Jump to content


Photo

"Technotise: Edit i ja" na festivalu u Zagrebu


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,190 posts
  • 1,461 Reputation
  • Gender:Male

Posted 26 May 2011 - 10:34 AM




Srpski dugometražni animirani film "Tecnotise: Edit i ja" autora Alekse Gajića biće prikazan na 21. festivalu animiranog filma "Animafest Zagreb", koji će se održati od 31. maja do 5. juna. Pored Gajićevog filma, koji je do sada više puta nagrađivan, publika će moći da vidi još 69 animiranih filmova - 22 dugometražna i 47 kratkometražnih filmova.

U konkurenciji za nagrade nalazi se devet filmova nastalih u poslednje tri godine, rečeno je na konferenciji za novinare. Posetioci festivala moći ce da vide i animirani film "Doviđenja, gospodine Kristi (Christie)" Fila Maloja (Phil Mulloy), kao i triler "Život jednog mačka" najnoviji hit studija "Folimaž" (Folimage), ali i druge radove najznačajnijih animatora.

Producentkinja "Animafesta" Vjera Matković rekla je da je Gajićev film trebalo da bude na repertoaru festivala još 2009. ali da je tada bio u finalnoj fazi izrade, dodajuci da o tom filmu kao dobrom izboru svedoči i činjenica da je u međuvremenu dobio nekoliko priznanja.

Novi umetnički direktor festivala Daniel Šuljić rekao je da je retrospektivni program "Majstori animacije" posvećen holandskom animatoru Polu Drišenu (Driessen) koji je, uz Dejvida Silvermena, režisera popularnog američkog animiranog serijala "Simpsonovi" i hrvatsku ilustratoriku i autorku stripova Dunju Janković, član ovogodišnjeg žirija.

Širi uvid u svetske trendove daće program "Svetska panorama", a mnogo prostora dobiće i filmovi za najmlađe u popratnom programu besplatnih projekcija kratkometražnih radova, rečeno je na konferenciji.

Međunarodni festival animiranog filma "Animafest" održava se svake godine u Zagrebu, ali se naizmenično prikazuju kratkometražni i dugometražni filmovi, tako da će na narednom festivalu 2012. u konkurenciji za nagrade opet biti kratkometražni filmovi.


Izvor: Happy Novi Sad
  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#2 st3k

st3k
  • fade to black

  • 177 posts
  • 1 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Novi Sad
  • Omiljeni crtać:Mado King Granzort,He Man,Transformersi

Posted 26 May 2011 - 12:13 PM

Odgledao sam "Edit i ja",kontam da ima sanse da osvoji nesto vise od tih par priznanja,nije los...
  • 0
I AM
THE LAW





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info