Jump to content


Photo

"Disney" odustao od ručno crtanih animacija


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,190 posts
  • 1,461 Reputation
  • Gender:Male

Posted 09 March 2013 - 01:18 PM

Studio "Disney" je saopštio da nijedna od njihovih kompanija za animaciju više nikada neće raditi u tradicionalnom 2D formatu filmove za veliko platno






Nakon godišnjeg sastanka deoničara, izvršni direktor Bob Iger rekao je da kompanije za animaciju više ne radi na ručno crtanom 2D materijalu za veliko platno i da to ne planira da menja u bliskoj budućnosti.

"Mi više ne razvijamo 2D ili ručno crtane animirane filmove. Postoje određene aktivnosti na tom planu, ali samo za potrebe televizije. Tako stvari sada stoje, možda u budućnosti nešto i bude, ali u skorije vreme sigurno ne."

"Disney" je od devedesetih nastojao da snimanjem novih ručno crtanih animiranih filmova privuče publiku u bioskope, ali su skoro pa svaki put komjuterski animirani filmovi i do deset puta bili gledaniji od običnih.


Izvor: Mondo
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#2 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,254 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Kruševac
  • Omiljeni crtać:Mawaru Penguindrum

Posted 09 March 2013 - 01:39 PM

Zato sam odavno odustao od Diznija..reciklirana tematika, a tek jedan od 10 tih cgi filmova bude pristojan.
  • 0

#3 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,190 posts
  • 1,461 Reputation
  • Gender:Male

Posted 09 March 2013 - 01:51 PM

Pazi ono sto je radila sama kompanija Dizni ili u saradnji sa Piksarom se dobri filmovi..mislim ok bilo je fail-ova tipa Bolt ili Meet the Robinsons i jos nekih ali Toy Story trilogija, Up, Wall-e, Rupunzel ali generalno to su dobri filmici..ako ne za tebe onda za nekog klinca u okruzenju sa kojim pogledas cisto da se zabavis..

Ontopic

smatram da je ovo jedan veoma los potez i ubijanje neke tradicije i zavestanja koje je Volt ostavio..mozda sam staromodan ali je tako...
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#4 TheGunslinger

TheGunslinger
  • Anime Inkvizitor

  • 1,251 posts
  • 349 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Srbobran

Posted 09 March 2013 - 01:54 PM

Tradicionalna 2D animacija košta više, produkcija traje daleko duže i donosi im manje para trenutno.

Ovo me nimalo ne iznenađuje. Gledano sa poslovne strane, ovo im je sjajan i logičan potez.
S obzirom da nikad nisam ni gledao preterano Dizni, bilo 2D ili 3D, niti nameravam, mene ovo nešto ne pogađa.

Edited by TheGunslinger, 09 March 2013 - 01:55 PM.

  • 0

Posted Image



This is no beginning,
This is the Final Cut


#5 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,254 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Kruševac
  • Omiljeni crtać:Mawaru Penguindrum

Posted 09 March 2013 - 01:55 PM

Naravno kolega, to je isključivo lični komentar. ;).gif

'Up' je poslednji, koji me je iskreno oduševio.
  • 0

#6 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,190 posts
  • 1,461 Reputation
  • Gender:Male

Posted 09 March 2013 - 02:01 PM

E da se razumemo odma ja ovde ne mislim an ona bozemesakloni ostvarenja tipa Kim Opasnic Fica i Fedja i tome slicno...
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#7 Artband

Artband
  • Kakolukia

  • 1,666 posts
  • 319 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Nikšić Eterijum
  • Omiljeni crtać:Volter Dizni ih je stvorio previše

Posted 09 March 2013 - 02:59 PM

Eh, šta li bi im Volter rekao za ovo?!

Obrukali su sve što je stvorio.
Bolje bi bilo da su preimenovali kompaniju, pa nek' stvaraju ono što će donijeti profit od strane širokih narodnih masa (divne dječije serije, u kojoj se sve gotovo svodi na vulgarnost i podsticanje na veliku zavist), a ne umjetničku vrijednost.
Bitno je da se danas mnoge stvari mogu stvoriti za mjesec dana i to samo uz plaćanje računa za struju. :povraćanjerijetkodosadaviđenobravovelikobravoštostebarempriznali:

Edited by Artband, 09 March 2013 - 03:02 PM.

  • 0

Imamo svo vrijeme ovoga svijeta, dobri moj Iznogude...


#8 đurđevak

đurđevak
  • 4,024 posts
  • 16 Reputation
  • Gender:Female
  • Location:nemam pojma
  • Omiljeni crtać:Shaman King,Ninža kornjače,Deathnote,Naruto

Posted 09 March 2013 - 03:19 PM

Kakva glupost! Bolje da su ostali dosledni tome i posle svih ovih godina...
  • 0

a little rebellion now and then is a good thing


#9 Kreator

Kreator
  • 92 posts
  • 2 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 09 March 2013 - 04:22 PM

gledao sam pre par dana looney tunes u kompjuterskoj animaciji. shit teski.
  • 0
Još 50 postova pa cu biti Bambi loptica.gif

#10 NightGhost

NightGhost
  • i'll make a man out of you

  • 2,511 posts
  • 560 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:jabuka
  • Omiljeni crtać:mulan , prince of egypt

Posted 09 March 2013 - 05:05 PM

mislim da bi ne bi trebalo da odustaju, mozda nekim ljudima nedostaje da gledaju 2D filmove u bioskopima, verujem da bi danas jedan 2D film napunio bioskop.
  • 0
Cvet koji cveta u divljini vrlo je redak i najlepsi je od svih.

#11 TheGunslinger

TheGunslinger
  • Anime Inkvizitor

  • 1,251 posts
  • 349 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Srbobran

Posted 09 March 2013 - 06:50 PM

QUOTE (NightGhost @ Mar 9 2013, 05:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mislim da bi ne bi trebalo da odustaju, mozda nekim ljudima nedostaje da gledaju 2D filmove u bioskopima, verujem da bi danas jedan 2D film napunio bioskop.


Nažalost, ispostavilo se već da to nije toliko istina sa "The Princess and the Frog" koji je zaradio više od svog budžeta, ali ne koliko su planirali.
"Tangled", s druge strane, im je u sito vreme sledeće godine zaradio gomilu para.

Navodim ta dva jer su slični princeza-tip filmovi, samo što je jedan u 2D a drugi u 3D, i tu se baš vidi razlog zašto su ovo uradili - veći profit.
  • 0

Posted Image



This is no beginning,
This is the Final Cut


#12 Hotdog94

Hotdog94
  • ...Od sada i sa mirisom lavande...

  • 725 posts
  • 117 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd, vas frizider
  • Omiljeni crtać:Cartoon Network, anime, kratke forme, i trista cuda

Posted 09 March 2013 - 07:50 PM

Zadnja recenica iz clanka je sve objasnila. Dzabe ti pare, kad crtaci nece imati duse ako budu kompletno izbacili 2D - ono sto ih je i proslavilo. Pljuju po rodjenim fanovima. Nadam se da nece dugo trajati.
  • 0
"You know, I'm sick of following my dreams, man. I'm just going to ask where they're going and hook up with 'em later."

- Mitch Hedberg, a comedian (Mitch All Together)

#13 Digitro

Digitro
  • 2,695 posts
  • 493 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd
  • Omiljeni crtać:Batman: TAS

Posted 10 March 2013 - 02:33 AM

Po meni, ono što je činilo Diznijeva animirana ostvarenja posebnim je prvenstveno prelepa animacija, u koju je uvek bio uložen krvnički trud i rad i takva pozitivna energija, da je iz likova, njihovih pokreta i načina na koji su animirani sijala takva jedna trodimenzionalnost i kreativnost, da je apsolutno bilo nemoguće ne uživati u njima. Takođe su imali sopstveni stil i poseban šarm koji nijedan crtani nije mogao niti će moći da postigne. Nažalost, ta trodimenzionalnost i šarm su polagano počeli da se gube kako se Diznijeva arhiva širila dotle da je totalno nestala. To jest, došli smo do ere njihovih debilnih tinejdžerskih serija, čiji su pokušaji za humorom smešniji od mr. bina.

Ne znam šta vi očekujete od ove kompanije koja je već odavno izgubila svoje prave gledaoce. Pametnu odluku? mmmm... to se neće desiti. Barem ne što se animiranih ostvarenja tiče. Ja bi im preporučio da se fokusiraju na Star Wars.

Edited by Digitro, 10 March 2013 - 02:34 AM.

  • 1

#14 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

  • 9,871 posts
  • 839 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Belgrejd
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 10 March 2013 - 07:30 PM

Meh, ovo me ne dotice previse... istina, uopste ne gotivim CGI i donekle mi je krivo, ali to je i moglo da se ocekuje. Dakle, necu secem vene...
  • 0

#15 Gollum

Gollum
  • 304 posts
  • 11 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd
  • Omiljeni crtać:Uspavana lepotica

Posted 10 March 2013 - 09:55 PM

Ne znam... Razumem da se vremena menjaju kao i tehnologija i nauka.. samim tim i film i crtani film...
Ali ja sam odrastao na 2D crtanim filmovima... rucno crtanim! i mnogo vise cenim trud i rad kod tih filmova.. nego ove sadasnje kompjuterske koji izgledaju kao igrice i koje stancaju svake godine po jedan....
"Uspavana lepotica", "Petar Pan", "Maza i Lunja"... sve rucno nactano, oslikano, obojeno...
Nekako mi ovi sadasnji filmovi gube dusu i lepotu... iako vizuelno izgledaju mozda efektnije... nije stvar u dobroj produkciji nego u lepoj prici, poruci,... Koliko su mi lepsi Diznijevi klasici od pre 30, 40 godina, nego filmovi koje su napravili poslednjih 10, 15 godina... Neuporedivo...
  • 0
VOLIM.... umetnost, proleće, noć, more, morske plodove ( lignje naročito ), životinje, Beograd, Veneciju, Mediteran, prijatelje, jagode, uspomene iz detinjstva, putovanja, Diznijeve filmove, magiju, Kalemegdan, Avalu, razglednice, zvuk violine, antičku Grčku, raznovrsnost, vodu, prirodu, smeh, suze, Sunce, leptire, etno muziku, renesansu, kinesku hranu, latinski jezik, istoriju, matematiku, psihologe, snove, Gospodara prstenova, gajde, pozorište, veštice, srebro, čokoladu, slobodu, ..... :wub:

NE VOLIM.... nasilje, džibere, mržnju, Cecu, umišljene ljude, blato, narodnjake, laži, pranje sudova, kasnu jesen, politiku i političare, ljude koji zabadaju svoj nos u tuđe živote, domaće reality-e, ništa što je nametnuto, patlidžan, air max patike, svoju srednju školu, pacove, zlato, dlake, Novi Beograd, bol, odlazak zubaru, fiziku i hemiju, glasne komšije, lopove, ratluk, telenovele, budilnik, bol u grlu, agresiju, nepravdu .... :bljak:

#16 Hotdog94

Hotdog94
  • ...Od sada i sa mirisom lavande...

  • 725 posts
  • 117 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd, vas frizider
  • Omiljeni crtać:Cartoon Network, anime, kratke forme, i trista cuda

Posted 10 March 2013 - 10:10 PM

Upravo to stancovanje crtaca cini da oni gube dusu i da podsecaju jedan na drugi. Ne kazem ja, izvinjavam se onima koji ih vole, bilo je super 3D filmova ali ne mogu se poturati ljudima do besvesti, a da nekoga ne umori. Then again, box office je ono sto love sada, so...
  • 0
"You know, I'm sick of following my dreams, man. I'm just going to ask where they're going and hook up with 'em later."

- Mitch Hedberg, a comedian (Mitch All Together)

#17 Skaplja

Skaplja
  • 2,910 posts
  • 241 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 10 March 2013 - 10:18 PM

Ne znam zasto je toliko tesko pomiriti se sa ovim... Razumem da je vecini krivo sto je strategija promenjena (da se razumemo, tu ubrajam i sebe) ali zasto ovo bilo koga cudi? Vec godinama se primenjuje ova praksa i 2D dugometrazni animirani filmovi su postali prava retkost. Izuzeci su straight-to-DVD ostvarenja dok sva ostala "bioskopska" su vec odavno zagazila u 3D. Isplativije je, brze, i lakse a da li je bolje to je vec stvar ukusa. Ja cu se licno uvek opredeliti za 2D iako smatram da ima odlicnih 3D filmova. Iza nekih upravo Disney stoji, Toy Story Trilogy, Tangled... Covek bi pomislio da pored svega sto je Disney kupio (Marvel, Lucasfilm, Pixar...), i jedne od najuspesnijih filmskih fransiza (Pirates Of The Caribbean) ocuva tradiciju i da moze sebi da dozvoli luksuz da bar jednom godisnje (ili cak u dve godine) izbaci makar jedan 2D dugometrazni crtani film ali je ocigledno da je ljudska pohlepa toliko velika da prevazilazi sve moguce granice.

Kao sto rekoh, ne vidim nekog velikog povoda za uzbudjivanje i razocarenje jer vec zivimo u vremenu u kome vladaju 3D filmovi, oni su vec godinama nasa svakodnevica a Disney ih stancuje ko lud svake godine. Sta bi Walt Disney rekao na sve ovo je pitanje koje mislim da ne treba postavljati. Isto kao da se pitamo sta bi rekao covek koji je izmislio tocak da sad vidi Ferari. Ne kazem da je isti vremenski period u pitanju vec da tehnologija napreduje velikom brzinom.

I na kraju, sve ovo je samo biznis.

Edited by Skaplja, 10 March 2013 - 11:25 PM.

  • 0
You're monster Zod! ...and I'm gonna stop you!

#18 SerbianGod

SerbianGod
  • 6,476 posts
  • 422 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd, Srbija
  • Omiljeni crtać:Legend of the Galactic Heroes

Posted 10 March 2013 - 10:40 PM

Potpuno sam ravnodusan prema ovoj novosti jer je Disney prema kvalitetu crtaca, odavno propao, dok uopsteno kvalitet CGI crtaca varira. Ali, tu su anime i crtaci kao sto je Alois Nebel koji pokazuju pravu umetnicku vrednost ovog medijuma.
  • 0

#19 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,254 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Kruševac
  • Omiljeni crtać:Mawaru Penguindrum

Posted 10 March 2013 - 10:44 PM

Zaista nema nikakvog razloga da se sekiramo kada je 2D u pitanju. Kolege sa azijskog kontinenta odavno šišaju Dizni u tom segmentu, šteta što nemaju makar deseti deo njihovog budžeta.

  • 0

#20 TerriccotaPie

TerriccotaPie
  • Discord

  • 9,871 posts
  • 839 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Belgrejd
  • Omiljeni crtać:Digimoni, Paranoia Agent, Symbionic titan, Avatar: TLA

Posted 10 March 2013 - 10:44 PM

Elem, moram da primetim jednu stvar.
Mnogi komentari vezani za ovu vest su u fazonu "2D crtaci su imali dusu, dok ovi moderni nemaju", sto je po meni totalna glupost. Dakle, to da li ce crtac biti 2D ili 3D odlucuje produkcijska kuca, koja i ulaze novac u projekat. Ali animatori, pisci i reditelji mogu itekako da uloze trud i pokazu svoju kreativnost. Da li je Toy Story los jer je 3D? Naravno da ne. Tako da ne mislim da noviji (diznijevi) crtaci nemaju dusu po defaultu. Jedini razlog zasto se ne radujem vecini novijih crtaca je jer ne volim tolko oslanjanje na CGI i 2D mi je mnogo lepsi.
Al dobro, sad sam otiso s teme pa cu da prestanem...
  • 0





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info