Jump to content


Photo

Rusi cenzurišu "Simpsonove"


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#21 cartoonking

cartoonking
  • 867 posts
  • 28 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:naruto

Posted 01 September 2012 - 06:09 PM

Pazi sinhroniozacija crtaća za decu da...Meni Sundjer Bob bez sinhronizacije ne ide, jer kada sam gledao film koji je titlovan zvuči idiotski...Ali Simpsonovi ne idu sa sinhronizacijom...A da neko nešto cenzuriše jer npr ta boja predstavlja nešto npr religiju je retardirano, jer ta boja može da se provlači kroz celu seriju...E sad Rusi kada su posedovali Jetix uopšte nisu cenzurisali Naruta koji je narandžast...

Edited by cartoonking, 01 September 2012 - 08:02 PM.

  • 0
You can run, but you can not SLIDE...

#22 Gollum

Gollum
  • 304 posts
  • 11 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd
  • Omiljeni crtać:Uspavana lepotica

Posted 01 September 2012 - 10:15 PM

Ako nešto ne podnosim onda je to sinhronizacija.... Jer smatram da je to skrnavljenje dela i da svako delo (a film jeste umetničko delo), treba biti predstavljeno u originalnoj verziji....
Nisu Rusi jedini koji sinhronizuju, u Italiji je SVE sinhronizovano... i serije !
Francuzi, Nemci, Turci.... u Mađarskoj sam na TVu naleteo i na latinoameričke serije sinhronizovane na mađarski...
Meni je to potpuno debilno, i drago mi je da se u Srbiji ne sinhronizuju filmovi, jer svi umemo da čitamo titl...
Jedino gde sinhronizacija zaista jeste OK su crtaći za malu decu koja ne umeju da čitaju... Npr. Nodi, Pepa Prase.. pa hajd i Kremenko, Sunđer Bob...
  • 0
VOLIM.... umetnost, proleće, noć, more, morske plodove ( lignje naročito ), životinje, Beograd, Veneciju, Mediteran, prijatelje, jagode, uspomene iz detinjstva, putovanja, Diznijeve filmove, magiju, Kalemegdan, Avalu, razglednice, zvuk violine, antičku Grčku, raznovrsnost, vodu, prirodu, smeh, suze, Sunce, leptire, etno muziku, renesansu, kinesku hranu, latinski jezik, istoriju, matematiku, psihologe, snove, Gospodara prstenova, gajde, pozorište, veštice, srebro, čokoladu, slobodu, ..... :wub:

NE VOLIM.... nasilje, džibere, mržnju, Cecu, umišljene ljude, blato, narodnjake, laži, pranje sudova, kasnu jesen, politiku i političare, ljude koji zabadaju svoj nos u tuđe živote, domaće reality-e, ništa što je nametnuto, patlidžan, air max patike, svoju srednju školu, pacove, zlato, dlake, Novi Beograd, bol, odlazak zubaru, fiziku i hemiju, glasne komšije, lopove, ratluk, telenovele, budilnik, bol u grlu, agresiju, nepravdu .... :bljak:

#23 Skaplja

Skaplja
  • 2,910 posts
  • 241 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 02 September 2012 - 08:13 AM

Ovo samo govori koliko je Rusija konzervativna zemlja, ja jednostavno nemam reci...
  • 0
You're monster Zod! ...and I'm gonna stop you!

#24 Gollum

Gollum
  • 304 posts
  • 11 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd
  • Omiljeni crtać:Uspavana lepotica

Posted 02 September 2012 - 12:36 PM

Nemam nista protiv Rusije ali meni je uvek smesno to kako oni cenzurisu sve i svasta, zabranjuju filmove, serije,.. brane gej parade (i to za narednih 100 godina)... a poznati su sirom sveta po kriminalu, prostituciji, alkoholizmu itd.... Sve te zabrane bas imaju efekta na mlade ljude, nema sta.... happy.gif

Edited by Gollum, 02 September 2012 - 01:25 PM.

  • 0
VOLIM.... umetnost, proleće, noć, more, morske plodove ( lignje naročito ), životinje, Beograd, Veneciju, Mediteran, prijatelje, jagode, uspomene iz detinjstva, putovanja, Diznijeve filmove, magiju, Kalemegdan, Avalu, razglednice, zvuk violine, antičku Grčku, raznovrsnost, vodu, prirodu, smeh, suze, Sunce, leptire, etno muziku, renesansu, kinesku hranu, latinski jezik, istoriju, matematiku, psihologe, snove, Gospodara prstenova, gajde, pozorište, veštice, srebro, čokoladu, slobodu, ..... :wub:

NE VOLIM.... nasilje, džibere, mržnju, Cecu, umišljene ljude, blato, narodnjake, laži, pranje sudova, kasnu jesen, politiku i političare, ljude koji zabadaju svoj nos u tuđe živote, domaće reality-e, ništa što je nametnuto, patlidžan, air max patike, svoju srednju školu, pacove, zlato, dlake, Novi Beograd, bol, odlazak zubaru, fiziku i hemiju, glasne komšije, lopove, ratluk, telenovele, budilnik, bol u grlu, agresiju, nepravdu .... :bljak:

#25 banek 6

banek 6
  • 127 posts
  • 1 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Novi Sad
  • Omiljeni crtać:NINJA TURTLES

Posted 02 September 2012 - 10:19 PM

Po meni su braca Rusi pametni forsiraju svoj jezik a ne tudji,a ne ko mi sve engleski a kad odes u inostranstvo svi forsiraju svoj jezik i niko nece da prica sa tobom na engleskom.Tako treba i mi sve ama bas sve na Srpski da sinh. i da forsiramo svoj jezik!
A sto se tice Simp. SLAZEM SE treba da izbace Svrabisu i Ceska jer stvarno su bolesni takodje i South Park treba da se izbaci krv i Kenny kad gine non stop,a kao lika Kenny ne treba da izbace jer je on sastavni deo glavnih likova.
Ako moze neko da mi postavi neku epizodu kako su uradili S.P bez Kennya bicu mu zahvalan samo da vidim kako su uradili happy.gif

Edited by banek 6, 02 September 2012 - 10:24 PM.

  • 0

#26 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 249 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 02 September 2012 - 10:43 PM

QUOTE (banek 6 @ Sep 2 2012, 11:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Po meni su braca Rusi pametni forsiraju svoj jezik a ne tudji,a ne ko mi sve engleski a kad odes u inostranstvo svi forsiraju svoj jezik i niko nece da prica sa tobom na engleskom.Tako treba i mi sve ama bas sve na Srpski da sinh. i da forsiramo svoj jezik!
A sto se tice Simp. SLAZEM SE treba da izbace Svrabisu i Ceska jer stvarno su bolesni takodje i South Park treba da se izbaci krv i Kenny kad gine non stop,a kao lika Kenny ne treba da izbace jer je on sastavni deo glavnih likova.
Ako moze neko da mi postavi neku epizodu kako su uradili S.P bez Kennya bicu mu zahvalan samo da vidim kako su uradili happy.gif



  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#27 Gollum

Gollum
  • 304 posts
  • 11 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd
  • Omiljeni crtać:Uspavana lepotica

Posted 02 September 2012 - 10:47 PM

Ja bas imam utisak da su Rusi amerikanizovaniji od nas....
Tacno je da u mnogim zemljama na zapadu ljudi ne uce i ne govore eng. jezik, ali to je njihov minus.... Ja nisam za sinhronizovanje na srpski (vec pomenuh da mrzim sinhronizacije)... Mislim da je mnogo veci problem upotreba engleskih reci i izraza u svakodnevnom govoru (npr. "lajkuj mi fotku", "ja sam bizi", "moji fendovi" itd..
  • 0
VOLIM.... umetnost, proleće, noć, more, morske plodove ( lignje naročito ), životinje, Beograd, Veneciju, Mediteran, prijatelje, jagode, uspomene iz detinjstva, putovanja, Diznijeve filmove, magiju, Kalemegdan, Avalu, razglednice, zvuk violine, antičku Grčku, raznovrsnost, vodu, prirodu, smeh, suze, Sunce, leptire, etno muziku, renesansu, kinesku hranu, latinski jezik, istoriju, matematiku, psihologe, snove, Gospodara prstenova, gajde, pozorište, veštice, srebro, čokoladu, slobodu, ..... :wub:

NE VOLIM.... nasilje, džibere, mržnju, Cecu, umišljene ljude, blato, narodnjake, laži, pranje sudova, kasnu jesen, politiku i političare, ljude koji zabadaju svoj nos u tuđe živote, domaće reality-e, ništa što je nametnuto, patlidžan, air max patike, svoju srednju školu, pacove, zlato, dlake, Novi Beograd, bol, odlazak zubaru, fiziku i hemiju, glasne komšije, lopove, ratluk, telenovele, budilnik, bol u grlu, agresiju, nepravdu .... :bljak:

#28 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

  • 9,871 posts
  • 839 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Belgrejd
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 02 September 2012 - 10:48 PM

Ako se pod forsiranjem svog jezika podrazumeva skrnavljenje umetnickog dela(a u ovom slucaju se podrazumeva) onda se ne slazem.
Cenzura crtaca koji nisu namenjeni deci je besmislena, i nadam se da takva glupost nikada nece pasti na pamet kod nas... Cak je i cenzura decijih crtaca cesto bespotrebna, jer se nasilje od uvek provlacilo kroz toma i dzerija itd.
@Gollum, sengleski se mesa sa svim jezicima. Japanci ga jako cesto koriste, a oni su, je l da, vrlo razvijena zemlja i svakako imaju kulturu... To kombinovanje engleskih reci i slenga nije strasno koliko je licemerno ponasanje tih sto cenzurisu direktno, ili pak indirektno...

Edited by TerriccotaPie, 02 September 2012 - 10:50 PM.

  • 0

#29 banek 6

banek 6
  • 127 posts
  • 1 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Novi Sad
  • Omiljeni crtać:NINJA TURTLES

Posted 02 September 2012 - 10:50 PM

Sta ocete Rusi dobro sinh.! laugh.gif Postavi cu vam South Park sin. na ruskom pa se sami uverite happy.gif
  • 0

#30 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

  • 9,871 posts
  • 839 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Belgrejd
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 02 September 2012 - 10:51 PM

QUOTE (banek 6 @ Sep 2 2012, 11:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Sta ocete Rusi dobro sinh.! laugh.gif Postavi cu vam South Park sin. na ruskom pa se sami uverite happy.gif

Ne kazem ja da su sve sinhronizacije lose... I mi imamo sjajne sihnornizacije nekih crtaca, sunder bob i stimpi i ren... Nasi su bolji od originala.
Ali... Sinhronizacija filmova? A i zasto bi se SP sinhronizovao, pa titl je za pismene, a SP je 18+...
  • 0

#31 banek 6

banek 6
  • 127 posts
  • 1 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Novi Sad
  • Omiljeni crtać:NINJA TURTLES

Posted 02 September 2012 - 10:57 PM

Ne bih se slozio sa tobom TerriccotaPie Tom i Dzeri su najbolji crtac za decu tu nema krvi nicega i sto je normalno da se macka i mis vijaju a ko ga je proglasio nasilnim od tih strucnjaka je poremecen a ne vidi ove danasnje crtace gde krv prsti na sve strane,ubijanja,tucnjave,moci kojekakve primer Pokemoni,Digimoni,Naruto,...

Edited by banek 6, 02 September 2012 - 10:59 PM.

  • 0

#32 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,190 posts
  • 1,461 Reputation
  • Gender:Male

Posted 02 September 2012 - 11:03 PM

QUOTE (banek 6 @ Sep 2 2012, 11:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
a ne vidi ove danasnje crtace gde krv prsti na sve strane,ubijanja,tucnjave,moci kojekakve primer Pokemoni,Digimoni,Naruto,...


i eto ko je blago nama neobavesten..pa da li znas koliko ti da kazem novi crataci se cesce nalaze pred osudom nego ovi uz koje smo mi odrasli..? ali sta da ti kazem psihologija je to i drugaciji nacin odgajanja dece tako da to utice na njih..
sto se tice same sinhronizacije podrzavam tamo gde je potrebna (sad lupam crtaci deciji filmovi itd) jer je detetu do nejgove 9-10 godine kada jos uvek da kazem uci da cita i pise tesko da prati titlove koji ponekad znaju da idu prebrzo..ali sinhronizovati i prevoditi npr tekstove pesama i onda kaciti lirike dok ide spot mi je vise nego smesno (licno video u grckoj)..sto se cenzure tice izjasnih se o tome ranije..smile.gif
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#33 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

  • 9,871 posts
  • 839 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Belgrejd
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 02 September 2012 - 11:03 PM

QUOTE (banek 6 @ Sep 2 2012, 11:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ne bih se slozio sa tobom TerriccotaPie Tom i Dzeri su najbolji crtac za decu tu nema krvi nicega i sto je normalno da se macka i mis vijaju a ko ga je proglasio nasilnim od tih strucnjaka je poremecen a ne vidi ove danasnje crtace gde krv prsti na sve strane,ubijanja,tucnjave,moci kojekakve primer Pokemoni,Digimoni,Naruto,...

Ovakvim komentarom si jednostavno pokazao da uopste nisi informisan niti upucen u bilo sta sto pricas... Sto se Toma i Dzerija tice, pogledaj jednu epizodu i videces koliko tu ima nasilja. Niko nije pomenuo eksplicitno nasilje, ali oni koriste i vatreno oruzije(dvoboj pistoljima), klopke za medvede(da, nema krvi kad takva klopka uhvati toma, ali i dalje je nasilno), bombe, vatromet, petarde... Secas li se epizode kada tom eksplodira s vatrometom na nebu i na nebu se pojavi ogromna americka zastava? Ili kad tom uzme noz i potegne ga na psa i onda vidimo njihovu tucnjavu, ali samo senke i ne znamo sta se desava i ko je koga ubo?
Sto se tice pokemona i digimona... Krv prsti na sve strane? Ubijanje? Izvini, ali ti nisi gledao nista od ovoga... Naruto se izdvaja kao malo nasilniji crtac, ali pokemoni nasilni? Pa pokemoni su namenjeni maloj deci pre nego tom i dzeri xD
Digimoni mozda nisu obelezili tvoje detinjstvo, vec je to bio tom i dzeri, ja sam obozavao oba crtaca i sve sam ih gledao kao mali, pa i kad sam porastao i zato znam sta pricam...

Edited by TerriccotaPie, 02 September 2012 - 11:05 PM.

  • 0

#34 Gollum

Gollum
  • 304 posts
  • 11 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd
  • Omiljeni crtać:Uspavana lepotica

Posted 02 September 2012 - 11:05 PM

Ne kazem da se engleski ne mesa i u strane jezike... samo mislim da je eto, to mesanje mnogo stetnije za jezik i da je to mnogo vece nepostovanje jezika nego nesinhronizovanje stranih filmova (o cemu pise banek)...
Naravno smatram da engleski treba i mora da se uci i zna, ali da se ne eng. reci ne koriste u srpskom...
Sinhronizacija filmova je (moje misljenje) za debile.... (izuzetak su deca koja ne umeju da citaju, ali u tom uzrastu se ugl i ne gledaju igrani filmovi)
  • 0
VOLIM.... umetnost, proleće, noć, more, morske plodove ( lignje naročito ), životinje, Beograd, Veneciju, Mediteran, prijatelje, jagode, uspomene iz detinjstva, putovanja, Diznijeve filmove, magiju, Kalemegdan, Avalu, razglednice, zvuk violine, antičku Grčku, raznovrsnost, vodu, prirodu, smeh, suze, Sunce, leptire, etno muziku, renesansu, kinesku hranu, latinski jezik, istoriju, matematiku, psihologe, snove, Gospodara prstenova, gajde, pozorište, veštice, srebro, čokoladu, slobodu, ..... :wub:

NE VOLIM.... nasilje, džibere, mržnju, Cecu, umišljene ljude, blato, narodnjake, laži, pranje sudova, kasnu jesen, politiku i političare, ljude koji zabadaju svoj nos u tuđe živote, domaće reality-e, ništa što je nametnuto, patlidžan, air max patike, svoju srednju školu, pacove, zlato, dlake, Novi Beograd, bol, odlazak zubaru, fiziku i hemiju, glasne komšije, lopove, ratluk, telenovele, budilnik, bol u grlu, agresiju, nepravdu .... :bljak:

#35 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 249 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 02 September 2012 - 11:10 PM

QUOTE (Gollum @ Sep 3 2012, 12:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Sinhronizacija filmova je (moje misljenje) za debile.... (izuzetak su deca koja ne umeju da citaju, ali u tom uzrastu se ugl i ne gledaju igrani filmovi)


U Srbiji se na RTS-u sinhronizuju filomovi jednom mesečno, ali za slepe osobe. Jedino takvu vrstu sinhronizacije mogu da podnesem. smile.gif

QUOTE
Udruženje slepih „Homer“ i Filmski program RTS-a zajednički realizuju projekat emitovanja filmova za slepe, svakog meseca na Javnom servisu.

Svrha ovog programskog poduhvata jeste da se kvalitetna strana filmska ostvarenja posebno prilagode - opisno i dijaloški sinhronizuju na srpski jezik i tako učine dostupnim za slepe.

U sinhronizaciji učestvuju profesionalni glumci, a na takav način će u narednih godinu dana biti obrađeno i prezentovano mnogo igranih filmova.


Sa RTS-ovog sajta. smile.gif

Edited by c0fi, 02 September 2012 - 11:15 PM.

  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#36 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,190 posts
  • 1,461 Reputation
  • Gender:Male

Posted 02 September 2012 - 11:16 PM

QUOTE (TerriccotaPie @ Sep 3 2012, 12:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ovakvim komentarom si jednostavno pokazao da uopste nisi informisan niti upucen u bilo sta sto pricas... Sto se Toma i Dzerija tice, pogledaj jednu epizodu i videces koliko tu ima nasilja. Niko nije pomenuo eksplicitno nasilje, ali oni koriste i vatreno oruzije(dvoboj pistoljima), klopke za medvede(da, nema krvi kad takva klopka uhvati toma, ali i dalje je nasilno), bombe, vatromet, petarde... Secas li se epizode kada tom eksplodira s vatrometom na nebu i na nebu se pojavi ogromna americka zastava? Ili kad tom uzme noz i potegne ga na psa i onda vidimo njihovu tucnjavu, ali samo senke i ne znamo sta se desava i ko je koga ubo?


i koliko smo se svi smejali na te scene i jos uvek nam izvlace kez od uva do uve..jednostavno neprocenjivi crtaci..

QUOTE (Gollum @ Sep 3 2012, 12:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Ne kazem da se engleski ne mesa i u strane jezike... samo mislim da je eto, to mesanje mnogo stetnije za jezik i da je to mnogo vece nepostovanje jezika nego nesinhronizovanje stranih filmova (o cemu pise banek)...
Naravno smatram da engleski treba i mora da se uci i zna, ali da se ne eng. reci ne koriste u srpskom...
Sinhronizacija filmova je (moje misljenje) za debile.... (izuzetak su deca koja ne umeju da citaju, ali u tom uzrastu se ugl i ne gledaju igrani filmovi)


tamo gde moras upotrebi tamo gde ne moras zasto bi..ionako vecina jezika polako pocinje da nestaje jer je sve veca da se tako izrazim anglikanizacija tj sve se vise koriste engleske reci i zargon umesto onih reci koje mi imamo..primera je bezbroj gde god da se okrenete..

Lepo je rekao Veliki Zupan Stefan Nemanja

QUOTE
"Ne uzimajte tuđu reč u svoja usta. Uzmeš li tuđu reč, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potuđio".


mada je to jedna sasvim druga tema..

edit


QUOTE (c0fi @ Sep 3 2012, 12:10 AM) <{POST_SNAPBACK}>
U Srbiji se na RTS-u sinhronizuju filomovi jednom mesečno, ali za slepe osobe. Jedino takvu vrstu sinhronizacije mogu da podnesem. smile.gif


i to je nesto saaaaaaaasvim drugo..
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#37 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

  • 9,871 posts
  • 839 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Belgrejd
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 02 September 2012 - 11:18 PM

QUOTE (Joda @ Sep 3 2012, 12:16 AM) <{POST_SNAPBACK}>
i koliko smo se svi smejali na te scene i jos uvek nam izvlace kez od uva do uve..jednostavno neprocenjivi crtaci..

Da, to je legendaran crtac, i zato je besmisleno uzmati pokemone i digimone za primer nasilnih crtaca...
  • 0

#38 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,190 posts
  • 1,461 Reputation
  • Gender:Male

Posted 02 September 2012 - 11:23 PM

QUOTE (TerriccotaPie @ Sep 3 2012, 12:18 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Da, to je legendaran crtac, i zato je besmisleno uzmati pokemone i digimone za primer nasilnih crtaca...


ali to je ono sto ja kazem definisi mi sta je nasilno i definisi mi sta je za cenzuru..za to pravila nema i jednostavno ne mzoes na osnovu jednog broja ispitanika ili na osnovu neke studije koja nema veze sa mozgom da pravis prepravke..pa samo pogledajte sta rade Majke Amerike..Dizni vise puta mesecno biva tuzen zbog nekih potpunih gluposti i cak je morao neke crtace da otkaze zbog njih jer su najavljivale velike bojkote i demonstracije..ono sto hocu da kazem je da ne mozes na osnovu jedne studije u kojoj neko iznosi svoje SUBJEKTIVNO misljenej da menjas ceo sistem..meni nikada nije palo na pamet da burazeru stvarno zabijem bilijarske kugle u ocne jabucice i onda da ih izbacim napolje stapom za bilijar..sto ne znaci da nisam mislio o tome..
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#39 c0fi

c0fi
  • 4,081 posts
  • 249 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Nindža Kornjače, DC crtaći, GTO

Posted 02 September 2012 - 11:24 PM

QUOTE (Joda @ Sep 3 2012, 12:16 AM) <{POST_SNAPBACK}>
i to je nesto saaaaaaaasvim drugo..


Znam, al' sam ga naveo kao jedinu vrstu sinhronizacije koju mogu da podnesem. ;).gif

Inače, ranije je na Fox-u (sada Prva) serija "Married... with Children" bila sinhronizovana na srpski, ne znam koliko su epizoda sinhronizovali, ali ja sam, nažalost, naleteo na jednu.
  • 0
"Ms. Gordon, I uh, see you've discovered our little secret. Yes, I admit it, I am Batman."
-Alfred Pennyworth

#40 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

  • 9,871 posts
  • 839 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Belgrejd
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 02 September 2012 - 11:25 PM

Sure thing. Cenzura dole, starosno ogranicenje ftw
  • 0





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info