:

#49 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 249 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 02 September 2012 - 11:53 PM

QUOTE (Joda @ Sep 3 2012, 12:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
a zamisli malog djokicu koji zeli da se pokaze drugovima u parku kako on moze sam da iskoci sa ljuljaske i da skoci na klackalicu i preskoci na penjalicu koju ce preci drzeci se samo jednom rukom dok ga oni gadjaju blatom..mislim ako moze neki Takamoro sto ne bi mogao i on..zato je toliko ogranicenje..za ratnike bi neka 14ica bila ok..tad prestaju bubice te vrste..


Slažem se sa tobom. I ne moram da zamišljam, znam jednog klinca koji je inspirisan Nindža Ratnicima skočio sa prikolice i polomio ruku.
  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#50 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

  • 3,281 posts
  • 71 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd

Posted 03 September 2012 - 01:59 AM

Nisam uspeo da nađem ni jednu vest o Simpsonovima u Rusiji na ruskom, te je stoga za mene sve ovo rekla-kazala. Činjenica je da se Rusija polako izvlači iz totalne anarhije, pa možda formalno malko preteruju; videćemo kako će se dotični Zakon primenjivati u praksi.

Za sada je sigurno da će mnogi Zapadni filmovi dobiti oznaku "zabranjeno za mlađe od 18"

QUOTE
После вступления в силу закона о защите детей от вредной информации растет число кинокартин, к которым российские власти применяют запретительные меры. Радиостанция «Эхо Москвы» сообщает, что с ограничениями в кинопрокате столкнулся американский блокбастер «Эволюция Борна». Просмотр ленты теперь заказан всем лицам, не достигшим 18 лет.

^^ kao npr. Bornovo nasleđe.

Novonastale cenzure u Rusiji i Kini dosta brinu Holivud, jer je bez ova dva tržišta danas nemoguće napraviti "blockbuster". Nisam siguran da li je ovo cenzura zarad zaštite dece ili vešto upakovana politička cenzura.

Edited by crveni, 03 September 2012 - 02:06 AM.

  • 0

Adaptation is the key for the survival.


#51 Dekili83

Dekili83
  • 61 posts
  • 6 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Vršac
  • Omiljeni crtać:Strumpfovi

Posted 03 September 2012 - 12:16 PM

Svaka im čast. South Park i Simpsonovi su crtaći dno dna i još jedan metar ispod njega.Kad bi kod nas ukinuli turske serije, reality emisije i ovakve crtaće bili bismo mentalno zdravija nacija!
  • 0

#52 Captain

Captain
  • ƎⱭIƧЯƎHTO

  • 2,199 posts
  • 153 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Sarajevo
  • Omiljeni crtać:Pokémon, Dragon Ball Z, Death Note

Posted 03 September 2012 - 12:21 PM

QUOTE (Dekili83 @ Sep 3 2012, 01:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Svaka im čast. South Park i Simpsonovi su crtaći dno dna i još jedan metar ispod njega.


Po cemu si ovo zakljucio? O.o
  • 0

#53 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,191 posts
  • 1,463 Reputation
  • Gender:Male

Posted 03 September 2012 - 12:21 PM

QUOTE (Dekili83 @ Sep 3 2012, 01:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Svaka im čast. South Park i Simpsonovi su crtaći dno dna i još jedan metar ispod njega.


jedno je gledati a drugo je gledati i razumeti...
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#54 Skaplja

Skaplja
  • 2,910 posts
  • 241 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 03 September 2012 - 01:14 PM

QUOTE (Dekili83 @ Sep 3 2012, 01:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Svaka im čast. South Park i Simpsonovi su crtaći dno dna i još jedan metar ispod njega.Kad bi kod nas ukinuli turske serije, reality emisije i ovakve crtaće bili bismo mentalno zdravija nacija!

Kakva izjava! HAHAHA.gif
Da nije smesna bila bi zalosna...
  • 0
You're monster Zod! ...and I'm gonna stop you!

#55 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

  • 3,281 posts
  • 71 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd

Posted 03 September 2012 - 01:18 PM

^^
Ma daaa, veoma ozbiljne političko-društvene satire. laugh.gif
  • 0

Adaptation is the key for the survival.


#56 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

  • 9,871 posts
  • 839 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Belgrejd
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 03 September 2012 - 05:57 PM

QUOTE (Dekili83 @ Sep 3 2012, 01:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Svaka im čast. South Park i Simpsonovi su crtaći dno dna i još jedan metar ispod njega.Kad bi kod nas ukinuli turske serije, reality emisije i ovakve crtaće bili bismo mentalno zdravija nacija!

A kada bi ovaj komentar bio bar malo konstruktivan to bi bilo super.
  • 0

#57 cartoonking

cartoonking
  • 867 posts
  • 28 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:naruto

Posted 03 September 2012 - 07:14 PM

Da stavim tačku, crtaći poput Sundjer Boba ako se ne sinhronizuju i prilagode dečijem i našem mentalitetu, nisu razumljivi, ne samo deci, nego i odraslima, ja sam gledao Sundjer Bob film i vrlo je glupo i tupavo kada čitam u titlu Miki Riki Kikiriki, a oni izgovaraju Goofy Goofball, ALI crtaći poput Simpsonovih ne treba da budu sinhronizovani, jer im je humor univerzalan, shvatljiv za sva tržišta i dobro ide uz titl, plus učimo Egleski....E sad, šta nas briga za to šta drugi rade, a osim toga Rusi sada imaju važnija posla, budući da je 200 godina od Borodinske bitke, što im je mnogo važnije od sinhronizacije crtaća...Tako da bezveze raspravljamo o nečemu što nam ne znači ništa, neka svako radi u svojoj zemlji šta hoće....A što se tiče nasilja uvek ga je bilo u crtaćima i biće ga, koliko puta je badža maltretirao Olivu u Popaju i kakve sve vrste nsalija u Tomu i Džeriju ima, čak šta više i kada su ti crtaći bili tek izbačeni, bili su pod temom cenzurišimo nasilje, to se zove imaginarno nasilje ima i fantazisko nasilje kao u Hi menu ALI crtaći su stvar mašte, Silvester umre milion puta i oživi tuku se palicama, tako da izmedju toga kada Džeri udari Toma bejzbojlok ili mu baci nakovanj na glavu i u Narutu kada nekoga poseku nema razlike, jer u realnom životu i bajzbolka i posekotina bole I POVREDJUJU, poenta da deca to ne rade, i zadnje što ću reći, sve žešće tabadžije I naslniici u mojoj osnovnoj nikada crtaće nisu gledali pa su se ipak tabali, pa niko ne cenzuriše fudbalske utakmice i Pinkija i Švabu...Tako da crtaći ne utiču na to da li će se deca tući ili ne, već mentalitet i vaspitanje te dece i u kakvoj su sredini odgajana...
  • 0
You can run, but you can not SLIDE...

#58 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,191 posts
  • 1,463 Reputation
  • Gender:Male

Posted 03 September 2012 - 07:17 PM

kartun svaka ti je ka u njegosa..smile.gif a ovaj deo me je posebno odusevio

QUOTE
Rusi sada imaju važnija posla, budući da je 200 godina od Borodinske bitke

  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#59 cartoonking

cartoonking
  • 867 posts
  • 28 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:naruto

Posted 03 September 2012 - 08:00 PM

Ma ko da njih interesuju crtaći ili Engleski jezik ili koliko je film umetnički, oni su priča sami za sebe, kao što je Japan bio nekada, a sad Ameri se opsedaju animama i mangama, a nekada su ih pljuvali(Japance)....A što je Teri rekao, ne pričaju oni Engleski (Japanci), već neku vrstu Japanskog Engleskog ili wasai ego, pa kažu umesto kul kuru ili umesto ham hamu, jer ne znaju da kažu L (kao pretvaraju se)...

@Joda Klin Istvud u mecosopranu LOL LOL LOL...Brate to mora da je bilo valjanja od smeha i da su vas sve boleli trbušni mišići...

Edited by cartoonking, 04 September 2012 - 01:13 PM.

  • 0
You can run, but you can not SLIDE...





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info