Jump to content


Photo

Dizni na ledu u Beogradskoj Areni!


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 .Amaterasu.

.Amaterasu.
  • 182 posts
  • 3 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Svemir
  • Omiljeni crtać:Naruto

Posted 04 October 2011 - 12:59 AM

PRINCEZE I HEROJI



Kroz umetničko klizanje i gracioznu akrobatiku, Dizni na ledu vam predstavlja "Princeze i Heroji" dočaravajući divne momente sedam Diznijevih princeza i njihovih odanih prinčeva od 18 godina. do 20. novembra u Beogradskoj areni. Zvončica vodi posetioce kroz inspirativne priče o Arijel, Lepotici, Pepeljugi, Tiani, Jasmin, Ružici i Snežani dok se njihove želje i snovi ostvaruju.


U novoj predstavi produkcije Feld Zabava, publika će otići do najdaljih granica mašte gde je sve moguće ukoliko verujete. Arijelini snovi su zaključani ispod mora i u jednom magičnom momentu, princ Erik slomiće Ursuline čini kako bi povratio svoju jedinu, pravu ljubav. U trci sa vremenom da spase Ružicu u Uspavanoj lepotici, princ Filip pobeđuje zlu Grdanu pretvorenu u zmaja. Tiana ostvaruje svoje želje za posedovanjem restorana u Nju Orleansu; Jasmin otkriva ceo novi svet sa Aladinom i Snežana pronalazi pravu ljubav. Ova divna predstava otkriva i najdublje želje Pepeljuge i Lepotice.
Predstave će se u Beogradskoj areni održavati od 18 godina. do 20. novembra u više termina:
Petak 18. novembar 2011 predstava u 19:00
Subota 19. novembar 2011 predstave u 12:00 15:30 19:00
Nedelja 20. novembar 2011 predstave u 12:00 15:30 19:00
Ulaznice po cenama od 1250, 1750, 2250, 2500, 3000 i 3500 dinara možete naći na sledećim prodajnim mestima: Beogradska arena, Bilet centar Beograda, Eventim "Ušće" Shopping centar, knjižare Delfi i Vulkan, Dom sindikata, Gigstik. Internet prodaja na: vvv.arenabeograd.com, vvv.tickets.rs, vvv.eventim.rs.
"Pre otelotvorenja ovog novog poglavlja Diznija na Ledu, skoncentrisali smo sa na ono što čini specijalnim Diznijeve princeze i heroje" rekao je producent Kenet Feld. "Nije nam puno trebalo da shvatimo da sve princeze imaju jednu stvar zajedničku: sve stupaju u avanturu kako bi pronašle najdublju želju u svom srcu i zahvaljujući verovanju, i ostvaruju je. Želeli smo da podelimo tu inspirativnu poruku publici slaveći priče ovih očaravajućih princeza i njihovih herojskih prinčeva ".
"Dizni na ledu vam predstavlja Princeze i Heroji" takođe uključuje i specijalno pojavljivanje najnovije Diznijeve princeze, Zlatokose i simpatičnog princa Flina u finalu. "Uvek je uzbudljiva dobrodošlica za nova lica u Diznijevu porodicu. Mogućnost uključivanja ovih svežih, očaravajućih likova iz Oskarom nominovanog filma "Zlatokosa i razbojnik" kao i divnu Tianu iz "Princeza i Žabac", čini naše predstave aktuelnim "-. Izjavio je Feld.
Interesantan izazov našao se pred kreativnim timom predstave Dizni na ledu vam predstavlja Princeze i Heroje, u adaptiranju inspirativnih momenata na led. Kako bi se kod publike oživele emocije koje su na njih ostavili filmovi, bilo je potrebno uneti blistave setove, dramatično osvetljenje, koreografije koje oduzimaju dah i nekoliko iznenađenja. Svaki član kreativnih tima pristupio je ovom izazovu iz svoje, jedinstvene perspektive.
Za direktorku Peti Vinsent (Patti Vincent) to su bile realizacije ciljeva u svrhu kompletne vizije predstave.
"Moj omiljeni deo celokupnog iskustva bilo je sastavljanje delova iz sopstvenih snova" rekla je Peti. "Početak sa praznim papirom a zatim skupljanje ideja, muzike, rad na koreografiji i kostimima - stvarno sam uživala u stvaranju. Jedan od najsavršenijih momenata bio je kada sam pronašla pesmu "If Iou Can Dream" na albumu "Disnei Vishes". Savršeno odgovara tonu predstave. Ništa nije kao kada posmatrate kako vaše ideje od imaginarnog postaju stvarne - to je nezamenljivo iskustvo ".
Primer ovog kreativnog procesa je vidljiv u Vinsentovom omiljenom delu. "Volim" Under the Sea "deo jer sam bio u mogućnost da kombinujem specijalne efekte mehurića sa najfantastičnijim kostimima i visoko energetskim klizanjem. Scena je čak zabavnija nego što sam je zamišljao ".
Prepoznavajući večitu prirodu priča, kreativni direktor Džeri Bilik (Jerri Bilik) našao je klizače čiji talenat bi mogao da inspiše još inspirativnih priča.
"Za mene je najuzbudljiviji deo predstave upravo tim klizača" rekao je Bilik. "Ovi izvrsni izvođači čine da se priče veličanstveno prenesu na led. Njihovi portreti princeza i prinčeva ostvljaju publiku bez daha dočaravajući suštinu želja likova, snova i heroizma ".
Za dizajnera kostima Ilonu Somogii ovo iskustvo je bilo slično njenom poslu na kostima za hit brodvejsku produkciju "Spamalot" gde je isto koristila dobro poznat film sa mnogo voljenih karaktera za primarni izvor. Za "Dizni na ledu vam predstavlja Princeze i Heroje", crpela je inspiracije iz originalnih filmova i nekih drugih, neuobičajenih mesta.
"U skladu sa filmovima, određene scene takođe imaju sopstvene izvore inspiracije" Somogii je rekla. "Za Pepeljugin bal, Faberžeovo jaje bilo je osnova za raskošnu haljinu za valcer. Moja dodatna inspiracija bila je devojčica koja ide na Diznijeve predstave obučena kao njena omiljena Diznijeva princeza. To me čini nostalgičnom i vraća me u detinjstvo ".
Koreografkinja Cindi Stuart se skoncentrisala na numere koje ističu jedinstvenu priču svake princeze i njenog heroja. Na primer, u Aladinovoj sceni, nalazi se užurbana scena otvaranja na tržnici gde Aladina jure stražari. Zatim kada sretne Jasmin, scena se pretvara u sanovit, magični beg iz stvarnosti u "A Vhole Nev Vorld".
Cilj dizajnera seta Roberta Little je da stvori prostor koji će biti i lep i iznenađujući poput princeza ali dovoljno prilagodljiv kako bi ispričao toliko klasičnih priča. Osnova seta su kaskadni vodopadi iz više nivoa niz koje teče prava voda. Uz pomoć čarobne prašine, Zvončica magično transformiše set u drugačiji prostor za svaku princezu.
"Ovu ideju o željama smo imali još ranije i o mestu gde biste želeli nešto da pomislite, i smislili smo vodopade" rekao je Litl. "Poput Snežane, zar ne biste bili inspirisani da poželite da vam se snovi ostvare u takvom prelepom, magičnom mestu u šumi?"
Litl je takođe pravio nacrt zmaja iz "Uspavane lepotice", jednog od najuzbudljivijeg i najdramatičnijeg dela predstave. "Efekat je veličanstven - i u njemu je uzbudljivo iznenađenje za publiku koja će stvarno pojačati njihove interese za led."
Emijem nagrađenom dizajneru svetla Peter Morse ovo je peta po redu predstava na ledu u kojoj je uspeo da odgovarajućim svetlima fino prelazi iz priče u priču. Na primer, Morse je koristio lišće zelen dizajn i sepija tonove kako bi prikazao šumu gde Snežana pomišlja želje. Takođe oživljava noć kada se Pepeljugini snovi ostvaruju sa plamtećim tonovima belih zvezda.
"Kada pripovedate sedam različitih priča, važno je da ste sposobni da stvorite novo okruženje svakom setu na sceni za svaku priču" rekao je Morse. "Robert Little uradio je ovo transformišući setove a moja misija je bila da ispunim led blistavim osvetljenjem koji će publiku smestiti u srce priča."
Dizni na Ledu vam predstavlja Princeze i Heroje poziva publiku da krenu sa Zvončicom na put kroz večite priče o inspirišućim princezama i njihovim herojima. Fokusirajući se na momentima kada se princezini snovi ostvaruju, predstava koristi živu muziku, blistave setove i dramatične koreografije kako bi stvorila pravo iskustvo koje vam oduzima dah.


IZVOR: Beogradska Arena
  • 0





Similar Topics Collapse