Jump to content


Photo

"Disney" odustao od ručno crtanih animacija


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,254 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Kruševac
  • Omiljeni crtać:Mawaru Penguindrum

Posted 10 March 2013 - 10:52 PM

Ne umanjujem umetničku vrednost CGI stvaralaštva, samo više preferiram ovo drugo..pa je logično da priželjkujem što više takvih ostvarenja.
  • 0

#22 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,191 posts
  • 1,462 Reputation
  • Gender:Male

Posted 10 March 2013 - 10:53 PM

Prvo nisam zastupnik teorije da jedni imaju dusu a drugi ne..cinjenica je da mi 2D vise prija oku iz nekog razloga (mada onda treba praviti razliku izmedju crtanog i animiranog filma)..Mislim i Tangled i Walle i Brave i Megamind i mnogi drugi su radjeni na taj drugi nacin od onoga sto je bilo nekada..ok crtani kao jedna grana umetnosti rastu i razvijaju se evoluiraju..ali ne vidim zasto bi morali potpuno da ukinu takav nacin crtanja? Pa evo Paperman kao primer koji je ove godine pobedio kao kratkometrazni, veoma simpatican crtani prijatan za oko i salje izvesnu poruku..dakle sadrzi sve elemente koje treba da sadrzi jedan crtani/animirani film a opet je radjen starom tehnikom..dakle ok predjite na taj novi nacin izrade ali zarad nekih koji idalje psotuju taj vid umetnosti ostavis neki mali prostor i za to..al dobro rekose da postoje neki planovi..sad samo da vidimo sta ce ti planovi da budu..

@azijski kontinent

Iz nekog razloga nije mi uvek do njihovih ostvarenja..imam izvestan broj njih koji su mi se bas svideli dok opet sa druge strane ima onih koje neki dizu u nebesa al meni nisu nista specijalno i opet mi je onda sad lupam Lepotica i Zver draza od njih..a i btw sto se tice 2D ostvarenja pa majka mu stara i evropljani imaju svoje crtace...
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#23 synhro

synhro
  • 8,866 posts
  • 1,254 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Kruševac
  • Omiljeni crtać:Mawaru Penguindrum

Posted 10 March 2013 - 11:00 PM

Čak i u sveri porodičnog crtaća, gde Dizni poseduje nekakav prećutni primat, skoro im je očitana lekcija ovim filmom:



  • 0

#24 Skaplja

Skaplja
  • 2,910 posts
  • 241 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 10 March 2013 - 11:02 PM

Meni licno vise smeta sto se u drugi plan stavlja stop motion animacija. Mislim da je prilicno interesantna a stvarno malo ostvarenja ima za razliku od 2D i 3D. I Nightmare Before Christmas, i Corpse Bride, i Coraline, ParaNorman... Svi su fenomenalni a opet se ovaj vid animacije ne primenjuje toliko a ne zaostaju ni sto se tice price, likova, emocija, pesama, humora itd. cak neki su i bolji od Disney, Dreamworks, Pixar filmova.
  • 0
You're monster Zod! ...and I'm gonna stop you!

#25 TheGunslinger

TheGunslinger
  • Anime Inkvizitor

  • 1,251 posts
  • 349 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Srbobran

Posted 10 March 2013 - 11:05 PM

Za stop-motion je isti razlog kao i za 2D, pretpostavljam. Košta puno, i traje jako dugo, još više nego tradicionalna 2D animacija. Toliko truda i vremena mora biti uloženo u stop-motion filmove da je to neverovatno, i zato ih ni nema puno.
  • 0

Posted Image



This is no beginning,
This is the Final Cut


#26 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,191 posts
  • 1,462 Reputation
  • Gender:Male

Posted 10 March 2013 - 11:11 PM

SM je ko sto GS rece mnogo skup i komplikovan i zaista treba vremena..ali ne kazem da je los..a da nije da ih nema prosle godine ih je bilo cak 3 sto ja smatram da je dovoljan broj za ovaj vid umetnickog izrazavanja..

  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#27 crveni

crveni
  • 風の谷のナウシカ

  • 3,281 posts
  • 71 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Beograd

Posted 11 March 2013 - 01:03 PM

sad.gif
Princeza i žabac su dobro prošli na bioskopskim blagajnama, zar ne!?
  • 0

Adaptation is the key for the survival.


#28 TheGunslinger

TheGunslinger
  • Anime Inkvizitor

  • 1,251 posts
  • 349 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Srbobran

Posted 11 March 2013 - 01:12 PM

QUOTE (crveni @ Mar 11 2013, 01:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sad.gif
Princeza i žabac su dobro prošli na bioskopskim blagajnama, zar ne!?


Nedovoljno dobro. Manje-više sve ostalo što su izbacili oko tog vremena je prošlo bolje.

Edited by TheGunslinger, 11 March 2013 - 01:12 PM.

  • 0

Posted Image



This is no beginning,
This is the Final Cut


#29 MysticBlueFire

MysticBlueFire
  • 12 posts
  • 0 Reputation
  • Gender:Female
  • Location: New Belgrade
  • Omiljeni crtać:Bolto

Posted 11 March 2013 - 07:23 PM

Jedini razlog zasto sam volela da gledam Dizni zato sto je imao tako dobre rucne animacije, sad me Dizni vise ne zanima toliko zbog ovoga, Dizni polako propada, nadam se da ce se to popraviti
  • 0





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info